What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

OUTDOOR 2017

iceiceice

Member
Salutare! Oricine e binevenit sa-si posteze aici aventurile de anul asta.

picture.php


Eu am inceput din timp sezonu asta , mi-am reamestecat pamantu de anu trecut ,am mai gasit alte spoturi, am mai sapat alte gropi ,etc. Pana la urma mi-am comandat 3 pachete a cate 6 seminte de la dutch passion (via seedboutique) cu niste strainuri rezistente la umezeala , mold ca sa nu mai pierd bud din cauza mucegaiului ca anu trecut. Acum ce s-a intamplat e ca dupa ce a ajuns pachetul , dupa 6 saptamani de asteptare , nu a germinat nici o samanta (din 18!!!).Eu personal nu o sa mai comand de pe seedboutique fiindca stocul e vechi iar customer service-ul lor e dezamagitor.


picture.php


Infine.Trecand peste , a trebuit sa apelez la stocul de urgenta de seminte .Aici am gasit asa: cateva seminte gasite din cheese-ul de anu trecut (probabil s-a polenizat singura) si tot de anul trecut cateva freebies de la Soma Seeds. Din suparare le-am pus pe toate la germinat si bineinteles ca am uitat care ii care.Nici o problema , ne dam noi seama. Din semintele astea au iesit 6 plantute frumusele care le-am mutat afara pe la inceputul lui mai , de luna plina ( in poza de mai sus sunt cele 6 fete pe la sfarsit de aprilie).

Pozele sunt de astazi: (planta din mijloc imi ajunge pana la genunchi)

picture.php
picture.php
picture.php
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Salutare! Frumos ! Îmi place! Aste să văd și niște poze cu ele când vor înflori!! Eu din 6 care le-am avut la geam 2 cele mai mari și le-a oprit femeia 2 sunt coioși și Au mai rămas 2 . Una din ele am scoso afara și a 2 a urmează să o scot afara când o da am timp! Și mă gândeam să mai pun niste seminte la germinat daca nu e târziu!!! Și o poza cu fetița!!
picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu ii deloc tarziu. Eu mereu ca sa nu am plante prea mari am scos afara plante cu veg de 2-3 sapt cam pe 15-20 iunie. Si ghici ce.. tot erau prea mari in toamna. Asa ca ai putea scoate plantele afara si in iulie fara probleme, doar ca recolta maxima va fi cateva sute de gr, si nu cateva kg.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
E ceva de la Barney farm nu știu ce !! Am sa pun câteva semințe și vom vedea!! Succes la toata lumea !!
 

everest22

Member
Succes baieti(si fete dac-o fii) . Gata m-am hotarat sa plantez si eu afara nu de alta dar am vazut ca am timp pt outdoor. Am 5 clone sa vad care se prinde si dupa 1 iulie le plantez .
Dar are timp sa infloreasca ?
Am Critical de 7 saptamani de flower (cred ca merge)
Painkiller de 9 sapt. de flower 75% sativa o merge ? :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Inflorirea incepe de obicei dupa jumatatea lui august, deci au timp. Conteaza doar sa aiba timp sa termine, adica doar strainuri de MAXIM 10 saptamani flower.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
N-ar trebui sa ai probleme. Dar depinde si de vremea din toamna si de genetica. Se mai intampla sa fie toamna ploioasa + genetica care nu se descurca bine cu mold-ul. Dar na, orice ai face exista riscuri.
 

everest22

Member
N-ar trebui sa ai probleme. Dar depinde si de vremea din toamna si de genetica. Se mai intampla sa fie toamna ploioasa + genetica care nu se descurca bine cu mold-ul. Dar na, orice ai face exista riscuri.

Mersi . O sa incerc si daca nu are timp sa termine o bag la ulei Rick Simpson :smoweed:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Cica ma trezesc si eu si zic: hai sa le fac la baieti thread de outdoor, ca se plangeau ca nu au. Cand colo... iceiceice!
:laughing:

Eu incep modest, de ziua copilului, cu cele 3 La Dive deja germinate indoor. Sa vedem cum evolueaza, dupa care zboara libere. Ar fi o problema, au inflorit masculii de haldan pe tot campul...




L.E. Din cele 7 Blueberry auto semanate direct in camp, nu se vede niciunul. Bine, ce e drept le-am dat cuiva: "punele pe-acolo". Le-o fi pus, nu le-o fi pus...
 

iceiceice

Member
Full reveg in galeata alba , stunt growth in galeata albastra

picture.php


Aici avem ceva clone bagseed.Fetele astea au fost luate din 18/6 si mutate in geam.Fiindca afara a fost mult mai putin de 18 ore de lumina, au intrat in flower.La 2 saptamani dupa ce au fost mutate afara au inceput sa dea semne de reveg.

picture.php


picture.php


picture.php


Am impresia ca o sa faca rootbound pana in octombrie in galetiile astea , trebuia sa mai asptept

picture.php


Ar fi o problema, au inflorit masculii de haldan pe tot campul...
haldan , de asta n-am mai auzit , a trebuit sa-l caut in dex

de ce nu ai pus si ceva regular jtm , cu astea auto abea scoti de o salata
 
Last edited:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
A, eu cu marijuana, nu te-ai prins? Ma mir ca nu m-au angajat inca astia de la DIICOT1 :D

Ca raspuns, e simplu: daca as vrea sa fumez din cand in cand, 3 La Diva imi ajung vreun secol (la ritmul si nivelul actual). Motivul e insa acela ca vreau sa testez ceva ce am uitat sa fac la Sour Amnesia, si totodata voiam sa testez ceva legat de La Diva.
Astea outdoor, fac poate si 100g toate 3, worst case, daca nu le mananca vreo capra, oaie, sau daca nu mi le fura vecinii (am numai vecini cunoscatori, anul trecut mi-au rupt haldanul, credeau ca e marfa de marfa - arata tare de tot, ce e drept). A, si daca le las eu pana la capat :))
Cum ziceam, si un secol mi-ajunge ce iese in mod normal.

Si man, aia din galeata alba zici ca e Frisian Duck. Oarecum. Ciudata frunza...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
O sa ajungi sa uzi zilnic cu galetile alea. Eu m-as orienta sa sap cateva gropi si sa le dau drumul in ele. Macar poti sa iti iei si tu un weekend liber de la udat plantele daca sunt in pamant..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
O sa ajungi sa uzi zilnic cu galetile alea. Eu m-as orienta sa sap cateva gropi si sa le dau drumul in ele. Macar poti sa iti iei si tu un weekend liber de la udat plantele daca sunt in pamant..

@ice: cu verdele in sus, ai grija :laughing:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Bună seara băieți și fete! Am fost să mai scot încă 2 fete afara! Am fost după amiază și am săpat gropile dar nu am reușit să iau apa din rău că era multa lume sa plimbe câinii așa că nu am udat gropile cu apa pentru a fi măcar umede ! Iar acum seară am fost să duc fetele afara că nu mai umbla oameni pe acolo! Dar cum a fost destul de întuneric am zis că mă mănâncă mistreți aici în pădure așa că nu au primit apa !cred că nu o să trăiască până mâine când am să mă duc să ud! Și mâine va fi 33 de grade cred că se vor usca:((
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ca sa aiba timp plantele sa se obisnuiasca cu caldura si soarele imi place sa merg sa le plantez dimineata. E si mai usor sa sapi cateva ore cand e racoare afara, decat atunci cand e soare.
Totusi, daca is oameni in zona si oameni cu caini, e posibil sa iti fie descoperite plantele, pentru ca.. cainii umbla si stapanii umbla dupa ei. De aceea nu se planteaza niciodata aproape de civilizatie ori langa surse de apa ce atrag oameni la plimbari/gratare/pescuit etc.
Acestea fiind spuse, daca te duci devreme, eu cred ca le mai prinzi. Chiar si daca s-au vestejit putin azi este posibil sa isi revina. Dar tu.. cand te duci la plantat, de ce nu ai apa deja pregatita?? :D
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pai dimineața sunt la serviciu așa că nu am timp dimineața. Și plantele acum jumătate de oră le-am plantat dar una din ele era destul de mare ieșea capul afară din sacoșă și mi-a fost frica sa nu o rup daca mai luam si o sticla cu apa!! Am zis că iau din rău dar când am văzut că e întuneric m-am lăsat la mana mea și nu am mai fost dacă rezista până mâine e bine da că nu ,nu!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
te trezesti inainte de rasarit ;)
te vede cineva - te plimbi. doctorul a recomnadat asta
se apropie careva - dai pantalonii jos si incerci sa te caci. in aceasta pozitie nimeni nu te suspecteaza si de obicei te lasa in pace. sau zbiara la tine ca te caci in public.
 
Top