What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Budowa panelu LED o oparciu o diodę C.O.B.

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
To powyzej to tylko wlozylem radiator do cooltuby , dzisiaj skonczylem lampe i czekam tylko na zasilacze . Zamiennik hps ladnie wyglada . Zobaczymy jak bedzie w boju dawac rade .

picture.php
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
Jakiego swiatla szkoda ? przeciez to znikome ilosci straty , moge podkrecic na potencjometrze te kilka watow , zakladanie soczewek i na to samo wyjdzie , pozatym nie chce myslec ile swiatla stracilem przez te dziesiatki lat na tej cooltubie .
to sa jakies grosze strat ktore malo mnie juz interesuja , wiecej strat daja te namioty co wcale swiatla nie rozpraszaja i lepiej je mylarem lub biala folia wylozyc . Moge sie zalozyc ze zadnej roznicy nie bedzie czy lampa bedzie swiecic w cool czy bez . Wszystko sie zobaczy w praniu , zawsze mozna wyciagnac bez zadnego problemu .
 

uho667

Active member
soczewka ma straty wiatla chyba 2 czy 3 % nie pamietam nie chce mi ie szukac, reflector nie ma wogole ,,a coltuba ma chyba kolo 10% straty bez kitu sa porobione przez naszego kolege igorka wyniki na forum haszysz na hps robione i na ledach tez na temat plexy , ale co to kurwa jest 10% he sie jechalo blizej szczytow i bylo to samo ahah
 

orangefreak

Member
Siemka wyjadacze :tiphat:

No i jest
Powierzchnia boxa to 0.46m2
Z obliczeń wynika, że średnio potrzeba ok. 18000tys lm.
Ja mogę zapewnić 15tyś. Są to moduly EPI 45mil - każda puszczona na 50% mocy czyli 50W z modułu. No niby jest zapewnione te 15000lm , ale kuźwa z tematu wyleciałem, musiałbym sobie poprzypominać co i jak - pamiętam , że na h..com koleżka zastosował zamiast 250HPS , 150W i od razu było widać różnicę. Spokojnie dają rade te 3 COBY na tą powierzchnie ?

Z dwóch zdjąłem soczewki , światło jest bardziej rozproszone , moim zdaniem soczewki można sobie odpuścic , lub zastosować takie o szerokim kącie.

Bardzo i się podoba, że temp przy COBie ( zakładam ) jest w granicach 30 stopni ( chytam i zimniutko ) , nie mam jak zmierzyć , ale went alpine + MX4 i cob - bajeczka :yay:

Pod lampami będzie Think Big Auto

Dobra załoga !
Z fatem jak zawsze
pzdr
OF
 
Last edited:

orangefreak

Member
Heya :wave:
Wybaczta , że post pod postem.

Jak pisałem wyżej , lecem

Więcej w osobnym temacie / Growlogu.
150W ciepłego , 3500K światła z 3ch COBów Epistara, powierzchnia 0.46m2 z możliwością dołożenia ok. 9ciu , każda po 27W modułów wkręcanych na zwykły gwint E27 - Full Spectrum.

picture.php


picture.php


picture.php


Pozdrawiam,
Z fartem załoga
OF :tiphat:
 

Tonny

Member
Chłopaki, a ja tak nieśmiało z ciekawości chciałem zapytać.
Czym się różnią te Wasze ledy od tych tańszych po kilka dolarów, rozumiem że więcej lumenów/w, zapewne większa trwałość?.
Chińskie z tego co widzę są po kilka $ i to bezpośrednio pod 220v (to dobre rozwiązanie)?.

New-Arrival-220V-LED-50W-High-Power-LED-Chip-Integrated-COB-SMD-LED-Light-Source.jpg


Parametry ze strony: Power: 50W, 100% enough power
Input Voltage: AC180-260V, not need to use other driver.
Warm White: 3000K-3500K
Cold White: 6000K-6500K
Material: Aluminum
Luminous Flux: 80lm/W
CRI: > 70 RA
PF: >0.93
How to use:
1. soldering the wire to the L N point.
2. paste the thermal silicone grease to the back of LEDs.
3. install the LEDs to the heatsink or your floodlight.
4. connect to AC220V, start working.

Na ledach nie znam się kompletnie, ale da się z tego coś...?
 

K4rm3L

New member
Witam wszystkich, chcia³bym trochê odgrzaæ kotleta :) i zadaæ kilka pytañ, poniewa¿ nie chce wydaæ kasy na marne....
Buduje panel sk³adaj±cy sie z 2 x cob cree cxb3590 3500k - 36v.
Chce z jednej diody wycisn±æ 50w ciep³a wiec ca³y panel w za³o¿eniu bedzie dawaæ 100w. Proszê tylko poradê jaki zasilacz do tego zestawu dobraæ. Z tego co zrozumia³em musi byæ puszczony na 1400ma, oraz mieæ co najmniej 72v ¿eby panel dawa³ 100w zgadza siê ??
Nie chce bawiæ sie w ¿adne regulatory poniewa¿ jest to poza moja wiedz± z zakresu elektroniki. No chyba ze ktos mi jaki¶ schemat dla zielonych narysuje :)
Tutaj https://s.aliexpress.com/v2eMvQR7podam linka do zasilacza nad którym sie zastanawiam, proszê m±dre g³owy o poradê :)
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
Kup taki zasilacz bys mogl cisnac wiecej niz 50% i obowiazkowo z plynna regulacja potencjometrem , nie ma tam nic tylko 2 nozki polaczyc i dziala , wtedy bedziesz se ustawiac ile watow zapragniesz w odpowiedniej sytuacji .
 

K4rm3L

New member
Kup taki zasilacz bys mogl cisnac wiecej niz 50% i obowiazkowo z plynna regulacja potencjometrem , nie ma tam nic tylko 2 nozki polaczyc i dziala , wtedy bedziesz se ustawiac ile watow zapragniesz w odpowiedniej sytuacji .

Tak jak pisa³em wy¿ej nie znam sie na tych uk³adach ale bacznie czytam wszelkie mo¿liwe posty i szczerze mówisz nie znalaz³em ¿adnego schematu jak sie to wszystko sk³ada do kupy razem z potencjometrem :/
 

luffman

Member
Ten z linka jest dobry.
Ale warto zainwestować w-
HLG-185H-C1400B
Z czasem możesz dokupić jeszcze jedną diodę i masz możliwość regulacji.
 

luffman

Member
Wszystko zależy jaką powierzchnię zamierzasz oświetlić i na jakiej wysokości od roślin możesz powiesić lampę.
1800mAh to by wychodziło nie mniej niż ok. 30 - 40cm od roślin.
Ja teraz podaję 70W na diodę i bliżej niż 50cm rośliny pokazują niezadowolenie.
Inną sprawą jest fakt że leprze efekty uzyskuje się dając więcej żarówek i puszczając je na mniejszym prądzie wtedy można obniżyć lampę jeszcze niżej i rośliny dostają światło z kilku źródeł przez co są lepiej doświetlone.
Sterownik który podałem obsłuży od 2 do 4 ledów 36V i możesz regulować moc światła wystarczy 2 wystające kable przylutować do potencjometru 100 KΩ jeden do środkowej odnogi drugi do którejś bocznej w zależności w którą stronę ma pokrętło rozjaśniać.
 

K4rm3L

New member
Wszystko zale¿y jak± powierzchniê zamierzasz o¶wietliæ i na jakiej wysoko¶ci od ro¶lin mo¿esz powiesiæ lampê.
0,64m2 wysoko¶æ 170 cm
Inn± spraw± jest fakt ¿e leprze efekty uzyskuje siê daj±c wiêcej ¿arówek i puszczaj±c je na mniejszym pr±dzie wtedy mo¿na obni¿yæ lampê jeszcze ni¿ej i ro¶liny dostaj± ¶wiat³o z kilku ¼róde³ przez co s± lepiej do¶wietlone.
Tak mam zamiar zrobiæ dlatego licz±c na te przys³owiowe max 60W z 4 cree nie powinno ich usma¿yæ.
Sterownik który poda³em obs³u¿y od 2 do 4 ledów 36V i mo¿esz regulowaæ moc ¶wiat³a wystarczy 2 wystaj±ce kable przylutowaæ do potencjometru 100 KΩ jeden do ¶rodkowej odnogi drugi do której¶ bocznej w zale¿no¶ci w któr± stronê ma pokrêt³o rozja¶niaæ.
Ten sterownik ma 1400ma wiêc w jakim zakresie mocy bedzie mozna regulowaæ ? 1,4A x 36 daje 50w to sk±d reszta mocy na regulacje ? Chyba ze czego¶ nie kumam o co chodzi z tymi Amperami.....
czy moze masz na my¶li to ze te 50w bedzie maksem z jednego leda ?
 

luffman

Member
80x80 to docelowo widziałbym tam cztery coby.
A masz już rozwiązaną sprawę z chłodzeniem?
Ten sterownik podaje maksymalnie 1400mAh więc zakładając dwa coby obciąży tylko połowę 100W. A regulacja tylko obniża prąd.
Kolejny LED daje + 50W
 

K4rm3L

New member
A masz ju¿ rozwi±zan± sprawê z ch³odzeniem?
Tak bêd± 4 wentylatory 12x12 cm.
Znalaz³em odpowiedni zasilacz 250w idealny na 4 cob, i jeszcze zapas mocy ma ¿eby by³o z 62w z jednego cob --->>> HLG-240H-C1400B
Co my¶licie o nim ??
 
Top