What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Server-PC Grow Box/Marshydro 300

iwantmorebuds

Active member
En nem mondtam h nem fogjak tulelni :D a kender mindent kibir... szinte... :)
Most epp egy kicsit fulladnak vegyel vissza az ontozesbol, ennyi, illetve ha kozelebb teszed a fenyhez vagy van belso keringeto az kicsit gyorsitja a talaj szaradasat. Na meg ahogy a tobbiek mondtak emelgesd a cserepet, de ha ugyse az igazi ne legyel rest szobamerleget hasznalni ;)
 

ZoldOvezet

Active member
picture.php

Soha tobbet Kinabol..1 honap xD
 

ZoldOvezet

Active member
I. 33.NAP

PH:6,4 EC:1,6

I.

picture.php



II.

picture.php


Együtt:

picture.php


Csoda,hogy eddig kibírták szegények 200-300-as ppm-el és csodálkoztam,hogy sárgul....:(
Nem baj,tanulópénz...GHE Flora tápcsomag berendelve...de ez most nem Japánból :D
 

God_Speed

Member
Szerintem TDS nem túl pontos mert többféle szorzóval számolhat (lehet mások kifognak javítani) de az EC az tuti.
PH mérőt meg legalább hetente kalibráld be hogy mindig pöcc legyen és tároló folyadéknak(egy kis löttyintès a tokjaba) jó a 7.0 valamis kalibráló folyadék pár száz pénz ott a Móricz melletti kis boltban!
 

ZoldOvezet

Active member
Szerintem TDS nem túl pontos mert többféle szorzóval számolhat (lehet mások kifognak javítani) de az EC az tuti.
PH mérőt meg legalább hetente kalibráld be hogy mindig pöcc legyen és tároló folyadéknak(egy kis löttyintès a tokjaba) jó a 7.0 valamis kalibráló folyadék pár száz pénz ott a Móricz melletti kis boltban!

Kaptam hozzá kalibráló port de van nekemis folyadék :D EC-re valtom a TDST
 

ZoldOvezet

Active member
Hat ugy nez ki a dolog szivat az Isten....azert nem elerheto sok magyar boltban a GHE,Biobizz,(Canna elv hamarosan lesz) mert tesztelik oket valami enzimek miatt..kulfoldi oldalakrol lehet rendelni,de itthon most ilyen papirokkal csak a Plagron es a Hesi rendelkezik.( A bolt szerint) Visszautalják a pénzem...Nézhetek másikat...BioBizzről milyen vélemények vannak?
 

hobbi ur

Active member
azistenáldjamegévekigazértszüneteltettemahidrótmertelegemlett-zsidó révén-akurvadrágatápokbólmondomnemigazhogynemlehetócsóbbanénnemvagyokhajlandódrágapénzeketadnidrágamarketingszarokért, ezé lett ferti iv. meg azé hogy ne mutogassam a fejem/postám mindenféle hidrobázisoknak. fasznak költeni drága szarokra, ha csupán annyi a dolgod hogy odafigyelj a tapasztaltakra. a ph mérőd elektródáját pedig csak 3mólos KCl-ban szabad tartani, azé van kitalálva, azé kérnek szintén vagyonokat pár millié. volt sulid/ vagy gyereked kémia szertárjából beszerezteted, oszt megkevered. megvan a papír ki van számolva, majd előkerresem má egyszer mert nekem is kéne keverni. a 7es kalibrálóban csak a beállítás idejére tartjuk, mert majd ha rámérsz a ph mérővel az elektróda tároló folyadékára, kb vmi 3 egész valamennyi a kémhatása. ha 7esben tartod, azé fog tönkremenni meg már arra is rájöttem hogy ilyen hoki szarokra nem szabad kiadni pénzt. vegyél voltcraft atc 100asat, drága, de cserélhető az elektródája (az sem ócsó sajnos) de hűen szolgál már régóta.
 
Last edited:

hobbi ur

Active member
meg most nézem hogy a ph 7en volt elsőre, utána 6 lett, hát nálam 5,8. mindig. szerintem a kókusz nincs túl messze a hidrótól. könnyen találsz a neten grafikont ph és tápelem hasznosulás összefüggéséről, hát legalábbis a hidro esetében a legjobb haszn. értékek 5,6-5,9 között vannak. 6nál már csökkenhet a N felvehetősége. földben 6,2 kell legyen a ph ha jól emléxem. sztem kókusz esetében sem árt inkább 5,9 fele. persze kókusszal még nem foglalkoztam, így inkább hallgatok. ja, ránéztem, az 5,8 ideális. nem a N, hanem inkább a P miatt. nézd csak meg http://www.metrop.hu/6b_hu_beltéri_termesztés_információk.html
 
Last edited:

ZoldOvezet

Active member
meg most nézem hogy a ph 7en volt elsőre, utána 6 lett, hát nálam 5,8. mindig. szerintem a kókusz nincs túl messze a hidrótól. könnyen találsz a neten grafikont ph és tápelem hasznosulás összefüggéséről, hát legalábbis a hidro esetében a legjobb haszn. értékek 5,6-5,9 között vannak. 6nál már csökkenhet a N felvehetősége. földben 6,2 kell legyen a ph ha jól emléxem. sztem kókusz esetében sem árt inkább 5,9 fele. persze kókusszal még nem foglalkoztam, így inkább hallgatok. ja, ránéztem, az 5,8 ideális. nem a N, hanem inkább a P miatt. nézd csak meg http://www.metrop.hu/6b_hu_beltéri_termesztés_információk.html

Igen mondhatsz valamit..azon viszem tobább de nem tudom hogy tudsz ilyen sokat írni mert én faszásan betéptem ezért olvasni is nehéz,de köszi a tanacsokat :)
 

hobbi ur

Active member
próbálom minimalizálni a kissé elrugaszkodott kenderfogyasztásomat így sok sok tiszta pillanatom van, meg tisztuló tüdőm hehhhehehe de pedig úúúúúúgyszeretema kendert ehhhehe
 

Ruby_Abu

Member
Régi iskolaiskola voltam a HPS fény előtt. Nemrégiben cserélnem kell a 400 W-os HPS fényem. A Mars 300 dolgozhat ehhez? Vagy szükségem van egy erősebb fényre? Bármely ajánlás? Előre is köszönöm.
 

Latest posts

Latest posts

Top