What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

klónok, hogyan állj neki ...

redmaster

Member
Nem akar ez menni nekem. Nem tudom mit rontok el, a hőmérséklet lehetne 3 fokkal kisebb ugyan, de a propagátor full párás, a klónok meg kókadnak mind egy szálig, nagyon sanszos hogy nem élik túl :( még csak második napjuk a propagátorban
 

KovKris

Member
Nem akar ez menni nekem. Nem tudom mit rontok el, a hőmérséklet lehetne 3 fokkal kisebb ugyan, de a propagátor full párás, a klónok meg kókadnak mind egy szálig, nagyon sanszos hogy nem élik túl :( még csak második napjuk a propagátorban

Az a dolguk hogy kókadtak legyenek, ez természetes kb. egy hét mire a sejtosztodás beindul és mire elkezd gyökeret ereszteni akkor már a levelek is feszesebbek lesznek. Szerintem csak türelem kell oda és jáú lesz.:)
 

dev.

Well-known member
Még jó hogy párás, hiszen zárt tér, a közegben pedig van nedvesség bőven. Ezt olvastad már? Ha nem, akkor tedd meg, ha igen, akkor is. Az előkészítésen múlik minden, utána meg békén kell őket hagyni, egy hétre kb. el is felejtheted.
 

HappyDay.

Member
Yó lecc!
Pár lyukat tsinálj a propagandára. Ha lehetőség engedi, akkor pc venti keringtessen a boxba, vagy csináld kiszívónak. Ha 1 hétig nem szellőztetel, akkor bepenécedik könnyen, kell a friss levegő nekik, csak pára is legyen mellé.
Első héten 8-10óránként 5-10perc szellőzés, priccold veges óvatos vízzel ec-0.5-0.8
 

redmaster

Member
Na a klónok kaput. 5ödikén raktam másik 3mat, azóta egyszer volt kinyitva a propagátor, de most olvasva HappyDay hozzászólását, mondom kinyitom a propagátort. Mindhárom klón elhajolva, a száruk alja el van lágyulva. Mi lehet az oka?

IMG_0259.jpg

IMG_0256.jpg

IMG_0254.jpg

IMG_0253.jpg

IMG_0251.jpg
 

ZoldOvezet

Active member
Na a klónok kaput. 5ödikén raktam másik 3mat, azóta egyszer volt kinyitva a propagátor, de most olvasva HappyDay hozzászólását, mondom kinyitom a propagátort. Mindhárom klón elhajolva, a száruk alja el van lágyulva. Mi lehet az oka?

View Image
View Image
View Image
View Image
View Image

Nem szoktam kritizálni de ez így mi?:O grodan kocka,jiffy esetleg? Ahol el van hajolva nyomd le a földbe mást nem tehetsz
 

Dapk

Active member
Veteran
Na a klónok kaput. 5ödikén raktam másik 3mat, azóta egyszer volt kinyitva a propagátor, de most olvasva HappyDay hozzászólását, mondom kinyitom a propagátort. Mindhárom klón elhajolva, a száruk alja el van lágyulva. Mi lehet az oka?

View Image
View Image
View Image
View Image
View Image
szárrothadás, szar/oxigénmentes közeg végett /propagátort fertőtlenítsd ahogy a vízet is, ha már 5 napra bezárod -amit amúgy nem muszály a lényeg a magas pára /nyilván ez nyitott propagátor esetén nagyobb odafigyelést igényel
 

hobbi ur

Active member
ez a közeg miből van? föld van benne? merthogy azzal nem szabályos klónozni. legjobb kis közetgyapot kocka, mert abban nem bújnak el marslakók. ebbe én nem raknék semmit. meg nedvesen-levegős legyen közeg, ne nedvesen-nedves, azaz csucsogós! volt nekem is, ráadásul kgypotban, hogy belágyult a klón alja (ezért célszerű talán kicsit hosszabbra vágni), ilyenkor 1 nódusszal visszaléptettem a vágást, sterilitásra ügyelve és nagy nehezen sikerült gyökeret kiimádkozni. klónvágáskor exkalapos ajánlás szerint járok el és víz alatt teszem meg a vágást, van értelme: hogy ha levegőn csinálja az ember, szabad szemmel nem látható levegőbubik pont a szállítóedény járatokat fogják bedugózni, míg víz alatti vágáskor folyadékfilm miatt ez nem olyan jellemző
 

Charass

Active member
"a legfontosabb, egészséges klónt csak egészséges anyanövényról fogsz kapni, a klónod teljes mértékben megegyező genetikai másolata az eredeti növénynek, így ha beteg anyáról vágtad, mindenképp nevelj egy új egészséges anyát, a kigyökerezett klónról.."

Igen tudom, hogy így kezdődik a thread! Viszont mégis feltenném a kérdést!

Egy magról nevelt anyanövényhez képest, mondjuk az x-edik klónnak "gyengül" a "genetikája"? Vagy nem is tudom, hogy mondjam...

Tehát ha a magról nevelt anyanövényről vágott klónt szeretném a továbbiakban anyanövénynek kinevezni. A magról neveltet pedig levirágoztatni! És ezt egy így tovább ahogy telnek a hónapok, esetleg évek... Gyengül-e a vonal, vagy 100%-ban megegyező génekkel rendelkezik mondjuk a 10. anyanövény is?

Nem tudom érthető-e... Eléggé be vagyok állva! :D Így visszaolvasva nem biztos... :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Egy magról nevelt anyanövényhez képest, mondjuk az x-edik klónnak "gyengül" a "genetikája"?[/FONT]

a válasz : NEM

csak a környezeti faktorokkal tudod jobbá szarabbá tenni
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de ha nem jutsz hozzá, fogsz egy akváriumi levegőztetőt és nyomatod nekik, kb nem sok különbséggel ki fog gyökerezni simán levegőztetett vízbe n is.
 

Charass

Active member
Jaja ez így van! Nálam ~2-3 nap különbséggel eresztett gyökeret az incit-be mártott klón, és a vízbe lógatott, levegőztetett(az incit javára)!

Ha csak simán a vágott klónt beleszúrom gyapotba az ~+1-1,5hét, addigra már a levelek nagyrészét "megeszi".

Ugyanarról a növényről volt levágva az összes! 6-7 klónról beszélünk összesen, különböző időpontokban vágva!

26-27 fokban, ~80%rh-ban!
 
D

Deleted member 510398

Nálam a felső rész is gyökerezett.bár pár nappal később.
 

Latest posts

Latest posts

Top