What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mi baj a növényemmel?

jdd

New member
Sziasztok!
Nagyjából másfél hete vettem észre a növényeimen, hogy a leveleik széle sárgulni majd barnulni kezdenek, és nem tudom, hogy pontosan mi lehet a probléma.

Mióta tart, mikor kezdődött a probléma? Másfél hete
Milyen fajta? Big Devil XL és Big Devil #2
Miről mész? Mag vagy klón? Mag
Milyen idős a növény? Nagyjából 3 hetes
Milyen magas a növény? az XL 5 cm, a #2 10 cm
Melyik fázisban van a növény? Palánta, vegetáció vagy virágzás? Palánta
Mekkora cserepet használsz? Jelenleg egy 3dl-es pohárkában vannak
Milyen közeget használsz? Pontos nevét tudod vagy az összetételt? Esetleg a ráírt pH-t?(perlit%, vermikulit%…stb?) Plagron Growmix, pH: 5.5-6.5, 20% perlit
Milyen tápot használsz? Mennyit adsz belőle? Mennyi vízhez kevered? Milyen gyakran? Advanced Hydroponics Dutch Formula Bloom, 1ml-t kevertem 2l vízhez, 2 naponta kapnak 125ml-t
Milyen gyakran locsolsz? Az elmúlt másfél hétben naponta
Mikor volt legutóbb tápozva és milyen gyakran tápozol? 2 napja, és 2 naponta
Milyen és mekkora fényt használsz? Egy 60W-os melegfehér és egy 45W-os hidegfehér kompakt fénycsövet
Mekkora a távolság a lombozat tetejétől? Kb 25cm
A közeged állandóan nedves? Igen
Milyen vizet használsz? (RO, csap, palackos, kút, ioncserélt, desztillált vagy ásvány?) Csapvizet

Elég sürgős lenne, szóval hálás lennék, ha valaki tudna segíteni:)

picture.php

picture.php
 

dev.

Well-known member
Adj nekik több tápot, 1ml/2l az nagyon kevésnek tűnik. 3 hetes korukhoz képest elég fejletlenek. Milyen pH-val locsolsz? Jó lenne tudni a locsolóvized EC-jét is.

Edit: Amúgy van erre egy topik.
 

Brain.storm

Member
Eléggé gyanús a dolog, hogy N hiánya van. Illetve valami micro is hiányozhat.
Miért Bloom tápot adsz a 3 hetes vegelő növénynek? A veg szakaszra az N túlsúlyos tápok kellenek. Ebben meg pont nincs. Illetve ehhez a táphoz a micro mindenképp kell. Úgy már lehet nem produkálná ezeket a tüneteket. De ez így kevés. Lucas formulát ha alkalmazod akkor maradhat ez a táp végig de adnod kell hozzá a micrót. Micro+Bloom 1/2 arányban.
(Bár nem tudom ez működik e az Advanced tápoknál, mert a Lucas Formula GHE tápokkal kivitelezhető leginkább. Ezt írják a zinterneten. :D)
 

ZoldOvezet

Active member
Eléggé gyanús a dolog, hogy N hiánya van. Illetve valami micro is hiányozhat.
Miért Bloom tápot adsz a 3 hetes vegelő növénynek? A veg szakaszra az N túlsúlyos tápok kellenek. Ebben meg pont nincs. Illetve ehhez a táphoz a micro mindenképp kell. Úgy már lehet nem produkálná ezeket a tüneteket. De ez így kevés. Lucas formulát ha alkalmazod akkor maradhat ez a táp végig de adnod kell hozzá a micrót. Micro+Bloom 1/2 arányban.
(Bár nem tudom ez működik e az Advanced tápoknál, mert a Lucas Formula GHE tápokkal kivitelezhető leginkább. Ezt írják a zinterneten. :D)

Jól mondod tesóm,N hiány én is annak látom,de megszúrta a szemem az a sor hogy az utolso masfel hetben naponta locsol...sztem tullocsolas miatt befulladt a gyokerzet es attol van az N hiany na m3g persze,hogy nem a bloomot kellene vegbe adni neki ahogy te is mondod..:D
 

jdd

New member
Köszönöm a segítséget! Viszont az a helyzet, hogy hiába kapja rendesen a tápot valami még mindig nem oké. Van még esetleg ötletetek?
picture.php
 

what_can_there

Well-known member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]T[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ö[/FONT][/FONT]bb [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]táp[/FONT] (m[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]gt[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ö[/FONT][/FONT]bb). Mivel eddig nem rendesen kapta, ezert most mar keves lesz rendesen adni, tobbletet is kell adni, hogy be tudja hozni a lemaradast.
[/FONT]
 

crony001

New member
sziasztok.
az mitől lehet, hogy a növiknek sem szaguk nincs, sem gyanta nincs rajtuk sok, csak kevés.
Skunk1, 300w led, all mix, 8hét virágzás...mi lehet a baj..?
nincs magosodás, nincs sárgulás, látszólag minden jó
 

Kukutyin

Member
Szénszűrő van? Orrod jó? Mekkora növény mekkora helyen a 300wattos ledhez? Vacak ebayes/amazonos marsjupiterhydrojuice Led? Mag mitől lenne benne? Tán hermásodik, vagy kandúrt is tartasz? 8. hét virágzás és nincs sok gyanta, nehéz elképzelni.

Bónusz kérdés, első köröd? Nyugtass meg hogy igen, ha nem akkor szívd el az all mixet.
 
Top