What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

#3 Northern Lights /nirvana/

hungrowboy

Member
Elozonek meg vege sincs de mar indul a kovetkezo adag 2×NL Scogba szeretnem.
picture.php

picture.php
 

hungrowboy

Member
A magok sajnos összekeveredtek igy nem tudom melyik a King Kong és melyik az NL, nincs is min csodalkozni :D
picture.php
 

hungrowboy

Member
Ma 9.naposak ültetéstől számolva, 2x24w izzó van felettük egyenlőre bőven elég 2300 lument tudnak. Holnaptól szerintetek mehet a tap? vagy túl korai lenne? Plagron terra growban vannak.

picture.php
 

dev.

Well-known member
Mi a tök az a plagron terra grow? Nincs olyan szubsztrátumuk. Light-mixben egy hét után már 1.5 EC vízzel locsolok. Szeretik.

Edit.: Kis potra értendő, ez fontos.
 
Last edited:

dev.

Well-known member
Abban várnék azért legalább 14 napos korukig, esetleg megkínálnám 1.0 EC vízzel, bő runoffal, megnézni hogyan reagálnak. Ha eddig is bő runoffal locsoltál sima vizet, akár már jó is lehet.
 

hungrowboy

Member
Abban várnék azért legalább 14 napos korukig, esetleg megkínálnám 1.0 EC vízzel, bő runoffal, megnézni hogyan reagálnak. Ha eddig is bő runoffal locsoltál sima vizet, akár már jó is lehet.

Runoffal? :bigeye: en nem szoktam runoffozni földben. nem csak cocoban szokták? meglocsoljam szerencsétlent 1l vizzel kb?
 

dev.

Well-known member
Runoffal? :bigeye: en nem szoktam runoffozni földben. nem csak cocoban szokták? meglocsoljam szerencsétlent 1l vizzel kb?

Ez nem föld, ez tőzeg. Az attól függ, mekkora a pot. A képen nem látszik túl nagynak, 1l víz azért overkillnek tűnik, de túllocsolni nem tudod. pH állításról ne feledkezz meg. Ha idáig nem locsoltál runoffal, akkor még kell benne lennie kajának.
 

hungrowboy

Member
Ez nem föld, ez tőzeg. Az attól függ, mekkora a pot. A képen nem látszik túl nagynak, 1l víz azért overkillnek tűnik, de túllocsolni nem tudod. pH állításról ne feledkezz meg. Ha idáig nem locsoltál runoffal, akkor még kell benne lennie kajának.

Na az kemény :D köszi a felvilágosítást akkor, ez földkeverék van benne perlit is 20% azthiszem. akkor ezeknek mehet egy kiadós locsolás is akár? a pht mindig állítom természetesen. Az ECt viszont nem tudom mérni, nincs mérőm, flakonokba szoktam hagyni állni napokig vizet, ugy szoktam locsolni.
 

dev.

Well-known member
Nyakon öntheted őket nyugodtan, kell is nekik. EC mérőt meg szerezz be eBay-ről, de vigyázz mert nagyon drágák.
 

hungrowboy

Member
Nyakon öntheted őket nyugodtan, kell is nekik. EC mérőt meg szerezz be eBay-ről, de vigyázz mert nagyon drágák.

ha szerzek is akkor mit érek vele? attol ha ilyen a vizem ilyen is marad, hogy allitom azt be? az a víz kemenységét meri, igaz?:comfort:
 

hungrowboy

Member
Azt éred el vele, hogy tudni fogod mennyi tápot kevertél a vizedhez.
Jó tanulást.

érdekes hát, en a Advanced Hydroponics tapokat veszem és hozza van egy tablazat mennyi vízhez mennyit kell adni, eddig ugy csinaltam. De köszi a felvilágosítást, utánna nézek :tiphat:
ui: megmondom őszintén eddig is mondogatták a legelejétől fogva, csak nem érdekelt, gondolván így is jól feltudnom nevelni minek az :D
 

hungrowboy

Member
Ugye tudod, hogy ez szart sem jelent? Táblázattal együtt sem.

Mondom, eddig nem is érdekelt igazan mivel ígyis szepen megnőttek a lanyok. :D gondoltam jo a vizem jol adagolom és kész. :laughing:
Kicsit bonyolultnak tűnik így elsőre ez az EC-s dolog.:woohoo:
 

hungrowboy

Member
Azt éred el vele, hogy tudni fogod mennyi tápot kevertél a vizedhez.
Jó tanulást.

átérzem a srácnak az érzéseit :laughing:
az onnan van amit linkeltél nekem, egyik hozzászóló
"Ezt elolvasva elment a kedvem a termesztéstol.
Tényleg ennyi mindenre kell figyelni ha en csak egy-ket bokrot szeretnék valahol kinnt lakott területen kívül egy ritkább de annál bokrosabb erdőben?
Itt azt írjátok legyen tulfolyo a talaj alatt hogy szabadon tudjon távozni a felgyülemlett mereganyagok, sók ,stb, a gerilla ültetvény olvasmanyban pedig azt írjátok hogy assunk egy gödröt és beleljuk ki papírral meg tegyünk bele víz golyó zseléket meg mindent hogy minnel nagyobb legyen a víz haztartasa a talajnak , viszont a penész és a gombák résznél meg erre hívjatok fel a figyelmet ,hogy a sok viz a penész és gombakepzodes miatt veszélyes.
Túl sok az ellentmondás , pedig már lassan csiraztatnom kellene.Na meg ez a tapanyagos dolog.Adjunk is meg ne is mert sok lehet..pfh 🙁
. Most bánom hogy nem valasztottam tantargynak a bioszt kozepsuliban
Szted ha csak a gerilla ültetvény olvasmanyban leírtakat követem kezdésnek elég lehet 2-3 igénytelen fajtának pár coopban vásárolt tapoldattal és viragfolddel ? "
:laughing:
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
neee XD :DDDDDD

sok faszság van leírva, minden szituáció egyedi megoldást igényel. ami fel van halmozva ismeretanyag.. abból improvizáld össze az optimálisat a te dolgodnak :D
 

EEEeee

Member
neee XD :DDDDDD

sok faszság van leírva, minden szituáció egyedi megoldást igényel. ami fel van halmozva ismeretanyag.. abból improvizáld össze az optimálisat a te dolgodnak :D

Na mostmár meg minek mondtal el??? Mostmár mindenki tudja. Sokkal szebb ha az ember erre magától rájön, még ha épp nem is gandzsát nevel.
 

Latest posts

Latest posts

Top