What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Относно аутдор

Kermidon

Member
Относно аутдор

Така имам един голям спор , който не мога да реша става 3-4 години вече.Темата на спора е аутдор феминизирани.
Вземам за пример като точка България.
Възможна ли е генетиката на клонингите да е същата като на майката.Какво искам да кажа , ами както топираме и фимваме майките за аутдор през вегетативния за да се получи максимален храст , дали така трябва да се постъпва и с клонингите , като се има в предвид , че раклоненията на клонингите са по едно на пръстен и ако е така след , кое разклонение режем върха за да тръгнат другите.Има и друго най-долните клони се махат след 1 седмица на цъфтеж(~20 август).Или сте на мнение че клонинг няма смисал от подрезване освен тея клони най-доло говорим до педя педя и половина.И някой успявал ли е да направи клонинг с генетиката на семкита да тръгва двойно разклонение направо , ако е така да сподели в коя фаза на вегетатация реже клонингите.Целта ми е да направя максимални бушита за периода от май до септември.Не ме интересуват торове,почви,храни,бустери и т.н. ясно ми това говора нещо от типа на майн лининг да се приложи на вън върху клонинги дали оказва по голям ефект от нормалния разтеж без фим и топиране.
 

somebodyx

Member
Аутдоор съм гледал само от семка, НИКОГА от клонинг и не мога да изкажа мнение, но това е доста интересен въпрос който си повдигнал, дано някой по-опитен даде адекватен и точен отговор
 

runto

Member
Няма спор по темата...
Клонинга е точно копие на майката.
С клонингите действаш както с големите растения -има доволно време
за да станат огромни докато стане време за цъфтеж.
Няма никаква драма тук
 

Kermidon

Member
Иначе относно генетика не съм съгласен мн мн понеже клонинга избива рибата в разтежа спрямо семката , но пък семката има повече разклонения.
 

Kermidon

Member
Ново 20се снощи си говорих с един от брийдерите на роял куин понеже си взех ог и бяла вдовица фемки.Човека каза че техните щамове са нестабилни - говоря за феминизираните по повод клонирането.Изменял се фенотипа и ставали като градински плевел.Тоя човек направо ме гръмна.Верно ли е това ,че от феминизирани семки клонинг не трябва да се прави защото се изменяла генетиката.Само от регулари поради Х и XY хромозомите.
 

somebodyx

Member
Аз имам едни карамели на Роял Куинс сеедс и още не сме взели клонинг от тях.
Тея дни се каниме но ако наистина е така ще е ужасно, взехме клонинги от другите феминизирани сортове но те първа ще проличи какво се случва.
 

Kermidon

Member
Ама аз и друг път съм го правил това и наистина от там ми идва тоя спор кадето говоря тука понеже наистина видимо се изменят китките.
 

Dr_Tre

Member
от феминизирани семки клонинг не трябва да се прави защото се изменяла генетиката.

На мен ми се струва, че пича от Роял Куин просто гледа да си продава семките, затова ти ги разправя тия, "не прави клонинги, купи си семки".;)
 

runto

Member
Този,ако е бриидър,аз съм Боб Марли.
Това,че са им нестабилни сортовете е от некадърното им кръстосване.
Клонинга е точно копие на растението, от което е взет.
Няма Х,няма У ,едни сортове се клонират лесно,други трудно и няма
значение от фемка или от регулар ще се вземе клонче.
При клонинг от феминизирано растение шанса за изхермяне е по-голям,
поради факта,че единия родител е с обърнат пол.
 

Kermidon

Member
El_jardinero сподели фимвал ли си топирал ли си ги , в кой месец си ги изкарал навън.
Майката регулар ли е.
 

El jardinero

Active member
Critical+ на dinafem феминизирана,те нямат регулар.Топиране яко и много стрес без никакви проблеми.Оригинала е Critical mass.Април изкарани на вън полудяват.От 3 то до 5 то разклонение режеш.
 

Kermidon

Member
El-jardinero да попитам като ги изкараш април средата тея фем клонинги от среда 18/6 и ги тупнеш отвън не им ли идват малко часовете светлина и да почнат да цъфтят веднага.Или си остават вег при положение че отвън е има няма 14 часа светло
 

El jardinero

Active member
Аз тогава,не знаех,че тъй ставало.После се оправиха.Затова вече гледам само клонинги от регулар за по сигурно на вън от 20 май.
 

Kermidon

Member
Неможах да те разбера тея критикали клонинги от фем майка си ги изкарал април и как не са цъфнали.
 

El jardinero

Active member
Да цъфнаха,но за малко и деня като стана голям продължиха да вегетират.Сега дано си ме разбрал :)
 

EverLast

Active member
Верно ли е това ,че от феминизирани семки клонинг не трябва да се прави защото се изменяла генетиката.Само от регулари поради Х и XY хромозомите.

Абсолютно не :tiphat:
 
Top