What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Indica növények

DwcBoy

New member
Hello!

Picit későn jöttem, de problémába ütköztem, amit nem tudok egyedül megoldani. Kérlek, segítsetek megmenteni őket.

5 indica növényem van:
- 2 Barney's Farm - Blue cheese
- 1 Ace Seeds - Kali china
- 2 TH Seeds - MK Ultra Kush

Setup:
- 1x1 m sátor
- 250W CMH (HydroFarm air cooled hood)
- nappal 25-26 fok, 65-72% RH
- éjjel 21-22 fok, 60-70% RH

A növények 49 naposak...

Történetük:
Kibújástól számítva 12 napot töltöttek root riot kockában. Utána átültettem őket 100% 0,5l Plagron kókuszba, itt kezdtem el tápozni is őket. RO víz + BioNova Coco Forte A+B 250-300 ppm (0,5-0,6 EC) + 20 ppm H&G roots excellurator gold. Ezt kapták kb. 2 hétig. PH-t mindig 5.8-ra állítottam. A következő 2 hétben kb. 400-500 ppm (0,8-1,0 EC) tápot kaptak. A runoff PH 5,7-5,8 között alakult. A második hét végére (azaz kibújástól 5. hét) a runoff EC felment 700-800 ppm-re (1,4-1,6 EC). Ekkor 400 ppm-el átflussoltem addig, míg a kifolyó is ennyi lett. Idáig bezárólag 2-3 naponta öntöztem, hogy elősegítsem a gyökerek fejlődését. Ez hiba volt, mert ugye sófelhalmozódás lett a vége... Persze a növények nem nagyon fejlődtek, nagyon le voltak maradva a korukhoz képest és Mg ill. K hiányra utaló jeleket mutatott szerintem.
Pár napra rá átültettem 2 literes cserépbe. Az öntözést átütemeztem, már naponta locsolok azóta (ez pont egy hete volt). A gyökerek szépen átszőtték az új közeget. Mivel beszereztem a full line-t a BioNova termékcsaládból, ezért elkeztem adni a következőket is:
- BioNova xcel (humic acid)
- BioNova TNT (fulvic acid)
- BioNova BNZyme (enzim)
- H&G Drip Clean
A tápot felemeltem 600 ppm-re (mindent beleértve) és azt vettem észre, hogy a kifolyó PH-m 5.3 körülire esett vissza. Itt megint flusholtam 400 ppm-el, amíg a kifolyó is ennyi lett, de a PH nem változott.

Ha használom a spray mixet (kelp kivonat), akkor jobban néznek ki, de ezt nem tudom mindig megtenni.

Lenne egy pár kérdésem, amire különböző válaszokat találtam a neten:
1. Milyen vizet használjak? RO vagy csap? Konzultáltam a gyártóval is, de nem kaptam erre megfelelő választ... Azt mondták, hogy mindkét féle vízforrással működik a tápjuk... Én a számokból indultam ki, mivel 11,5% CaO-t tartalmaz az A komponens. A Cannáé 7% körüli (bár nem tudom, hogy a Ca-juk oxid-e vagy más forrás) és az csapvízhez való, ezért gondoltam, hogy az emelt Ca-m miatt RO-hoz alkalmas. A csapvizem 270 ppm (nem vizsgáltattam be). Calmag-ot nem akarok használni, mert állítólag nem jó a kókusznak ill. nekem pelletizált fomában van és feloldás után mindig zavaros lesz a víz...
2. Elképzelhető a következő? Mivel ugye a 0,5 literes potban hagytam többször kiszáradni (magas EC a közegben), ezért gondolom pár gyökerem elhalt. Majd az átültetés után elkeztem adni az enzimet, ami elkezte lebontani az elhalt gyökereket és emiatt van az alacsony PH.
3. Túltápozás miatt is lehet alacsony a PH.

Az a baj, hogy szerintem túltáp és alultáp jeleit mutatják egyszerre.

Az utolsó flush amit említettem most szerdán volt, azóta 2x locsoltam 600 ppm-el és a kifolyó 450-480 ppm között van. Az utolsó tegnap katák, ekkor elfelejtettem PH-t állítani és 6.3-at kaptak. A kifolyó PH meg is emelkedett 5,7-5,9-re.

A távoli célom automatikus öntözés lenne. Meg is csináltam a rendszert PICO threadje alapján. Továbbá a végleges pot 4 literes szövetedény lenne.

Szóval nem tudom merre tovább, van valakinek ötlete?
És elnézést kérek a regényért, de pontos akartam lenni a részletek miatt.

 

what_can_there

Well-known member
Ez nem tultap az fix, a kiszaradasok miatt karosodhatott a level, en legalabbis erre tippelnek. Az a 250 watt feny keves lesz viragzashoz.
 

DwcBoy

New member
Virágzáshoz 400W HPS lesz.

Akkor szerinted mehet a 600 ppm tovább vagy emelnem kéne rajta?
Amúgy a BIONova feed schedule 1 ml/l-t ír vegre, ez pont 600 ppm. És mindenhol azt olvastam, hogy a gyártói ajánlás 60-80%-át kéne adni (lehet túl sokat olvasok :D).
 

what_can_there

Well-known member
Valoszinuleg nem a koncentracioval volt a gond, hanem az ontozes gyakorisaggal (te is irtad), ezek szerint nem a tapoldat koncentracion kell valtoztatni, hanem az ontozesre jobban odafigyelni.
 

DwcBoy

New member
Megvolt a locsolás 600 ppm, 6.0 Ph és a következő runoff eredményeket kaptam:
I: 510 ppm, 5.5 PH (tegnap: 460, 5.7)
II: 510ppm, 5.5 PH (tegnap: 470, 5.6)
III: 480 ppm, 5.7 PH (tegnap: 440, 5.7)
IV: 520ppm, 5.5 PH (tegnap: 480, 5.7)
V: 390 ppm, 5.9 PH (460, 5.9)

A tegnapi locsolás PH-ja véletlenül 6.3 volt, ezért magasabbak az értékek.
Azt látom, hogy az V. végre eszik és a PH-ja is nagyjából rendben van. A többieknek alacsony a PH-ja és növekszik a koncentráció.

Mit tudok tenni velük? Flush vagy csökkentsem a koncentrációt?
 

DwcBoy

New member
Azt szerettem volna még írni, hogy az V-ös a képen a jobb hátsó, a legnagyobb mind közül.
 

Charass

Active member
Üdv.

Én DWC-ben nyomom, de 50:50 arányban ioncserélt\csapvízben vannak. Egyrészt a plusz Ca és Mg miatt másrészt azért, mert több helyen olvastam, hogy a csapvíz fixebben tartja a PH értéket. (Nem tudom igaz-e, nekem működik!) még nem volt Ph gondom. Bionova tápot használok én is! Egyszer belövöm a ph-t és utána 2-3 nappal még ráállítok és annyi marad amit beállítok.

Illetve ahogy What is írta, a locsolást rendszeresíteni kéne! Kókuszban pláne! Nem szabad kiszáradni hagyni a kókuszt! Mert egyből Ph gondok lesznek, meg még sok más probléma! Folyamatosan nedvesen kell tartani és akkor nem lesz gond!
 

ZoldOvezet

Active member
Nem akarok okoskodni,mert nem értek a kókuszhoz életem első körét azzal basztam el kb..és az volt a baj,hogy nem mostam át,te megtetted? Vagy ez előre mosott? Az enyémre azt írták h az,de az rendes tégla ezzel nem tudom mi a helyzet csak gondótam szólok
 

DwcBoy

New member
Köszi srácok a hozzászólást!

Charass:
Örömmel tölt el, hogy más is használja a BioNova tápokat, eddig nem nagyon találkoztam vele. Gondolom DWC-ben Te a Nutri Forte A+B-t vagy a Hydro Supermixet használod. Én is tudok a 50-50 keverésről, nagyon sokan használják itt az icmagon is ezt az arányt, de ők főleg GH tápokat használnak 6/9 arányban (micro + bloom), ill. a Cannát. A BioNova feed schedule-t nézegetve azért nem mertem keverni, mert csak a Supermixhez kell plussz Ca. "In areas of soft water it is recommended to add Ca15 to the SuperMixes." Különben szívesen kipróbálnám, mert elég szenvedés ennyi RO vizet előállítani, de nagyon tartok a Ca túladagolásától. Én azt olvastam, hogy a kókusz az első időkben elnyeli a Ca-t és ha megtelt a puffer, akkor engedi vissza. Ez általában virágzáskor fordul elő, amikor ugye már kevesebb Ca kell és ez gondot okozhat.
PH: Én azt vettem észre, hogy bekeverem a tápokat, akkor 6.3 lesz a PH. Lehúzom 5.8-ra, majd másnap megint 6.3 lesz.
Mindenesetre ma kipróbálom ezt a keverést. 100-150 ppm-re állítom és feltöltöm táppal 600-ig. Ez így jó lehet?

ZöldÖvezet:
Nem, nem mostam át, mert azt olvastam, hogy a Cannát, a Plagront és a H&G-t nem kell (elvileg mosott, pufferelt). Azért leteszteltem az elején, s olyan 200 ppm körüli a sótartalma, a PH-ra már nem emlékszem.
 

Charass

Active member
Ne is mond, én se nagyon találkoztam még naplóval ahol azt a tápot használják amit én.

Én a Bionova NFT aqua supermix-et használom plusz majd virágzáshoz még pk13-14.
És ahogy írtad a lágy víznél kell neki plusz Ca. Mivel nem vettem, és macerás olyan sok ioncserélt vizet hazahurcolni ezért döntöttem az 50:50 arányban csapvízzel. Még az elején vagyok szóval nem tudhatom virágzásban mi lesz, de eddig a táppal semmi gondom nincs!

Igen de a kókusz szerintem abban az esetben nyeli el a Ca-t ha nem volt pufferelve előtte. Ez lehet faszság, csak "hangosan" gondolkodtam.

Nem tudom, hogy az oldat mennyiségétől függ e a ph de a legelején amikor ilyen 2-3 decit kevertem csak be amíg pipettával locsoltam a magoncokat akkor nekem is vissza állt általában másnapra. De mióta 10-12 liter van bekerve, és a légpumpa mozgatja is így csak egy nagyon minimálisat változik 3-4 nap alatt.

Szerintem egy próbát megér aztán ha valami nem kóser visszaállsz csak RO-ra.

De ha rám hallgatsz, nem hallgatsz rám! :D Várj meg azért valaki tapasztaltabbat a kérdéssel aztán ha rábólint csináld! A szívemre venném ha az én lelkemen száradna ha valami balul sül el! :D
 

Latest posts

Latest posts

Top