What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vc/SK CBD -800W

Medicropper117

Active member
Üdv

Van pár magom és úgy döntöttem lenaplózom.
A fajták 15-15 Vc, SK CBD. Mindkettő 50-50 indika, sativa. Ha jol emlekszem, altalaban nem szoktam emlekezni:)
Ha par szot ejtenél Vad a babokról azt szerintem megköszönnénk.

2x1x2-es boxban lesznek
Nurticulture GT150 NFT rendszerben. A hasznos terulet kb 1,7nm2 a tank miatt
2x400w HPS megy majd. Kèsőbb bekerül majd egy 250es támogatásnak
A veget egy 40 wattos fénycső alatt kezdik majd. Miután a rendszerbe kerültek 2xduál spektrum 250w HPS.
Vegetacio alatt 140m3-es venti szűrő nélkül. Flo alatt 415m3-es venti egy 600as szűrőn gondoskodik majd a légcseréről
GHE floraseries lyukas verzióban szilikonnal megtolva lesz a kaja. 350-400 ppm-el inditok. A gyapotot ebbe áztatom be mielőtt a mag bekerül a kis kockába. A 10x10es gyapotot is ugyanigy kezelem mielott a magoncot belerakom. Előtte a gyapot át is van mosva kicsit h a gyártás során benne maradt retek (ne menjunk bele reszletekbe) kikerüljön aztán öblítés a ph állított enyhe oldatban....nem tudom mit kellene írjak még. Betéptem...
Itt egy pár kép azért h ne csak az agymenés legyen itt
A Vc-k közül még csak 1 bújt ki. A másik brigád a mai nappal bekerül a konyhából a boxba a 40w alá 10x10-es kockában

 
Last edited:

Medicropper117

Active member
Hoztam is egy képet gyorsba. Mostantól jön a várakozás, nagyon mondjuk nem sietek mivel a brigád másik fele még sehol
 

Attachments

  • IMG_2079.jpg
    IMG_2079.jpg
    67 KB · Views: 32

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
se lázmérő, se sztetoszkóp, újraélesztőszett megvan?
baj lesz ebbű more figyeld ki ::D
pára ? ilyen trópusi a klímád hogy elvannak propagátor nélkül ?
 

Medicropper117

Active member
se lázmérő, se sztetoszkóp, újraélesztőszett megvan?
baj lesz ebbű more figyeld ki ::D
pára ? ilyen trópusi a klímád hogy elvannak propagátor nélkül ?

A 78% elég jó?;)
Nem tudod hol élek?! Nincs fűtés abban a szobában ahol vannak. Szted mennyire párolog el itt akármi is?:)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
80 jobb lenne :D én nem vegelnék csíráztatnék párásító nélkül már csak a látvány miatt sem
 

iwantmorebuds

Active member
Nekem tetszik a latvany! en pontosan tudom mennyire nem kell ott parasito :D
Minden belteri kertnek hasonlo korulmenyek kozt kellene mennie!
 

what_can_there

Well-known member
Ez aztan profi setup, remelem a magok is jol szuperalnak majd. A Tied lesz az elso growteszt, mivel ezek teljesen friss, teszteletlen magok. Koszonom, hogy egyszerre ket vonalat is bevallaltal, ez nekem is nagy segitseg, mivel jeleneleg nincs helyem ezeket futtatni. Akkor a szulokrol alljon itt par szo.

VC:
A kiindulasi fajta a VCDC feminized volt, amit tavaly rendeltem online, mivel medical fajtakkal szerettem volna boviteni a kollekciomat. Erre a fajtara nagyon jellemzo a klasszikus indica hatoanyagkombinacio, ami azt jelenti, hogy a populacioban 25:50:25 aranyban jelentkeznek a THC, THC/CBD, CBD fenotipusok, vagyis 100 tobol idealis esetben 25 db csak magas thc, 25 db csak magas cbd es 50 db pedig kozepes thc+cbd tartalommal fog rendelkezni. Ez azert erdekes, mert a megfelelo anyanovenyt kivalasztva es tovabb klonozva, teljesen uniform magas cbd tartalmu thc mentes vegtermek allithato elo, ami foleg orvosi szempontok miatt fontos, de egyeb erdekfeszito jogi kerdeseket is felvet.
A magokat ket kulonbozo VCDC anya felhasznalasaval allitottam elo, tehat ez nem S1 (selfed) generacio, hanem az eredeti VCDC x VCDC vonalat igyekszem tovabb vinni. A csirazas kicsit lassabb volt mar nalam is, de a tovek kelloen uniformak voltak, valamint a hozammal es a minoseggel is meg voltam elegedve. A novenyek kozepesen eros grapefruit aromat arasztanak, ami engem teljesen a nycd-re emlekeztet. A hatas mondjuk teljesen mas, joval szedativabb, mint a dieselnel, ami a magasabb cbd tartalom miatt van. Fotelforradalmaroknak idealis, kiegyensulyozott bodystone.

VC anya:
picture.php


SK CBD:
Az SK CBD egy F1 hibrid, amit egy vcdc es egy skunk klon keresztezesevel hoztam letre. Az anyanak kijelolt skunk feno egy kicsit afganosabb, mint az atlag, inkabb egy super skunkra hasonlit, a buga nagyon vilagos, szinte feher es a szaga sem annyira edeskes, inkabb csiposen budos. Mivel az anyavonal nem tartalmaz semennyi cbd-t, ezert ebbol a hibridbol biztosan hianyoznak majd a cbd only fenotipusok, tehat homozigota magas thc es heterozigota thc+cbd hatoanyagkombinacioju egyedek varhatoak. Szagra ugy gondolom erosebb lesz mint a VC, meg talan valamivel tomorebb viragzat, esetleg picivel nagyobb hozam varhato. Az mar most is feltuno, hogy a sk cbd mennyivel elobb kikelt, ez a heterozishatas miatt lehet, de a masik csapat is beindul majd hamarosan. Nalam vegul kijott a 20/20 vc-bol, vagyis ez alapjan a kelesi arany 100%-osnak mondhato, de az utolso noveny csak 2 hettel vetes utan bujt ki, amikor mar teljesen lemondtam rola, szoval turelmesnek kell lenni.

SK CBD anya:
picture.php
 

sucminee

Active member
Elszarja a linkem ezért inkább csak így: Moxie VCDC. Keress rá szídfájnderen!
 
Last edited:

Medicropper117

Active member
Vad: ez a Vc tényleg nem egy gyorsvonat de arra is rájöttem miért. Megpattanni és csírát ereszteni ugyanannyi idő alatt végzett mindkettő. Viszont a Vc-k csírája gondban van a belső hártya átlyukasztásával. Van bab ami már ledobta a magházat de a taproot még a hártyával küzd. Mindenesetre már 3 a felszínen és a többi is jön kifele.
A lényeg ez, a többi csak infó neked. Legközelebb úgy szaporíts kérlek h bicepsze legyen annak a csírának:)
Edit: a skunkok között van egy triploid is. Reméljük életképes lesz
Edit2: utánaolvastam. Három sziklevél még nem triploid. Sajnos ennyi nem elég:)
Nem is úgy van ez ahogy gondoltam...gondolhattam volna h magamtól nem leszek botanikus:laughing:
 
Last edited:

Medicropper117

Active member
A 30 novénynek nem elég a 100l amit ez a tank tud. Kelleni fog egy külső is és van vízhűtőm. Nyáron baszhatod a tankot a sátron kívül is. 25 fok felett kell a hűtés akármi van
Amugy nem a legideálisabb rendszerek egyike de eddig a kicsikkel nem volt gond hűtés nélkül sem. A wappa tavasszal/nyáron ment. Semmi gond nem volt max 25 volt a víz de inkabb stabil 20
 

GK_420

Active member
Nyárig csak lehozza a kört...vagy mi a terv? Az lemaradt mi a tréning tervezet. 250wattról gyorsan ment az upgrade. :D Na hajrá, kíváncsi leszek.


...Na meg hol a wappa?! :D
 

Medicropper117

Active member
Nem tervezek tréninget. Mivel a tőszám elég magas (a tervek szerint) így 2-3 hétnél több veget nem akarok nekik adni. Annál is inkább mivel a legszebbekről klónt akarok majd szedni hogy csináljak majd egy rendes sog-ot is ha tetszik a mota. Nem a hozam, a cucc;)
 

what_can_there

Well-known member
Nalam is ugyanez volt a gond a maghejjal, nem nagyon van mas opcio, mint lefesziteni roluk. Ez kicsit gatmetszes feeling, de mukodik. Hosszu tavon azt lehet csinalni, hogy keresztezni egy masik magas cbd tartalmu fajtaval, aminek gyorsabb a kelese.
 

Medicropper117

Active member
Fasza, akkor nem csak nálam jött elő. Azt hittem h ezek valami kényes babok és én basztam el valamelyik paraméterrel. Amugy megindultak ezek. 5 fullon kint és a többi is kezdi mutatni magát
 

Medicropper117

Active member
Nah. Hoztam egy képet. 5 Vc már tuti lesz plusz 1 bónusz skunk. További 5 még lehet megmarad de sajnos nem sikerült olyan jól a keltetés mint a skunkoknál. A második eresztés kicsit megnyúlt a leharcolt konyhai fénycső alatt, a skunkok jönnek felfelé szépen. Első többszikű levélpáron dolgozik szinte mind.
Mivel kevesebb tő lesz így hoztam 2-2 trainwreck, orange bud klónt azokról a növényekről amik tőlem vannak az előzőleg félbehagyott körből. Remélem még időben be tudom dobni majd őket. Attol függ hogy állnak mikor a többi a rendszerbe kerülhet
Mindenesetre kicsit belehúzunk a vegbe. Bekapcsoltam egy 250-es dual HPS-t feléjük(ez volt bent)
Reményeim szerint december végén kerülnek majd be, addig manuális locsolás....már ha kelleni fog:)
 

Attachments

  • IMG_2087.jpg
    IMG_2087.jpg
    68.3 KB · Views: 26
M

Mackosajt

Wow, meg csak most latom ezt a naplod. Nem xarral gurugazol T. :D Jo kis setup.
 

Latest posts

Latest posts

Top