What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Budowa panelu LED o oparciu o diodę C.O.B.

orangefreak

Member
Wow! wygl±da kosmicznie ;)
i ile takich "zestawów" planujesz?

Podziękował : )

Ile ? Chwilowo trójeczke zmontowałem.
Do paru dni powinno byc bardzo jasno - wracam z urlopu i kończe projekt.
To co widzisz , to tylko poskładane w całośc i spięte gumką części - w planach jest ładna obróbka i solidne trzymania + ew. szyna do podwieszenia kilku - kilkunastu takich zestawów w jeden - spójny system.

Uznałem, że pojedyńcze COBy będą lepiej spełniały swoją role na większych powierzchniach - regulacja ( wysokość ) panelu bywa, podejrzewam kłopotliwa, więc postawiłem na pojedyńcze COBy - z dobrym chłodzeniem i możliwością " podkręcenia " ;) Jeśli przyjdzie taka potrzeba : )

20h bez snu może dać się we znaki, także wybaczcie za błędy
 

orangefreak

Member
I wyszło tak :

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Recepturki tylko trzymają projekt w " kupie " , śrubami delikatnie skręcę w całość i będą gotowe do podłączenia do zasilacza
 

orangefreak

Member
Siemanko ;)

System ODPALONY : )

Masakrator@
Widzę , że ostro polecisz. Tak trzymaj ; )

180W , 3500K , aktywne chłodzenie Arctic - jest dobrze, było by lepiej , gdybym nie spalił dwóch went na radiatorach ( wrrr )

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


z fartem ludziska !
Piona !
 

orangefreak

Member
Ponownie się kłaniam : )

Denerwowało mnie trzymanie soczewki poprzez gumki recepturki , tak więc nawierciłem w radiatorze dwie dzióry pod śruby , które teraz solidnie trzymają soczewkę i COBa puszczonego na 60% : )

Także jest te minimum 5000lm ( dla 45mil EPISTAR przy 30 stopniach jest jakieś 9000/10 000 lm z 100W )

Jest dobrze : )
Masakrator - hale chcesz oświetlić hheheheheheh ; ) pozdrówka

z fartem
OF

DZIĘKUJE WSZYSTKIM , którzy mieli jakiś wkład w ten projekt, teraz tych lamp mogę klepać setkami i ni martwić się o :
- duże rachunki za prąd
- TEMPERATURE !!!

No i kompaktowe rozmiary ... coś pięknego. Jeśli mogę komuś pomóc - chętnie : )

picture.php


picture.php


picture.php


:tiphat:
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
Bardzo ladnie ci to wyszlo , ja raczej soczewek nie bede zakladac , ale chcialem cos takiego ochronnego na leda zalozyc .
 

orangefreak

Member
Bardzo ladnie ci to wyszlo , ja raczej soczewek nie bede zakladac , ale chcialem cos takiego ochronnego na leda zalozyc .

Dzięki :tiphat:

Hmm.. myślałeś nad plexa lub wyciętym na miarę szkłem o wymiarach panelu ??

Potem tylko mocowanie i nie musisz się martwić o COBy. Te soczewki co widzisz na zdjęciach - da rade zdjąć w 2min.

picture.php


picture.php


picture.php


Piona
Z fartem ekipa
OF :tiphat:
 

kips0n

Member
nooo panowie super!

Te COB pojedyncze wysz³y ci bajka powiedz mi ile ciê wyniós³ koszt takiej lampy w ca³o¶ci jednej czyli dioda,radiator z wentem i zasilacz dalej id±æ po prostu na GOTOWE wk³adasz odpalasz i jest?
 

orangefreak

Member
nooo panowie super!

Te COB pojedyncze wysz³y ci bajka powiedz mi ile ciê wyniós³ koszt takiej lampy w ca³o¶ci jednej czyli dioda,radiator z wentem i zasilacz dalej id±æ po prostu na GOTOWE wk³adasz odpalasz i jest?

Dziękuje kolego :thank you:

Pojedyńczej lampy to jakieś ok. +/- 350zł ( koszty przesyłki , wyłączniki , okablowanie, pasta termo.. etc )

Zasilacz mam pod 3 COBy - czyli odpalam jednego ale da rade podpiąć system trzech. Najdroższy był zasilacz.

Zasilacz jakieś 80e - czyli koszt gotowej COB z oporządzeniem

Ale warto. Teraz tylko miejscówe ogarnąć i zaczynam na COBach

Aha.. COB z półprzewodnikami EPISTARA , dobra marka , nie tak jak Cree ale naprawdę jest świetna i nie tania chińszczyzna za 10zł , tak. 45mil , czyli z W ok 100-120lm

Jeśli potrzebujesz - moge Ci pomóc i gotowce porobić.

Piona
I dzięki :tiphat:
z fartem
OF
 

kips0n

Member
Dziêkuje kolego :thank you:

Pojedyñczej lampy to jakie¶ ok. +/- 350z³ ( koszty przesy³ki , wy³±czniki , okablowanie, pasta termo.. etc )

Zasilacz mam pod 3 COBy - czyli odpalam jednego ale da rade podpi±æ system trzech. Najdro¿szy by³ zasilacz.

Zasilacz jakie¶ 80e - czyli koszt gotowej COB z oporz±dzeniem

Ale warto. Teraz tylko miejscówe ogarn±æ i zaczynam na COBach

Aha.. COB z pó³przewodnikami EPISTARA , dobra marka , nie tak jak Cree ale naprawdê jest ¶wietna i nie tania chiñszczyzna za 10z³ , tak. 45mil , czyli z W ok 100-120lm

Je¶li potrzebujesz - moge Ci pomóc i gotowce porobiæ.

Piona
I dziêki :tiphat:
z fartem
OF

dziêki za szybk± odpowied¼ no w³a¶nie tak siê zastanawiam jak na razie (czyt. zbieram pieni±dze ;)) ja mam malutk± szafeczkê mianowicie 0.36m2 i nie wiem ile takich musia³bym wpakowaæ
zim± w tym pomieszczeniu jest tak 15C to musia³yby nie¼le grzaæ prawie jak hps ;)
 

orangefreak

Member
dziêki za szybk± odpowied¼ no w³a¶nie tak siê zastanawiam jak na razie (czyt. zbieram pieni±dze ;)) ja mam malutk± szafeczkê mianowicie 0.36m2 i nie wiem ile takich musia³bym wpakowaæ
zim± w tym pomieszczeniu jest tak 15C to musia³yby nie¼le grzaæ prawie jak hps ;)

Hey

Wystarczą Ci spokojnie 2 COBy , ale trzeciego dodałbym na flo ; )
Czyli masz 100W na veg i 150W na flo - idealnie : )

Jak masz szafeczkę w zimnym miejscu, COBy coś podniosą temp, ale niewiele. Zasilacz gdybyś włożył do szafki , podniesie temp bo też ciepło daje i całkiem sporo.

Zbieraj , zbieraj : ) Dużo zabawy przy składaniu i masz to co chcesz - niezależny od nikogo a chętnych do pomocy tutaj nie brakuje ; )

:tiphat:

picture.php


picture.php
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
siema :D

https://www.youtube.com/watch?v=7WAFLz9xT3U

taki mi po glowie nagranie chodzi jak widze dzialanie Wasze :)

... Bog zapewnil nam na emocje kontrakt ... cyt.

Powiem ci ze FANTA-KORWA-STYCZNIE ci to majster wyszlo , ladny zestaw zmontowales z tego co czytam ( w tym wieku juz nawet to ledwo robie hehe ) i widze :hide: az pozazdroscic tego efektu koncowego , bo to o nim zawsze wszystkie baby godojom hehe jak dobrze popiescisz to na zbiorach do wora nie zmiescisz hehe sie doczekac nie moge az cos z pod Gallijskiego kosmicznego swiatelko zobacze :D

jak cos pomylilem to wybaczcie , ale dzisiaj jako mysliwy spalam sie od srodka , ale plone jako wilk heheh

szacun bracie raz jeszcze za wytyczne w temacie i moze kiedys cos i u mnie zaswieci hehe

poZZdro

picture.php
 

orangefreak

Member
siema :D

https://www.youtube.com/watch?v=7WAFLz9xT3U

taki mi po glowie nagranie chodzi jak widze dzialanie Wasze :)

... Bog zapewnil nam na emocje kontrakt ... cyt.

Powiem ci ze FANTA-KORWA-STYCZNIE ci to majster wyszlo , ladny zestaw zmontowales z tego co czytam ( w tym wieku juz nawet to ledwo robie hehe ) i widze :hide: az pozazdroscic tego efektu koncowego , bo to o nim zawsze wszystkie baby godojom hehe jak dobrze popiescisz to na zbiorach do wora nie zmiescisz hehe sie doczekac nie moge az cos z pod Gallijskiego kosmicznego swiatelko zobacze :D

jak cos pomylilem to wybaczcie , ale dzisiaj jako mysliwy spalam sie od srodka , ale plone jako wilk heheh

szacun bracie raz jeszcze za wytyczne w temacie i moze kiedys cos i u mnie zaswieci hehe

poZZdro

View Image

https://www.youtube.com/watch?v=qJQHjy9p_rk

:thank you:
 

orangefreak

Member

Hey Ziel :)

Iskra przeobraziła się w pożaaaarrr ; )
Cała technologia LED to rewelacja. Plusów nie da się zliczyć a minusem jest tylko cena.

Zaświeci ;) A na swój Galilejski wór kwiatów będę musiał poczekać :( dlatego temat stoi - już dawno bym wrzucał siona i rozprzestrzeniał zajebistość LEDów :D Poważnie, jestem zakochany w tym, zajebista zajawka.

ZAŚWIECI tylko dawaj co tam potrzebujesz, jak czasu niemasz to sklepie z przyjemnością ;)

Pzdr
z fartem
OF
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Hey Ziel :)


Cała technologia LED to rewelacja. Plusów nie da się zliczyć a minusem jest tylko cena.

Siema orangefreak ;)
... madrego to i warto posluchac :D 800-900 wyszla mi wycena jak chcialem krecic samemu panel z 9 cree
ZAŚWIECI tylko dawaj co tam potrzebujesz, jak czasu niemasz to sklepie z przyjemnością ;)

Pzdr
z fartem
OF

Milo z Twojej strony i bede pamietal o Tobie .Mowiac szczerze to urodziny mam za miesiac i moze ktoras kochana duszyczka mi prezencik skreci ;)

wiem jak sie czujesz , posiadajac swieczki ale nie mogac ich jeszcze odpalic , to cos jak za mlody rower pod choinka ...

poZZdr
 

orangefreak

Member
Siema orangefreak ; )
... madrego to i warto posluchac :D 800-900 wyszla mi wycena jak chcialem krecic samemu panel z 9 cree

SIEMANKOOOO Zett ;)
Mega tanio. Naprawdę. Z kąd brałeś te moduły cree ??

Milo z Twojej strony i bede pamietal o Tobie .Mowiac szczerze to urodziny mam za miesiac i moze ktoras kochana duszyczka mi prezencik skreci ;)

Człowieku, podsyłaj materiał i rysunek to Ci sklepie jak zechcesz. Ja swoje EPI i cały system podobnie jak Ty zafundowałem sobie sam :D jako prezent urodzinowy miesiąc temu. Podsyłaj jak czasu brak, dla mnie to nie problem, wręcz przeciwnie : ) Więc dawaj na priv i będziesz miał prezent urodzinowy jak sialala ; ) To IC i ludziska ( mam nadzieję ) w których zapał do niesienia pomocy , doradzaniu - nie brakuje : )

wiem jak sie czujesz , posiadajac swieczki ale nie mogac ich jeszcze odpalic , to cos jak za mlody rower pod choinka ...

Mam świeczkę, zapałek brak... jestem załamany. Całe szczęście , że podzespoły nie mają terminu ważności ; ) 3msc max i myśle startować. Ale już w pełnym oporządzeniu - od COBów , tych co widzisz na zdjęciach w opakowaniu ( jak wymiary zdejmę, zrobie rysunek, wytnę i skleję w opakowanie alu )

DOBRA ; ) czekam na info , ja niestety musze czekac te kilka msc na jakis konkretna relacje z uprawy..... : (

Pozdrwiam załogę IC
Ziel - piona, z fartem
OF:tiphat:
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Siema

orange - szukalem na stronie mouser diody , i w piekarni tez bylem ;) cieszy mnie ze masz ten zapal do niesienia pomocy innym , ktos napewno sie odezwie do ciebie o panel tym bardziej ze sam juz wiesz jak to latwo i szybko powstaje :D
Kilka miesiecy minie a puzniej zaswiecisz lampki na choince i swiatelka w szafce i wszystkim zrobi sie radosnie ...

piona orange
p.s. z Galli czy z Galicji zes jest ?

masa -:jawdrop:ales dojebol tym hehe to masa wypieku jest :D cacuszko prezentuje sie ladnie , czekam az zaswieci ...

pokazujecie chlopaku kawal dobrej roboty i za to wielki szacun :tiphat:



ZZ
 

orangefreak

Member
Wow.... Siemka załoga

Postaram się wytrzymać ;) Zawsze pomogę, jak jestem w stanie - No problemo.

Masakraktor@ - zajebiste rozwiązanie : ) Jakoś dalej sceptycznie podchodzę do pasywnego chłodzenia... Soczewki będę zdejmował , kąt za mały , a światła , że hooohoo... ; )

Poważnie ekipa, wkręciliście mnie na maxa w LEDy. Jak dobrze będzie, to lece z oświetleniem ogrodu u siebie. Oczywiście LEDy : )

Efekt koncowy oczywiście pokaże : )

@Ziel - jestem tam gdzie zawsze ; )

Pzdr ekipa
z fartem
OF
 

Latest posts

Latest posts

Top