What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Szabályozott Kendert Magyarországra! - Legalize Cannabis in Hungary!

Son of Soil

Member
így van, össze lehet hasonlítani a kettőt, miért ne lehetne? ne akarj már tabukat gyártani saul, hogy nem szabad párhuzamot vonni, mert az feszültséget kelt. ugyan már, ez maga a közhely! ahhoz hasonlítom amihez akarom, alkoholhoz vagy koffeinhez, stb

Akkor csináld. Ha szerinted ez a célhoz vezető legjobb út. Lassan 20 éve megy ez a sárdobálás, annyi eredménnyel, hogy ha most tartanánk egy népszavazást a fű legalizációjáról, elbukna, de nagyon csúnya eredménnyel. A társadalom többsége el se menne szavazni, mert nem érinti a téma, a szavazatot leadók döntő többség meg rohanna a nemre szavazni, nehogy a gonosz drog felfalja a gyerekét az általános iskolában és kb. a döntő többség talán 10%-a szavazna igennel, nyilván ez országos szinten menne így, Budapesten más arányok lennének, elképzelésem szerint.

Két okból nem jó párhuzamot vonni, az első, hogy ha összevetjük a füvet az alkohollal, akkor sajnos nem a füvet kéne legalizálni, hanem az alkoholt betiltani, ezzel nem fogod meggyőzni, ki akarná már a drága piáját feladni. A másik ok, ha elkezded támadni, természetes emberi reakció, hogy visszatámad és mantrázni kezdi a dogmáit és megint ott vagytok, ahol a part szakad. Ezt nem nevezném célravezetőnek, de láthatod a mindennapokban.

Ezt megoldani csak lassú és szerves változtatással lehet, civil szerveződésekkel, amit egyéni szinten is elkezdhetsz azzal, hogy saját környezetedben felvilágosítasz minél több laikust, arról, hogy mi is az a fű. Első körben megoldani a dekriminalizációt, hogy az átlag jóskapista lássa a saját szemével maga körül, milyen emberek szívnak füvet, lehet majd meglepődik, hogy a taxis, aki kiviszi a reptérre, vagy az 50 éves kezelőorvos is szokott spanglizni és végre felnyílna jó pár szem, amik eddig zárva voltak. Az orvosi és rekreációs témát teljesen külön kezelni, más síkon, ugyanis az orvosi célú felhasználást jelenleg a társadalom többsége elnézné. Ki vonná meg egy rákos betegtől, vagy egy parkinzonostól? Jelenleg csak a kormány.

De szerintem nekem veled pont olyan meddő ez a vita, mint neked velük.
 
nem hinném, hogy bárki ezt kampányszövegként akarná felhasználni, hogy nem rosszabb, mint az alkohol. egyszerű összehasonlításról beszélünk, mint pl az amfetamint a kokainnal.

pont így lehet nekik elmagyarázni valamihez viszonyítva amit ismernek.

de mindegy látom, nagyon hajtod a saját igazad.
 

GK_420

Active member
Akkor mit mondjuk az alkoholról, ami a legalizálás felé vezet? :D Semmi összefüggés, nem zárja ki az épeszű felvilágosítást az összehasonlításban negatívként feltünteni az alkoholt. Ez nem természetes reakció tőlük, hanem HIT! Ez egy kibaszott hit vita számukra, fingjuk sincs róla de hiszik, hogy a kábszi rossz és az kábszi. Tehát felismertetés kell a valóságról, de az alkohol ettől még szarabb és NEM kéne betiltani, semmit nem kéne betiltani ilyenterű vegyületekből, mert sehova nem vezet. Az ártalomcsökkentés a kívánatos, mert a tiltás több kárt okozó eljárásokhoz vezet csak.
 

GK_420

Active member
Ja amúgy a betiltogatás mellett kívánatos lehetne törvényile szabályozni az emberek étkezési szokásait, sportolási kötelezettséget ésatöbbit ami annyi és annyi problémához, betegséghez és társadalmi romláshoz vezet. Kötelező tenni a párterápiákat meg minden szart nem? Mi az hogy betiltni az alkoholt vagy a kendert? Vicces egy proli elnyomó gondolkodás...vagy olyan zs1dós na monnyuk ki xDDD
 
F

FxMaster

Ja amúgy a betiltogatás mellett kívánatos lehetne törvényile szabályozni az emberek étkezési szokásait, sportolási kötelezettséget ésatöbbit ami annyi és annyi problémához, betegséghez és társadalmi romláshoz vezet. Kötelező tenni a párterápiákat meg minden szart nem? Mi az hogy betiltni az alkoholt vagy a kendert? Vicces egy proli elnyomó gondolkodás...vagy olyan zs1dós na monnyuk ki xDDD

Le vagy maradva GK, nem is olyan rég, hithű keresztény miniszterelnökünk elrendelte, hogy a kisiskolások heti 5 alkalommal mozogjanak testnevelés órán. Előtte heti 2 alkalom volt aszem.. Szóval a kormány igyekszik a jövő generációját jó útra terelni. Amúgy az offot félretéve, szerintem felesleges bárkinek is felidegesítenie magát ezen a témán. Nem vagyok jós, de szerintem itt még minimum 20 évig rekreációs célú fű se lesz, nem hogy hobbi felhasználásra. Sok igazság van abban amit Son írt, de minek vonná bárki is magára a figyelmet azzal, hogy másokat elkezd felvilágosítani a cannabis fogyasztásról. Sajnos ez van.
 

Son of Soil

Member
nem hinném, hogy bárki ezt kampányszövegként akarná felhasználni, hogy nem rosszabb, mint az alkohol. egyszerű összehasonlításról beszélünk, mint pl az amfetamint a kokainnal.

pont így lehet nekik elmagyarázni valamihez viszonyítva amit ismernek.

de mindegy látom, nagyon hajtod a saját igazad.

Elmagyarázni akkor lehet valamit, ha érdekli a mondandód, az adott egyént. Erről beszéltem eddig, ha letámadod azzal, hogy: mit dogosozol te gechi, há a pálesz sokkal szarabb!, szerinted érdekelni fogja majd az érvhalmazod? Az amfetaminnak meg mi a faszom köze van a kokainhoz, azon kívül, hogy mind a kettő stimuláns. Tök szubjektív a használatukhoz fűződő viszony. Én utálom az amfetamint, a kokaint meg nagyon kedvelem, engem a büdös életbe nem fogsz meggyőzni arról, hogy rekreációs célra milyen jó az amfetamin. Érted már nagyjából?





Akkor mit mondjuk az alkoholról, ami a legalizálás felé vezet? :D Semmi összefüggés, nem zárja ki az épeszű felvilágosítást az összehasonlításban negatívként feltünteni az alkoholt. Ez nem természetes reakció tőlük, hanem HIT! Ez egy kibaszott hit vita számukra, fingjuk sincs róla de hiszik, hogy a kábszi rossz és az kábszi. Tehát felismertetés kell a valóságról, de az alkohol ettől még szarabb és NEM kéne betiltani, semmit nem kéne betiltani ilyenterű vegyületekből, mert sehova nem vezet. Az ártalomcsökkentés a kívánatos, mert a tiltás több kárt okozó eljárásokhoz vezet csak.

Semmit nem kell mondani az alkoholról, ha annyira hülye az egyén, hogy nem fogja fel miért jó a fű, úgyse győződ meg azzal, hogy az alkohol a sátán itala és mantrázod, hogy családon belüli erőszak, agresszivitás, függőség, elvonásnál az egyetlen szer ami képes a függőt megölni, stb., nem fog célra vezetni. Célozd meg azt a mondandóddal, akire érdemben tudsz hatni, garantálom, hogy nem az a személy lesz az, aki torkaszakadtából üvöltözik, hogy te drogos geci. Azokat úgyse győzöd meg.


Ja amúgy a betiltogatás mellett kívánatos lehetne törvényile szabályozni az emberek étkezési szokásait, sportolási kötelezettséget ésatöbbit ami annyi és annyi problémához, betegséghez és társadalmi romláshoz vezet. Kötelező tenni a párterápiákat meg minden szart nem? Mi az hogy betiltni az alkoholt vagy a kendert? Vicces egy proli elnyomó gondolkodás...vagy olyan zs1dós na monnyuk ki xDDD

Sok mindent belehetne tiltani, kérdés mi a cél, egy élhető társadalom, vagy a GDP maximalizálás? Sajnos olyan világot élünk jelenleg, hogy az utóbbi felé húz a mérleg. Ha megnyugtat, bár nem hiszem, én elég sok mindent engedélyeznék, többek között a jelenlegi oldschool kábszik 70%-át.
 

Son of Soil

Member
Le vagy maradva GK, nem is olyan rég, hithű keresztény miniszterelnökünk elrendelte, hogy a kisiskolások heti 5 alkalommal mozogjanak testnevelés órán. Előtte heti 2 alkalom volt aszem.. Szóval a kormány igyekszik a jövő generációját jó útra terelni. Amúgy az offot félretéve, szerintem felesleges bárkinek is felidegesítenie magát ezen a témán. Nem vagyok jós, de szerintem itt még minimum 20 évig rekreációs célú fű se lesz, nem hogy hobbi felhasználásra. Sok igazság van abban amit Son írt, de minek vonná bárki is magára a figyelmet azzal, hogy másokat elkezd felvilágosítani a cannabis fogyasztásról. Sajnos ez van.

Minek- minek? Hogy haladjunk, sajnos csak szubjektív tapasztalataimra építkezve azt kell mondanom, megéri, az én anycikám, mikor elmentem nyaralni helyettem locsolta a kertet. Ez nekem hasznos volt. Közeli ismerős meg nyugodtan rágyújt a kertben, akkor is mikor a szomszéd ott van, vagy anyuka látogatóban van. Azért csak ez a két példa is elég jelentősen javítja az életminőséget. És csak egy érettebb beszélgetés kellett hozzá.


Azt hiszitek házmesterországban élünk, ti még nem laktatok Németországban. :D
 
1. ilyenkor téged fogadnak el és nem a füvet úgy általában.

2. ebből is látszik, hogy a zsidók sok évre előre terveznek.

3. szerintem alapítsd meg a zsidó kenderpártot "ZSK"
 

Son of Soil

Member
első pont: Egyet értek, de ha sok ilyet lát tud majd általánosítani. Amit nem ismersz attól félsz.
második pont: Akinek van esze az hosszútávra tervez és nem csak egy alaptervvel, van ott B és C verzió is.
harmadik pont: Én biztos nem, majd valaki akinek szebb az arca, én sajnos randa vagyok, meg dagadt, meg kákabelű, meg buzi, meg amit még gondolsz :(
 
F

FxMaster

Minek- minek? Hogy haladjunk, sajnos csak szubjektív tapasztalataimra építkezve azt kell mondanom, megéri, az én anycikám, mikor elmentem nyaralni helyettem locsolta a kertet. Ez nekem hasznos volt. Közeli ismerős meg nyugodtan rágyújt a kertben, akkor is mikor a szomszéd ott van, vagy anyuka látogatóban van. Azért csak ez a két példa is elég jelentősen javítja az életminőséget. És csak egy érettebb beszélgetés kellett hozzá.


Azt hiszitek házmesterországban élünk, ti még nem laktatok Németországban. :D

Szerencsés ember vagy öregem :D Ha kb mindenki így gondolkodna mint te, akkor talán közelebb lennénk a legalizációhoz, de az sem lenne rá garancia. Továbbá, szerintem többen vannak azok akik úgy gondolkoznak mint én. Többre tartom a saját tyúkszaros életem, mint hogy rávilágítsak más tudatlanságára e téren. És ez igazából nem is az én dolgom lenne, szervezeteknek, alapítványoknak vagy közszereplőknek kéne megismertetni az emberekkel, hogy nem úgy van az, ahogy eddig hitték. Lecsúszott politikusnak döglött törvényjavaslatot benyújtani, hogy ezzel majd szerez néhány szimpatizánst, ez nem megoldás, ez valami teljesen más.
 

what_can_there

Well-known member
Minek- minek? Hogy haladjunk, sajnos csak szubjektív tapasztalataimra építkezve azt kell mondanom, megéri, az én anycikám, mikor elmentem nyaralni helyettem locsolta a kertet. Ez nekem hasznos volt. Közeli ismerős meg nyugodtan rágyújt a kertben, akkor is mikor a szomszéd ott van, vagy anyuka látogatóban van. Azért csak ez a két példa is elég jelentősen javítja az életminőséget. És csak egy érettebb beszélgetés kellett hozzá.


Azt hiszitek házmesterországban élünk, ti még nem laktatok Németországban. :D

Igen, nekem is az a tapasztalatom, hogy megeri felvilagositani az embereket, de ez a baratokkal es ismerosokkel jobban mukodik, mert azokat megvalogathatja az ember, viszont a csaladban lehetnek a tulzott oszintesegbol gondok is. Nekem is ontozte mar anyam az indoort, ha ugy jott ki a lepes, de amikor apamnak vazoltam a nagyszabasu tervemet, miszerint kabitoszer kereskedelemre alapoznam a jovomet, akkor hallani sem akart az egesz temarol, teljesen elzarkozott az ertelmes diskurzus elol, pedig tudja, hogy mar taknyos kolyok koromban is fuveztem es azota sem valtozott semmi. Szoval a felvilagositas alapveto, de nem szabad tulfesziteni a hurt, van akinek csak kisebb adagokban veszi be az agya a dolgot.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
semmiről, még csak tervezik, hogy népsavazás köllene

http://liberalisok.hu/dontson-a-nep-a-kannabiszrol/

Döntsön a nép a kannabiszról!

A Liberálisok hivatalosan is benyújtották a kannabisz (marihuána) legalizációval kapcsolatos népszavazási kérdéseket a Nemzeti Választási Bizottsághoz.
A Magyar Liberális Párt szerdán benyújtotta a kannabisz (marihuána) legalizációval kapcsolatos kérdéseit az Országos Választási Bizottsághoz. A párt célja, hogy a kezdeményezés mentén széles társadalmi vita alakuljon ki a fű hatásáról, és véget lehessen vetni annak az áldatlan állapotnak, hogy az állam több mint egymillió magyar emberre bűnözőként tekint. Amint egy közelmúltban végzett közvéleménykutatásból kiderült, közel másfél millió ember (a teljes felnőtt népesség 18 százaléka) ért egyet azzal, hogy Magyarországon szabályozott keretek között lehessen marihuánát árusítani. A Liberálisok álláspontja szerint a népnek kell döntenie a kérdésben.
A Magyar Liberális Pártnak a kannabisz legalizálásáról szóló népszavazási kérdései a következők:
1. Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarországon büntetőjogi értelemben a kannabisz ne minősüljön kábítószernek, és a kannabisz (marihuána) fogyasztásának, megszerzésének, tartásának és termesztésének ne legyen büntetőjogi következménye?
2. Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarországon a kezelőorvos által meghatározott esetekben gyógyászati célból lehetőség legyen kannabiszt fogyasztani, megszerezni, tartani és termeszteni?
A Liberálisok arra kérnek minden civil szervezetet és az ellenzéki pártokat, hogy támogassák a kezdeményezést. A fű legalizálásának kérdése olyan ügy, amely segíthet megteremteni a civilek és az ellenzéki pártok közötti együttműködést.
 

ZoldOvezet

Active member
Nagy az esély rá,hogy lesz plakát kampány ne csak gyuri bátyám nevessen..:) ennyit elárulok...alakulnak a dolgok srácok :)

Javítanám whip hozzászólását,hivatalosan be van adva a népszavazásról a dolog a választási irodához :)
 
Last edited:

what_can_there

Well-known member
Egy ilyen [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]nepszavazasnak amugy nem lenne kello tamogatottsaga, egyszerubb (meg olcsobb) lenne szerintem, ha azt a majusi modosito inditvanyt sikerulne atnyomni a parlamentben, elvegre az urak ugyis mindenrol sajat hataskorben dontenek, ha nem tetszik a nepeknek a legalizacio, akkor legfejjebb meghosszabbitjuk a coffeeshopokat Kingstonig.
[/FONT]
 
Top