What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wappa 250Watt első benti

iwantmorebuds

Active member
Sokszor olvasom ezt, miert csak viragzasra? Fiatal plantnak szukseges h konnyen fejlodjon a gyokerzet ehhez pedig lazitani keellene az ilyen foldkeverekeken.
 

Medicropper117

Active member
A darabolós gyilkos darabol egyenlőre. A szó amit kerestél egyelőre:laughing:
A kendernek oxigéndús közegre van szüksége. Ezt a perlit vagy akármilyen (csavar)lazító alkalmazása nélkül, a B-s virágföld nem tudja.
A helyedben nem locsolnék egy darabig de amugymeg teszel amit akarsz;)
 

Smok420

Member
Oltogatós kommentekre nem vagyok kivancsi. Az idei kinti köröm meg kibebaszott kerti földbe volt mèg is közel 2 méteres bokrok lettek nem kevés hozammal. Első benti köröm virágföld +macskaalom lesz. Havernak igy is szépen működött. Ebbe a projektbe több anyagit már nem fordítok.
 
jaja, a macska alom azon már én is rég gondolkozok!

tudnád linkelni melyik fajta vált be havernak ill. te melyiket fogod venni?

milyen arányba kell keverni, egyenlőre?
 

iwantmorebuds

Active member
Ne haragudj azt hittuk azert a naplo h hozza lehessen szolni, egyebkent akkor meg minek nyitottad meg? Az h az a szerencsetlen tuleli a foldben az egy dolog. Ez csak egy kender ember az egyik legstrapabirobb noveny, a kukabol kivett klonok is megelednek, a vegeredmeny nem teljesen mindegy, vagyis pontositok nekunk az...
Nem ertem azokat az embereket akik ide jonnek de a tanacsokra nem befogadok csak onfejuen mennek elore. Akkor minek ez az egesz?
Te vagy az shiva? :laughing:
 

Smok420

Member
Csak megvette az elsőt amit meglatott. Fajtát nem tudok mondani. Olyan húúú de nagy eltèrès nem hiszem hogy lenne köztük. De sztem valami bio almot veszek.
 
ez jó lehet? szerintem bio!
131985_01_biolux-10-kg-macskaalom.png

macska_alom_001.jpg
 

Medicropper117

Active member
A macskaalom árából kijön egy 10literes perlit. A mackaalommal ellentétben az nem fogja felszipákolni a folyadékot. A macskaalomnak ugyanis nedvszívó hatása van. Nem hiába macskaalom.
Az oltogatást meg nem kell a szivedre venni. Ide mindenki (aki teheti) beállva jön fel. Neked is javaslom, mindjárt másképp fognak kinézni azok az oltogatások amiken egyesek úgy bedurcáznak h képesek accountot törölni h aztán 2 hét múlva regeljen másikat mert valójában a közösség része akar lenni.
Ha itt akarsz maradni akkor szokj hozzá, viszont mi soha senkit nem zavartunk el csak úgy. Tetszik, nem tetszik, ez van. Ez fűtermesztő szakkör "bűnöző" fokon nem teadélután...ha érted mire gondolok;)
Sok sikert a havernak a macskaalomhoz....de lehet nem jol vettem ki...kicsit betéptem mire ezt megírtam szóval már nem emlékszem...látod, ez sem sértés csak már azt se tudom mit akartam mondani:p
 

dev.

Well-known member
Vettél egy szettet nyolcvanezeré. Nem akarok a pénztárcádban turkálni, de komolyan ennyire nagy befektetés egy light mix, vagy legalább egy compo sana? Most komolyan? Ez a macskaalom honnan jött? Ha már bés fődben akarsz termeszteni, lagalább kókusszal és perlittel üssed fel.
 

iwantmorebuds

Active member
Ha meg olcsobb alternativa kell a perlittere akkor rizshéj
Még elonyei is vannak a perlittel szemben amellett h occso es kis mennyisegben is kaphato nem uszik a kozeg tetejere ontozeskor pl
Edit: bar azt hozza kell tennem h nem hasznaltam még
 

Son of Soil

Member
Rizshéj nem penészedik? Én tartanék mindentől ami szerves...még a bio táptól is nemhogy "hulladéktól"

LOL. A kókuszrost nem szerves? Hát a tőzeg?


Amúgy meg mielőtt szegény gyereket elásnátok, hogy macskaalmot használt talaj kiegészítésként, itt egy lista a talajjavító anyagokról, amit mezőgazdaságban használnak és bevált:
fenyőkéreg, szőlő törköly, kókuszrost, perlit, zeolit, bentonit, rizspelyva, vermikulit… lehetne még sorolni.


A zeolitnak és bentonitnak utána lehet olvasni miért is jó, amúgy a macskaalom 2 összetevője. Persze ezeket kinti termesztésnél használják, de ki nyomott már le egy kört is bent virágfölddel és macskaalommal, hogy legyen összehasonlítási alapja? Mert ugye véleményt arról alkotunk, amit kipróbáltunk már és ismerünk…


*/trollolollolo
smile.gif
/

** Króméró, te mesterek mestere, hőkezelésen esik át a zeolit is, és a bentonit is (felpuffad), mielőtt kertészeti célra, vagy macskaalomnak használnák, ha ez nem történne meg, az abszorpciós képessége is töredéke lenne. Ez ugye a fő profilja ennek a 2 matériának.
 
Last edited:

Smok420

Member
Random kép! Még 1 hetet vegelnek es mennek a boxba.
 

Attachments

  • DSC_0031.jpg
    DSC_0031.jpg
    49.8 KB · Views: 16
  • DSC_0033.jpg
    DSC_0033.jpg
    36.6 KB · Views: 19

Latest posts

Latest posts

Top