What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

OUTDOOR - PYTANIA

G

Guest

Witajcie,

Sądzę, iż taki thread jest potrzebny. Skoro jest thread "indoor pytania", to outdoor też powinien być. Poza tym w wątku "Co w ogrodzie rośnie Ci ??? 07" pada za dużo pytań dotyczących outdoor'a, przez co robi się tam niekolorowo.


Może ja zacznę:

Jak walczyć z dzikami? Mam miejscówki bardzo blisko "wioski" dzików i jak zbliżam się do spota, to one warczą, burczą i szczekają nie wiadomo skąd, ale zawsze są bardzo blisko mnie i boję się, że mnie zaatakują. W sumie tam jest ich dom i nie sądzę, żeby łatwo się stamtąd wyniosły...
Macie podobne problemy z dzikusami?

Peace :wave:
 
Last edited:
G

Guest

@Buffalo- hehehe "szczekaja" ? :muahaha: to musisz uwazac jak idziesz na spota :tongue: a swoją drogą to :respect: ze jeszcze chodzisz na spota, jak jest ich tak dużo i burczą na ciebie :joint:
Pamiętaj najlepiej spierdzielać na drzewo przed dzikami !!!
 

hodowca85

Member
Dobry thread ! Jestem jak najbardziej na TAK ,choćby dlatego aby nie zasmiecać głupimi pytaniami "co w ogrodzie..." ,a była juz kiedys gadka na ten temat.
Sądze ,ze tu mozemy pisac nietypowe (zeby nie powiedziec głupie) pytania ,a "co w ogrodzie" zostawić przedewszystkim i jak najbardziej do kolorowania i pokazywania co nam rośnie...moze w ten sposób troche uda sie uniknąć syfu przez który coraz gorzej sie czyta.

Miałem równiez problem z dzikami na spotach i ,z tego co mi wiadomo-to dziki zywią sie korzonkami roślin.Kiedys jak przyszedłem to miałem mały dołek tuż przy roślince-wyglądało to tak jakby dzik chciał podgryźć jej korzonki,ale nic nie znalazł do jedzenia...
Sądze ze najlepszym rozwiazaniem jest pozostawienie czegos "ludzkiego" tuż obok rośliny.W moim przypadku była to plastikowa butelka,która jak narazie zdaje egzamin :p

p.s. Na którym pietrze przycinacie rośliny?Ma ktoś jakies spostrzezenia na ten temat?

Edit: JohnQ nowy temat dopiero co rozpoczęty ,a ty już spamujesz i nic do niego nie wnosisz.Nie o to tutaj chodzi kolego.
 
Last edited:
G

Guest

:smoweed: dobra peace ! ja przycinam rosliny na 4,5 pietrze.I myśle że im wczesniej przytniemy tym lepiej, bo będą dłuższe odgałęzienia, i z tych dwóch co nam odrosną, mozna jeszcze troche po Fim'ować, i wiecej szczytów=wiecej palenia, i lepiej rozkrzaczona roslina
 
Last edited:

Ghonox

Member
Ja mam taką samą sytuację z dzikami :D Tylko nie mam na jakie drzewo spierdolić... ;d Przy roślinie zrobiłem śmietnik z wiadra w którym miała być sadzona i chyba to je odstrasza, bo roślina tam rośnie i nic jej nie stratowało ;]
 

Tonny

Member
dostałem dzisiaj przesyłke z zagranicy z nasionami:lesotho*uzbeka, co to za nasiona? napiszcie cos o nich prosze,
 

weedsmoker

Active member
Ghonox said:
Ja mam taką samą sytuację z dzikami :D Tylko nie mam na jakie drzewo spierdolić... ;d Przy roślinie zrobiłem śmietnik z wiadra w którym miała być sadzona i chyba to je odstrasza, bo roślina tam rośnie i nic jej nie stratowało ;]
a nie lepiej ogrodzic planty np jakims drutem miedzianym??
 
G

Guest

też myślę że to bezsens robi się powoli śmietnik9 jak na tra***.or* trzeba ustalić nowe zasady a do tematu co w ogrodzie rośnie ci dodawać tylko zdjęcia
bez sensu jest także te 50 postów bo spam leci ja muszę szybko odczytać wiadomości a nie mogę
 
G

gelowas

Moim zdaniem winny zostac 2 thready glowne:
*Indoor
*Outdoor
+ kilka zwiazanych z obrobka mj, np przepisy kulinarne poparte fotkami, metody na hasza, polish strain guide, ew salvia...
+ prof growlogi, czesto aktualizowane, przygotowane z rozmachem, zeby tez nie powstalo tys nowych

Mysle, ze wiekszosc ludzi interesuje sie albo out albo in, aktualnie przegladanie 'co w ogrodzie...' zajmuje kupe czasu, pojawia sie masa nieuporzadkowanych fotek, potem spotykam kogos na chatce i z niczym go nie kojarze. Jak tak patrze za granica to ludzie tworza growlogi, gdzie jest przebieg uprawy od poczatku do konca ukazany, daty przy obrazkach, odmiany, warunki etc, wystarczy tylko dodac interesujace nas hodowle do 'Subscribed threads' i mozna sledzic postepy na bierzaco. A teraz to niewiadomo co kto i jak.



Skoro to thread o outdoorze to chcialbym podzielic sie tegorocznym doswiadczeniem. Zawsze czekalem, az roslinka na balkonie podrosnie do wysokosci kubeczka, nastepnie ja nim przykrywalem i transport na spota. Po 2-3 tyg przycinalem. To blad, sprobowalem w tym roku przyciac kilka szt jeszcze na balkonie, gdy mialy 3-palczaste liscie. W rezultacie gdy wysadzalem na spoty juz mialy male boczne odgalezienia i aktualnie maja wyraznie wiecej lisci od swoich kolegow/kolezanek i bankowo bedzie z nich wiekszy plon. To wyglada jak krzak, a nie 2m tyczka i szyszka na gorze.
elo
 

hodowca85

Member
Dzieki Gelo ,własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem-krótko,zwiezle i na temat.Miło ze jestes kolejną osobą budującą to forum ,a nie jak co poniektórzy nic nie wnoszący ludzie którzy tylko kurwa umieją pisać "do dupy,bez sensu...itp." ,którzy w ten własnie spsób chcą poprostu rozpierdolic naszą coudowna skarbicę wiedzy.
Pozdro.
 

g1enek

Member
jo

1. Oplaca sie przycinac krzaki ? Mam miedzy innymi; churche, marocki , gf x maroc i pasje. NL juz przycialem. Nie wiem czy przycinac , z czego bedzie wiecej palonka :) ? Wydaje mi sie ze gf x maroc moge podciac bo to to bedzie prokozak2007skun ;D

2. Czy sa jakies domowe sposoby na odstraszenie tych kurewek (czyt. dzikow:D) bo co przychodze na miejscowe to coraz to wiecej zaorane przez te mendy.

3. Kiedy najlepiej zaczac podwiazywanie ? Czy w ogole sie oplaca.

pozdr
 

weedsmoker

Active member
gelowas said:
Moim zdaniem winny zostac 2 thready glowne:
*Indoor
*Outdoor
+ kilka zwiazanych z obrobka mj, np przepisy kulinarne poparte fotkami, metody na hasza, polish strain guide, ew salvia...
+ prof growlogi, czesto aktualizowane, przygotowane z rozmachem, zeby tez nie powstalo tys nowych

Mysle, ze wiekszosc ludzi interesuje sie albo out albo in, aktualnie przegladanie 'co w ogrodzie...' zajmuje kupe czasu, pojawia sie masa nieuporzadkowanych fotek, potem spotykam kogos na chatce i z niczym go nie kojarze. Jak tak patrze za granica to ludzie tworza growlogi, gdzie jest przebieg uprawy od poczatku do konca ukazany, daty przy obrazkach, odmiany, warunki etc, wystarczy tylko dodac interesujace nas hodowle do 'Subscribed threads' i mozna sledzic postepy na bierzaco. A teraz to niewiadomo co kto i jak.



Skoro to thread o outdoorze to chcialbym podzielic sie tegorocznym doswiadczeniem. Zawsze czekalem, az roslinka na balkonie podrosnie do wysokosci kubeczka, nastepnie ja nim przykrywalem i transport na spota. Po 2-3 tyg przycinalem. To blad, sprobowalem w tym roku przyciac kilka szt jeszcze na balkonie, gdy mialy 3-palczaste liscie. W rezultacie gdy wysadzalem na spoty juz mialy male boczne odgalezienia i aktualnie maja wyraznie wiecej lisci od swoich kolegow/kolezanek i bankowo bedzie z nich wiekszy plon. To wyglada jak krzak, a nie 2m tyczka i szyszka na gorze.
elo
To prawda trzeba zrobic pare tematow i tam pisac nie tak ze kazdy wali do "co w ogrodzie rosnie ci" bo niewiem jak wy bo mi sie nieche sie przegladac 5000 postow zeby cos zanlezc (innym chyba tez). Mozna tez zrobic jakiegos growfaqa jak na innych forach bo zwuwazylem ze kupe ludzi zadaje ciagle te same pytanie a tematy typu out by ... robic wszytkie w jakims pod temacie. To ze PW dzaila po napisaniu 50 postow to jest glupota ludzie beda checieli za wszelka cenne nabic te 50 postow i krotko mowiac robi sie sapm Ludzie nie robcie smietnika!!!!!
pozdr.
 
Last edited:

Biodizel

Member
jakie zastosowac dawkowanie amonowki przed faza kwitnienia g/l?
zna ktos proporcje nawozow na weg i flo (biohumus, planton K), w nawozeniu dolistnym?
moze ktos laczyl biohumus z plantonem na poczatku flo, jakie proporcje?
 
Last edited:

BlinD

Active member
ja na 5l wody wrzucalem 1 lyzeczke do herbaty saletry amnowej i jest gites co do nawozenia dolistnego nie stosowalem wiec nie wiem ale wydaje mi sie ze lepiej podlewac niz opryskiwac :)
 

Biodizel

Member
opryski podobno szybciej dzialaja, gdy roslina ma duzy przyrost pierwsze liscie czesto nie nadazaja (jasno zielone albo nawet zolte), ostatnio podsypalem troche amonowki pod roslinki, ale to troche ryzykowne, szkoda by bylo zeby roslinki sie spalily
 
G

Guest

heh, tak jak kazdy :D

A czy tam chodza lesniczy to sie przypatrz jaki jest tam porzadek. Zreszta ja bardziej obawiam sie drwali, bo kolo mojej miejscowy jest dosc sporo malych drzewek odcietcyh pila/siekiera. :confused:
 

weedsmoker

Active member
ale czy moglby mi ktos powiedziec jakie sa waday i zalety miejscowki w lesie czy moze byc tak ze ktos znajdzie mi palnty np jakis lesniczy, zadzwoni po psy, zrobia oblawe czy to mozliwe?
 
Top