What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

ЗА СВЕТЛИНАТА

- Като ни гледаш помаци - вика ми ходжата,-да не мислиш,че сме и ахмаци?Изтъркаляй кацата на двора, ако обръчите и останат здрави,аз брадата си ще обръсна ей сегичка! (т.ц. от Изпит,<Диви разкази>,Н.Хайтов) НА ПАЗАРА ВИНАГИ ИМА НОРИЕНТИРАНИ ХОРА,КОИТО С ПОДХОДЯщАТА РЕКЛАМА СЕ ОРИЕНТИРАТ към джоба на някой.Ако Бг секцията във форума продължава да е неориентирана или по-скоро неорганизирана ще се ориентира към провал.Аз лично я намерих случайно преди няколко месеца и не съм много очарован от последните словесни патаклами както за торовете така и за осветлението,които по-скоро приличат на <ела ме купи,щото ти си ебати бълъка брат и неразбираш нищо,пък аз продавам модерно>:wave:
 

Billy Bones

Active member
@Billy Bones
толкова много изписа, а нищо съществено не каза. Ето едно мое кракто мнение за лампите: От всички източници наричани "енергоспестяващи" най ефективни са индукционните, после са диодите и най накрая идват CFL. Друг е въпроса, че CFL са доста по евтини от другите. Давам ти пример: една диодна лампа 150Вата вади по-голяма реколта от 150 Вата CFL. С парите за една такава диодна ще си купиш обаче 5 броя CFL
:tiphat:

Дали съм написал нещо съществено или не, всеки сам може да прецени, но това, че сравняваш абсолютно неравностойни източници на светлина като LED и CFL (без задаване на ясни параметри) оставям без какъвто и да е коментар. Толкова от мен, нямам намерение да си губя времето !
:tiphat:
 

_Ina_

Active member
Veteran
Незнам,аз постигнах много по добри резултати с HPs-то,отколкото с тези CFL-та,с които разполагах поне,при еднакви не особенно добри условия други. Но не мога да сравнявам твърде обективно,понеже CFL-тата ми бяха вси4ки около 200 w а ХПСто е 400. Но по4ти съм сигурна 4е при еднакви ватажи HPS-to ще надуе главите пове4е. Пак при еднакви условия де. Ако някои има възможност нека да направи такоа сравнение и да покаже снимки,ще е интересно. billy bones:нали не си гледал индор,как си толкова сигурен и спориш? Аз съм моми4е,моля не ме нападаите,дори да съм в грешка!:)
 
Дали съм написал нещо съществено или не, всеки сам може да прецени, но това, че сравняваш абсолютно неравностойни източници на светлина като LED и CFL (без задаване на ясни параметри) оставям без какъвто и да е коментар. Толкова от мен, нямам намерение да си губя времето !
:tiphat:

Дай да дадем дефиниция на равностойни източници първо.
:tiphat:
Равностойни са по мощността която консумират, ти как прецени че не са???????????
Да ти кажа честно, и аз нямам време за губене и в обясняване на нещата от живота. Като направиш над 40 реколти индор ела и ми се обади, тогава може да си загубя малко време с теб
 

Billy Bones

Active member
Споко бе коте, кой и защо ще те напада ? Имам приятели, които гледат, пък и цъкам из мрежата, това е. 200 W CFL по никакъв начин не може да се сравнява с 400 W HPS, пък и има толкова много странични фактори.... Живот и здраве можем да направим и една тема специално за ЦФЛ – ките, определено има какво да се добави !

Мастер, верно ли консумацията и параметрите (лумени, температура, дължина на излъчване) при LED и CFL са едни и същи. Не спираш да ме изненадваш човече !
 
първо: лумените са мярка с която се мери осветеност според човешкото око. Когато говорим за растения, понятието Лумен не е от голямо значение Billy
Разбира се, че различните източници имат различно излъчване в дължината на вълната на фотоните, но ние мерим консумацията на ел. енергия накрая.
второ: ако четеш малко по внимателно, ще разбереш, че сравнението ми беше между CFL която консумира 150 ВАТА и диодна, която има СЪЩАТА консумация.
Как според теб трябва да е : да сравним 150 вата със 90 вата. Верно ли така мислиш, просто съм изненадан много от логиката
И не каза как да дефинираме равностойните източници. Чакам да те чуя, че ми стана интересно
 

bahura

Member
Имам приятели, които гледат, пък и цъкам из мрежата, това е.

Това ми прозвуча малко като един виц с две циганчета :laughing:

Първото циганче казало на второто
-Ти ял ли си мека питка със сирене ?!
А второто
-Не... ти ял ли си?
Първото му отговорило
-Не ама батко ми е гледал как едни други са яли и каза, че е много хубаво! :laughing:

:groupwave:
 

Billy Bones

Active member
Така, аз приключвам до тук ! Всеки, който е наясно за какво говоря, едва ли има нужда от повече обяснения. Виждам и че, агитката е тук, затова приключвам диалога. Хайде, оставям те с двете равни по КОНСУМАЦИЯ 150 W CFL и 150 W LED + добивите от тях !

:laughing:
 
не бе, къде тръгна?? Чакай, кажи ми дефиниция на равностойни източници на светлина.

Хахахаха май нещо не си запознат май??
Това беше и от мен. Писна ми от пълни аматьори с високо мнение за себе си!
успех на всички гроъри

п.с.А вица с циганчето важи с пълна сила за теб

ЧАО!
 

Billy Bones

Active member
Ок, дадох ти шанс да се измъкнеш, но май се взе много на сериозно, затова ще се постарая да бъда максимално изчерпателен.

-----Дефениция за равностойни източници. Две и или повече лампи, които при равна или неравна консумация на енергия дават равностойно по ефективност лъчение. Пример за това дадох още в първият си пост, но явно си прекалено късоглед за да го видиш.

„ I measured the current draw of a 250 watt (actual watt) 8U cfl and a 400 watt HPS. What i found is gonna really make this debate heat up. A so called 250 watt cfl draws 0.9 amps@ 115 vac a 400 watt HPS draws 3 amps @ 115 VAC. Using ohms law (voltage x amps = watts) a 250 watt cfl actually only draws 103.5 watts and a 400 watt HPS draws 345 watts. What this means is these CFL's are actually more efficient than we thought. All the side by side test grows have been using too less cfl's to actually do a fair test. A fair test would use 3 250 watt cfl's vs. 1 400 watt HPS and the cfl's will still be drawing 34 watts less power.”

-------За да може 250 W CFL да е равностойна на 1 400 W HPS, трябва да използваш 3 Х 250 и пак ще имаш по-малка консумация. Разбираш ли или да почна да ти чертая схеми?????

„първо: лумените са мярка с която се мери осветеност според човешкото око. Когато говорим за растения, понятието Лумен не е от голямо значение Billy”

-----Същото можеш да откриеш отново във първият ми пост,
„Lumens aren't even an accurate way to measure how much usable light the plants are getting, because lumens are for humans (lumens are how much light we can SEE, not how much light the plants can use), so saying that HPS beats out CFL because it puts out more lumens per watt is ridiculous”

„ако четеш малко по внимателно, ще разбереш, че сравнението ми беше между CFL която консумира 150 ВАТА и диодна, която има СЪЩАТА консумация.”

-----Сравнението ти беше, цитирам „Давам ти пример: една диодна лампа 150Вата вади по-голяма реколта от 150 Вата CFL.“

Така, а даваш ли си сметка какви ги плещиш, без изобщо да взимаме в предвид каквито и да е било други показатели. Две лампи, една от 150 W LED и една от 150 W CFL да имат еднаква консумация ?????????????? Как можеш да изтърсиш подобно нещо, след което да ме наричаш пълен аматьор. Правиш ли изобщо разлика между LED лампи с диоди от серията 272 и 173, който са с най-ниски показатели и в момента са масово на пазара и такива, които могат да се свържат с малко повече познания от т.нар. мощни диоди от над 1 W + нужното за тях захранване ??? А, че без ефективно охлаждане при LED отново се губи от ефективност???? Или пък, че не можеш просто ей така да сравняваш различни по тип и показатели лампи, само за да изглеждаш интересен и много начетен пред хората ????

Всъщност.....има ли смисъл да продължавам......Нали не съм гледал....
 
да ти кажа често, пълен аматьор си мойто момче, не желая да ти отварям кюфтетата в живота, оправяй се както знаеш

За разлика от теб имам всички източници на светлина, които стават за фотоситтеза

Говориш и не си наясно с нещата. ЧАО:tiphat:
 
E

EverLast

2 полезни таблици ако не се лъжа още от времето на OG
 

Attachments

  • 1063931-Foot-Candle Chart HPS New Done.jpg
    1063931-Foot-Candle Chart HPS New Done.jpg
    138.1 KB · Views: 43
  • 1063932-Foot-Candles MH Done Now.jpg
    1063932-Foot-Candles MH Done Now.jpg
    117.9 KB · Views: 41
Статията почива единствено върху ОПИТ , и всички дани в нея са ФАКТ.Растения по долу са отгледани със светлина по таблицата която съм дал , и дават грам/ват от квадратен метър .Всичките лайна дето ги изсра момчето с лошия дъх водат до 150 грама от квадратен метър:laughing: преко сили .

http://www.youtube.com/watch?v=oyx-ZmAsPnA

п.с. :comfort: когато си нереализиран защото си глупав или некадърен , и още повече осъзнавайки че това ще те остави винаги в Б група-хората от които никога нищо не зависи , сигурно е кофти .Но това не е причина да осираш на всякъде където не разбираш..Статията е за хора които искат да да постигнат максимума в индора и имат елементарни познания по физика, а ти не си от тях както сам каза . В нормална държава ти нямаше да си завършил средно образование с незнанията които демонстрираш .Видно е за всички , че няма какво да кажеш освен да хейтваш .Има с много по космати гърди от твойте Грин Хорн-е . Сигурен съм че не си чел Карл Май затова питай бащати какво значи това последното дет не го знаеш:bump:.
 

Billy Bones

Active member
Виж сега, не съм фен на спама, а на теб и компания това явно много ви се отдава, затова този път ще бъда кратък. Говориш за факти, но фактите са, че показах как човек с малко познания може да ви направи на смешни само с няколко поста. Как мислиш, това че не съм гледал индоор пречи ли ми да познавам достатъчно хора, които го правят или да следя отблизо развитието в тази сфера. Говориш ми за компетенция, но когато директно ви се покаже, че плещите пълни глупости или ви се поднесе потвърдена от десетки хора информация веднага затваряте темата с думите аматьор & нищо не разбираш. Обясни на мен и останалите greenhorns, къде съм дал грешна или подвеждаща информация, за да може веднага да коригирам нещата.

„Всичките лайна дето ги изсра момчето с лошия дъх“ & „когато си нереализиран защото си глупав или некадърен“. Сам си осираш пътищата, но проблемът си е лично твой. Поживьом – увидим....
 

vgmve

New member
А не е ли всеки да си избира според чергата си...как да вкарам ХПС в бокс с размери 0.5м. х 0.5м. х 1м-височина? И не е ли по-логично да си купя ЦФЛ-ки за 100лв вместо индукционна за 1000? Поне ако се скофти работата няма да сам се наръгал много.
 
150 вата ХПС за 50 по 50 по 1м ти идват дюшеш и един 12см ,12 волта вентилатор за компютър(можеш и250в да вкараш с малко повече игра):tiphat:
 
бла бла бла.
...виж сега нереализиран завистливецо , единствения неук палячо в този форум си ти :comfort: . За да си в час със светлината трябват пари за експерименти , иначе си оставаш анонимния чикиджия дето копи-пейства :moon: . 600 грама от 600 вата от 1 квадратен метър за 60 дни , запиши си го и когато постигнеш 1/4 от това се обади да ти продължа обучението . :dance013:. http://www.youtube.com/watch?v=oyx-ZmAsPnA
п.с. някой ще ходи ли на Масив Атак довечера ...
 

vgmve

New member
В момента съм с 2x55w cfl в бокс с размери: 40х60х80 ...температурата ми е голям проблем. 2х120мм за комп изкарват 1 вкарва...чудя се кво да правя, под 30 градуса не може да падне. Ако някой има идей да казва.
Иначе за хпс-а , не казвам че е по зле ,а че с оглед на моментното ми положение с температурата, даже не смея да си помисля за хид като цяло. Това не значи че не искам.
 
Top