What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Totál kezdő, segítsetek!

Dr.mufasza

New member
szerintem az egyik legjobb cuccok a hanf&hanfban vannak + magokból a felhozatal igazán mesés :))
Valamint jegyzi a **********.eu is, nekem ez elég garancia a termékeikre.
Growislandet is ismerem, mit ad isten magyar csóka csinálja :D (a szettek drágának tűntek nekem legalább is )


+ ha van egy kis affinitásod a tápokhoz, akkor ne engedd, hogy rádsózzák a táp szetteket. Tizedéből megveszed ezeket otthon is. Ha meg így biztosabbnak érzed a dolgot, akkor csak az alapokat. Amire kell megfogja oldani az a pár flakon cucc is.


+Gondold át először azért pontosan, hogy mire és mennyit akarsz termeszteni. Felesleges nagy beruházást csinálni, hacsak fel nem vet a pénz vagy nem vagy ekkora fanatista
 

laccer90

New member
Doktor úr, a fanatizmus egyre fokozódik, lenyűgöz minden ami növénnyel kapcsolatos. A pénz egyelőre 100-120, hogy a 0,75 m2-es beépített szekrénybe összerakjam a területet. 2 tőnél maradnék, a RQS-től a Critical-t néztem ki, eddig ebben vagyok biztos:pP Ebből még karira lehet egy szüret.
 

Dr.mufasza

New member
sok dolog fogja itt azért érinteni a döntésedet. Pl az egyik legfontosabb a lámpa, mert a kezdeti költségek egy dolog, de ezt ugye üzemeltetni is kell aminek megint csak vannak költségei. Szerintem a legolcsóbban egy jó kis CFL szett összerakásával jönnél ki és végső soron üzemeltetni sem egy nagy összeg. Hőt termel ez is, ahogy egy Metal Halide vagy HPS lámpa, bár ezek jóval komolyabb cuccok.


- Talaj sem egy utolsó tényező, ami befolyásolja a felhasználható műtrágyákat plusz egyéb kellékeket



https://www.exkalapalatt.info/2015/06/26/lampak-kender-termeszteshez/
itt tudsz jobban tájékozódni ezekről a dolgokról és még sok másról ezen az oldalon. Közelebb fog vinni a céljaidhoz az tuti. Olvass sokat a témában azt javaslom, tud segíteni a community ha van valami gebasz nem erről van szó, de ehhez érteni kell az alap dolgokat
 

what_can_there

Well-known member
En nem vagyok orvos, se nyelvesz professzor, de szerintem a `[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]jó kis CFL szett[/FONT]` egy oximoron, az ilyen bevasarlasok viszonylag konnyen vezetnek boldog szenvedeshez. Vannak ennel jobb fenyforrasok is, sot, szinte csak azok vannak.
 

Dr.mufasza

New member
Semmi kétség, én spec mh hpst hasznàlok. Viszont én ezt üzemeltetési ktg felől közelítettem meg. Làttam CFL hez mérten korrekt növényeket. Olcsó és ez meg is látszik a hozamon, de működik. Van választási lehetőség
 

dev.

Well-known member
Cfl-hez olcsóbb az áram, vagy mi a fa? A legrosszabb dolog amit tehet 2018-ban, hogy vesz egy jó kis cfl szettet.
 

laccer90

New member
Az elsődleges dolgot tartom, sokat fogok olvasni! Máris köszönöm, hogy elláttok tanáccsal.
A havi 5-10 ezer közötti fogyasztást elfogadom, a cfl-szettet kihagyom. Gondolkozom hogy cob ledet epitek, vagy 400 w-s hps.
 

Dr.mufasza

New member
Dev látom te nem érted amit írtam. Kevesebb fogyasztás kevesebb költséget is generál? Vagy Ezt én gondolom rosszul? Meg ne kövezzetek már a CFL cuccért, DIYban az egyik legjobb cucc és mivel már írta, hogy áldoz rá többet nincs is miről beszélni...vegye csak a jo kis HID laámpát
 

Gearbi

Member
Sziasztok! Én is totál kezdő lennék mostanában szeretnék bele kezdeni ebbe az egészbe.
Lenne jó pár kérdésem. Sátor szettet szeretnék venni ami ez lenne: https://agrowstore.hu/grow-box-szettek/sj-hs-100-satorszett/000000000952.html. Ez megfelelő kezdéshez? Az izzó nem csak a virágzási szakaszban jó? Vennem kell még hozzá egy MH izzót is?
Termesztő közegre: https://agrowstore.hu/fold/plagron-growmix-50l/8718104121317.html ilyen földet gondoltam ez megfelelő vagy tudtok nekem ajánlani valami jobbat.
Milyen tápszereket kéne venne? Kell e nekem elsőnek ph és ec mérők?
Az elképzelésem az 2-4 növény nevelgetése lenne. Első lépésbe Bécsből vennék elő nevelt palántákat és azokkal kezdeném el.(vagy próbálkozzak egyből a magokkal?)
 

laccer90

New member
Preview
Üdv uraim, sajnos nem tudok belekezdeni a kertészkedésbe, inkább ha elköltöztem Kanadába
Vettem már pár dolgot, annyit kérdeznék, hol lehetne ezeket értékesíteni?
(Nem jófogáson meg hasonlók.)
Amit feltétlen elpasszolnék, Apollo Horticulture termesztő sátor, 90x50x150 cm
 

Gearbi

Member
Ha leírnád pontosan hogy milyen cuccaid vannak eladók akkor lehet lenne
e pár dolog ami érdekelne engem
 
Top