What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

First grow - tejföl - Sensi NL

tejföl

Active member
KintiPuli, hobbi úr, kösz hogy benéztetek. A google képei alapján valszeg igazatok van. Engem leginkább a fátyolkára emlékeztet, de szárnya nincs. A kézi irtás óta nem találkoztam velük. Amit fotóztam egy erős centi, de találtam akkorát is mint egy hangya.

A helyükre lett pár muslicám. Ezeket én hoztam be gyümölccsel, kaptak színcsapdát. Ők okozhatnak valami galibát? Az egyik nagyobb növim kicsit elszíneződött. Kivettem mindet a boxból, átvizsgáltam. Kártevőre utaló jelet nem fedeztem fel szabad szemmel. Az egyik ötletem, hogy a keverő kiszárította, mert ő volt a legközelebb. A sátorban viszont folyamatosan áll a köd, így is tud szárítani a venti? A másik, hogy föld száradt ki nagyon a hétvégén, amíg nem voltam. Ha jól tudom ez kerülendő, mert kicsapódik a só. Az öntözővizet forralás után egy napig állni hagyom, utána savazom le. Ha nem vagyok színvak, akkor kb 6.5ph vizet kapnak. Lentebb tolom a képeket.
 

tejföl

Active member
9. nap lámpaoltás előtt. Ha nem látnám az előző feltöltött képet, azt mondanám ezek egész nap nem csinálnak semmit. Türelemből lenne még hova fejlődni :D
picture.php
 

tejföl

Active member
:smoker:Arra gondolsz, hogy túllocsolom őket vagy, hogy Róma sem egy nap alatt épült? :D Mert pár napja azon gondolkozom, az a 3x 1.5dl víz is sok volt amit eddig kaptak.

Ma bekötöttem a 3. 70w cmh szettet is, az élszívást visszaraktam állandóra. Mikortól engedjem rájuk a 250es hpst a cmhk mellé? Rögtön nem megy 25fok fölé a box. A párásítót a legmesszibb pontba raktam a passzív beömlőktől, 60-70% rh. Lett ec cerkám, ki is derült, hogy túl kemény a csapvizem. 0.55ec amin a forralás is csak egy tizedet húz lentebb. WHIPEDMEATre hallgatva hanyagolom is ezt a vizet. Egyenlőre veszem a rot, szűrőt a későbbiekben tervezek. Nullás vízzel menjek ezentúl, vagy keverjem 0.2-0.3ec környékéig?

12. napnál járunk. A növények alakulnak mint púpos gyerek a prés alatt. A kicsik is elkezdték összekapni magukat. Lassan el kéne kezdenem trainingelni. A main lininget elvetettem, ahhoz türelem kéne :D A nagyok az 5. a kicsik a 4. levélpárt tolják épp. Hol kéne topp/fimelni? Nem szeretném meghagyni a természetes alakját. Scrog kinézetű kertet a cél, egy szinten sok virággal. Hálóm viszont nem lehet. Fontos, hogy szüretnél egyenként tudjam mozgatni a növényeket anélkül, hogy sok gyantamirigyet törnék le. Ha írna erről pár sort egy tapasztaltabb bajtárs, azt nagyon megköszönném. Rendhagyó módon a képek lentebb.
 

tejföl

Active member
Annyit kifelejtettem, hogy megpróbálok ezen túl kókadásig locsolni, az egyik nagyobbnak adom is mindjárt a vizet.
picture.php
 

tejföl

Active member
picture.php

Sikerült föntebb létrehoznom egy üres hszt. Cigizés után velem mindig történik valami :laughing: WHIPEDMEAT te mint kellő hatáskörrel rendelkező személy, ha erre jársz, megtennéd hogy törlöd?
 

Snypie

Active member
Off

Oké, persze az nyilvánvaló. Szerintem a PH-t is jobban tartja a tiszta RO. No, de mi van a mikróelemekkel? Pl. vas, boron, mangán stb. Egy vmire való táp ezeket elégséges arányban tartalmazza? Mert véleményem szerint a csapvízben sincs ezekből sok, általában mikrogrammok, kivéve a vas, az lehet pár miligram is.

On
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jó esetben a valamire való tápot a célnövényzet megfelelő fejlődésének biztosítása érdekében állítják össze, ha meg nem valamirevaló.. akkor azt írják általános :D
 

dev.

Well-known member
Aha, és + ca-t, mg-t azonnal felvehető formában hogy adod? Kálcium-nitráttal, magnézium-szulfáttal. Utóbbival nincs nagy gond ha több kell, de tiszta ro esetén ha így akarsz Ca-t pótolni, magas N szinttel is kell számolnod. Vagy szórsz rá meszet. :D Ezen felül a stabil ph-nak sem igazán kedvez a puffermentes ro víz, bár ez inkább hajdróban releváns, a közeged maga jó puffer.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
van párféle adalék..
pl..

Mineral Magic is a rare natural additive which also contains organic silicate powder (SiO4), iron (Fe), sulphur (S), magnesium (Mg) plus 65 other salts!

és a legtöbb normális hidrotápban elég kálcium van kivéve a canna aqua.. de annak meg ott van a saját calmag kiegészítője......ésatöbbiésatöbbi.. az egy dolog, hogy a ferti meg a másik épp nem dúskál Ca-ban és lehet kell adjál valahogy hozzá, ha nem földezel....
 

tejföl

Active member
Kis hydros konferencia alakult az én csóri földes naplómban :D Én is nagyon szemezek a dologgal, de ahhoz nagyon össze kell kapnom magam kémiából. Az exkalap tápelemes cikkeinek egyes részei, párszoros olvasás után is totál sötétségben tartanak. Talán ha nem mindig becigikézve olvasgatnám, többre mennék :D Mindenesetre megpróbálom kiszámolni mi, hogy van a tápomban. Majd levezetem, hogy lehessen jókat nevetni.

Sikerült rátalálnom, hogy hiába van 3x70w chm, a lumen nem adódik össze. Hétvégén bedobtam a cmhk mellé a 250w hpst meg a cool tubeot a szénszűrővel. Tudom, nem kell még a szűrő, de rettenetes a szélzaj. A ventit is eléggé megfogja, kettes fokozatban fúj annyit kb, mint egyesen szűrő nélkül. Meleg az lett rendesen, csak a magas párának köszönhetem szerintem, hogy még mindig sikeröl 25-30fok közt tartani a boxot, a külső hőmérsékleten múlik minden. Viszont azzal nem számoltam, hogy a több fény több italozást eredményez. Csórikáim eléggé lekonyultak, de még időben segítettem rajtuk. Pár óra múlva visszanéztem és láss csodát, meredtek az ég felé. Elég látványosan megindult a növekedés, de a nyúlás is. Nem tudom a 3 kis cmh mennyit segít a dolgon, kb 20centire fel kellet húznom a refit a növények fölé. Amikor tesztüzemet tartottam először kb 15-20 centire volt a refi a földtől, a box üres volt. Úgy elég szépen ellensúlyozták a cmhk, a hps nem túl barátságos színét. Fentebb húzva viszont nem igen látok már fehéret csak hps sárgát. Valaki vélemény erről? Csak a villanyórát tekerem vele, vagy ér még onnan valamit? Jobb lenne egy mh fényforrás, meg rövid szárközök, de meg vagyok anyagilag lőve. Ha a 600as hpst be akarom vetni, márpedig be akarom, akkor mobil klíma fog kelleni. Ezzel számoltam már az elején és legalább párátlanítana is. Ámbár tovább okosítottam magam beltéri kertészkedésből és kiderült, a zárt rendszerekben a szén nem szűrőbe, hanem dioxid formában kell :D Ugrottam is egy szaltót a cucc árától. Kérdés: A kamrám így saccra 20-25légköbméter. Ha erőm lesz rá, lemérem. Ez kibírna 8-12órát légcsere nélkül? Lentebb még jövök egy kis beszámolóval az elmúlt pár napról képekkel, de sürgős cigicsinálhatnékom van:laughing:
 

tejföl

Active member
Szóval sikerült kiszárítani egy kicsit a növényeket. Szerintem nem vészes, de az egyik növi egyik levélpárján nagyon apró rozsdafoltok jelentek meg a középső zónában. Nem hiszem, hogy ca vagy mg lenne annak ellenére sem, hogy már lágyabb vízzel locsolok, 0.3ec környékére keverem. Az erősebb fényt baromira bírják, sokkal jobban égnek állnak mint eddig. Holnap lesz átültetés végleges cserépbe, 12literbe mennek. A topp/fim dolog egyenlőre jegelve. Max hétvégén tudom lámpa oltás előtt megcsinálni, meg várni akarok a rozsda miatt is. Az átültetés is jobb lenne úgy, de nincs már annyi időm. Nem nőtték ki a potot szerintem, de tartok tőle, hogy hipp hopp megint benyalják az összes vizet mire hazaérek, túlöntözni meg akarom.

16. nap. Elég hülye színe lett a képnek. A hps miatt napszemcsi mögül kellett fotóznom, de a cmh bekavar a kék lencsének. Kezdenek felzárkózni a lemaradottak és szerintem kinézetre ők a legszebbek. Kövi uppnak kiveszem őket a boxból.
picture.php
 

tejföl

Active member
Péntekig halogattam az ültetést. Az egyik versenyző mg hiányt mutatott, ez adta meg a kellő lendületet :D A liter körüli tejfölös dobozt a fölső 3-4centin kívül ha nem is rogyásig, de benőtték. Pofásak, csak melegük van. Volt egy kis pára para pár napja. A párásító eddig szokatlan módon kifogyott, annak ellenére, hogy napi 2x töltöm 6l vízzel. Van egy szelep rajta ahol fújja a párát. Na én azt levettem, mert úgy szó szerint ömlik belőle a köd, nem csak ímmel-ámmal fújkálja. Eddig jó is volt, de arrébb raktam a keverőt. Ráfújt és lecsapódott a box falán, meg a közeli növényeken a víz. Amikor leesett a pára, gondolom a vízcseppek prizmaként megégették a leveleket kis pöttyökben. Szerencsére nem nagy a veszteség, 3-4levél le fog esni. Meghackeltem a párásítót. A páraszenzort kikötöttem vezetékre és a növények közé raktam. Gyártottam még rá egy egyedi szelepet is, így pont a ct alá és a növények közé fúj be. Köd már nincs, de elég szépen lehúzza a meleget. Ha elviszem a tartályt újratölteni, fentebb kell húznom a refit. 25ről pár perc alatt 32fölé kúszik a digitális higany. Tegnapi képeket hoztam.
 
Top