What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vc/SK CBD -800W

Medicropper117

Active member
Mindig jó látni ekkora boxot igaz? Én is mindig irigyeltem azokat akik nagyobb területen dolgoznak:laughing:
Reméljük a setuphoz méltó szüret is lesz. Holnap elutazom 3 napra. Addig magukra maradnak. Este csekkolok egy grodant (az alját) és lehet locsolok kicsit. Csak ha kell. Ha visszajöttem majd hozok képet azokról amik túlélték:)
Tegnap sajnos ki kellett támasztani vagy 2-3 skunkot mert eldőltek. Fejnehéz lett, a szár meg nem bírta. Mára az egyik mellől már elvehettem a támasztékot tehát ezt betudom pillanatnyi megingásnak a részükről:D
Edit: elég nagyképűnek tűnhet az első mondat így gondolom nem árt ha hozzáteszem h a mai napig irigy vagyok egy pár kertre amit igazabol meg nem is lattam csak gondolom mekkora lehet:D
 
Last edited:

Medicropper117

Active member
Nah, a plantok -egy kettő kivételével- készen állnak h a rendszerbe kerüljenek. Lehetne még tovább húzni h több gyökérzet legyen de ez is megteszi. Kézzel locsolni meg nincs kedvem.

Végül csak a skunkokat indítom el plusz egy bónusz Vc-t de az nagyon le van maradva. Félek h nem is lesz belőle semmi.
Az ok az az időeltolódás. Legalabb két hét lemaradásban voltak azok amik keltek. A skunkok nagyon vitálisak. Szépen fejlődnek. Ontja mind a gyökereket. Ezúttal szeretném elkerülni a transplant utáni fulladást így a futtatószőnyeget kihagyom. Csak a rendszer végébe kerül h ne őrüljek meg a vízcsobogástól. Azt remélem h a gyökérzet megtalálja majd az oldatot ami alatta fut. Ha nem akkor max dobok be szőnyeget.

Futtatószőnyeg=üvegszálas vékony szőnyeg. A vizet hivatott egyenletesen szállítani valamint a gyökérzet bele tud kapaszkodni

A fenti, utóbbi funkció miatt aztán lehet szükség lesz rá. Mondjuk a novenyeket fentrol is ki tudom kötni. Ha megfelelően kap mind vizet akkor szerintem kimarad.

Majd csinalok egy képet ha bekapcsoltam a hps-eket és forog a víz. Addig is itt ez a három

 

Medicropper117

Active member

Mára végeztem...majd holnap reggel kapnak enni. Kaptak egy adag permetet. Beszereltem a kamerat is. Ha talalok olyan poziciot ahonnan élvezhető is lesz a time lapse akkor csinalok egyet de nem igerek semmit:p
 

Medicropper117

Active member

Hoztam egy képet a rendszerről működés közben. A szoba padlózata az angol építészet remeke így be kellett rakjam az üvegszálat mivel a csatornák bizonyos részein nem volt megfelelő az átfolyás. A feljuttató rendszer sem tetszik mert nem lehet állítani a nyomást külön külön. Valószínűleg ezt cserélem majd. Egyelőre összenyomtam a kifolyócsöveket h egyenlő legyen kb a nyomás.
A táp amit kapnak az 0,5/1+0,2 -Micro/Bloom/Potsil(szilikon)-
Ha beindultak majd hozok képeket
 

Medicropper117

Active member
Fasz se tudja mi az az anyag. Nekem valami üvegszálas cuccnak néz ki. Aztán lehet csak gyapot:D
A 2x250 HPS nagyon lenyomta a párát így beraktam egy párásítót. 30 percet párásítok kiszívás nélkül majd 15 percet megy egy 140 m3-es venti szűrő nélkül
Szemmel láthatóan növekszenek. Van egy kis fulladás a folyamatos öntözés miatt valamint a pára is jó magas (már), reményeim szerint ezt pár nap és kiheverik. A transplant miatt egy egy növényen megjelent egy pár apró folt -gombostű fej méretű- Ezt be tudom a gyökérsérülésnek vagy a ph nem volt rendben a grodanban és a ph fluktáció okozta de az ugye mostmár rendben lesz így egyelőre leszarom. A növekedés megindult, ez a lényeg
 

Dapk

Active member
Veteran
Miért öntözöl gyapotban folyamatosan palántáknál? -napi 1 x 15 perc addig míg rendes gyökered nem lesz aztán mehet ahogy érzed /szerintem

Mindenesetre szép rendszer grat hozzá!
 

Medicropper117

Active member
Akkor belövök egy időzítőt. Igazából a tápot akarom forgatni nem a növényeket kiszolgálni de akkor berakok egy szivattyút forgatni a locsolast meg megszakitottra allitom.
Kösz h jössz;)
 

Dapk

Active member
Veteran
Az a helyzet, hogy a gyapot míg nincs meg a megfelelő gyökérméret tud szopás lenni -anno grodanéknál mondták, hogy kb úgy kell vele bánni az elején mint a földel -ez amúgy kurva nagy ferdítés mert azért napi 1x locsolás simán elbír egy magonc is gyapotban.
Mikor benövi a gyökér -ez már nem sok idő nálad- utána viszont elképesztő kezes közeg.
Na bő termést! :lurk:
 

Medicropper117

Active member
Amikor a magoncot belerakom a nagy kockába akkor általában egy hétig nem is adok neki semmit. Ezek se kaptak csak mikor már bekerültek a rendszerbe...van abban valami amit mondasz. Amugy én pont azért is szeretem mert rohadt kényelmes a kezdés. Belerakod és vársz....kb:)
Baszakszom épp a digit hőmérős relé kalibrálásával. Van 3 hőmérőm, mindhárom mást mutat. :laughing:
Erről akarom kapcsolni majd a kiszívást vegben a párásító mellé. Remelem ugy sikerul ahogy szeretném. Akkor tudom nekik küldeni a párát orrvérzésig:)
 

Medicropper117

Active member
Jah azt csináltam:):)
Végül sikerült is. Már csak a kétállású kapcsolót várom hogy legyen éjszakai, folyamatos üzemmódom is. Ha kész megmutatom mit alkottam. Nem egy nagy kaland de hátha valaki tanul majd belőle
 

Medicropper117

Active member
"Nah, ez itt a kert"
 

Attachments

  • IMG_2173.jpg
    IMG_2173.jpg
    68.2 KB · Views: 20

dev.

Well-known member
Hogy all a venti vezerlod? Mennyi kajat kapnak?
Tudom, leirtad ml-ben, de ec-re vagyok kivancsi.
 

Dapk

Active member
Veteran
Beszélj össze vissza faszságokat, máris meglesz a táborod, de ez így, hogy minden rendben, meg nincs semmi woodoo így nem jön az oscar. Avagy a Sátántangót is kevesebben nézik mint a mission impossible 82-t. Esetleg csiszolj a fényfestői tudásodon és végre állítsad az a kurva WB-t 2700K-ra :D
Amúgy érzékelsz különbséget növekedésben mióta 1x locsolsz? -csak hogy a témához is szóljak
 

Dapk

Active member
Veteran
Még ajánlom, tegyél felelőtlen kijelentéseket, majd mikor esetleg érzed, hogy forró a talaj zárd le a topicot és mond, hogy félre vagy értve :D :D :p
 

Medicropper117

Active member
Jaaaah mostmár értem:):)
Dapk: persze, bár fulladva is haladtak mint a meszes de jovö7re tervezem a 12re váltást, azota ugy megindultak.
Dev: a vezérlő kész. Már csak a ventire kell ráhekkeljem azt műxik is...legalabbis ellenallas volt a kapcsolon mikor mértem:) Ma bekötöm és hozok képeket
Ec az kb 0,6 vagy ilyesmi 450ppm volt mikor mértem...vagyis amikor beöntöttem de mivel ezek nem igazan esznek még így gyanitom kb ugyanaz. Azt hiszem annakidejen a 0,7-es ec/ppm táblára jött ki ez a ceruza.
Amugy kupakkal mérem a tápot. Csak ezt használtam mindig így a ppm-et is saccolom. Majd rámérek ma azt megírom
Jah izé...buhus, ha a párától konyulnak a levelek az még belefér vagy annál kevesebb kell?
Ezt az extra pára veget szeretném kipróbálni de marha szarul néznek ki. Mintha fulladnának:)
Persze tudom h a ra hulló víz miatt a növény leengedi a leveleit h lecsurogjon a víz...ez aféle fulladásos konyulás. Vagy az csak az elején megtekeredett levelek miatt néz ki úgy?
 
Last edited:

Son of Soil

Member
Na, akkor én is kérdezek, hogy ne legyen hiányod. Mér néznek ki ilyen szarul? Milyen földben vannak? Mi az a vatta a föld tetején? Mér vannak letakarva a cserepek? Hány kilométer/órával megy a sátrad? Vettél virágzáshoz greengigamegasensationshootingpowderfluidmagic-et? A nélkül szar lesz , tudom!
Amúgy milyen sátor ez? Pofás a bukócsövezése.
 

Latest posts

Latest posts

Top