What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

#3 Northern Lights /nirvana/

iwantmorebuds

Active member
Na par szo az autopotrol.
Ez egy marha egyszeru kis szerkezet ami gravitacios elven alapul a lenyeg hogy a tank( igy nevezik a tartalyt amibe a tapoldatod van) magasabban van mint a potjaid ugye nem nehez kitalalni itt jelenik meg a gravitacio... a talcaba van egy kis szerkezet aquawelve nevet kapta ami meghatarozza hogy mikor jusson folyadek a talcaba ami egyszeruen ugy tortenik hogy amint a talcaban levo vizszint szinte elfogy, nyit ez a kis cucc es szepen lassan ujratolti a talcat mig elnem eri a maximalis szintet ekkor ujra lezar mindaddig mig a noveny ezt a folyadekot teljesen fel nem veszi.
Amire neked szukseged lesz pluszban az egy vizpumpa amit akvarisztikai boltban fogsz konnyen beszerezni. Ezt a tapoldatod mozgatasara fogod hasznalni hogy az oldatod ne essen szet. Na es ekkor jon kepbe az hogy probalj tapvalasztaskor olyan tapot valasztani hogy minel kevesebb osszetevobol alljon igy az oldatod is szepen fogja birni a tankban.
Ami még segitseg lehet az egy levegopumpa illetve egy AirDome ( az utobbi egy kiegeszito az autopothoz amit a pot aljara tudsz rogziteni es egy kis csovel osszevan kotve a levegopumpaval, igy oxygent tudsz juttatni a gyokerzetbe ami egyfelol nagyobb gyokerzetett ezaltal nagyobb novenyt eredmenyezhet masfelol a gyokerrothadas is kizarhato.
Persze mindezek plusz dolgok ezek nelkul is vegig lehet vinni.
Amit kozegnek ajanlok a kokusz mellett az az agyaggolyo amit a pot also 1/4-be teszel. Viszont az agyaggolyonal figyelni kell a megfelelo ph-ra hasznalat elott de ez mar megint egy masik story :)
Remelem valamit segit :)
Ja és még egy kis szosszenet: a tapozassal csak ovatosan mer egy novenyt folyamatosan etetni teljesen mas mint egyszer egyszer megontozni de azt majd tapasztalod
 

hungrowboy

Member
Na par szo az autopotrol.
Ez egy marha egyszeru kis szerkezet ami gravitacios elven alapul a lenyeg hogy a tank( igy nevezik a tartalyt amibe a tapoldatod van) magasabban van mint a potjaid ugye nem nehez kitalalni itt jelenik meg a gravitacio... a talcaba van egy kis szerkezet aquawelve nevet kapta ami meghatarozza hogy mikor jusson folyadek a talcaba ami egyszeruen ugy tortenik hogy amint a talcaban levo vizszint szinte elfogy, nyit ez a kis cucc es szepen lassan ujratolti a talcat mig elnem eri a maximalis szintet ekkor ujra lezar mindaddig mig a noveny ezt a folyadekot teljesen fel nem veszi.
Amire neked szukseged lesz pluszban az egy vizpumpa amit akvarisztikai boltban fogsz konnyen beszerezni. Ezt a tapoldatod mozgatasara fogod hasznalni hogy az oldatod ne essen szet. Na es ekkor jon kepbe az hogy probalj tapvalasztaskor olyan tapot valasztani hogy minel kevesebb osszetevobol alljon igy az oldatod is szepen fogja birni a tankban.
Ami még segitseg lehet az egy levegopumpa illetve egy AirDome ( az utobbi egy kiegeszito az autopothoz amit a pot aljara tudsz rogziteni es egy kis csovel osszevan kotve a levegopumpaval, igy oxygent tudsz juttatni a gyokerzetbe ami egyfelol nagyobb gyokerzetett ezaltal nagyobb novenyt eredmenyezhet masfelol a gyokerrothadas is kizarhato.
Persze mindezek plusz dolgok ezek nelkul is vegig lehet vinni.
Amit kozegnek ajanlok a kokusz mellett az az agyaggolyo amit a pot also 1/4-be teszel. Viszont az agyaggolyonal figyelni kell a megfelelo ph-ra hasznalat elott de ez mar megint egy masik story
Remelem valamit segit
Ja és még egy kis szosszenet: a tapozassal csak ovatosan mer egy novenyt folyamatosan etetni teljesen mas mint egyszer egyszer megontozni de azt majd tapasztalod


köszi Gubacs :tiphat: segített, segített értem amit irsz, csak par dolgot felkavartal bennem.. VÍZPUMPA ez hangos cucc nem? Ez viszont elengedhetetlen dolog mi? ehez mar aram is kell, az autopothoz alapbol ugye nem. Air Dome? sose hallottam rola, de persze utánna lehet olvasni? Agyaggolyo .. sosem hasznaltam, az a baj nagyon sok az ismeretlen ebben a témaban, és ugye mindennek a tetejébe cocoban kell mindezt ami megint csak ismeretlen. Nehez egy "bevalt" dolgot, pedig jo lenne ha ez egyszerubb lenne később, azaz kevesebb "munka" több gubacs:D:tiphat::laughing:
 

iwantmorebuds

Active member
Jah én meg annak örülnék ha elültetnem a magot aztan abbol baszott nagy befottes uvegek nőnének gyonyörűen trimmelt minosegi budokkal tele. De hat sajna nem
 

hungrowboy

Member
Akkor legalább egy ember van, aki bír :D Én mar csak ilyen vagyok nezd meg az elozo naplom 1400+ bejegyzes de buszke vagyok ra, nem tartom magam gaznak mert sokat kerdezek, szerintem inkabb az a nagy dolog hogy úgy kitanítottak a segitokesz sracok a 0 tudasommal vegigvittuk a koromet, sikeresen az lett 248g. Aztan egyedul megcsinaltam egy sajat kort, bajok nelkul.Sajnos a veget elrontottam igy a vegeredmeny sem lesz elegseges de nem baj tanul az ember. Ezt meg nem tudom egyenlore megmondani mennyi lett de 1 het mulva tudok valaszt adni a kerdesedre kb.
Visszaterve legalabb beinditom az embereket a forumon, meg azok is irnak akik egyebkent nem szoktak :D Most kezdtem a 3. korom ugye egyenlore meg kicsik 10 naposak kb es meg csak 2x23w alatt vannak energiatakarekos izzok alatt :D meg par nap es mennek a nagy lampa alá aztan kezdőthet a masfelhonap veg..!
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jó napló lesz ez is nyugi :D
addig meg intézkedj össze valami rendszert.. legalább egy kört megúszol, most ugyanarra menne el 2k hosszászólás, mint az előzőben, aztán elkezdesz egy valami automatizálást, inkább kezdd el most azt, van időd megvenni pár szarságot..
 

hungrowboy

Member
jó napló lesz ez is nyugi
addig meg intézkedj össze valami rendszert.. legalább egy kört megúszol, most ugyanarra menne el 2k hosszászólás, mint az előzőben, aztán elkezdesz egy valami automatizálást, inkább kezdd el most azt, van időd megvenni pár szarságot..

:laughing::woohoo:
Ezt jol odaszurtad :D nyugi nem kell 2k menne egyedül is mint a 2. kör is ment, csak jöttem hátha kell valakinek tapozási tanács :laughing: ezt most már letolom így mert nem tudok dönteni, a dwc és az autopot között meg most lattam videoban, hogy valaki a autopotot és a DIY nevezetű termesztő rendszert vsesezte le sajat maga 50gal több jött ki ugyanabbol a növénybol neki a DIY alatt, persze a auto és szepen muzsikált. Megaztán rád várok hatha írsz a termesztő redszerekről valami szép terjedelmeset:dance013:
 
M

Mackosajt

Ezt jol odaszurtad :D nyugi nem kell 2k menne egyedül is mint a 2. kör is ment, csak jöttem hátha kell valakinek tapozási tanács :laughing: ezt most már letolom így mert nem tudok dönteni, a dwc és az autopot között meg most lattam videoban, hogy valaki a autopotot és a DIY nevezetű termesztő rendszert vsesezte le sajat maga 50gal több jött ki ugyanabbol a növénybol neki a DIY alatt, persze a auto és szepen muzsikált. Megaztán rád várok hatha írsz a termesztő redszerekről valami szép terjedelmeset:dance013:
De a teszt azonos anyáról gyökereztetett klónokkal vagy magról indulva történt?
Mert csak úgy lehet kijelenteni, hogy X g-al többet szedett ilyen potból meg olyan dwc-vel, magról nem lehet hinni az ilyen teszteknek. Vagyis 100%ban biztos nem. Na meg az is benne van a pakliban, hogy egyesek szeretnek túlozni a végeredménnyel :D Amúgy ha jól tudom a DIY jelentése házi készítésű (vagy valami más szinonímája a házi készítésűnek) :D
 

hungrowboy

Member
De a teszt azonos anyáról gyökereztetett klónokkal vagy magról indulva történt?
Mert csak úgy lehet kijelenteni, hogy X g-al többet szedett ilyen potból meg olyan dwc-vel, magról nem lehet hinni az ilyen teszteknek. Vagyis 100%ban biztos nem. Na meg az is benne van a pakliban, hogy egyesek szeretnek túlozni a végeredménnyel :D Amúgy ha jól tudom a DIY jelentése házi készítésű (vagy valami más szinonímája a házi készítésűnek) :D
Klonok voltak de ha erdekel Cali Crop Doc a neve youtubeon. Varom velemenyed!:tiphat:
 

ZoldOvezet

Active member
Sziasztok arcok! a scroghoz a fimelest vagy a topolast javasolnatok? vagy esetleg mind a kettot 2 noveny 1x1m en

Hát én fimmet használnék,mert ha toppolod attól csak annyi változik h 2 kólád lesz..ha fimmeled lehet egy csomó ugyan annyi idő alatt..de ha először toppolsz és utánna fimmeled a két kólát akkor mégtöbb :D nemtom hogy gyorsabb tényszerűen
 

hungrowboy

Member
Koszi a tippet de ehez kb mennyi ido kell?
ultetestol 2 het ~ ma kerultek hps alá AH grow es szilikont kapnak
picture.php
 

hungrowboy

Member
Ne stresszeljetek :D hetfon lesznek atultetve a 10Literesbe gondoltam még kicsik eleg annyi fold. Ennyi maradt a plagronbol megkaptak :D elotte kerdezzetek, ne itelkezzetek, persze ki milyen.. :D
 

Latest posts

Latest posts

Top