What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

4*Royal AK Automatic (RQS) - beltéren (full kezdőként)

kisgyerekke

Active member
Sziasztok!

Projekt

ll
v

Bevezetés.:

Első kinti növényem virágzik. A terv az az, hogy ha kész lesz kinti, (optimizmus) akkor a sátorban szárítanám a mannát, (még több) és utána kezdem a beltéri kört.

Csomag.:

Mag.:
4*Royal AK Automatic (RQS)

Sátor.:
Secret Yardin DS 90 (90*90*170 cm)

Világítás.:
Adjust A Wing + 400 MH-400 HPS + Trafó + szerelvények (3*1,5 (trafó-hálózat) - 3*2,5 (trafó-égő) vezeték + saruk)

Légtechnika.:
(125 - ös rendszer) Cooltube + Vents TT125 venti + 150m3/h C szűrő + 125 - ös vég

Közeg.:
Plagron Lightmix + 10% perlit.

Táp.:

Veg.:
Yara Ferticare 15-30-15
Vitaflóra Eper - Zöldség
Plagron Pure Enzyme

Bloom..
Plagron Terra Bloom
Plagron PK1314
Plagron Green sansation
Plagron Pure Enzyme

Időzítő.:
2 mechanikus, 1 digitális

Vízrendszer.:
Hailea HX1500 + szerelvények (cső,toldó,elosztók)

4*~5,5L - es pot.

- Tervezek ezen kívül még egy belső ventit, ami bent keveri a levegőt, illetve agyalok egy befúvő csőventin, de azt nem tudom még, hogy szükséges lesz-e, szerintetek ?
- Mondjuk csak előnyöm származna belőle, hátrányom nem igazán, (hangot leszámítva) csak kérdés az, hogy szükséges-e, vagy anélkül is elrotyogna a pakk inkognitóban ? Mert ugye ha nincs befúvó (csőventi,venti) akkor a sátor alján a tépőzáras nyílást letépem, aztán ott tud beáramlani levegő, amit a fent elhelyezett kiszivó szív ki.

- Szeretném autómatizálni az egész kertet, hogy csak felügyelnem kelljen. A tápok okék lesznek a pumpának ? Mert kinti flo-nál volt, hogy Vitaflóra állás után, ilyen furán összeált az öntözővízben, bár szerintem azzal elbánik a pumpa, nem ? Meg locsolás előtt a víz átkeverési megoldja biztos ezt is.

- A vízrendszer úgy van megálmodva, hogy a tankból jövő cső bemegy sátorba körbe megy virágokon, majd kijön és vissza tankba, virágoknál 4 T elággal kivezetve növényekhez. Kicsit félek a pumpa teljesítménye, nyomás felépülése miatt, így, hogy a vége nincs lefalazva, hanem nyitva megy vissza tankba. Ezt még nem próbáltam így le. Ez a nyitott dolog a tankban lévő oldat keveréséről is szólna, napi 1* autómatizálva.

- Össze van már dobva a sátor, működőképes, vízrendszert kivéve, ami le lett próbálva annó, de szét szedtem azóta. Viszont végig mennék az elektromos hálózaton, képekkel illusztrálva, megnéznétek, hogy minden karaj -e ?

Szerintetek jó/működőképes lesz a szett ?
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]a sátorban szárítanám a mannát,

oszt ugyan minek ? biztosra akarsz menni, hogy már egy teljesen új tiszta sátorba bebaszol egy szárítmányt mindenféle kinti parazitával meg kitudja mivel :D jó terv..
[/FONT]
 

kisgyerekke

Active member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]a sátorban szárítanám a mannát,

oszt ugyan minek ? biztosra akarsz menni, hogy már egy teljesen új tiszta sátorba bebaszol egy szárítmányt mindenféle kinti parazitával meg kitudja mivel :D jó terv..
[/FONT]

Hát valahol kéne szárítanom, nem ? Egy szárító sátorként üzemelne, takarítás, fertőtlenítés, majd menne a benti kör.

Milyen más alternatívák vannak még ? Elfogadom én a javaslatokat.

Azért gondoltam erre mert a sátorban végbemenne ami a szárításhoz kell, nem ? ideális hőmérséklet, folyamatos légcserével.
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha a szag miatt akkor kell szénszűrő is, ha csak azért mert jól hangzik.. használhatsz akár kartondobozt is 2 pc ventivel
 

MuLLeR

Active member
Szia!

Simán mehet az új sátorban a szárítás csak akkor arra az időre nem használhatod. Én megoldanám másképp (lásd fentebb). Ha magról mész az sok idő, ezt fontold meg.

U.I.: Miért nem hidrózol? Szinte minden adott csak a közeg nem.
 

kisgyerekke

Active member
Szia!

Simán mehet az új sátorban a szárítás csak akkor arra az időre nem használhatod. Én megoldanám másképp (lásd fentebb). Ha magról mész az sok idő, ezt fontold meg.

U.I.: Miért nem hidrózol? Szinte minden adott csak a közeg nem.

Szia!

Olvasást követően, laírtak alapján az nagyobb odafigyelést igényel, és nem akartam egyből a "legbonyolultabb" termesztési módszerrel kezdeni. Szimpatizálok vele, tetszik az újra felhasználhatóság, hogy sterilebb mint ez a földés téma, csak a fent leírtak végett, nem mertem belevágni. Kezdésnek földet is ajánlották.

Betárazott föld elhasználását követően szeretnék más közeget kipróbálni. Kókuszra gondoltam.

A dobozos szárításhoz meg annyit, hogy szagot el kéne (szerintem) majd fednem. Azért fogalmazok így mert egyenlőre nem valami durva a szaga. :( Ami végülis nem baj, mert nem kell annyira paráznom, de inkább lenne parás, de brutál szag, brutál gyümivel. :D
 
Last edited:

kisgyerekke

Active member
Nah srácok, dobtam fel képeket, hogy mit hoztam össze saját kútfőből, 0 elektronikai szaktudás nélkül.

Mennyire veszélyes a szerkezet? :D Krimpelő, érvég hüvely, saruk beszerzése folyamatban. :D Szerzek egy vas dobozt a trafónak Solon kérdez felelek-es hsz-e szerint.

Jah igen. Cooltube, wing összeszerelése se tökéletes szerintem. :D Ezek szerint nem raktam össze elég IKEA-s bútort. :D

Nem vágom tube, hogy rögzül wingre, így gyorskötözővel oldottam meg, illetve wing alján lévő lemez is 2-2 csavarral rögzül csak wingre, pedig van négy lyuk a lemezen.
 

Solon

Well-known member
CT nem lesz így jó. CT-n ahova befűzted a gyorskötözőt, ott a csavart nézd meg. Azt a csavart ki kell tekerni és egy menetes szálat tudsz oda betekerni, elvileg kellett kapnod a szetthez. A két alu elemet le kell szedni a refiről, és rögzíteni hozzájuk a CT két végére betekert menetes szálat alulról és felülről is, anyával és alátéttel. Ha megvagy ezzel mehet vissza így egybe a refi rá. Ne használj gumis alátétet és akkor elég 1 helyen földelni a reflektort.


Ha akarsz venni érvég hüvelyező fogót, 2 kivitelben találkozhatsz vele, az olcsóbbnál több rovátka van, méretenként sorban, 0.5-6ig, vagy 4-16ig, a drágább 4 oldalról szorítja össze az érvéghüvelyt, csak egy luk van rajta , de az jó 0,5-16ig. Olcsó ára kb. 6-7K Ft. , a drágább 10-15K. Én a drágábbat ajánlanám, sokkal gyorsabb és jobb vele dolgozni, és ugye ezzel elég nagy méretig tudsz érvég hüvelyezni.


Ez , ha jól látom greenforce trafó, na ez szeret igazán elpukkanni, a műanyag borítás mögött láthatod a kondenzátort, nem a legjobb minőségűvel szerelték. Nem is tudom miért árulták, ha volt ETI meg GIB is. Nézd át a ház villamos hálózatát is, a kötődobozokban lehet igazi csemegékre bukkanni. Azok is túl tudnak melegedni, ha nagy a terhelés az áramkörön és nincs megfelelően kivitelezve.


Ha esetleg találsz valami olyan dolgot, amiről nem tudod megmondani micsoda, és inkább nem nyúlnál hozzá, akkor fényképezd le és dobd fel ide a képet, segítek majd megoldani a problémát.
 
Last edited:

kisgyerekke

Active member
CT nem lesz így jó. CT-n ahova befűzted a gyorskötözőt, ott a csavart nézd meg. Azt a csavart ki kell tekerni és egy menetes szálat tudsz oda betekerni, elvileg kellett kapnod a szetthez. A két alu elemet le kell szedni a refiről, és rögzíteni hozzájuk a CT két végére betekert menetes szálat alulról és felülről is, anyával és alátéttel. Ha megvagy ezzel mehet vissza így egybe a refi rá. Ne használj gumis alátétet és akkor elég 1 helyen földelni a reflektort.


Ha akarsz venni érvég hüvelyező fogót, 2 kivitelben találkozhatsz vele, az olcsóbbnál több rovátka van, méretenként sorban, 0.5-6ig, vagy 4-16ig, a drágább 4 oldalról szorítja össze az érvéghüvelyt, csak egy luk van rajta , de az jó 0,5-16ig. Olcsó ára kb. 6-7K Ft. , a drágább 10-15K. Én a drágábbat ajánlanám, sokkal gyorsabb és jobb vele dolgozni, és ugye ezzel elég nagy méretig tudsz érvég hüvelyezni.


Ez , ha jól látom greenforce trafó, na ez szeret igazán elpukkanni, a műanyag borítás mögött láthatod a kondenzátort, nem a legjobb minőségűvel szerelték. Nem is tudom miért árulták, ha volt ETI meg GIB is. Nézd át a ház villamos hálózatát is, a kötődobozokban lehet igazi csemegékre bukkanni. Azok is túl tudnak melegedni, ha nagy a terhelés az áramkörön és nincs megfelelően kivitelezve.


Ha esetleg találsz valami olyan dolgot, amiről nem tudod megmondani micsoda, és inkább nem nyúlnál hozzá, akkor fényképezd le és dobd fel ide a képet, segítek majd megoldani a problémát.

Legjobb vagy.

Köszönet a fáradozásaidért.

Hackelgetem akkor kicsit a wing, CT, trafó, vezeték négyest aztán jövök majd ha ezzel kész vagyok.
 

MuLLeR

Active member
Adjust-a-wing szemléltetés:
picture.php


A greenforce trafóval én nem mókolnék ezért is választottam nanolux digitális dimmelhetőt. Égett már le pár kert ilyenek miatt.

Ami a hydrót illeti én hetente csak 1x nézek rá a kertre, szerintem a legjobb. Ne hidd hogy bonyolult. Első köröm is azzal ment és most a második is ;)
 

kisgyerekke

Active member
Adjust-a-wing szemléltetés:
View Image

A greenforce trafóval én nem mókolnék ezért is választottam nanolux digitális dimmelhetőt. Égett már le pár kert ilyenek miatt.

Ami a hydrót illeti én hetente csak 1x nézek rá a kertre, szerintem a legjobb. Ne hidd hogy bonyolult. Első köröm is azzal ment és most a második is ;)


Köszi.

Ez tűnt szimpatikusnak. Amikor vettem, akkor még nem tudtam, hol utána járni/kérdezni, hogy ár-érték arányban mi lenne a legjobb. + Szerelés szempontjából is ez tűnt a legegyszerűbbnek. Ez, és ETI között vaciláltam am, ETI jobb lett volna valamennyivel, vagy ezek egy kutyák ?

Megfogadom Solon tanácsát, szerzek egy fém dobozt neki.

Ha ezek gyulladnak/pukkannak akkor milyen intenzitással ? 2-3 mm - es lemezből gondoltam csinálni neki egy 40*40*40cm-es kockát. Le is kéne fednem ? Maga a trafó hőt termel ugye, nem lenne gáz, ha szaunába lenne zárva ? Azért is kérdezem, hogy pukkan-e, mert ha igen, akkor csak kéne valami fedél. :S
 

kisgyerekke

Active member
Kezd össze állni.

Viszont azon agyalok a növényeknek szűkös lesz a hely, főleg tapasztalat hiányában. Nem lenne logikus kisebb potba rakni őket? Vagy automata mag az azért más mint a regulár? Mert a kinti madre akkora lett 11 l potban, be se fért sátorba már, bár annak ment veg táp azért, meg sokat is vegelt kint.

Vagy inkább terv szerint 14 l pot, és vissza kell őket fogni, metszeni? Bár akkor meg bokrosodnak ugye, az se lenne olyan jó 90*90*170 - en. Szerintetek?
 

dev.

Well-known member
Autot semmikeppen ne metsz, also jelentektelen oldalagakat kiveve.
Auto igenyli a nagy terfogatot, de 14 liter mindenkepp tulzas ekkora helyre, fotoshoz pl 6liternel egyaltalan nem is hasznalnek nagyobbat. 6 vagy 10 literes potban gondolkodnek, ez valamennyire kepes befolyasolni a noveny meretet. 170 centire be kene ferjen 10litykos edenyekben is ha nem kulonosebben nyulank, es a rendszered nem vesz el sok helyet a magassagbol.
 
Last edited:

kisgyerekke

Active member
Autot semmikeppen ne metsz, also jelentektelen oldalagakat kiveve.
Auto igenyli a nagy terfogatot, de 14 liter mindenkepp tulzas ekkora helyre, fotoshoz pl 6liternel egyaltalan nem is hasznalnek nagyobbat. 6 vagy 10 literes potban gondolkodnek, ez valamennyire kepes befolyasolni a noveny meretet. 170 centire be kene ferjen 10litykos edenyekben is ha nem kulonosebben nyulank, es a rendszered nem vesz el sok helyet a magassagbol.

Köszi, 170 ugye a sátor. 20-25 vesz el cserép, 25-30 at adjust a wing. Szóval az kb 115-125 cm hasznos tér. Növény, leírás alapján elvileg belefér, de lejjebb megyek pot méretet tekintve.

Négy növény akkor mehet kisebb potokkal, különösebb kötözgetés nélkül? Igyekszem majd a lámpát is úgy állítani, hogy a lehető legközelebb legyen hozzájuk, égést mellőzve, nyúlást kiküszöbölvén.
 

kisgyerekke

Active member
4*5 l - es cserép, vagy 1*9 l, 1*16 l? Hogy tudnék többet szedni, négy kicsi, vagy egy nagy? Mondjuk a 16 liter kicsit erős, vagy autónak kellhet ekkora, egymagában, ekkora helyen?
 

kisgyerekke

Active member
Nah jó, hogy ide terelődött a "figyelem".

Akartam kérdezni, hogy a javasolt 18-6 / 20-4 / 24-0 helyett én "csak" ~ 14 órát tudok világítani autóknak a kis sátramba. Jó lesz így is, csak kicsivel kitolódik a tenyészidő?
 

Latest posts

Latest posts

Top