What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Thread dla nowych :D

orangin

Member
Cinnamon said:
Tak z podpisem (sygnatura) z tego co zaobserwowałem jest tak jak napisałeś.
Nie edytuje się w starych postach lecz jest umieszczany w nowych - dziwne to trochę :bigeye:

Czyli, ze pod tym postem powinien pojawic sie moj pierwszy podpis? ;) Zobaczmy...


Zeby nie bylo calkiem spamiarsko, napisze moze nie o sprawach technicznych forum, ale na pewno na temat scisle zwiazany z jego uzytkowaniem.
Przyszedlem na to forum glownie ze wzgledu bezpieczenstwa: zdaje sie kilka miesiecy temu namierzyli gostka z ha.z.com, tra.ka.org wydala mi sie zbyt mlodziezowa ;), hyperreal jedynie spoko, ale chyba tez najmniej sie tam dzieje.
No to co z naszym bezpieczenstwem??
Czytajac angielskie FAQ dot. bezpieczenstwa postanowilem zainstalowac sobie oprogramowanie zmieniajace IP. Nazywa sie to-to TOR i dzieki niemu co kilka minut mamy inne IP. Wyczytalem gdzies, ze FBI chce uniemozliwic laczenie sie poprzez to oprogramowanie, ale tymczasem dobra nasza.
Robimy tak:
1. http://tor.eff.org/index.html.pl - wchodzimy sobie na ta stronke i pobieramy paczke softu (Privoxy, TOR) i instalujemy na swoim kompie.
2. Nastepnie sciagamy Torbutton do naszej ulubionej przegladarki Firefox. Dzieki niemu jednym kliknieciem bedziemy mogli zdecydowac kiedy chcemy sie laczyc przez tora (przelacznik tor disabled/ tor enabled). Uzywanie proxy, bo niczym innym TOR nie jest, spowalnia dzialanie przegladarki, wiec odblokowujemy sobie TORa (enabled) w momencie np. ladowania zdjec lub wysylania posta na serwer.
3. Dodatkowo, mozemy do naszej ulubionej przegladarki zainstalowac wtyczki NoScript, Flashblock i QuickJava, dzieki ktorym mozemy w wygodny sposob kontrolowac wykonywanie potencjalnie szkodliwych skryptow.
4. Kol. Filipek poruszyl ciekawy temat usuwania metatagow ze zdjec. Znalazlem program http://www.exifer.friedemann.info/, ktory pozwala na usuwanie z pliku mogacych nas zdradzic informacji.
 
Last edited:
G

Guest

zarzyc said:
jak sie kasuje zdjęcia z galerii ?
Była o tym już mowa w tym temacie. Trochę chęci, zarzyc...
orangin said:
Czyli, ze pod tym postem powinien pojawic sie moj pierwszy podpis? ;) Zobaczmy...
Z podpisami jest wszystko w porządku, wcześniejsze edytują się po każdej zmianie. Poprostu kiedy postuje się wiadomości bez ustawionego podpisu i później dopiero ustawia podpis, to pod postami bez sygnaturki podpis sam automatycznie się nie pojawia.
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
gruby, teraz juz na pewno mozesz zamieszczac zdjecia, nowi userzy nie moga zamieszczac zdjec dopoki nie nabija 2 postow, taka prewencja przed spamowaniem, ostatnio sporo automatycznych botow spamuje na icmagu.

pozdr, kov
 

SKizofreenik

New member
Jedno mnie jeszcze ciekawi a jak narazie niemoge sie doszukac tego tematu... mianowcie jak sadzicie na ile jest bezpieczne wymienianie tutaj swoich poglądów i doświadczeń ? Czy zwierzęta śledcze nie są w stanie nas tutaj zwąchać? Wiadomo że część ludzi tutaj rocznie ma niekiepskie plony :)
 

orangin

Member
Kolego SKizofreniku, mozesz byc pewny, ze kazde slowo, ktore tutaj napiszesz zostanie przeczytane przez osobe (osoby), ktore na forum przebywaja 'sluzbowo'. Dla mnie jest to oczywista oczywistosc :D
Ciesz sie, policja jest niedofinansowana i nie stac jej na finansowanie akcji poszukiwania domoroslych rolnikow.
 

Zathir

Member
Witajcie.
Mam na imię Michał, jestem studentem 2 roku ogrodnictwa. Moje odswiadczenie w uprawie to tegoroczny outdoor 5x purple power, 3x easy sativa, maroc, durban, 2x p1, hells angel i 7 lowryderów ;p Obecnie w trakcie projekt indoor 07/08 sog z cinamonów i big bangów oraz osobny box z lowryderami. Mam nadzieje poglebic tu moja wiedze na temat uprawy pomidorów jak i dac od siebie ile bede mógl.
pozdrawiam ;p

E: ups pomylilem tematy tak jak to niżej urban zauwazyl
 
Last edited:

1337grower

Active member
Również Witam /wybaczcie , 50 ! nabite :D ale nie zey sie nie chciał przywitać i tylko nabił specjalnie Witam Witam:D
 

Kanaba

Member
Zathir, eLLo, a masz moze jakies fotki ze swojego outa? :D jakies fotki z harvestu albo sprzed? jesli masz to wrzucaj jak najpredzej do "Co w ogrodzie rośnie..."!! ;] pzdr
 

Zathir

Member
Kanaba niestety fotek mam mało a w dodatku nie miałem aparatu we wrzesniu :S to co miałem to wrzuciłem tak jak mówiles ;p Postaram sie dostarczyc fotki moich słoików :rasta:
 

Migel

New member
witam

Mam na imię Radek i choć nie mam takich osiągnięć jak wy :) to mam nadzieje że w przyszłości zmieni się to. Od paru lat pale, jednak jestem raczej weekendowym palaczem. Przeczytałem całe masy tematów na różnych forach i planuje swojego skromnego, pierwszego indoora. Na forum nie będzie mnie raczej za dużo widać gdyż jestem raczej użytkownikiem biernym(który mało pisze a dużo czyta). Cóż mogę jeszcze powiedzieć, mam nadzieje ze się raczej nikomu nie będę przeszkadzał :)

pozdrawiam :rasta:
 

Latest posts

Latest posts

Top