What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Co na wedce siedzi Ci? czyli IC Polish Fishing Team

Fat Albert

Active member
Witam panowie!

To nie sa moje zdjecia, ale ja lowie takie. Czarno/bialy jest Bluefin (Thunnus thunnus), a kolorowy to False Albacore (Euthynnus alletteratus).

Blyskawica we wodzie, szczegolnie kiedy sie lowie na muszke.


7250Sedotti-and-albie-MED.jpg


7250MVC-058L1.JPG


Fat A :wave:
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
No panowie widze że wedkowanie to obok ptaszników najpopularniejsze hobby
spotykane wśród growerów :rasta:. Ja również jestem fanatykiem. Mam kartę ale skladek PZW nie place bo od dluzszego czasu łowie na prywatnym łowisku w postaci jeziora Skomelno mieszczacego się na pojezierzu łeczyńsko-włodawskim. Ładny zbiornik, łowienie z brzegu na przygotowanych stanowiskach jednak ja wole swoją jednostkę pływającą bo można wcisnąć się w fajne dziury.Największym minusem jest to, że niestety łowienie w nocy odpada (odgórne zarządzenie dierżawcy tak chce sie chronić przed kłusownikami podobno;) ) ale daje rade nadrobić w dzień. Najćzęściej wyciąga sie z wody japońce, dorodne koluchy, wzdręgi, liny i od czasu do czasu trafi się karpik. Na blachę standard okoń i szczupaki. Są też węgorze ale odkad tam łowię, a bedzie to juz z 5 lat, trafilem dopiero jednego i to bardziej przypominał sznurówkę niz węgorza ;). W sumie wasze miejscówki biją moją na ryj, ale jak sie niema co sie lubi ;). Poniżej kilka fotek.



Główny pomost (fota robiona w połowie kwietnia dlatego tylko jedna łódka):


Jedna z wysp pływających, z tyłu jest fajna zatoczka gdzie można się przyczaić na okonia:






Cheers :wave:
 
Last edited:

1337grower

Active member
Piekne fotki , dawajcie jak najwiecej ,ja was na wiosne zasypie fotkami:D i pokarze piekno gorskiej rzeki:D:D
cannamaster - w innym temacie zapytales czy lowie na Koszarawie - oczywiscie,ze lowie :D Soła+Koszarawa to moje rejony hehe jak ja sie nie moge doczekac wiosny/lata jezuuuussss:))) pozdrawiam i dawac foty:D
 
Last edited:

cannamaster

Member
1337grower to w kwietniu maju musimy sie zgadac bo ja tez jestem z tych rejonow a koszarawe mam dokladnie 200 m od domu:) kiedys to sie nawet do szkoly nie chcialo isc tylko na rybki.... piekne czasy byly:)

teraz juz mniej wedkuje - poznalem swoja przyszla zone i ona zabiera mi 99% wolnego czasu:)) ale sama tez troche pomacha kijkiem;))) zaraz zarzuce jakas foteczke z koszarawy moze uda mi sie wygrzebac:))
 

cannamaster

Member
No i wygrzebalem pare fotek













a tu moj zestaw muszek:)






cos bez czego czasem mozna bylo solidnie zmarznac...




i czasem jeszcze w wolnych chwilach lubie sobie postrzelac... oczywisciue do celu..:)
 

Zathir

Member
Finger eleganckie miejsce. Co roku jezdziłem na stary ruski poligon na podobne jezioro na lód na okonie. Głebokosc do 1,5 metra. Niestety w zeszłym roku nie byłem na lodzie ani razu bo w mojej okolicy dało sie wejsc na lód tylko przez 3 dni, a mnie wtedy w domu nie było. Co wy tak do wiosny chcecie czekac, ja tam licze na to ze juz w niedziele na ryby pojade, jutro lece sprawdzić jaki juz gruby jest, a za oknem temperatura na minusie ;)
pozdrawiam
 

Zathir

Member
Damian wyjmij te karpie z wanny i zabij. One tam sie straszne męczą, nie maja gdzie sie schowac ni nic, to tak jak bys siedział w celi dla skazańców 2x2 z białymi scianami ;p



:woohoo::woohoo::woohoo::woohoo::woohoo: na dworze mróz, bedzie lód :woohoo::woohoo:
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Zathir tylko uważaj, u mnie w miescie ostatnio 3śmiałkow posżło wpizdu pod lod.
 

Zathir

Member
No podstawową jest to ze na pierwszy lód nie mozna jechac samemu, co akurat nie jest problemem bo wszyscy znajomi na to czekają. No i z 15m linki w wiaderku obowiązkowo.
:friends:
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
pewnie zaraz wszyscy wetkarze sie napmie pogniewaja,hehe
tesz lubie sobie ryby lapac , ale to chyba niejest nato miejsce zeby otym tu gadac?
moze wszyscy pujdziemy powiecmy na te forum http://www.wyczyn.fora.pl/ i bedziemy zaczynac thready o chodowaniu trawy,hehe

peace
 

Somelier

Active member
Hej fajny temat tez lubie łowic ryby na spining okonie i szczupaki z moim najleprzym kolezką w mojej małej rzecce a przy tej okazij spalic jakiegos jointa hehe to jest piekna sprawa i dobrze pogadac o tym w tak swoiskim gronie jak jest na forum tutaj. Prosze cie Hot Cargo zebys przymkal oko na ten thread. Pozdro dla wszystkich i wesolych i zielonych Swiat !!! POzdro 600 G
 
G

Guest

HOT CARGO said:
pewnie zaraz wszyscy wetkarze sie napmie pogniewaja,hehe
tesz lubie sobie ryby lapac , ale to chyba niejest nato miejsce zeby otym tu gadac?
moze wszyscy pujdziemy powiecmy na te forum http://www.wyczyn.fora.pl/ i bedziemy zaczynac thready o chodowaniu trawy,hehe

peace

:wave:
HC ah tam od razu pogniewaja sie!:D Nikt tu na nikogo sie gniewac nie bedzie...:nono:
Na tym forum jest pelno thread`ow w ktorych tocza sie dyskusje nie tylko na temat trawy! I to jest wlasnie takie miejsce!
Moim skromnym zdaniem to nie wydaje mi sie zeby ten temat robil jakis niepotrzebny burdel na forum... To jest miejsce dla ludzi ktorzy nie tylko oprocz uprawy i palenia trawy interesuja sie wedkarstwem, poprostu...
Pozdrawiam serdecznie!:wave:
 

cannamaster

Member
Buffalo said:
Mam nadzieje, że te maluszki wróciły do wody...

tak serio to ten wiekszy zjedzony bo nie moglem sie opamietac - pierwsze jakie w tym roku mialem tj 20 marca:)))


i dodam ze to byl jedyny pstrag jaki w tym roku trafil na moj stol :rasta:


tak to jeszcze pare lipieni bylo ale z nimi teraz cieeezko jesli chodzi o wymiar bo podniesli do 35cm;)) a na koszarawie i tak juz ciezko o jakas piekna rybke :cuss: a moze to i nawet lepiej:D
 

Zathir

Member
Witam :wave:
Zgadzam sie z tym co alijah mówi, no ale Hot tu ma władze a nie my, wiec trzeba zdecydowac co i jak i albo temat zamknąc albo nie.

Tymczasem pokaze pare zdjeć z wczoraj. Miejsce to Noteć w okolicach Białośliwia:
30389IMG_7869-med.JPG

30389IMG_8007-med.JPG

30389IMG_8010-med.JPG

30389IMG_7984-med.JPG


30389IMG_8009-med.JPG

30389IMG_7933-med.JPG


30389IMG_7937-med.JPG


30389IMG_7945-med.JPG


tyle lodu mi sie udało znalesc:
30389IMG_7884-med.JPG


30389IMG_7883-med.JPG


30389IMG_7888-med.JPG


samica, pełna ikry około 50cm, oczywiscie poszła spowrotem do wody
30389IMG_8011-med.JPG


i leszcz na spinning ;p
30389IMG_7874-med.JPG

30389IMG_7875-med.JPG


ach to juz jutro wigilia... :D
pozdrawiam
 
G

Guest

:wave:
No pieknie Zathir! Super fotki! Miejsce wydaje sie byc na mega odludziu? Ta dzikosc natury...:D i mróz :wink: Ale widac, ze twardy zawodnik z Ciebie! Pozatym widze na fotkach duzo trzciny przy brzegu, nie miales problemow z podbieraniem? :wink: ile zaliczyles zaczepow? heheh.
Pozatym polow udany, leszczyk pewnie powedruje na wigilijny stol:D na co dokladnie wzial?:chin::eek:

Pozdrawiam!
 
Last edited:

Zathir

Member
Az takie odludzie to to nie jest. 3km dalej jest most i ulica ;p Do zabudowan jest z 5-6km. Po stronie po sie łowi chodzi sie po łąkach albo łowi w trzcinach jesli jest miejsce, po drugiej stronie są cały czas trzciny, ryby raczej trzeba podbierac podbierakiem. Leszcze wział hmm.. plecami;p często sie to tu zdarza, trafiaja sie podczepione liny, leszcze, płocie czy sandacze.
30389IMG_8004-med.JPG


30389IMG_7931-med.JPG

30389IMG_7865-med.JPG

:wave:
 

placjusz12

Member
hehe

hehe

dobra chcecie to usune tylko ze jezeli myslicie ze to jest morederstwo to grubo sie mylicie , pomyscie o tym pozyskanie zwierzyny jest jest jednym z wielu prac ktore jako mysliwi wykonujemy , np kto dokarmia zwierzyne w zimie co?? a pozatym człowiek tak naruszył prawa panujace w przyrodzie że gdybyśmy nie dokonywali odstrzłów to Rolnicy niemieli by co zbierać z pól (pozatym dostaja kase od nas za zniszczenia zrobione przez zwierzyne) . My takze po przez plagi sarn, jeleni i dzikow stracili bysmy wiekszoc swoich ukochanych zielonych dziewczynek . A i jeszcze jedno co moge powiedziec to łapanie ryb nie jest wcale mniej dla nich bolesne
Dobra pozdro dla wszytkich nawet dla tych którzy tego nie rozumieja

ps. rozumiem że wszyscy oburzeni są vegetarianami
 
Last edited:
Top