What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mexiko a jiné

papaja

Active member
Veteran
Koutek pro houbaře

Otvírám komnatu věnovanou kouzelným houbám. Pojďme si o nich povídat a prohlížet si je.

:tiphat:

¨
picture.php
 

metracek

Active member
Veteran
Doufam ze se tady ta komnata nejak zaplni informacema, zkusenostma a fotkama. Ja nemam s houbama zadne zkusenosti, ale hodne me laka je pestovat a pak asi i zkusit. Mam z nich takovej zvlastni respekt a zaroven me to hodne pritahuje. Urcite se do toho jednou pustim :)
 

-GD-

Active member
Tato etapa už je zamnou :D rád vzpomínám, ale stačilo.....
Měl jsem vždycky z Bystrce a spokojenost veliká :D
Ale čím jsem starší tím mám vůči tomu větší respekt....
 

spachal

Well-known member
Veteran
Pred mnoha lety jsem take zkusil vypestovat "kubanky", byla to opravdu zabava a pouceni. Bylo to snad jeste v minulem tisicileti :], informaci bylo malo, ale slo to. Zajimave je, ze ve vysledku jsem je ani neochutnal, z toho, co jsem si ruzne zjistil a nacetl, mam dodnes k houbam maximalni respekt a jeste jsem nenasel takovou konstelaci casu a rozpolozeni, ze bych se nechal houbami poucit .. neni kam spechat.
Ale co jsem dostaval zpetnou vazbu od lidi, kteri chteli zkusit neco jineho nez lisohlavky a kubanky ode mne dostali, byla to pry hodne velka slava :]

Postupu na domaci pest je uz dnes docela dost, spory jsem od kohosi kdysi dostal, staci opravdu minimum. Na Petriho miskach jsem na 'uvarenem agaru se sladovitem' kultivoval micelium, pak nekolikrat prorezaval ten nejsilnejsi kmen, pote uvaril v papinaku psenici a tu 'naockoval' nejsilnejsimi kousky micelia z misek, pockal, az to proroste a sup s tim do nadobky 'dole a nahore perlit, mezi tim psenice'. Stacilo pockat par dni a byl to opravdu neskutecny fofr, jak houby rychle vyrostly! Jeden den uspesny micurinec jasal nad prvnim malym klobouckem nad perlitem a za dva dny uz se houby do misky od Ramy ani nevesly :]

Na pest jsem si nechal slepit 'akvarko' se sikmym vikem a navrtanym bocnim otvorem pro vzduchovaci cerpadlo (kvuli vlhkosti, probublavana nadobka s vodou fungovala bajecne), ostatni naklady byly minimalni (nejake ty Petriho misky, skalpel s vymennymi cepelkami, agar a sladovit, kilo psenice ap.) a byla to opravdu fajn zabava.
Co si vzpominam, tak byl to vzdy boj s cistotou, nekdy proste vyhraly ty nespravne houby (== plisne ;] ..), ale ve vysledku to slo dobre. Kriticke to bylo vzdy na zacatku, ale jakmile se to spravne podhoubi ujalo vlady nad prostorem, nic dalsiho uz nemelo sanci.
Uzasna je treba vune prorostle psenice miceliem, nejenze je to krasne na pohled (sametova, hedvabna bila), ale prave ta vune je proste bozska, clovek se musi drzet, aby to nezkusil zdlabnout :))

Kdyby o tom nekdo premyslel, muzu pest vrele doporucit. Ja si to najisto jeste nekdy zkusim, jen tak pro radost, akvarko a 'ostatni cajk' mam dodnes schovane :]. A k tomu je zapotrebi jen se domluvit s nekym, kdo prave 'jede kolo', vezme se jeden vyrostly kloboucek, polozi na papir, prikreje sklenickou a za par dni je na papiru pod kloboukem cerno, miliony spor. Staci papir opatrne prehnout, dat do obalky, poslat a udelat zase nekomu dalsimu radost.
 

Rakosnicek

Member
Veteran
tak na prohlížení mám fotek kopec jak domácích tak z tý naší přírody, akorát jdu zrovna chrápat, tak zatím jen pár co tu už mám v galerii :D

P. cyanescens
picture.php

picture.php


P. semilanceata
picture.php

picture.php
 

papaja

Active member
Veteran
Doufam ze se tady ta komnata nejak zaplni informacema, zkusenostma a fotkama. Ja nemam s houbama zadne zkusenosti, ale hodne me laka je pestovat a pak asi i zkusit. Mam z nich takovej zvlastni respekt a zaroven me to hodne pritahuje. Urcite se do toho jednou pustim :)

potřebuješ
slámu
koňské sušené lejno
spory
pšenici
sklenice zavařovací
inj stříkačku
sterilizační líh
kalvas
zavařovací hrnec
velký hrnec

Začni shánět , příště se rozepíšu, jak na to
:peacock:
 

papaja

Active member
Veteran
Mexico - text

I have to go to Mexico,
I have to go to Mexico,
it's magic land.

I have to go to Mexico,
I have to go to Mexico,
for power ...

What you know what I do
I don't know what you do tomorrow ...
I wanna go, wanna go, wanna go
to take the trip

I don't care what you need,
but I know what's my need tomorrow ...
I wanna go, wanna go, wanna go
to take the trip ...

Life After Life - Mexico

https://www.youtube.com/watch?v=xpy00iknw1Q

jiná verze

Jim Čert Mexiko

https://www.youtube.com/watch?v=YN6rs5rNX4k


picture.php
 

metracek

Active member
Veteran
Uz sem si o tom sehnal nejaky informace a laka me to cim dal vic. Hlavne teda vyzkouset ucinky. Ale jelikoz nemam s nicim silnejsim nez cannabis zkusenost. Teoreticky, doporucovali by jste mi spise najit si venku ceskou lysohlavku nebo vypestovat nejakou tu "kubanku"? Ciste vzhledem k tem ucinkum na me jako nezkuseneho uzivatele.
 

Rakosnicek

Member
Veteran
tak účinný látky jsou stejný, jde jen o množství :) sice je tam těch látek víc a mezidruhově se trošku mění jejich poměr, ale to i v rámci druhu na různejch lokalitách... navíc venku porostou zase až na podzim :D
 

metracek

Active member
Veteran
tak účinný látky jsou stejný, jde jen o množství :) sice je tam těch látek víc a mezidruhově se trošku mění jejich poměr, ale to i v rámci druhu na různejch lokalitách... navíc venku porostou zase až na podzim :D

No a takhle je to s tema latkama i v cannabis a prece muzes zazit uplne jiny stav pri dvou odlisnych odrudach :) Ja na to nijak nespecham a ikdyz nerostou tak bych ty nase umel sehnat. Asi lip nez ty "kubanky", ale vetsina dokumentu a zazitku o kterych sem cetl je primo o tech mexickych houbách. Tak jestli treba nekdo muze srovnavat? :)
 

papaja

Active member
Veteran
Uz sem si o tom sehnal nejaky informace a laka me to cim dal vic. Hlavne teda vyzkouset ucinky. Ale jelikoz nemam s nicim silnejsim nez cannabis zkusenost. Teoreticky, doporucovali by jste mi spise najit si venku ceskou lysohlavku nebo vypestovat nejakou tu "kubanku"? Ciste vzhledem k tem ucinkum na me jako nezkuseneho uzivatele.

mexický domácí nejsou toxické, protože se pěstuje v sterilním prostředí, tělo netrpí jak u lysohlávek z louky
účinkami je mexiko snesitelnější a hodnější než ostřicové houby z louky
doporučuji si vypěstovat domácí mexiko:dance013:

je třeba být opatrný, otvírá to srdce
není to jako konopka denní záležitost
podle mne je to lepší jednou za čas:tiphat:
 

Rakosnicek

Member
Veteran
mě právě přijde, že jak ten výslednej stav ovlivňuje daleko víc věcí než jen ta samotná houba, tak je hrozně těžký kategorizovat jakej druh dělá jakej efekt, i u hub z jednoho koláče se to hodně liší trip od tripu podle momentáního rozpoložení a podobně... někdy mi přijde, že se tělo líp vypořádá s kubánkama a někdy naopak s těma českejma, osobně si nemyslim, že by ty český druhy byly víc škodlivý, spíš je to o momentálním stavu těla a mysli, než o samotný houbě... samozřejmě pokud jsou teda ty z přírody v dobrý kondici (žádný plísně, autolýza způsobená opakovaným zmrznutím a roztáním a podobně)

obecně v nich je psilocyn, psilocybin, baeocystin a norbaeocystin v různejch poměrech, první dva vždycky ve velký většině, trochu vybočuje lysohlávka kopinatá, která má víc než stopový zastoupení baeocystinu a norbaeocystinu, ale přijde mi, že rozdíly ve výslednym efektu prostě víc ovlivníš ty sám, než ta houba... navíc psilocybin v procesu trávení defosforyluje na psilocyn a ty další dvě podobně a není zatím prokázaný, že by se jejich účinek nějak víc odlišoval

a tady pár fotek pro potěchu oka
P. cubensis 'peru'
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Rakosnicek

Member
Veteran
a několik nepsychoaktivních kousků jen tak pro radost :)

korálovec jedlový (Hericium flagellum)
picture.php


a smrže (Morchella pragensis) těm sezóna začíná už tak za 3 - 4 měsíce :)
picture.php


picture.php
 

metracek

Active member
Veteran
Dekuju moc za informace! Ty fotky jsou krasa. I ty nepsychoaktivni vypadaji velice zajimave!

Ja sem ted videl dokument kde sem se dozvedel ze nejvetsi organismus na svete je houba Václavka která roste na ploše 9,6 km ctverecnich, stara nejmene 2400 let :D Nebo ze kdyz se oddělily ve vyvoji rostlinné a zivocisne bunky, tak houba se oddelila az pozdeji od zivocisnych. Vzhledem k tomu ze houbu spousta lidi radi automaticky k rostlinam, dost zajimave! Bylo tam toho tak moc, ze me ty lysohlavky zajimaji fakt cim dal vic :)
 

Latest posts

Latest posts

Top