What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

kiazabob

New member
Az atkák ellen az atkaevő atka a legjobb, legbiobb de nem a leggyorsabb. Furcsa, hogy ezt senki nem írta. Néha olyan árzásem van mintha direkt lennének infók elhallgatva. De lehet, hogy csak nekem válltak be a kis vadállatok, ráadásul tripsz ellen.
Szeretnék áttérni ghe tápozásra, de vannak kérdéseim. Aki ismeri a tápot mit mond, használjam a bloom+mikrot a flora seriesből vagy jobb választás a maxibloom por alakú? Ezekbe van szilikon vagy kell tenni hozzá pluszba? A koolbloom gondolom egyértelműen kell mellé.
 

Mz/x

New member
Sziasztok! Azt szeretném kérdezn, hogy 1x1es sátorban 600w hps mennyivel emeli meg a hőmérsékletet a külsőhöz képest kb?
 

barka

New member
Aki rendelt már bushdoctor-tól, Bécsből, mikor kihozzák a terméket jeleznek előtte pár nappal? Egy sms vagy vmi, hogy holnap vagy ma vagy "x" nap múlva érkezik.
 

what_can_there

Well-known member
Az atkák ellen az atkaevő atka a legjobb, legbiobb de nem a leggyorsabb. Furcsa, hogy ezt senki nem írta. Néha olyan árzásem van mintha direkt lennének infók elhallgatva. De lehet, hogy csak nekem válltak be a kis vadállatok, ráadásul tripsz ellen.

Ez jo, akkor szerintem pont miattad voltak ezek az infok idaig elhallgatva, mivel nem osztottad meg oket elobb. En is vettem mar ragadozoatkakat, de nem volt tul jo tapasztalatom vele, hamar eltuntek a boxbol es a takik megmaradtak. Azert irtam a katicat, mert azzal jobbban mukodott a dolog, plusz azokat osszel be is tudom gyujteni kezzel, a ragadozoatkat meg nem. Ugy gondolom, ha minden olyat leirnek, ami nem, vagy alig mukodott nalam, akkor itt gepelhetnek egesz allo nap keves haszonnal.

Sziasztok! Azt szeretném kérdezn, hogy 1x1es sátorban 600w hps mennyivel emeli meg a hőmérsékletet a külsőhöz képest kb?

Ha jo a szellozesed, akkor kb. 5 fokkal, ha nem, akkor tobbel.
 

Medicropper117

Active member
Az atkák ellen az atkaevő atka a legjobb, legbiobb de nem a leggyorsabb. Furcsa, hogy ezt senki nem írta. Néha olyan árzásem van mintha direkt lennének infók elhallgatva. De lehet, hogy csak nekem válltak be a kis vadállatok, ráadásul tripsz ellen.
Szeretnék áttérni ghe tápozásra, de vannak kérdéseim. Aki ismeri a tápot mit mond, használjam a bloom+mikrot a flora seriesből vagy jobb választás a maxibloom por alakú? Ezekbe van szilikon vagy kell tenni hozzá pluszba? A koolbloom gondolom egyértelműen kell mellé.

Bloom+mikro. Kell mellé szilikon. A koolbloomot adhatod ha telik rá de sztem felesleges. Sose vettem észre h kevés lenne AKÁRMI is ha elég a táp. Pk13/14el keverhető ha pk fan vagy;)
 

Mz/x

New member
Szellőzésem még nincsen. Ha a cső és szűrő veszteségétől eltekintünk, mennyi a max légcsere, ami nem szárítja ki a növényeket? Lámpa hűtés nélkül neki lehet ugrani, vagy mindenféleképpen kelleni fog?
 

Medicropper117

Active member
Ha jó a kiszívás akkor nem kell hűtés külön a pilácsnak. 80x80x160-as boxban a 400w 160m3-es ventivel 300as szuron csinal 26-27 fokot. A szobahomerseklet kb 16-18
 
S

ShivaDiva

Hali!
Vki rendelt mar a royal queentol kozvetlen?
Engem meggyozott az ingyenes kiszallitas,plusz az ajandekok mivel a honlapjukon spanyol orszagi cim van megadva gondoltam nem lesz gaz,a csomagot azonban hollandiabol kuldik ami nem a legelonyosebb..
 

Mz/x

New member
Ennyivel túl kell méretezni a szűrőt? Neked minyen ventid van? TT 125mm 220/280 jó lenne, vagy inkább valami 100mm ipari ami nagyobb nyomásra való?
 

Medicropper117

Active member
Hát a 150-es szűrőn igencsak átjött a szag.
A szűrőket nem aszerint osztályozzák h mekkora ventit tehesz rá hanem hogy mekkora a maximális légáteresztése ahol még 100%ban szűr.
160m3es ventire minimum 200m3es szuro kell h ne legyen szag sztem. Korabban volt 125/150 párosítás, az is bevált
A vents tt 125 már egész jó ha ventiről van szó, természetesen van jobb is. Kérdés h kell e.
Minel nagyobb a tolóerő annál nagyobb kell h legyen a különbség a venti es a szuro kozott mivel az erosebb ventit nem fogja meg annyira a szűrő ezért a levegő lehet gyorsabban áramlik majd mint kellene.
 

Medicropper117

Active member
Ugyanúgy. Semmiben nem befolyasolja a szellozest a hűtött fénytechnika. Ha a kérdésed a CT-re irányult volna akkor kell legyen táblázat a csomagon. 250w-ot a 100m3es csőventi elvitt lazán, az üveg érinthető volt. 400hoz mar mehet a 160m3 nyáron több vagy ha meleg van a helyiségben

Edit: ha külön körön megy ami sztem ajánlott....az egybekötött rendszereknél nemtom mi a standard
 

Dr Brown

Member
Ugyanúgy. Semmiben nem befolyasolja a szellozest a hűtött fénytechnika. Ha a kérdésed a CT-re irányult volna akkor kell legyen táblázat a csomagon. 250w-ot a 100m3es csőventi elvitt lazán, az üveg érinthető volt. 400hoz mar mehet a 160m3 nyáron több vagy ha meleg van a helyiségben

Edit: ha külön körön megy ami sztem ajánlott....az egybekötött rendszereknél nemtom mi a standard

Olvastad is amit írtam vagy csak leírtad ?

Cooltube esetében nem kell nagymértékű belső hőmérséklet emelkedéssel számolni, igy a légcsere intenzitása elviekben hosszabb intervallumú lehetne.
 

Son of Soil

Member
Olvastad is amit írtam vagy csak leírtad ?

Cooltube esetében nem kell nagymértékű belső hőmérséklet emelkedéssel számolni, igy a légcsere intenzitása elviekben hosszabb intervallumú lehetne.

Miért használsz idegen eredetű szavakat, ha nem ismered az értelmezésüket?
Miért írod rövid i-vel az „így” szót?
Miért kérdezel hülyeségeket?

Az-az egy mondat is értelmetlen, amit sikerült összehoznod.
Hiába alacsony a hőmérséklet, virágzás alatt nem célszerű a levegő cserélésének minimalizálása.
Mert, ha magas a pára penész könnyen kialakulhat a virágzatban.
Mert, ha nincs megfelelő légcsere, az alacsony co2 szint miatt lassul a fotószintetizálás.
 

Dr Brown

Member
Miért használsz idegen eredetű szavakat, ha nem ismered az értelmezésüket?
Miért írod rövid i-vel az „így” szót?
Miért kérdezel hülyeségeket?

Az-az egy mondat is értelmetlen, amit sikerült összehoznod.
Hiába alacsony a hőmérséklet, virágzás alatt nem célszerű a levegő cserélésének minimalizálása.
Mert, ha magas a pára penész könnyen kialakulhat a virágzatban.
Mert, ha nincs megfelelő légcsere, az alacsony co2 szint miatt lassul a fotószintetizálás.

Köszönöm kioktatásod.
Lehet, hogy a te kiválóan ismerd a magyar nyelvtant én nem egy ékezet még nem a világ vége, csak magyar fórumukon van ez a fajta megnyilvánulás, hogy ha valami vélelmezett konfliktus van, akkor az egyik INTELIGENS fél a nyelvtan helyes alkalmazásával támad.

Tisztába vagyok vele, hogy a légcsere intenzitásának csökkenésével a levegő páratartalma emelkedni fog, aminek csökkentésére a legegyszerűbb forma az intenzív szellőztetés, de ugye létezik egy módja is pl: klíma alkalmazása, vagy páramentesítő alkalmazása.
A Co2 felhasználással kapcsolatban csináltam egy arduino Co2 adat gyűjtőt 6m2 en hat szenzorral, és a mérési eredmény alapján 5-15 perces szellőzési ciklusidő mellett nem volt számottevő az érték eltérés. Ezen adatokra próbáltam alapozni a kérdésemet.

Egyébként én is hibás voltam a meggondolatlan mondatszerkesztéssel, de ha tényleg így viselkedünk egymással akkor soha nem lesz egy egységes építő jellege a Forumnak
 

Medicropper117

Active member
Ha pontosabban megfogalmazod a kérdésed legközelebb akkor talán nem értjük félre. Azért mert te tudod mire gondolsz attól még ez nem igaz azokra akik csak a kérdésed olvassák.
A CO2-őt figyelni CO2 supportnál érdemes. Gyanitom ha van szenzorod akkor van CO2 palack is.
Ha a párát és a CO szintet mérve akarod belőni a rendszert akkor elszórakozol majd egy darabig de nem lehetetlen. Mindenesetre a párát ne hagyd fentebb kúszni az ajánlottnál flo-ban es akkor eleg lesz a kiszívás is. Ahogy GK mondta, 5 percenként teljes légcserényi időt kell hogy menjen legalabb
 

Latest posts

Latest posts

Top