What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Dream/Amherst Sour Diesel/400w HPS/Elsőköröm

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem értek hozzá ugyan de az az energiatakarékos lámpakombináció nekem gyanús, hogy milyen 600 W meg hagyományos izzó ? volframszálas ? :D
 

Gearbi

Member
Én meg annál jobban nem értek hozzá. Gondolom 100w-os hagyományos volframszálas izzónak felel meg a teljesítménye.



Hagyjam a a fenébe és veg. szakasztól, átültetés után toljam hps-el? Vagy vegyek egy MH izzót? Mit tanácsolsz?
 

kisgyerekke

Active member
Az alábbi dolgokat fenntartásokkal kezeld tapasztalatomból kifolyólag.

Szerintem ezzel elvegel, az tény, hogy hatásosabb lenne egy mh-val, de szerintem a célnak megfelel.

+ Nem nyúlt meg a növényed

Szerintem óvatosabban öntözz. Lehet, hogy kezdetleges túlöntözés jeleit látod, szerintem ilyen stádiumban még nem kéne, hogy tápanyag hiányt mutasson.

Ph-t szerintem csökkentened kéne, későbbiekben a megfelelő tápanyagfelvétel végett. Közeged 6 +- 0.5 ph val rendelkezik. A növény enyhén savas közeget szeret.

5.5-5.8 között van az optimális ph.
 

Gearbi

Member
Nem hiszem hogy túlöntözés lenne mert teljesen kiszárad a közeg mielőtt kapta a következő öntözést. Mérem a súlyát és csak akkor öntözöm mikor már nem csökken a potok súlya.

Az öntözés 1-3 csepp runoffik kapják.

+ nem nyúlt meg a növényed? Ezt nem értem. Ezzel mi a baj? Nagyon közel van a fényforrás és azért nem nyúlnak az égig.

A ph meg szerintem igen csak jó neki mert a ilyen közegben 6.0 -7.0-ig tudja felvenni a tápanyagot. 6.2 körül már jelentkezhetnek a Ca hiánytünetei. Drént még nem tudtam mérni, attól függ hogy mennyire kell beállítanom a locsvíz ph-t. (ha alacsony a drén akkor emelni kell rajta, ha pedig magas a drén akkor csökkenteni) De azért meg fogadom tanácsod a következő locs kevesebb ph lesz kb 6.5.
 

Gearbi

Member
5; 6; 7; 8; Nap

Üdv mindenkinek!

Ma vagyunk a 8.napban.

Vannak kisebb aggodalmaim amit majd a képeken is látni fogtok. A Blue Dream-ek levelei egy kicsit halványabb zöldebbek, de szerintem nem vészes. Lehet kezd kifogyni a táp a közegből? De lehet nem, nem tudom. Segítsetek! (Solon, Dev. !!)



Az Amherst Sour Diesel-ek egy kicsit le vannak maradva a Blue Dream-hez képest, de nem aggódok értük. Szép zöldek a levelei.



Kérdéseim:

1. Mikorra tervezzem az átültetést?!
A 4 csajból már 3-nak már kifelé kandikálnak a gyökerei a potok alján. Én egy hét múlva terveztem az átültetést akkor lesznek 14. naposak.



2. Ebben a közegben (Lightmix) nem locsolok magas ph-val? 6.7 - 6.8 .
 

Solon

Well-known member
1., Amikor van szabadidőd. Ha látod alul a gyökérzetet, akkor kellően átnőtte már a közeget annyira, hogy könnyebb legyen az átültetés.
2., Ph a közegtől és a közeg vízellátottságától függ. Ha ritkán locsolsz érdemes a 6.5 körüli értéket tartani, ha van automata öntözés, vagy ráérsz naponta többször öntözni kézzel lehet lejjebb menni, fel fogja venni a tápanyagokat 5.8-as PH-n is. Többszöri alatt mondjuk napi 16-ot érts.
Lassan beraknám a HPS-t.
 

Gearbi

Member
1., Amikor van szabadidőd. Ha látod alul a gyökérzetet, akkor kellően átnőtte már a közeget annyira, hogy könnyebb legyen az átültetés.
2., Ph a közegtől és a közeg vízellátottságától függ. Ha ritkán locsolsz érdemes a 6.5 körüli értéket tartani, ha van automata öntözés, vagy ráérsz naponta többször öntözni kézzel lehet lejjebb menni, fel fogja venni a tápanyagokat 5.8-as PH-n is. Többszöri alatt mondjuk napi 16-ot érts.
Lassan beraknám a HPS-t.


1. Szerintem még várok az átültetéssel jövőhétvégéig.

2. A locsolás utoljára péntek reggel volt 2-3 csepp runoffik locsolom őket és a következő locsolás akkor történik mikor a potok súlya nem csökken tovább. Az előző és az azelőtti locsolás között 4nap telt el.

3. Szerintem átültetés után átállok HPS-re. Vagy túl sok lesz a stressz akkor már neki?

A blue dream-eken te nem látsz semmi különöset a levelein? Nekem olyan fakónak néznek ki. Valami hiányuk lehet már? Nem lehet az hogy a foszfor miatt van túl sok nekik? Mert néztem hogy milyen hiány vagy túl táp lehet és a foszfor túl táp hasonló jeleket produkál. Foszfor savval állítom a víz ph-t.

Köszönöm hogy reagáltál Solon. A tanácsaidat megfogadom. :plant grow:
 

Solon

Well-known member
Nem látok semmi különöset, kicsit lilás a szár. Ez lehet a hidegtől, vagy fajta jelleg. Ha beraktad a hps-t, arra figyelj, hogy ne legyen nagyon közel az elején, több fény több tápigény, több fény, több hő, gyakoribb locsolás.
 

Gearbi

Member
Nem látok semmi különöset, kicsit lilás a szár. Ez lehet a hidegtől, vagy fajta jelleg. Ha beraktad a hps-t, arra figyelj, hogy ne legyen nagyon közel az elején, több fény több tápigény, több fény, több hő, gyakoribb locsolás.

Üdv!

Csak a Blue Dreameknek lilás a száruk, a Amherst-nek szép fehéres. Valószínűleg ilyen a fajtája. Éjszaka általában 16.5 - 18 fok között van.

Ma miután nyugovóra térnek a csajok átcserélem a lámpát HPS-re. Ébredéskor már kapják majd az áldást rendesen. Kb milyen mesze legyen tőlük a lámpa kezdésnek? És ha megszokták mennyire legyen max közel hozzá?

Köszi Solon!
 

Gearbi

Member
9; 10; 11; Nap

Üdv mindenkinek!

11. naposak a csajok.

Ma sok minden történt velük, ma váltottunk HPS-re, át lettek ültetve 11l-es potokba.

A lámpa 70cm-re van a csajoktól és majd fokozatosan rakom közelebb hozzájuk. úgy tervezem hogy naponta 10cm-re kerülnek közelebb és max 25cm-re lesz tőlük.

Ma kaptak locsolást az átültetés után fejenként 1-1 liter kevert csapvizet, tápot még nem kaptak. Ec: 0.6, Ph: 6,5

A sátorban a körülmények a HPS-sel: 28,4fok Rh: 60%

 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek!!

Az egyik Blue Dream 1-1 levelén megjelent szerintem 2 különböző típusú folt.

Mi lehet a baja?

Mik lehetnek ezek foltok mi okozza?

Mi módon tudom őket helyre hozni?
 

Attachments

  • BDleaf1.jpg
    BDleaf1.jpg
    92.8 KB · Views: 26
  • BDleaf2.jpg
    BDleaf2.jpg
    90.3 KB · Views: 27
  • BDleaf3.jpg
    BDleaf3.jpg
    75.2 KB · Views: 28
  • BDsick.jpg
    BDsick.jpg
    86.8 KB · Views: 27

dev.

Well-known member
Megkapták a hpst, mostmár ennének is. :) Kicsit emelnék azon az Ec-n, kezdésnek mondjuk 0.8ig. Lightmix tényleg elég lájti, lehet abban etetni.
 

Gearbi

Member
Megkapták a hpst, mostmár ennének is. :) Kicsit emelnék azon az Ec-n, kezdésnek mondjuk 0.8ig. Lightmix tényleg elég lájti, lehet abban etetni.

Tegnap előtt lettek átültetve. Kevés neki így is a Ligthmix tápja?

Ma kaptak egy kis tápot a vízbe. 0,05g/l agri4, 0,05g/l CaN. Fejenként 2 litert kaptak ami azt jelenti hogy 0,1g-ot kaptak a csajok mindkét oldatból. Ph: 6,5 Ec: 0,72 körül volt. A locsolás után kb 10% drén keletkezet aminek a Ph: 6,1 volt.

Ec-t is mérjük a drénből? Mert az elég magas értéket mutatott nekem.
 

Solon

Well-known member
Mérheted. Ha a locsoló víz 30%-a drénbe távozik, tudsz mérni értelmezhető értéket, amivel tudsz kezdeni valamit. Nem lenne rossz érték, ha a kapnál EC 1-1.2-t és PH 6.5-öt.
 

Gearbi

Member
Mérheted. Ha a locsoló víz 30%-a drénbe távozik, tudsz mérni értelmezhető értéket, amivel tudsz kezdeni valamit. Nem lenne rossz érték, ha a kapnál EC 1-1.2-t és PH 6.5-öt.

Köszönöm a tanácsod. Akkor a következő locsolás több vízzel fog történni.

Szerinted a 2 napi locsolás sűrű nekik? Az előző locsoláskor még nem érték el az átültetésnél mért súlyukat de már nagyon száraznak véltem a közeg felső rétegét.
 

dev.

Well-known member
Aha, alacsony ez a pH ebben a kozegben, ligtmix nalam is allandoan hianytuneteket produkalt, ha 6.5 ala ment. Eppen ezert erdemes 6.5-7.0 kozott locsolnod, a tozeg amugy is egy savas kozeg. Ami engem illet, ha fold akkor florimo-perlit kevereket hasznalok, hasonlo eredmeny mint a lightmix, es allando pH 6.8 oldatot kapnak. Ahogy solon is mondta, figyeld a drent, ha 6.5ot eleri mar jo vagy, addig a tappal ovatosan.
 

Gearbi

Member
Aha, alacsony ez a pH ebben a kozegben, ligtmix nalam is allandoan hianytuneteket produkalt, ha 6.5 ala ment. Eppen ezert erdemes 6.5-7.0 kozott locsolnod, a tozeg amugy is egy savas kozeg. Ami engem illet, ha fold akkor florimo-perlit kevereket hasznalok, hasonlo eredmeny mint a lightmix, es allando pH 6.8 oldatot kapnak. Ahogy solon is mondta, figyeld a drent, ha 6.5ot eleri mar jo vagy, addig a tappal ovatosan.

Ahogy láttad elég óvatos voltam a táppal 0,05g/l kaptak Agri-ból meg CaN-ből.

Akkor emeljem a ph-t a víznek és több vízzel locsoljak hogy több legyen a drén és jobban tudjam ellenőrinzi az értékeket?
 

Gearbi

Member
Bocs mindenkitől, hogy értetlenkedek de szeretek meggyőződni mindenről, hogy jól csinálom, és fontos nekem a visszajelzés erről.

Megértéseteket előre is köszönöm!! :watchplant:
 
Top