What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Csajok a boxban

Status
Not open for further replies.

Medicropper117

Active member
Jah. Akkor az kemény....
Igy szinte biztos h ph gond. Bár ph gondod gyökérprobléma miatt is lehet. Csakhogy ilyesztgesselek kicsit;)
Amugy ha 4 volt a ph tényleg akkor az a gond és ha mákod van nem érte kár a gyökereket. A hozamra tuti kihatassal lesz de ez van. Azzal mar nem tudsz mit kezdeni
 

God_Speed

Member
Na hát javulgat a helyzet, kezdenek visszazoldulni a csajok leszedtem a nagyon halott leveleket.
A pH 1 nap alatt a beállított 6.1-rol visszamaszott 5.3ra. Ismét állítottam 6.0-ra. Meglatom hogy alakul de már kisebb a kilenges, következő víz cserenel szerintem atmosom őket.
1 héten egyszer összesen eddig kétszer kaptak H2O2-t.
Hát lövök ma róla egy képet hogy néz ki a rendszer, de a kis pumpa saját szűrője van egyedül, mert a cserepek aljabol csak visszacsopog a gyűjtőbe.
A gyökerek szépen lógnak ki a cserép alján úgyhogy remélem annyira nem lett bajuk :D

És nem mellesleg köszi az infót!
 
Last edited:

GK_420

Active member
Nem a sárga leveleket hanem azt ami nagyrészt már elhalt. A sárga levéllel semmi gond úgy értve az vissza zöldül ha rendbe teszed vagy rosszabb esetben a növény majd felhasználja a növekedéshez tápanyag raktárként tehát jót tesz.
 

God_Speed

Member
Nem a sárga leveleket hanem azt ami nagyrészt már elhalt. A sárga levéllel semmi gond úgy értve az vissza zöldül ha rendbe teszed vagy rosszabb esetben a növény majd felhasználja a növekedéshez tápanyag raktárként tehát jót tesz.

Ami már teljesen sárga és barnul is meg száraz, kokadt az mehet a levesbe!
 

God_Speed

Member
Nos nyugaton a helyzet javul! Így pár nap megfelelő pH után látom a különbséget. A régi lomb ami tud az zoldul vissza de a nagyjat lefogja dobni, viszont gyönyörű szép méregzold levelek jönnek mindegyiken. Valamint már a második napon jó pH-ban egyből elkezdett gyantasodni és megjött az illatuk is nagyon finom citrusos. Így utólag már szinte biztos vagyok a pH miatt kizart Ca és Mg-re.

Jövő nemzedékének: rá kell szánni a pénzt a pH mérésre!

Gyökerek tekintetében azt látom hogy szép kis fehér gyökér végek bújnak ki a cserép alján, úgyhogy talán ott sincs fatális nagy baj!

Köszi mindent eddig és tovább!
 

hungrowboy

Member
Nos nyugaton a helyzet javul! Így pár nap megfelelő pH után látom a különbséget. A régi lomb ami tud az zoldul vissza de a nagyjat lefogja dobni, viszont gyönyörű szép méregzold levelek jönnek mindegyiken. Valamint már a második napon jó pH-ban egyből elkezdett gyantasodni és megjött az illatuk is nagyon finom citrusos. Így utólag már szinte biztos vagyok a pH miatt kizart Ca és Mg-re.

Jövő nemzedékének: rá kell szánni a pénzt a pH mérésre!

Gyökerek tekintetében azt látom hogy szép kis fehér gyökér végek bújnak ki a cserép alján, úgyhogy talán ott sincs fatális nagy baj!

Köszi mindent eddig és tovább!

Helló! Ma érkezik meg a szettem plusz egy csepektetős ph mérővel kezdek, jöttem megint állatságot mondani gondolom ezzel a ph merővel csak a vizet lehet megmérni a földet nem :D Örülök hogy helyrejöttek a virágaid!
UI: valaki szerelt mar össze growboxot?
 

God_Speed

Member
Hallod tesó, ma egy keményebb nap van így bocs a modorert.
Először is értsd meg amit neked mondanak arról hogy hova szemeteld a kérdésnek is nehezen nevezhető vergődést.
Aztán ha egy boxot nem tudsz osszerakni és nem tudod hova dugd a pH mérőt akkor lehet maradni kéne a havernal és megvenni kettőfélért a mókát, mert vagy böri vagy esti híradó lesz belőle. A pénzt amit termesztésre szánsz meg add a szegényeknek több hasznát veszik.
Vagy esetleg menjen valaki át rakja össze csinálja meg és a szüret meg a tied?
Vegyél könyveket rakj össze két ikeas éjjeli szekrényt nevelj fel 3 tő paradicsomot palantarol amit veszel a piacon és utána gyere vissza ide és tegyél föl kérdéseket!
Én sem vagyok profi sőt erős amatőr más nevében nem nyilatkoznék, de csak olyat kérdezel amitől a falon futkosok és kérdezem magamtól hogy a vérbe jött neked az ötlet hogy foglalkozz a témával amikor közelítő fogalmad sincs semmiről sem és még hajlandóságot sem mutatsz arra OLVASS OLVASS OLVASS

Bocs mindenki sikerült offolnom a saját naplóm :D

Képek jönnek este!
 

hungrowboy

Member
Hallod tesó, ma egy keményebb nap van így bocs a modorert.
Először is értsd meg amit neked mondanak arról hogy hova szemeteld a kérdésnek is nehezen nevezhető vergődést.
Aztán ha egy boxot nem tudsz osszerakni és nem tudod hova dugd a pH mérőt akkor lehet maradni kéne a havernal és megvenni kettőfélért a mókát, mert vagy böri vagy esti híradó lesz belőle. A pénzt amit termesztésre szánsz meg add a szegényeknek több hasznát veszik.
Vagy esetleg menjen valaki át rakja össze csinálja meg és a szüret meg a tied?
Vegyél könyveket rakj össze két ikeas éjjeli szekrényt nevelj fel 3 tő paradicsomot palantarol amit veszel a piacon és utána gyere vissza ide és tegyél föl kérdéseket!
Én sem vagyok profi sőt erős amatőr más nevében nem nyilatkoznék, de csak olyat kérdezel amitől a falon futkosok és kérdezem magamtól hogy a vérbe jött neked az ötlet hogy foglalkozz a témával amikor közelítő fogalmad sincs semmiről sem és még hajlandóságot sem mutatsz arra OLVASS OLVASS OLVASS

Bocs mindenki sikerült offolnom a saját naplóm :D

Képek jönnek este!

Remélem jobb lett a kedved :D hasonlo örömeket okoztunk egymasnak :thank you:
 
Hallod tesó, ma egy keményebb nap van így bocs a modorert.
Először is értsd meg amit neked mondanak arról hogy hova szemeteld a kérdésnek is nehezen nevezhető vergődést.
Aztán ha egy boxot nem tudsz osszerakni és nem tudod hova dugd a pH mérőt akkor lehet maradni kéne a havernal és megvenni kettőfélért a mókát, mert vagy böri vagy esti híradó lesz belőle. A pénzt amit termesztésre szánsz meg add a szegényeknek több hasznát veszik.
Vagy esetleg menjen valaki át rakja össze csinálja meg és a szüret meg a tied?
Vegyél könyveket rakj össze két ikeas éjjeli szekrényt nevelj fel 3 tő paradicsomot palantarol amit veszel a piacon és utána gyere vissza ide és tegyél föl kérdéseket!
Én sem vagyok profi sőt erős amatőr más nevében nem nyilatkoznék, de csak olyat kérdezel amitől a falon futkosok és kérdezem magamtól hogy a vérbe jött neked az ötlet hogy foglalkozz a témával amikor közelítő fogalmad sincs semmiről sem és még hajlandóságot sem mutatsz arra OLVASS OLVASS OLVASS

Bocs mindenki sikerült offolnom a saját naplóm :D

Képek jönnek este!

Igazad van man,arrol nem is beszelve hogy ha megtalalta az icmag magyar forumjat akkor a termesztesrol miert nem talal olvasni valot.
:D varom az esti kepeket
 

God_Speed

Member
Helyzetjelentes:
Hát javulnak de Medic sajnos igazad lett a gyökérzona problémában mert az egyik lánykától könnyes búcsút kellett vennem menthetetlen lett szinte semmi gyökere nem maradt.
Több szinten tanulságos ez a kör csak legalább egy kicsi jöjjön le róla :D
Ha kinn 36 fok van és nem tudod hűteni a helységet akkor inkább menj nyaralni és kerteszkedj ősszel!
 

God_Speed

Member
Szevasztok, bocsánat kicsit elcsusztam a naplóval. Nos nyugaton a helyzet:
Sajnos brutális melegeket mérek minden fronton. Gyakortabba öntöm föl friss vízzel a tartályt de így is 24-26 fok között van. A boxban felmegy 37fokra is. Ez a kör már így megy le. A következőre már készülnek a tervek. PH problémákat sikerült orvosolni de a régi lombot már ledobja új leveleket amit hoz azok viszont szép zöldek, de érezni a csajokon hogy küzdenek az elemekkel.
Most vagyunk 46 napja 12/12-ben úgy számoltam nagyjából Augusztus végére lesznek kész.
Amiben tanácsotokat kérném EC értéket hogyan szoktatok állítani mármint hogy veg-ben? Meg flo-ban milyen értékkel szoktatok menni?


Előre is köszi
 

iwantmorebuds

Active member
A naplót inaktivitás miatt zárom, ha a tulajdonosa előkerül és frissítené az jelezze WHIPEDMEATnek vagy nekem pm-be.
 

God_Speed

Member
Szevasztok,
Köszi Bud az ujranyitast,

Végeredmény 300g pöfi lett nagyon minimális nyesedék!
Trimmelni egy álom a Big Bud-ot mondhatni inkább kozmetikazni kell csak.

Füst Jelentés:
Kellemes, inkább testre hat mint a fejre viszont nem szögez a kanapehoz. Kicsit gyorsan száradt ki 4-5 nap, de ennek ellenére nem lett karcos.
1 hónapnyi dunsztolas után meg csoda lett.

Mindenképp jó kis növény és nagyon szívós ahogy a napló is mutatja!
 
Status
Not open for further replies.
Top