What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

[250w][0.36m2][Jack Flash #5][ORGANIC] DR60 SCROG Glinka's Growlog

glinka

Member
setup.
60x60x140 dark room

sun.
weg - (12/1) ŻARÓWKA MH 250W GIB Growth Spectre
flo - (11/13) ŻARÓWKA HPS 250W

wind.
wentylator z klipsem (mieszający)

ventilation.
- FILTR WĘGLOWY PROFFESIONAL fi125Xh400mm 360-460m3/h
- Wentylator PK125 EBM 220m3/h - 360m3/h

fertilizer.
BioBizz Top-Max 500ml
BioBizz Bio-Bloom 500ml
BioBizz Bio-Heaven 250ml

bowl.
5gallon

soil.
biobizz light mix (~70%)
kokos (~30%)
Guanokalong Black (~200g)
Great White Mycorrhizae

training.
Topping i SCROG

seed.
1x Jack Flash #5 od Sensi Seeds

Tym razem po raz pierwszy próbuje szczęścia z jedną rośliną w większej donicy. Jeśli ktoś śledzi moje uprawy to pewnie pamięta, że zwykle miałem problemy pomieścić się z kwiatkami w tym boksie. Od początku świecę MH 12/1. Pierwszy tydzień roślinka męczyła się w małej doniczce. Trochę ją zaniedbałem. Później została przesadzona do docelowej, 5galonowej donicy materiałowej. Podłoże jakie jej przygotowałem to mieszanka gleby biobizz light mix i kokosu w stosunku ~ 4:1 + granulat Guano Black. Podczas przesadzania podsypałem trochę mikoryzy Great White. Jest to moja pierwsza uprawa organiczna bez regulowania PH podłoża, więc sam jestem ciekawy jak to wyjdzie.

Pierwszy tydzień 12/1

picture.php


picture.php


picture.php
 

glinka

Member
Po ok miesiącu zmieniam światło na żarówkę HPS (z podwójnym spectrum) ponieważ wzrost w górę jest bardzo mozolny. Dalej zostawiam fotoperiod 12/1, bo nie chcę jeszcze przerywać okresu wegetacji. Po prostu roślina krzaczy się niemiłosiernie i wszędzie wypuszcza nowe pędy, a ja tym razem chciałbym mieć większe odstępy między piętrami żeby topy nie miały aż tak ciasno. Poucinałem jej sporo mniejszych odgałęzień przy głównej łodydze i zostawiam tylko te które wizualnie najbardziej mi pasują.

4 tydzień 12/1

picture.php


picture.php


picture.php


6 tydzień 12/1

picture.php


picture.php
 

bajcus2

Active member
ładny projekcik, będę zaglądał.

Ale osobiście bym się zastanowił czy jest sens trzymać jedną roślinę w tak dużej doniczcie. Nie ma co ukrywać dużo czasu się traci na ukorzenianie roślin gdy mają dużo miejsca w doniczce.

Nie wiem czy forma nie przerośnie treści ale mam nadzieję że efekty będą Cię zadowalać :)
 

TheCreator

Member
Veteran
Jak ktoś ma czas/cierpliwość na długi weg, to czemu nie... Sam się zastanawiałem nad jedną większą donicą, ale przegrałem z chciwością do różnych odmian ;) Z fartem!
 

glinka

Member
Dzięki za rady. Po prostu chodzi o to, że zazwyczaj miałem 4 rośliny na tej powierzchni i wtedy wystarczy zrobić dwa tygodnie wega, a kwiatów mam tak dużo, że rozsadza mi box'a. Tym razem chciałem spróbować czegoś innego. Mam co jarać, więc czas mnie nie goni. Jednak faktycznie, drugi raz już nie będzie mi się chyba chciało wegować aż dwa miesiące : ) Przy uprawie z pestek nie wszystkie odmiany są na tyle stabilne, żeby zakwitły w tym samym czasie, a przy SCROGu to było dla mnie ważne. Jedna roślina w sporej donicy to fajne wyjście na łatwą w kontroli i schludną uprawę. Jednak faktycznie ten sam "cel" można uzyskać dużo szybciej, sadząc po prostu więcej roślin w mniejszych donicach.

7tydzień 12/12

Zakładam siatkę i zmieniam światło na 12/12. Myślę, że indukcja zajmie im jeszcze trochę czasu i zdążą się ładnie wyciągnąć, abym mógł zapełnić całą siatkę. Przez cały ten okres podlałem może ze dwa razy minimalną dawką nawozów Bio-Haven i Bio-Bloom, ale widać, że roślinie nic nie brakuje. Mimo tego, że tym razem mam tylko jedną "pannę" i tak wycinam pełno mniejszych odrostów i liści. Żeby nie stresować tak tych kwiatków, trzeba by je było puścić samopas, żeby się powyciągały, a odstępy między piętrami były większe. Wtedy po położeniu ich na siatce, przełączasz światło na kwitnienie, a każde z pięter wystrzeli w górę nowe odrosty i nie byłoby aż tak ciasno.

picture.php


picture.php


1tydzień flo 12/12

Po około 12dniowej indukcji, w końcu mogę zacząć liczyć tygodnie kwitnienia. Okres wegetacyjny trwał aż ~ dwa miesiące. Nie wiem, czy to za sprawą mikoryzy, ale roślina pokazuje minimalne oznaki przenawożenia. Nawozów nie podaję prawie w ogóle więc możliwe, że dopiero rozpuszcza się granulat Guanokalong Black w podłożu. Na razie nie wygląda to groźnie, więc nic nie zmieniam. Podlewam normalnie co 2-3 dni odstaną wodą, bez sprawdzania PH.

picture.php


picture.php


picture.php
 

bajcus2

Active member
O to właśnie mi chodziło co piszesz glinka.

Rozumiem że pracujesz na jednym boxie i klonów nie jesteś w stanie pobrać? Wtedy byś miał jednorodne rośliny i wszelkie scrogi itp elegancko by wychodziły.

A jak chcesz mieć większe odstępy między piętrami to podnieś wyżej lampę. Rośliny powinny same się wyciągnąć do żarówki a przez to odstęp między piętrami powinien się zwiększyć.

A co do nawozów to wydaje mi się że tam jest tak dużo ziemi i to nie byle jakiej że dodatkowe nawozy prócz aminokwasów są zbędne.

No i jeśli byś dał niższą a szerszą doniczkę to wydaje mi się że rośliny szybciej by się ukorzeniły jak te 2 miesiące.

Jeśli Ci się będzie chciało z chęcią bym zobaczył (oczywiście po skończonej uprawie) przekrój poprzeczny doniczki. Żeby zobaczyć jak korzenie się rozrosły i w jakim stopniu wypełniły doniczkę

Pozdrawiam i do następnego
 

luffman

Member
60x60 to jak pół mojego boksa. Nie wyobrażam sobie żeby tam rosły dwie rośliny.
Myślę że to ma sens tam gdzie legalne jest posiadanie kwitnących roślin w ograniczonej ilości. Bo tak to po dwóch miesiącach okaże się, że to chłopiec lub herma jakaś albo coś pójdzie nie tak i wtedy siąść i płakać. Trzeba być pewnym tego co się robi.
Ja zasiadam i kibicuję.
 

glinka

Member
Tak jak pisałem wcześniej. Dla mnie to jest zabawa/hobby. Nie goni mnie ani czas, ani chęć zysku. Tym razem chciałem spróbować z jedną rośliną organicznie i tak też robię.

2tydzień flo 12/12
Przeprowadziłem grubszą defoliację, wyciąłem trochę liści z góry i prawie wszystkie pod siatką. Roślinka ciągle pokazuje oznaki przenawożenia, więc nadal podlewam ją tylko czystą wodą. Ponaginałem ostatni raz szczyty na boki siatki i już raczej zostawiam ją w spokoju. Teraz zacznie się najciekawszy pod względem fotogenicznym etap, czyli formowanie kwiatów.

temp
day 24-25^C wilg ~55%
night 19-20^C wilg ~60%

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

luffman

Member
Tak jak pisałem wcześniej. Dla mnie to jest zabawa/hobby. Nie goni mnie ani czas, ani chęć zysku. Tym razem chciałem spróbować z jedną rośliną organicznie i tak też robię.
Ja mam takie samo podejście. Dobrze, że robisz coś inaczej wszelkie zmiany wzbogacają doświadczenie. Może jeszcze za wcześnie pytać jak rozegrasz kolejną uprawę?
Ale z tym Bio w sensie organik to mnie zastanowiłeś, bo jedziemy na tej chemii pakujemy niepotrzebne dawki aż iskry podczas palenia lecą a tu przecież nie o to chodzi.
Jakoś szukałem alternatywy co by ziemi nie wyrzucać po każdej uprawie i natknąłem się na kompost. Nawet mieszkając w mieszkaniu można by pomyśleć. Liście łodygi z roślin zawierają Azot, skórki od bananów fosfor, skorupki jajek wapń, wiele wyrzucanych przez nas rzeczy to najlepszy nawóz.
 

glinka

Member
Może jeszcze za wcześnie pytać jak rozegrasz kolejną uprawę?
Prawdę mówiąc nie wiem. Pewnie SCROG, ale z większą ilością roślin. Myślałem, że przy jednej roślinie nie będę jej tak stresował cięciem, a i tak ją zmęczyłem... jak zawsze :)
Ale z tym Bio w sensie organik to mnie zastanowiłeś, bo jedziemy na tej chemii pakujemy niepotrzebne dawki aż iskry podczas palenia lecą a tu przecież nie o to chodzi.
Pewnie. Uprawa organiczna to fajna sprawa. Wystarczy mikoryza i dobra ziemia. Podlewam odstaną kranówką, w ogóle nie sprawdzam PH i nie używam jak na razie żadnych nawozów. Podoba mi się ten łatwy sposób uprawy. Można fajnie wyczuć zapach konkretnej odmiany i smak pewnie również będzie bardziej naturalny. Pamiętam jak uprawiałem 10 lat temu to dziwiłem się czemu wszystkie odmiany miały podobny zapach i smak. Nie dość, że wybierałem strainy o podobnej genetyce, to często paliłem po prostu przenawożone kwiaty.

3tydzień flo 12/12

temp
day 23-24^C wilg ~50%
night 19-20^C wilg ~55%

Ogólnie bez zmian. Kwiatki powoli puchną. Dostają samą wodę co dwa dni.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

glinka

Member
4tydzień flo 12/12

temp
day 23-24^C wilg ~50%
night 19-20^C wilg ~50%

Jak tak dalej będzie szło to cała uprawa przeleci na samej wodzie :)

picture.php


picture.php


picture.php
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
siemano :D

Pieknie sie ustawiles pod ta lampa , naswietlonie topow eleganckie , na moje oko jeszcze lykna duzo boosterow na kwitniecie , maja czas :D

poZZdro
 

glinka

Member
hej zielona, fajnie cię widzieć. : )

6-7 tydzień flo 12/12

temp
day 22-23^C wilg ~40%
night 17-19^C wilg ~45%

Z powodu nagłego wyjazdu musiałem zostawić rośliny na kilka dni bez opieki. Niestety nie mogłem zapewnić im opiekuna, ponieważ o moim hobby wiem tylko ja : ) Przez całą uprawę borykam się z dość niską temperaturą pomieszczenia, a ta odmiana słabo to znosi. Widać to dobrze po czerniejących liściach. Jednak teraz przebrała się miarka i wydaje mi się, że to nieco przyspieszyło efekt końcowy. Kwiaty uformowały się trochę za szybko i nie popuchły, aż tak bardzo jak chciałem. Może to również w pewnym sensie braki w nawożeniu. Tak jak zielona gada, miałem czas podlać je boosterem, a teraz już na to za późno. Nie jest źle, ale zawsze mogło być lepiej. Za kilka dni ścinka i tak sobie myślę, że trochę nie wykorzystałem tej powierzchni. Mogłem przedłużyć i tak długiego wega i wystrzeliłyby trochę do góry ponad siatkę. Plon na pewno będzie marny w porównaniu do innych upraw, ale nie taki był główny cel. Są ładnie oblane żywicą i myślę, że w smaku też będą spoko, bo po ostatnim malawi czuje się jakbym palił siano : )

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

luffman

Member
Yeah. Żółte liście.
Cieszę się bo od poprzedniej wrzutki wszystko rosło idealnie i zaczynałem się martwić że u mnie jest coś nie tak.
Ale to normalne na jesień tak bywa.
Pięknie ci to rośnie, Żarówka ok. 40 cm od roślin? I wszystko ładnie przeszło w fazę kwitnienia, żadnych niedoborów
Jakbyś potrzymał dłużej byłoby lepiej ale ja to nie mam cierpliwości do wegetacji. Naliczyłem ok. 60 główek, jak średnio każda będzie miała 4g to będzie 1:1. Wat : gram.
 

glinka

Member
Żarówka ok. 40 cm od roślin?
Nie mierzyłem, ale myślę, że niżej, ~ 30cm.

7 tydzień flo 12/12

HARVEST


W końcu postanowiłem ściąć roślinę. Co prawda trichomy były jeszcze przezroczyste, ale nie chciało mi się już dłużej czekać, a też czas na trimming mocno mnie ograniczał. Z tego powodu kwiaty nie są jakoś dokładnie poobcinane z liści. Bardzo nie lubię tej części "zabawy", a im starszy jestem, tym chyba bardziej leniwy. Nie ma specjalnie co tu się rozpisywać. Kwiaty ostro oblane żywicą z mocnym zapachem. Z liści przytopowych i mniejszych kwiatów zazwyczaj robię masło. Tym razem na pewno będzie go mniej niż zazwyczaj, ponieważ popcornu prawie nie było Fajnie, że znowu udało mi się dojechać do końca. Zawsze mam ten spokój ducha po zakończonej uprawie jak już wszystko posprzątam. Teraz tylko dosuszyć wstępnie i do słoika. Oczywiście dam znać jeszcze jak wszystko poważę, ale nie zanosi się na jakiś mega wynik : )

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top