What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Spoetnik#1 (Paradise Seeds)

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
50 hsz után.
mindkettő stresszeli.. a különbség az, hogy fim félbevágod a top hajtást, nem távolítod el 100%, míg ha topolod akkor azt a hajtáscsúcsot totálisan lemetszed és elzárod a hormontermelését, addig fimmel csak csökkented időlegesen.
 

Ragnarovics

Member
50 hsz után.
mindkettő stresszeli.. a különbség az, hogy fim félbevágod a top hajtást, nem távolítod el 100%, míg ha topolod akkor azt a hajtáscsúcsot totálisan lemetszed és elzárod a hormontermelését, addig fimmel csak csökkented időlegesen.

Köszönöm.
 

Ragnarovics

Member
Na tegnap óta elég nagyot fejlődtek a lányok, azthittem először valaki kicserélte őket :) Tegnap megkínáltam őket a táppal amit feljebb írtam, következőnek vizes locs lesz csak csapvíz felesbe desztilláltal, mert elég kemény erre a víz. Ph mérőt keddre ígérték. Ma toppolás is megvolt 4en az ötödik levan maradva pár nappal őt még nem bántom. Képeket a 20. Napjukon tervezek hozni.
 

Ragnarovics

Member
Megpróbálom a kókusz perlit kombót átültetésnél szerintem, a táppal óvatosan akarok bánni földben a jóbol is megárt a sok. De ha nem tapasztalok negatív változást akkor adom neki rendesen :)
 

Ragnarovics

Member
Amúgy ha így nőnek szerintem a 25-30 napon ültetem át őket, csak azt nemtudom mekkora cserép lenne a jó. 3 literesbe dobáltam bele a magoncokat 5 liter körülibe ellennének amíg végeznek?
 

Ragnarovics

Member
Öten vannak alap területem 60x100 cm magasság 170 amit még 20 centivel tudok bővíteni, ha a földre rakom őket most 20 , foglal el a drén elvezetés
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha földezel, akkor a lehető legnagyobb gyökérzónát célozd meg. ott hely kell a fejlődésnek, ne legye n rootbounded.
 

Ragnarovics

Member
ha földezel, akkor a lehető legnagyobb gyökérzónát célozd meg. ott hely kell a fejlődésnek, ne legye n rootbounded.

Oké. Ha földnél maradok akkor szerzek nekik 5 felmosóvödröt. Ha nagyon megindulnak akkor meg lst zek arról néztem sok videót meg azt élőben is láttam már.
 

Ragnarovics

Member
Arra figyelj h az aljat majd lyukaszd ki.

Jaja mindenképp, jó sok lyukat a drén miatt, lassan növekszik a vízigényük, eddig a 3 literes cserépbe öntöttem 2dl vizet minden második nap amiből fél dl kb kifolyt alul, de már ha a második nap belenyúlok a földbe elég szárazka olyan 3 cm mélyen is. Pedig direkt a cserepek szélénél locsolok ovatosan körbe, dolgozzanak csak a gyökerek :)
 

Ragnarovics

Member
A mai látogatás során is volt részem meglepetésben. Elértek a gyorsan növő szakaszba (ha van nekik olyan) :) tegnap óta belenőttek a lámpába. Kb 4 cm re szokott lenni tőlük. 2 levél fele ropogós barnára pirult. Top után biztos jólesett nekik.
A szárakról vékony hártya kezd leválni gondolom azért mert pár nap alatt egész pofás ceruza vastagságú száruk lett.
Közben tegnap óta a sziklevelek enyhén elkezdtek sárgulni. Remélem csak a kaja kezd fogyni és nem a ph katasztrofális, de azt holnap este tudom már ellenőrizni.
Ha ilyen ütemben növekednek mindenképp lst-znem kell átültetés után főleg,hogy azr olvastam,hogy 12re váltás után nagyot nyúlnak
 

Medicropper117

Active member
Egy ido utan mindenkepp ledobja a sziklevelet....olyan viragzas környékén;)

Kevés a kraft. A sziklevél az első amihez a noveny nyúl. Amíg az megvan addig csúcsra van tápozva...persze csak (fajnak, szakasznak) megfelelő arányú tápnál igaz ez!
Amugy a sziklevelek elvesztése nem nagy kaland. A noveny eszre sem veszi csak elfogyasztja mint ahogy amugyis megtenné ha cudar lenne a helyzet az elején
A szárról veg alatt levalik az a réteg. Teljesen normalis. Te is vedlesz nem?:)
Jo latni h valaki olvasgat...vagy valami homár vagy aki most eloadja magat a 20. kör után:laughing:
(Bocs nem birtam kihagyni;))
 

Ragnarovics

Member
Adtam nekik kakaót ma nincs mese megindultak rendesen. Igen olvastam, hogy a sziklevelet eszi meg elsőnek, legalább látom rajta mi a helyzet kaja ügyben ameddig megvan.
XD majd a 20. Köröm után bejátszom ezt hátha emlékszel majd rá :) Amúgy amikor Hungrowboy naplóját olvastam végig, azthittem a vége felé kiderül, hogy 30 éve ezt csinálja és csak szivat mindenkit :)
 

iwantmorebuds

Active member
Adtam nekik kakaót ma nincs mese megindultak rendesen. Igen olvastam, hogy a sziklevelet eszi meg elsőnek, legalább látom rajta mi a helyzet kaja ügyben ameddig megvan.
XD majd a 20. Köröm után bejátszom ezt hátha emlékszel majd rá :) Amúgy amikor Hungrowboy naplóját olvastam végig, azthittem a vége felé kiderül, hogy 30 éve ezt csinálja és csak szivat mindenkit :)

Es kideult h megse :D oromteli h van aki azt a naplot vegigragta :D nem kis kitartas kellett :D
 
Top