What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Preludiu concurs 2018

Reguli - deoarece suntem putini concurenti update-ul se face saptamanal - concurentii au voie sa foloseasca orice tip de setup si sa puna la germinat cate seminte doresc ,dupa ce se determina sexul plantelor fiecare concurent isi alege planta care va intra in concurs !!!! Castigatorul va fi ales prin voturi intru-un Poll thread .
 
Last edited:
Eu am pus acum 3 zile la germinat direct in pamant 9 seminte de Pakistann Citral Kush o varietate 100% indica ,inca nu a scos nici una capul .Voi folosi leduri la dulie de 15 si20w pentru veg poate si flower daca nu fac rost de un hps. Abea sa vad cu ce intrati,BAFTA!!!
 

Attachments

  • IMG_0645.jpg
    IMG_0645.jpg
    59.9 KB · Views: 46
Last edited:

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Sa înțeleg de aici din ce ai scris că va începe acest preludiu de concurs azi si cei care sunt pregătiți pot pune semințele la germinat, si sa puna poze cu semințele germinate! Si când e cazul cu ghivecele în care se germinează?

Ținând cont de faptul că eu am loc de o singură plantă maxim 2 plante nu voi mai putea intra in concurs pe dată de 13 februarie cum am stabilit cu explo!
Ce ziceți voi acum rămâne de văzut!

L.E.: Asta Nu e o problemă pot pune semințele la germinat imediat ce ajung acasă! În jurul orei două! Ne mai drogam si noi?
 
Last edited:
in legatura cu pozele Sile ,poti pune cand vrei tu dar sa nu fie mai putin de odata pe saptamana,ca sa aiba lumea la ce se uita. Pai daca ai seminte feminizate banuiesc ca poti germina doar doua ,eu am regular de aia am pus atatea. Unde ati stabilit voi ca incepe concurs in 13 ca io nu am vazut,altfel nu mai deschideam prostia asta m-am si chinuit aseara vvreo 2 ore sa fac alea doua posturi rupt in doua de fumat beat si obosit haha. L.E. Update ,aseara nu avea nici una capul scos ,azi dimineata 8 din 9 erau iesite la lumina.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Omule, nu se mai tine nici un concurs cel putin pana se termina tura asta. Vedem ce iese aici. Mie imi e cam greu cu updateul saptamanal pentru ca in martie plec o sapt in concediu iar in aprilie sunt ocupat cu cupa. Oricum, mai stau putin pana germinez, ca sa nu cumva sa se nimereasca recolta cand n-o sa fiu pe acasa.
Ma gandeam sa pun 12/12 from seed, dar mai ma gandesc.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pe prima pagină thread concurs 2018 discuții comentarii înscrieri! Acolo vei găsi tot regulamentul si data la care începem!

M-am hotărât voi intra cu auto vreau să văd cât de pretențioase sunt!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cred ca am mai zis, numa sparti!
Cred ca intru cu bb x f13, numa sa imi amintesc unde is semintele. Nu e neaparat sativa, dar e sativish. 12/12.. asa de fun, si ca sa nu cumva sa ma droghez prea tare si sa uit sa le bag in flower, ca data trecuta.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Scuzați de dublu post ! Dar vroiam sa pun câteva poze! Acesta e boxul Home Lab GL40 40x40x120
picture.php


Acesta e panoul cu dulii!
picture.php


Acestea vor fi becurile!
picture.php


picture.php



picture.php

Si acesta un ghiveci care îmi place foarte mult cum arată! Mă bine dispune!! Si mai târziu și alte poze cu semințele!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata bine omule, da stii ca exista dulii de le prinzi in surub? Banda aia se poate inmuia de la caldura, nu mi se pare cea mai safe prindere.
Ps.. ghiveciul ai uitat sa il adaugi. Spor la treaba.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Da stiu ca exista dar când începusem să le cumpăr așa treptat nu mă gândisem această variantă! Acum după ce le am pe toate nu am vrut sa le mai schimb bani în plus! Oricum acea rama o voi înveli în folie de aluminiu ! Acum e si poza cu ghiveciul!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ai grija la electrocutare. Folia de aluminiu este conductiva. Nu are ce cauta langa legaturi electrice!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Da mersi de atenționare, am lucrat 5 ani ca electrician!


Si intr-un târziu m-am hotărât și am pus la germinat 3 semințe de pineapple express autoflowering feminized ! Sa vedem si cu ce rată de germinare se prezintă fast buds!
Fac si eu ca jtm : Doamne ajuta! :muahaha:

picture.php


picture.php


picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Hai ca am pus si eu la germinat, am pus mai multe varietati, asa ca o sa vad cu care dintre ele intru dupa ce vad cate germineaza din fiecare.

Restul de groweri unde sunt?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Am pus tot ce mi-a picat prin mana pana am dat de bb x f13. Din ce imi amintesc, sssdh, c99, blockhead x angels breathe, thai haze.
Poze nu prea mai am rabdarea necesara sa fac la seminte, mai ales ca nu vin din ambalaje frumos colorate, ci din baguri transparente normale cu ziploc. Nimic diferit fata de alte seminte. Si evident, va trebui sa caut camera foto si sa o bag la incarcat penteu primul update. Nu m-am pregatit pentru asta, dar pana ies astea din pamant o sa fiu gata. Si atunci o sa am si ce fotografia.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Astăzi am fost am cumpărat pământ pentru răsaduri 20 L , PH 5 până la6,5 , cu micro elemente: cadmium, arsen, chrom, molibden, zinc , etc. perlit 2,5 L , ghivece de 4L ca să îmi încapă 3 în spațiul ala! Daca or crește prea mari una o voi scoate si voi rămâne cu 2 . Semințele au crăpat dar nu au scos codiță încă! Si stau la o temperatură de 19-20 de grade! În rest îmi urez multă baftă si mult noroc bineînțeles și vouă! :dance013: :peacock:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pentru germinarea semintelor e recomandat 25-26 C. Stimuleaza germinarea mai rapida si plantele vor avea o evolutie mai buna in primele saptamani. Ale mele stau la 26C, momentan in apa.

Robotelul confirma:
Humidity: 33.40 %, Temp: 25.90 *C, Heat index: 26 *C

Ma duc sa caut camera foto sa o bag la incarcat! :joint:
 
Last edited:

narcox

Member
Am pus si eu blue mystic . Temp 24. Cand ajung acasa o sa dau drumul la calorifer putin mai tare
Postez permanent si aici si in jurnal. În jurnal astept si sfaturi. Paceee
 

Latest posts

Latest posts

Top