What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

marian123

Member
asta e gandirea noastra ca romani..daca unul vrea sa incerce ceva mai "extravagant" , nu numai in weed growing, deja nu face parte din grup si toti incearca sa isi bata joc..marian chiar este un baiat ok, dupa cum se pare, eu, cel putin, daca eram asa luat peste picior de aproape tot forumul , ma cacam in el icmag si imi faceam treaba singur..eu cel putin asta iti spun mariane, sterge de aici tot ceea ce are legatura cu tine si continua-ti treaba singur..oricum, in caz ca nu ti-ai dat seama, pe aici toti incearca sa isi bata pla de tine..de la un outdoor s-a ajuns la politie si parnaie..taranismul din romania nu are limite.

Cu toate ca nu am o reputatie pozitiva pe forum , nu il voi parasii pentru ca imi este familiar si placut locul asta (mai vad ce a facut unul altu , mai cer un sfat etc) . Eu unul cred ca m-am comportat normal ca si restul userilor si nu imi amintesc sa ii jignesc sau chesti de genu pe ceilalti . Unde am putut am incercat sa ii ajut cu informatii , dar pentru ca sunt incepator nu prea am experienta (practica) necesara nici pentru mine . Momentan stiu teorie si putina practica de anul acesta si urmeaza la anul sa incerc sa fac ceva mai bine decat anul asta .

Am un plan bine pus la punct cu tot ce am nevoie (lucrurile pe care le voi cumpara , programul de udare/fertilizare etc) si in primul rand un loc mult mai bun (asta nu inseamna ca 100% va reusii si nu voi fi descoperit de cineva) . Eu o sa postez tot ce voi mai cumpara pe parcurs in theadul meu (momentan am doar smart-ul si semintele) si o sa va mai intrab tot ce imi trece prin cap pentru a dobandii informatii .

Daca nu era forumul asta eu nu stiam de/ca :

- fertilizatori de calitate , organici si foloseam chimicale
- in ultimele 2 saptamani trebuie sa faci flush si imi iesea o iarba cu gust si miros aiurea
- nu e bine sa usuci iarba prea repede pentru ca apoi "iti ramane in gat"

etc

Important : O sa incerc de acum inainte sa numai pus alte chesti gen "tracking number , poze cu prieteni sau cu mine etc" pentru a numai aparea probleme de genul securitatii .

Asa ca le multumesc tuturor de pe forum :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
bine zici dark.. suntem un popor de in culti. treaba se vede clar urmarind putin mai sus. :)

P.S: nu ma refer la ultimul post.
 
A

AlexFermieru'

cross-ul meu abia miroase in box, nu se simte nimic in afara lui (nici in flower , nici in veg, si fara filtru).indoor nu prea am avut probleme, dar out am avut strainuri care la 1 luna de veg se simteau de la 2 metri..iti dai seama cum miroseau in flower..in rest cum zice si evil, depinde de strain
 

andreei

Member
Astazi am vazut la florarie un pamant numit Terra Flowers. Cica acest produs este 100% natural testat in laborat .
Ph=6-7
Umiditate : Max 50%
Contine : Pamant de telina , nisip , litiera de padure (foioase) , mranita , turba si compost.

Pot folosi acest pamant pentru cannabis ciclu intreg?
 

ProCan

Member
Pot Folosi pamant din padure? Acela care pare fertil...?
am pus 2 seminte intr-o scrumiera cu servetele si putina apa. Dupa 48 de ore am observat doar ca s-au crapat putin ,suficient de mult incat sa se vada albul din interiorul lor.Sa imi fac griji? Pot putrezi ?ce pot sa fac?
 
A

AlexFermieru'

eu am crescut in padure de foioase, in pamantul de acolo si nu au fost nici un fel de probleme..stiam ceva ca nu e bine sa cresti in jurul brazilor (pamant acid) dar nici acolo nu am avut probleme..daca te gandesti , pamantul din padure e cel mai bun si organic pamant, imo :)
 
A

AlexFermieru'

stai linistit man daca zici ca s-au crapat in 48 de ore, asta e un lucru bun.in max 2 zile ar trebui sa ai si radacinile :)
 
A

AlexFermieru'

mi-am modificat boxul, am pus 2 ventilatoare de 120 pe outake si am nevoie de lighttraps neaparat.stiu ca s-a vorbit pe undeva despre asta dar nu mai gasesc threadul..care ma poate ajuna cu un link pls
 
G

guestaweed

Salut
sa presupunem ca intentionezi sa cresti si auto si fem in acelasi spatiu?
cum procedezi cel mai bine cu lumina?
faza I:le tii sub un mh de 400W cu program 20/4 timp de 4 -5 sapt si sub un hps de 400W cu program20/4 4-5 sapt? timp in care cele auytoflower se coc si le culegi iar cele fem primesc o perioada de veg mai mare
faza II:cele fem normale ..primesc inca 8 sapt de lum cu program 12/12 in continuare sub hps de 400W?
 
A

AlexFermieru'

le poti tine pe toate la aceeasi lumina..la inceput le bagi pe toate in veg (20/4, 24/0) iar dupa 3-4 sapt de veg le treci la 12/12..degeaba zic unii ca la 12/12 nu scoti plante mari, a mea e la 12/12 si are aprox 70 cm si un cola de abia il cuprind in mana (si mai are de inflorit cam 2-3 sapt..)
 

Latest posts

Latest posts

Top