What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Gvirela autdór

newhousegreen

-.-
Veteran
Hoj. Zakládám tento neotřelý thread pěstování krásné bylinky pod sluncem pro lepší pochopení matičky přírody a jejích zákonů, které mohou zůstat běžným sodovkářům a Ledkařům zůstat skryty. Jako gvirelový diletant se chci soustředit na vlastní čich na místa, která volím s ohledem nejen na světové strany, ale také dráhy pejskařů, myslivců, kolemjdoucích a zvěře s jediným cílem a to sklidit bukvice jak ze zahrádky. Zatím mám jen jeden flek a to se mi zdá málo, proto budu okupovat svými výpěstky i kukuřici na siláž, páč jiná se v mém okolí nepěstuje a krávy maj radši vojtěšku; chci tam hodit automaty, mám na to recepturu z icmagu, jak udělat napodobeninu textilního květináče. V to hodně věřim a ještě by to asi chtělo hydrogel nebo bych musel jezdit furt zalejvat, tak to asi zakopu i s tim do půdy. Kromě automatů pak věřìm modelům od Esbeho, vlastním přeprcům a zkusím i nemožné záležitosti jako křížence Zamaldelici od zdejšího člena. A kdyby toho bylo málo, tak zavítám obsadit houbařův rajón něčím z mojí zahrádky, je už skoro pozdě, ale chci to hecnout si připravit aspoň 5 políček. Na rozjezd dávám kytky popř. když seženu klony na chvíli pod Led (30 W). Hnoje nasbírám po cestě kobylince, výkvas připravím z ověřených plevelů všeho druhu. Když bude šance, nahodím i sud s vodou a bluemat v lese.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Tak si dělám rešerši na to zalejvání a myslim si, že je to sice docela riskantní nechat puštěný čerpadlo v lese, kde to bude dělat bordel pár minut. Na druhou stranu je to možné pouštět brzo ráno nebo během noci. Pak taky když dojde voda, tak se čerpadlo asi spálí, takže to chce spočítat tak, aby to zalívalo jen v opravdu kritických obdobích, což lze s pomocí časovače jen odhadnout a pouštět to přes GSM mi přijde moc technicky náročný. Pět velkých kytek vezme za den asi 25 litrů vody odhadem v největších vedrech na slunci exponovaném místě. V lese to může být o 1/3 až 1/2 méně, které ale stejně vemou za týden 50-70 litrů vody. Na 14 dní to chce sud alespoň 150 l, který bude nutné doplnit tak 2-3 x za sezónu. Takže udělat všechno pro to, aby zůstala zadržená voda v půdě (mulč, kompost do jámy, minimum písku i perlitu a podle toho volit i substrát). Jinak mi přišlo PM na ty textilní květináče. Jsou slepované pomocí montážního lepidla a najít se dají v sekci outdoor>fabric pots.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Plac Vltava

Plac Vltava

Hoj. V dnešním deštivém dni bylo obstaráno místo, o kterém jsem se zmiňoval v úvodu. Přišlo tam dost substrátu, ale neměl jsem sebou vodu, tak doufám, že zaprší. Substrát byl trochu navlhčený, tak snad neuschnou hned, půda je tam úplně na trout suchá a samý kámen. Všechno jsem to odstranil a zavezl substrátem.

Místo: Vltava
Expozice: jih, jiho-západ
Oslunění: 6 hod./ denně (circa 08-14 hod.)
Zálivka: nutná ruční
Půda: kompost z bauhausu (25 l/ kytku)
Hnoje: kravské pelitizované lejno (50 g/ kytku)

Model je to ve dvou kusech ze semen Pure Kush (GHS) x neznámej otec, kříženec je to z minulýho outdooru, zatmívačky. Dvě fena, 1. spíš sativa, 2. indika (po OGK mamce). Snad to nebudou oba samci, ale furt lepší, než když to sklidí někdo za mě, je to dost blízko cesty a tohle bylo zatím nejvíc vonící hulení co jsem kdy měl - v suchém stavu.

picture.php

indika pheno
picture.php

sativa pheno (dole), zprzněný listy ode mě
picture.php

výhled na přibližně jih
picture.php

výhled na jih/ jiho-západ
picture.php


nesmí chybět dobrá hudba (2Pac - Do For Love (HD))
https://www.youtube.com/watch?v=VjJpf_5FFJo
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Čaute. Pokračuju..Dnes objeven rybník s rákosim, kde se dá od přítoku nahodit pár rostlin v kýblích, tak aby si prorostli do vlhké půdy. Přístup je celkem provařený. Proto budu volit přechod z dvou prken, kterým se budu přes přítok dostávat na místo, abych nevyšlapával cestičku. Mám po ruce SS od Sensi z fem semen, ale nejsem si jistý zda to tam hodit-asi spíš počkám na klony Afghánu od místního člena, což by mělo dozrávat koncem září. Věci od Esbeho už jsem nevysel. Zaprvý se mi zdá, že je už pozdě a za druhý mám už dost kytek (různé přeprcy od Ace, taky od místního člena, za které díky). Ty maj 2-3 patra a rozjížděj se. Pokud to vyjde nařežu, zjistím pohlaví a zkusim to vykvést (zatmívačka a pak soda 400W). Podobně teď jsem v procesu s SS, kde zatmívám a po 30 dnech to dám pod sodík (dovolená), pak už to tam dojede.
 

sensi23

Active member
Veteran
Čaute. Pokračuju..Dnes objeven rybník s rákosim, kde se dá od přítoku nahodit pár rostlin v kýblích, tak aby si prorostli do vlhké půdy. Přístup je celkem provařený. Proto budu volit přechod z dvou prken, kterým se budu přes přítok dostávat na místo, abych nevyšlapával cestičku. Mám po ruce SS od Sensi z fem semen, ale nejsem si jistý zda to tam hodit-asi spíš počkám na klony Afghánu od místního člena, což by mělo dozrávat koncem září. Věci od Esbeho už jsem nevysel. Zaprvý se mi zdá, že je už pozdě a za druhý mám už dost kytek (různé přeprcy od Ace, taky od místního člena, za které díky). Ty maj 2-3 patra a rozjížděj se. Pokud to vyjde nařežu, zjistím pohlaví a zkusim to vykvést (zatmívačka a pak soda 400W). Podobně teď jsem v procesu s SS, kde zatmívám a po 30 dnech to dám pod sodík (dovolená), pak už to tam dojede.
Zdrc na ss z fem semen jsem zvedav v zacatcich jsem ho jel z regularu a byl moc dobrej...gth pyl uz dosycha pomalu posli pm adresu a ja ti ho po vikendu poslu
 

Kalimi

Member
Čest, určitě si zjisti zdali u vás nesklizeji kukuřici řezačkou jako zelené krmení. U nás díky tomuhle v kukuřici pouze automaty.

Co se týká pěstování v lese tak v prvé řadě chránit proti slimákům a vysoké. Nejlépe pachovým ohradnikem a granulky na slimejse.

Výběr stanoviště je také důležitý, nejlepší jsou ty co jsou otevřené od východu na západ. Stačí najít mladý les ať mají stromy +2 metry aby se mezi stromky už nekosila tráva.

Případně houští na kraji remízku, nebo v kopřivách ty rostou primárně na místech kde je dost dusíku, jsou tam dobre podmínky a nehrozí houbaři ��

Nikdy neměnit celou zem, ale namíchat cca 50 % s původní horní vrstvy a smichat se substrátem, případně obohatit o hydrogeologie, nebo koupený jíl. Ten kdo to dá jen do substrátu nebo rašeliny je otrokem a musí kytky stále zalévat. Já i v extrémně suchých letech zalévám max 5x za sezónu. Důležitý je také mulč na substrátu, stačí tráva, seno, slama, to zaručí daleko pozvolnější odpařování vody.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Čest, určitě si zjisti zdali u vás nesklizeji kukuřici řezačkou jako zelené krmení. U nás díky tomuhle v kukuřici pouze automaty.

Co se týká pěstování v lese tak v prvé řadě chránit proti slimákům a vysoké. Nejlépe pachovým ohradnikem a granulky na slimejse.

Výběr stanoviště je také důležitý, nejlepší jsou ty co jsou otevřené od východu na západ. Stačí najít mladý les ať mají stromy +2 metry aby se mezi stromky už nekosila tráva.

Případně houští na kraji remízku, nebo v kopřivách ty rostou primárně na místech kde je dost dusíku, jsou tam dobre podmínky a nehrozí houbaři ��

Nikdy neměnit celou zem, ale namíchat cca 50 % s původní horní vrstvy a smichat se substrátem, případně obohatit o hydrogeologie, nebo koupený jíl. Ten kdo to dá jen do substrátu nebo rašeliny je otrokem a musí kytky stále zalévat. Já i v extrémně suchých letech zalévám max 5x za sezónu. Důležitý je také mulč na substrátu, stačí tráva, seno, slama, to zaručí daleko pozvolnější odpařování vody.

Dík za rady. Vlákno by melo temhle vecem slouzit, neco tu prezentoval Papaja, treba to pestovani v rakosi. Me se venky moc nedarili nikdy, tak letos bych to chtel zlomit. Myslim, ze zaklas je to rozjet ve velkym a to na vice mistech po par kytkach. Ta kukurice moc neroste, tak nevim. Sklizen na zeleno urcite u silaze hrozi, a to ani af nemusi zachranit. Zatim furt sazim na pruzkum ze sedla kola a taky samozrejme mapy.cz a google maps. Kamarad mi driv radil, ze sadil do co nejvetsi hustoty zelene na tech mapach. Otazka je, co je krovi a co je uz vzrostlej listnatej les. Tereb se taky neustale meni a proto je dobry mit zmapovany mista, jak se vyvijej pro budouci osazeni. Toz tak:)
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Zatmívačka SS 5 dní kwětu

+ přezimovší Rocoto Chilli.:woohoo:
 

Attachments

  • 20180528_192212.jpg
    20180528_192212.jpg
    103.2 KB · Views: 52
  • 20180528_192208.jpg
    20180528_192208.jpg
    147.6 KB · Views: 49
  • 20180528_192155.jpg
    20180528_192155.jpg
    119.2 KB · Views: 52
  • 20180528_192141.jpg
    20180528_192141.jpg
    106.2 KB · Views: 48
  • 20180528_192203.jpg
    20180528_192203.jpg
    104.3 KB · Views: 46

newhousegreen

-.-
Veteran
Ty SS jsou hnojený podle tohodle schématu, které si držím v hlavě. Tak ho můžete vidět.

Co je co:

Kristalon - obyč. krystalon na růst (Agro CS)
CM - Carbomax (Grotek)
PK - PK 13/14 (Canna)
Enzym - obyč. enzymy (Advanced hydro)

ten enzym se mi zkazil. Kristalon použil už můj předchůdce, takže je tam, já bych volil alespoň zahradnický hnojivo (Wuxal), ale účel splní a osvědčilo se.

dávka PK se zvyšuje po 0,5 ml každou zálivku (hnojivku), a začínal jsem na 1 ml/ litr vody. Hnojení se samozřejmě střídá s nehnojením vodou a to po jednom dni. Každý týden se také nechá proschnout pořádně květináč a to až 3 dny bez vody - účelem je dostat víc O2 ke kořenům. Udělal jsem při přepnutí a teď mě to čeká v nejbližší době zas (déšt nevadí, pak vynechat akorát zálivku). Snad je to jasné :tiphat:; PPS: uplně tam chybí v květu hnojení dusíkem to proto, že rostliny je nutné držet v tomhle případě na uzdě a rychle zastavit "stretch", tj. vzrůst a spíš podpořit růst postranních výhonů, takže tam dávám i kolínka na vrcholovky (2) a ohýbám to, aby byl přerušen tok asimilátů do nich (dominance vrcholu). Ale to je jiná pohádka o auxinech, na dlouhé zimní večery a na to neni uprostřed "léta" čas. Takže z5 k dusíku. POKUD možno žádnej, deformuje i chuť, ale v případě nouze stačí trocha ledku (uplně nejlepší je ledek vápennatý z konvenčních hnojiv). Gdo tam chce lít :BUDCANDY: apod. určitě by se měl zamyslet, co vlastně kytka ke svému životu potřebuje. Jsou to tyto prvky: C,O,N,H,P,S,Ca,Mg,K a mikroprvky

* sušení - když se flush protáhne, tak zabere i 11 týden (kvůli dozrání); PS: kravskej hnůj jen tak půl hrsti na 6,5 l květináč, volně na povrch a překrýt lehce půdou - je ověřeno, že v polních podmínkách dává největší (rekordní) výnosy kombinace organického a minerálního hnojení, tak proto
 

Attachments

  • SS_hnojeni_podle_tydnů_10.png
    SS_hnojeni_podle_tydnů_10.png
    5.4 KB · Views: 48

Vesnican

Active member
Ja v kukuřici nikdy nepestoval, ale když jedu po kraji a koukám že ta kukuřice má letos odhadem poloviční výšku díky suchu, tak by se v ní moje oblíbené Fast versions s vysevem konec dubna zatím moc neschovali haha.

@newhousegreen Super vlákno!
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Děje se tady něco?

Troška do mlýna.

SS 16 dní kwětu

picture.php


zatemňovák

picture.php


lávka pro spot ,,Rákos"

picture.php


bylinky a květiny na zahrádku - Vyvýšený záhon (měsíček, mák, len, lnička, krmná mrkev, světlive barvířská, pomněnka)

picture.php
 
G

green johny

Gdo tam chce lít :BUDCANDY: apod. určitě by se měl zamyslet, co vlastně kytka ke svému životu potřebuje. Jsou to tyto prvky: C,O,N,H,P,S,Ca,Mg,K a mikroprvky
Čau
Teď si tu čtu detailne thread, hezký kytule ale tohle je asi trošku na mě, tak abych zareagoval...tyhle prvky tam mám a to H je cože kdeze...bud Candy jeto
Hlavně výživa pro bakterie a zvýraznění chuti u ovocných věci primárně , IMO je to jeden z produktu který jsem se rozhodl pokusit znovu ale je pravda že třeba k dieselovi bych to moc nelil pokud bych měl jednu kytku ;) myslím že bud Candy prostě mimo jiné zvýrazňuje terpeny a v tomhle facha . Jestli pomáhám bakteriím snad jo :) uvidíme na podzim aktualne liju Sweet hejzine a dobrý , na zamaldeliky zkusím tez. Jasně že to nepotřebuje pro život tak jako my supermarket vpodstate, ale sme rádi když ho máme? Nvm
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Čau
Teď si tu čtu detailne thread, hezký kytule ale tohle je asi trošku na mě, tak abych zareagoval...tyhle prvky tam mám a to H je cože kdeze...bud Candy jeto
Hlavně výživa pro bakterie a zvýraznění chuti u ovocných věci primárně , IMO je to jeden z produktu který jsem se rozhodl pokusit znovu ale je pravda že třeba k dieselovi bych to moc nelil pokud bych měl jednu kytku ;) myslím že bud Candy prostě mimo jiné zvýrazňuje terpeny a v tomhle facha . Jestli pomáhám bakteriím snad jo :) uvidíme na podzim aktualne liju Sweet hejzine a dobrý , na zamaldeliky zkusím tez. Jasně že to nepotřebuje pro život tak jako my supermarket vpodstate, ale sme rádi když ho máme? Nvm

H je vodík, žejo. BudCandy se tváří trochu vědecky, když jsem viděl ty jejich grafy, že v asi 50 - 70 (75) % to fachá jako ,,sladidlo" květů. Jen mi tam nedává smysl ve složení borůvkový extrakt, nebo co to vlastně je...??? To si můžu zajít do lesa, vykvasit to, naleju to ke kytkám a bude lepší a sladší produkt? Hodně romantická představa :biggrin: Věřim vermesfluidu, různým vodičkám na způsob huminů, melasy, jednoduchých cukrů, které živí, jak ty říkáš, doufejme užitečné bakterie. Proto ten CM, čistej cukr s 1 dílem draslíku (NPK 0-0-1). Výhoda je, že se to nezkazí, je to v prášku. Pro mě je to důležitý, když pěstuju, tak to někdy vynechám a datum spotřeby nestíhám viz. enzym od AH a to měl jen 100 ml - zplesnivěl po 2-3 letech, nejspíš mojím přičiněním, nebyl poslední dobou ve chladu, ale na přímém slunci taky ne! Když to pak sečtu, tak se doplňky vyplatí, ale jen pokud zvýší také výnos :biggrin:
 
G

green johny

BudCandy se tváří trochu vědecky, když jsem viděl ty jejich grafy, že v asi 50 - 70 (75) % to fachá jako ,,sladidlo" květů. Jen mi tam nedává smysl ve složení borůvkový extrakt, nebo co to vlastně je...??? To si můžu zajít do lesa, vykvasit to, naleju to ke kytkám a bude lepší a sladší produkt? Hodně romantická představa :biggrin: Věřim vermesfluidu, různým vodičkám na způsob huminů, melasy, jednoduchých cukrů, které živí, jak ty říkáš, doufejme užitečné bakterie. Proto ten CM, čistej cukr s 1 dílem draslíku (NPK 0-0-1). Výhoda je, že se to nezkazí, je to v prášku. Pro mě je to důležitý, když pěstuju, tak to někdy vynechám a datum spotřeby nestíhám viz. enzym od AH a to měl jen 100 ml - zplesnivěl po 2-3 letech, nejspíš mojím přičiněním, nebyl poslední dobou ve chladu, ale na přímém slunci taky ne! Když to pak sečtu, tak se doplňky vyplatí, ale jen pokud zvýší také výnos :biggrin:

čaje za studena, ne takovejten smrad už, z temný sladký máty a medunky což jsou zorvna věci co mám po ruce a voní (plus samozřejmě meloun s vodkou, mrkvový listy, papaja mango , lsd do stonku a tak podobně-znáš to smoothie za sedumdesát s deseti procentama štávy ála pha neasi. jako dovedu si představit že nějaký komposty případně čajíčky z tropickýho ovoce kde už neví co s tím můžou být velkej rozdíl v tom co známe my a ještě spíš z flaštiček) - na různé podobně vonící smradochy thai og a jiné například hmm, minimálně to zkouším, ano je to romantický ... nos :D
zrovna CM jsem měl, ne že by bud candy neumělo spálit kytku, ale tohle ještě snáze a terpeny to tak nepozvedlo. ne že bych to nějak chtěl vychvalovat do nebes to pozor

ad lignohumát (např.) to se mi tam v květu moc lejt nechce? vermeslfuid schvaluju ,-) dyt každej si najde to svý z trhu nebo zahrady
 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
Mně se nezdá, že by CM pálil, a efekt nemusí být tak působivý jak BC, záleží na tom, co preferuješ - já spíš přírodní, původní chuť. Spíš to tam dávám pro rychlej boost kwětu, na ten to má vliv viz. foto. Ovšem pozor, každá kytka reaguje trošičku jinak a sativy to samozřejmě neovlivňuje tolik.

indika dom SS 20 dní zatmívačka

picture.php

picture.php
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Ahoj. Ať necpu furt jen ,,svoje" kytky (máme je společně s kamíkem), tak posílám současnou podobu záplavový vany a zároveň se chci zeptat na jednu věc.

Materiál je OSB 18 mm, pospojované vruty cca 25 mm a lepidlem na dřevo. Je to do boxu 120x120; dvě vany na roztok po 80 l - jedna z nich je odpadová, zalejvané to bude systémem DRIP klasická kapilára, rozvod od čerpadla 20 mm, ke každé kytce dvě kapiláry atd. Ještě na to přijde taková ta folie, co se dává do rybníčku, asi rybníčková. Chci se zeptat, jestli někdo neví jak zacpat ten okap na obou stranách a jestli existuje takový prvek, popř. kde ho prodávaj _všechny komponenty z toho jsou z Hornbachu, tenhle jsem tam nenašel. Díky

picture.php


víc foto v mý galerii, bude tam 5 rostlin a nejspíš 600W. Zálivka 2x denně podle potřeby. Ještě nevim, jak jim nasolit ec, aby vydržely bez újmy a vyživený po dobu 1 týdne, přecijen přichází dost kritický období tvorby salámů :) :laughing: :huggg: .
 

spachal

Well-known member
Veteran
Uprimne, tohle zplesnivi .. OSB jsou sice lehce odolne proti vlhkosti, ale vse ma sve meze. To byste to musel setsakra poradne a poctive namorit a natrit ..
Nechci to privolavat, treba ne, ale je lepsi s tim pocitat.
 
Top