What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CHOROBY

Muczaczo

Member
Witam Panów i Panie!

Mam taki mały problemik z moją przyszłą mamą. Chodzi mianowicie o najmłodsze listki. Na początku myślałem, że to lampa ją przypaliła, więc odsunąłem lampę (muszę chwilowo trzymać pod HPS). Teraz to już pewności nie mam, bo wydaje mi się że z poniższymi listkami zaczyna dziać się to samo. Liczę na waszą fachową pomoc :D.



Pozdro
Muczo

:joint:
 

tritexo

Member
muczaczo mialem podobnie na dolnych paru lisciach przy podlewaniu zazegnalem problem dosypujac dolomitu pomoglo wiec mozliwe ze to ph pzdr
 

kazuya20

Active member
rafjol28 said:
Kazuya i co to było bo mój jeden krzak ma takiesame objawy?

można powiedzieć że nie ma sie czym martwić trzeba tylko oddalić żrudło światła od szczytów ponieważ gdy natężenie jest za mocne to powoduje to obnizenie poziomu chlorofilu i przez to tkie plamki podobne jakby to było brak siarki hehehe

po 4 dniach już ładne zielone listki są . pozdrawiam
 

placjusz12

Member
panowie ja tez z prosba o pomoc
nie chodzi o same wierczholki zolte ale o te krawedzie lisci



bardzo bede wdzieczny za pomoc
pozdro Placek
 

Azzzzzz

Member
Veteran
No szefie popaliles ta panienke, za duzo nawozow, jesli wystapilo to do kilku dni temu najlepiej zrob flusha.

Pozdr
 
G

Guest

przelej przez donice 3-4krotnosc jej pojemnosci, odstanej wody z unormowanym pH.. i bedzie git
 

Giet

Member
kolega prosil zebym pomogl zdiagnozować jego kzaka wiec wkleje tez tu pomuszcie co z nimi zrobić? wydaje mi sie ze przez to ze nigdy nie nawozil maja zżółkłe liście i wystarczy nawóz ale jaki bezpieczny z duza iloscia azotu? wiem ze ma biochumusa ale nigdy nie uzywał do tego hyba hps popalił chyba liście hpsem bo zmienił z świetlówek na 250w poradzcie co zrobic z tym oswietleniem i wogule zeby było ok ;P wklejał gdzies na inne forum i jedna jakos dziwnie dodał akurat najciekawsza ale na malej i tak widac ocb
moił ze maja ok 4tygodni, miał 7swietlówek ale zmienił na hps 250w twierdzil ze popalił nim liscie w nocy wiec pewnie bzegi lisci odtego sa takie zaczely usychac dookola tydzien temu ale nie wiem kiedy zmienil lampe ale po pewnie przez nia podwyzszyl ja i wisi 60cm nad plantami są na 16/8
wymiary boxa - 40/52 wysokosc 160
hps wysial 45cm nad krzakami jak je popalil teraz jest 65cm nad nimi
a wentylacja to 6x wentylator komputerowy 12V z tym ze w u dolu daja nawiew a 4 na samej gorze wyciagaja wszystko przez podcisnienie bo box jest uszczelniony
temp - 30-34 i jest szyba
daje foty ale tam jakos dziwnie dal foty ze sie nie wyswietlają tam
97061033ph9.th.jpg




 

hodowca85

Member
Po zdieciach widac ,ze za mało Potasu i Azotu.
Daj najzwyklejszy nawóz NPK -chemiczny bardzo szybko zadziała i zreszta to bardzo wczesny veg.
Moze byc np. 4-2-4 lub cos z innego z przewagą N i K ,albo do roślin zielonych coś kup.
Pozdr.
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Giet, kolega popalil liscie hps'em, typowe przebarwienie silnym swiatlem, chyba powinien wrocic jednak do swietlowek.

Nawozu to im nie brakuje, sa male a doniczka duza, na pewno nie zdazyly wyjalowic ziemi w tej doniczce a duzo im nie potrzeba kiedy maja taka wielkosc.

pozdr, kov
 

Giet

Member
tez mu tak pisalem zeby dal nawóz a on chyba sie go strasznie boi bo ktos mu chyba powiedział że czegos maja za duzo i zmienił ziemie na jakomś co nie wiem dokładnie jak to okreslil ale na taką co ma malo skladnikow ale jak liście żółkną od dolu to malo azotu a ktos mu pewnie powiedzial ze za duzo a moze kiedys mu opowiadalem ze moje zżółkły a potem je przepaliłem azotem i w byly podobne do jego teraz. napisałem zeby dal tego biochumusa ktorego ma ale jeszcze nie uzywał ale może coś mocniejszego? ale nie wiem moze dajcie jakoms nazwe bo kiedys jak pisalem dalem prawie zalecana dawke chemicznego nawozu i z niedoboru do nadmiar...
kov myslisz że lepiej zeby da spowrotem świetlówki? tez sie nad tym zastanawia no ale czy powiezchnia boxa i wentylacja nie pozwala na 250w? ma nawet szybe
 

Giet

Member
weedmaster wyglonda jak niedobór azotu który ma kolega co daje foty tylko ma dodatkowo chyba przypalone lampą a właśnie tamte krzaki były tylko 1dobe pod hps teraz kolega wrocił do świetlówek jak pisał kov no ale co nie mozna jakoś dać do tego boxa hps250w? złe wymiary i wentylacja? ma szybe a moze dać na flo hpsa? wiec to przypalenie i niedobór sie potwierdziło dał dawke biochumusa x2 ale czy to wystarczy a może dać coś mocniejszego jaki nawóz polecacie w takim przypadku? weedmasterowi pewnie tez sie przyda ;D co wogule myślicie o jego boxie?
dał nowe foty:
http://img168.imageshack.us/img168/8756/69040005bg0.jpg

http://img168.imageshack.us/my.php?image=42982851il8.jpg

url]


zbadajcie jeszcze te nowe fotki prosze jak pisałem żółkną potem schną zaczyna sie od dolnych partii powiedziałbym mu że to przez brak azotu ale moje przez to tylko żółkły i inaczej wyglondały jak je przepaliłem nim dopiero tak wyglondaly wiec was pytam
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Weedmaster: daj zdj calej rosliny dla pewnosci, ale wydaje mi sie ze nic twojej roslince nie dolega, takie zolkniecie liscie jest naturalne w stadium w ktorym jest twoja roslina. Sprawdz czy liscie ktore tak wygladaja sa to stare liscie czy masz tez takie cos na nowych. Mowie dla mnie nic jej nie jest.

Pozdros amigos
 
Dzieki za odpowiedzi.

Azzzzzz : Uspokoiles mnie troche :) Foteczki zapodam w piatek teraz tylko wrzuce zdjecie glownego topa :) (co w ogrodzie...)
 

Giet

Member
gruby said:
(GIET)witam.prawdopodobnie zbyt niskie lub zbyt wysokie ph,lub brak zelaza(ale zazwyczaj jedno skutkiem drogiego).sprawdz ph ziemi,lub wody.uzyj suplementow zelazowych.powodzenia
mówi że ma ph 6,7 a właśnie ziemie zmieniał 3razy w sumie to nie wiem po co ale ma jakomś do siewu z minimalną iloscią składników daje chyba podwójna dawke biochumusa wystarczy ten nawoz? po jakim czasie moze widać poprawe? a jesli to ten brak zelaza to czy pomoze? to jak wkoncu myslicie niedobor zelaza czy azotu z czyms bo raczej nie samego no ale w kazdym badz razie nie byly nawozone wczesniej a ziemia jakas dziwna wiec jaki nawoz najlepiej stosowac? ten styknie?
 
Last edited:
Top