What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

1 Critical + 1 Painkiller XL si 2 seeds ( WW + Dance World ) toate de la RQS

everest22

Member
Buna seara , pana la urma m-am hotarat sa fac un jurnal ca poate cu ajutorul vostru il duc la capat .

Am un Critical si un Paintkiller XL bagat la 12/12 de pe data de 4 mai .
Temperatura 25-26 grade , umiditatea 45-55 %
Ventilatie 24/24
Pamant Agronatura cu ph 5,5-7 https://www.dedeman.ro/pamant-universal-pentru-plante-20-l/p/7027752

Apa de la fantana cu ph coborat la 6.2-6.5 aprox. cu extract de stejar de la pet shop
Fertilizant inca nu am dat in faza asta dar urmeaza si e ceva (cica) bio https://www.dedeman.ro/fertilizator-organic-pentru-flori-si-gazon-1l/p/7037417
Si am mai bagat azi 2 seminte ( in urma unui esec ) pt ca vreau sa obtin clone de la una dintre ele , acum depinde care se prinde pt ca am avut semintele la congelator .

 

lumion

Active member
bine ai venit.!putin cam arse ...nush ce le faci sau nu, ce lumina folosesti ...pare hps, ce putere are , poate este prea aproape :)?
 

everest22

Member
150 w hps si cred ca sunt arse de la ph sau de la fertilizant (e poveste veche :) ) oricum Critical este bine acum dar Painkiller XL e un pic mai afectat . Acum le dau doar apa cu ph 6.2-6.5 si urmeaza sa adaug fertilizant max jumate din doza recomandata.
 
Last edited:

lumion

Active member
pai la ce distanta sunt plantele de lumina ? cred ca ai probleme cu vpd-ul, poate maresti umiditatea si dai lumina putin mai sus, un pic de lst poti sa le faci daca vrei.
 

lumion

Active member
poti sa le faci fara probleme lst(in plus tulpina pare subtire si elastica) ,eu le fac ajujstari pe tot timpul infloririi si nu am nici o treaba ....nu am sesizat nici un rau in asta. poti sa incerci sa indoi tulpina principala treptat, legand-o de undeva de la penultimul top, si o data la cadeva zile mai ales la juma de ora dupa ce o uzi (atunci devine mai elastica) sa faci asta....lumina este prea jos ...ai hps nu leduri mane.
 

everest22

Member
in poze nu se vede bine dar a inceput sa apara niste firisoare la imbinari la partea de sus cred ca e preflower . o sa revin cu poze mai clare .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Plantele in flower nu se stropesc cu nimic. Sa zicem ca ai putea face asta primele 2 sapt, pana sa inceapa sa formeze buzi, dar dupa te paste mucegaiul daca faci asta.
 

everest22

Member
Plantele in flower nu se stropesc cu nimic. Sa zicem ca ai putea face asta primele 2 sapt, pana sa inceapa sa formeze buzi, dar dupa te paste mucegaiul daca faci asta.

Pai asta spuneam daca merge la 6 zile de flower si daca e bun fertilizantul ca NPK si minerale . Ms oricum
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai de stropit acum poti. Dar trebuie sa gasesti si o varianta pt dupa. Cat despre npk si minerale, nu ai zis ce si cat contine, nu am idee. Dar in general astea "universale" is potrivite pentru veg, pentru ca is gandite pt legume.
 

everest22

Member
Din poze reiese N 42 gr/litru adica 4,2% , P 100 gr/litru adica 10 % si K 70 gr/litru adica 7% . Daca am inteles eu bine ar fii NPK 4-10-7 + minerale . Pentru udat am varianta bio de la dedeman NPK 3-1-6 + calciu 1% si magneziu 0,8% crezi ca e bun ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Asta ii ok. Dar nu il poti folosi de cand iti dau buzii. Celalalt nu e deloc bun pentru flower. De fapt nu ii bun nici pt veg, poti gasi variante mult mai bune prin magazine.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu as cauta ceva cu P mai mare decat K, de preferat dublu sau pe acolo. Si N cat mai aproape de zero, ori mult mai putin decat P si K. Acusi, posibil sa mearga si ala, dar din experienta mea uneori ii mai bine fara nutrienti adaugati decat cu unii care nu au un raport potrivit intre elemente. Nu am testat totusi acel nutrient ca sa iti pot spune mai multe despre el.
 

everest22

Member
7 zile de flower

7 zile de flower



Galeata din dreapta: Painkiller XL , Type: Sativa 75% Indica 25% , THC: 9%
CBD: 9%

Stanga: Critical , Type: Sativa 40% Indica 60% , THC: 18%
CBD: Low

Azi le-am dat jumatate din doza de la Composana pt orhidee NPK 4-6-6 + 40 ml de sare amara concentratie 1% cu ph 6.3-6.5 aproximativ
 

mike1983

Member
Sa stii ca iti trebuie lumina mai puternica totusi , se vede asta dupa cum s-au alungit plantele , ai distanta cam mare intre internoduri.In rest par ok pana acum.Succes !!!
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Apropo de chestia asta cu foliarul in flower, ma gandeam daca nu ar merge cu un burete imbibat in solutie, sa dai doar pe frunze. La o urgenta, desigur, ca cine o sta cu buretele altfel... :)
 
Top