What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Tomato Tent

DTales

Member
tomatotent_mini_grow_box_18_1024x1024.JPG
Ismeritek ezt a márkát? Egy viszonylag független "cég" aki azokra gondol, akik minél diszkrétebben szeretnék termeszteni a finom házi paradicsomot.



A gowbox összesen csak 40x40x150 -es méretekkel rendelkezik így 1 max két növény növesztésére alkalmas. Ebb?l is látszik, hogy inkább olyanoknak való akik csak a saját -esetleg a barátjuk- betev? paradicsomát szeretnék megtermelni.

A méretei alapján viszont könnyen elhelyezhet? a házban és a két aktív szenes sz?r?nek köszönhet?en a szag még er?sebb illatú vagy több növény esetében is csak minimális tehát nem kell kivezetni a házból a csövet.

Egy lebukási lehet?séggel kevesebb. A ventillátora nagyon halk szóval akár az ágyad mellett is tarthatod, míg a megfelel? páratartalomra és fényre egy kis mini számítógép vigyáz.



Ez amolyan okosgrowbox. Sajna az ára is ehhez mérhet? de aki kevés macerával és kockázattal akar csak magának termelni annak szerintem megéri beruházni rá f?leg hogy 36 hónap garancia van bármilyen meghibásodásra.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ebböl sok nem derül ki,
felszereltsége ?
ára ?
taktaharkányban vagy madridban érvényesíted a garanciás kérésedet ?
stb
 

DTales

Member
Ez elég men? + érdekes ötlet, viszont nehéz lenne elhelyezni feltunés nélkül a szobamba. A Tomato jobban tetszik. Kis helyen is elfér és szagtalan. Tökéletes. 1-2 t? felnevelésére tökéletes.
 

Hempmen

Member
Ennyiért még párásító sincs benne :D gondolom majd a V3-ban :D Szerintem felejtsd el, a pár ezer forintos felprogramozott arduinon kívül minden kínai webshopos filléres dolog. Én a helyedben kispéciznék egy szekrényt és körülnéznék ezen az oldalon, mert számtalan remek megoldást találsz majd. Mondanom sem kell ehhez képest potom pénzb?l kivitelezhet?ket. A szénsz?r?t?l meg ne várj csodát, tompítja, de nem szünteti meg egy az egyben a szagokat.
 

DTales

Member
A két sz?r? az azért már valószín?leg jobban tompít mint az egy. Mondjuk ha nem is ezt venném meg, de a két sz?r?s megoldást szívesen használnám más boxoknál is.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
A szénsz?r?t?l meg ne várj csodát, tompítja, de nem szünteti meg egy az egyben a szagokat.

ez téves

a hiba nem a szénszüröben van, hanem a termesztödoboz/helységed negativ nyomásában keresd a hibát.
megfelelöen összeállított, jól zárt rendszernél, arányos venti/szürö teljesítménynél nem lehet szag....
SEMMI ez 100%
a hiba az ön készülékében keresendö
 

DTales

Member
Gondolkodtam két sz?r? beszerelésén (egy a dobozban és még egy a kivezet? cs?re kötve) de lehet el?ször csak egy (jó min?ség?) sz?r?vel próbálom meg. A f? probléma az, hogy nem tudom a csövet kivezetni a házon kívülre, de ha a sz?r? a szag közel 100%-val megbarkózik akkor ok. A szoba amúgy viszonylag nagy könnyen szell?zik.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a szag, amire panaszkodnak vagy az alulméretezett szénszürö miatt van, vagy a kurva rossz kivitelezésü sátrak szekrények szivárgási felületekkel vagy nyílásokkal rndelkeznek
és nincs negativ nyomás ahhoz, hogy egy írányu kiáramlási lehetösége legyen az illó anyagoknak.
 

DTales

Member
Nem kell kinyitni. Ilyen egyszer?. Az ember berakja a magot, majd 2,5 hónap múlva kiveszi a tökéletre szárított gandzsát bef?ttesüvegben. :)


Feltalálhatnák már az ilyen boxot. :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
szerkessz bele olyan gumikesztyüt, amit a zállatorvosokk használnak elefántoknááinszeminálásra
 

DTales

Member
Tényleg nagyon kreatív. Csak vigyázni kell, nehogy összetévessze az ember az igazi h?t?vel, mert az kínos eseményeket idézhet el?.
 

Hempmen

Member
70x100x180 centiméteres szekrényben van a legkisebb Can-lite sz?r? 150 m3/h és egy Vents VKO 100 ami elvileg 105 m3/h légszállítást tud. Szerinted cseréljem ?ket nagyobbra? Az ajtókat szigeteltem, egyik oldalt lezárva+szilózva a másik purfixezve, nekem nem t?nik luftgyanúsnak. Oldalt egy alul egy felül 10 centiméteres lyuk, alsó a bemeneti ott is inkább szívóhatás jelentkezik. Válaszod el?re is köszönöm.
 

Latest posts

Latest posts

Top