What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Co w ogrodzie rosnie Ci??? 2008!

bolk

Member
Pytanko...

Pytanko...

divinorum a możesz podać jakieś parametry tych swoich paneli LED? Chodzi mi o proporcje diod i ich rodzaje (szerokość generowanego światła)
Naczytałem się z ciekawości wczoraj o tym i kuszące jest dla mnie zmontowanie sobie takiego układu, jedyny problem że led-y są po dziś dzień w fazie testów tylko że widziałem że u ciebie całkiem nieźle to wygląda...
Ładnie ci pączki napuchły ;]
 

lipasss

Active member
ja chcialem sobie kupic ledy ale interesuje mnie ilosc porownywalna do wydajnosci hpsa 150 lub wiecej. Mam malego boxa w tej chwili i siedzacy tam hps wydziela za duzo ciepla ktorego nie moge odprowadzic ze wzgledu na wysoka temperature otoczenia boxa.
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Raport

Raport

Jejku jejku, troche mnie nie bylo, a tu tyle sie zmienilo, troche mlodej krwi przybylo, nowe watki, problemy... milo sie do was wraca.

Moze spoznione ale przynajmniej szczere - noworoczne zyczenia wszystkim jak najwiekszych ilosci marihuany, ale przedewszystkim szczescia i zadowolenia z siebie.

Wszyscy co zapierdalaja to ladnie to robia,
ciesze sie Divi ze twoje planty odbily ladnie i wyrosly na "ludzi" :>,
Bogusik z tymi batami to przesadzasz, takich cukiereczkow ladnych i patentow na mieszanki to jeszcze nie widzialem :>, a tolerancji ci nie zazdroszcze...,
HC szkoda ze po fakcie zobaczylem ze rozdajesz lakocie-dobrocie, po ost doswiadczeniach z twoimi malymi brazowymi plodami chetnie bym stestowal nastepne, ale spokojnie poczekam na swoja kolej mam nadzieje ze duzo osob dzieki tobie bedzie mialo okazje stestowac nowe leprze genetyki.
xy1 a ty jeszcze pamietasz o tym kaktusiku hehe :>, jak bede mial chwile poszukam jak sie tym mozna upodlic, pozdr


A co u mnie ??, eksperyment z kubeczkami od piwa zakonczony wyszlo tak ze z kubeczka uzyskalem przecietnie kolo 6g, napewno jeszcze wroce do tej metody , bo ladnie to sie sprawowalo. Oto foteczki kubeczkow:




















A tutaj 63 dzien moich pieknych panienek Cinnamonow, ladnie rosna, jedna roslina wyraznie bardziej energiczna, rosnie wieksza, szybciej i mocniej kwitnie.
Juz nie moge sie doczekac na koniec ( na oko to jeszcze z 3-4 tyg zostaly), zapowiada sie naprawde wysmienity material. Zapraszam do enlarge'u























Pozdr dla wszystkich uprawiajacych ten sport :joint:
 

wojek

Member
No widzę że pięknie się zaczyna roczek 2008 pozdro for all.
Azzzzzz ładne te twoje kwiatuszki.
 
C

Ca2

Azzzzzz: w coco uzyskasz 2-3x tyle ;) Ja z klonów C99 w butelkach od napojów 1.5L coco...uzyskałem przy braku vegetacji 8-10g. Dając tydzień veg uzyskał bym pewnie około 15g. Z doniczki 3L uzyskałem ponad 30g z dwóch WhiteWidow. Vega miały na parapecie w jałowej ziemi i przez prawie 2 miesiące miały z 15cm i może 5 pięter liści. Do boxa odrazu na flow poleciały i zacnie wybiły. Sadzenie w małych doniczkach ma swoje plusy :) Choć jako małe doniczki preferował bym 2L.
Przy najstępnym sadzeniu w kubkach posadź 2 klony w kokosie i wypatruj plusów ;D

U mnie w ogrodzie...wyleciały HoTMiX'y. Oskarżone o męskość...zostały skazane na nożyczki i spalenie w boniu;D G13xWW ma teraz więcej miejsca bo wyciąłem również przegrodę między HCMx a G13xWW. Sucz już jest na tyle duża, że mniej jak 30g raczej nie powinna dać.
 

bolk

Member
Azzzzzz bardzo ładnie napuchły ci te grejfruty ;] Tak nawiasem mówiąc dla jednych 6g to mało a dla innych w sam raz na dłuższy czas...

Ca2 co natura to natura a w ziemi zawsze rosło i będzie rosło najlepiej ważne są tylko warunki jak masz dużo miejsca i dużo ziemi to wyciągniesz z jednej rośliny więcej niż z 10...

lipasss mam ten sam problem HPS wydziela za dużo ciepła, a że z elektroniki użytkowej mam jako takie pojęcie po technikum mógł bym sobie taki panel zmontować tyle że dobrze było by wiedzieć ile i jakie te diody...
W Polsce jest tylko problem z jednym (z tego co zauważyłem), chodzi o diody generujące światło o paśmie powyżej 700nm a żeby roślina dobrze funkcjonowała potrzebuje go. Z tego co wyczytałem jeśli roślina nie dostaje światła o takim paśmie jeszcze przez godzinę po wyłączeniu zasilania wydaje jej się że ma światło w związku z czym są problemy z kwitnięciem. Farmerzy jakoś to uzupełniają z lepszymi bądź gorszymi efektami. Dlatego padło pytanie do divonium...
 
Last edited:
O

Ojciec

Azzzzzz byś mógł opisać trochę to metode z tymi małymi doniczkami ? Nada sie ten sposób na out. ?
 

Lewar

Member
to jest jakas specjlana metoda ? :D

sadzac w malych doniczkach musisz pamietac o bardzo czestym podlewaniu, niekiedy nawet 2 razy dziennie przy duzyej lampie. w dodatku latwiej jest je przenawozic.

Azzzz, cos wiecej? :>
 
C

Ca2

bolk: właśnie nie:D ręcznie podlewane coco jak i każda dowolna forma hydro bije na łeb na szyje klasyczną uprawę w ziemi. Aby osiągnąć takie rezultaty musiał byś robić kosmiczne mieszanki + napowietrzanie korzeni. Ziemia jałowieje a zrobić blok jakiemuś pierwiastkowi to nie problem. W coco nadmiar nawozu wypłukasz jednym flushem. Niedobór wyleczysz w kilka dni. Kokos to możliwości :) Moje medium ;D
No i jak tu Lewar pisze...małe doniczki należy częściej podlewać. Ziemia powinna być wilgotna i należy pozwolić jej lekko przyschnąć. Pół litrowy kubek kokosu osobiście podlewał bym codziennie aby stale było dość wilgotno. Aby poznać magie tego medium trzeba się przekonać osobiście. Po przesiadce na coco żadko kto wraca do soli. A w ogóle ktoś wraca?:D Nic mi o tym nie wiadomo...;)
Bądź co bądź jest to znakomite rozwiązadnie dla zajawkowiczów napalonych na hydroponikę, którzy nie mają wiele kasy a chcą zakosztować uprawy w czymś nowym i innowacyjnym.
W pokoju mam wiele roślin i wiele z nich sam przesadzałem. Po miesiącu lub dwóch widzę zmiany konsystencji ziemii. Z fajnej pulchnej Belli na torfie robi się krucha i bardzo sypka ziemia niczym z ogorodu. Kokos wystarczy srogo przepłukać i można startować z kolejną uprawą.
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Ca2: Kurde trafiles w samo sedno, z tym 2,3 razy tyle chyba przesadziles troche, moze 1/4 razy tyle wiecej. Bo chyba nie powiesz ze z 0,31 m2 wyciagne 0,5 kg ;p. Nad uprawa w coco zastanawiam sie juz tak na luzaka od pewnego czasu, chyba nastepny grow sprobuje w ten sposob, z czego sie uczyles o tym ??, masz jakiegos linka do poradnika o coco ??.

Lewar: Hehe ta tajna metoda to kubeczki 0,5 l czyli typowe do piwa, kubeczek przy kubeczku i juz. Podlewalem co 2 dni, mysle ze fajna metoda, szczegolnie na male powierzchnie. Robilem tak gdyz dobrze miec sporo krzakow, mozna sie wtedy troche pobawic.... :>.

Ojciec: Na out napewno nie, za szybko by ci schla ziemia i wogole pewnie kosmosy by byly ( ale z drugiej strony dopuki nie sprobujesz to sie nie przekonasz :> ). Na outa spokojnie daja rade, jak to np prezentowal Wilku sadzenie w wiadrach, donicach.

Bolk: Dzieki, uwielbiam te "grejfruty"
:bashhead:

Pozdr
 

NEO-ANGIN

Member
zlotym do sciany :)


a koc to wcale nie jest lipa - do pana nizej. szczegolnie teraz w zime kiedy mamy niskie temperatury ;]
 
Last edited:

Wilk

Member
Azzzzzz said:
Ojciec: Na out napewno nie, za szybko by ci schla ziemia i wogole pewnie kosmosy by byly ( ale z drugiej strony dopuki nie sprobujesz to sie nie przekonasz :> ). Na outa spokojnie daja rade, jak to np prezentowal Wilku sadzenie w wiadrach, donicach.
@Ojciec, krzaki dadzą rade jeśli będziesz ich często doglądał ale faktem jest że to przejebane jeśli będzie gorące lato. Czasami codziennie trzeba było odwiedzać tą samą miejscówe żeby podlać. Najmniejsze wiadra to były 10L i było cięzko a w mniejszych to sobie nawet nie wyobrażam :nono: Tak wyglądała po 1 dniu nieobecności podczas upałów


Ładne powychodziły krzaki ale szczerze to nie polecam wiader. Jak macie mozliwość to sadzcie w ziemi. :rasta:


Pozdrawiam :joint:
 

tredowaty

Member
kolega mial w zeszlym roku wszystko w wiadrach tylko ze wkopanych w ziemie do polowy mniej wiecej i podlewal najczescoe jak bylo goraco co 3 dni wiadra po 20l przykryte z gory trawa i niezle mu to wyszlo calkiem ... nie obawail sie ze jakies zwierzeta mu przeryja ziemie i zniszcza krzaki itp itd jedyny problem taki ze mrowka czerwonym sie bardzo spodobaly owe "donice" :p
 

castlevania

Member
a ja tam koloruje dalej :rasta:

nie wiem jak u was ale u mnie tak pizdzi ze nie chce sie nawet do sklepu po piwo skoczyc:( , ale wystarczy ze otworze moją magiczną skrzyneczke i juz są wakacje, słoneczko, zielony lasek, mnnnn spadam po grilla do piewni :D pozdro!! :wave:

12071DSC03433-med.JPG


12071DSC03425-med.JPG
 

tritexo

Member
co do wiader zawiodlem sie wprawdzie rolsina okazala sie meska ale i tak wczesnie padla slaby drenaz??? za to roslina w pudełku? jak najabrdzije tak zarowno dla roslin poznije wysadzanych i klonow okey da sie wycinsac ten 0,5l słoik suszu dla porownania rolsina w pudełku
36097Obraz_006-med.jpg
36097Obraz_201-med.jpg
i roslina z konkretnego dołka:)
36097Obraz_247.jpg
36097Obraz_217.jpg
 
C

Ca2

Azzzzzz: uczyłem sie z działu Growing in coco coir na głównym IC. Tam jest topic Handwatering coco. Reszta to czysta praktyka...faktycznie bobla jebłem z ta iloscia...ale przy srogich nawozach CO2 plon moglby byc duuuzo wiekszy. Jak ludziki sobie pod 400W wyciągają po 150-300g to w coco moim zdaniem dolną granicą pozostało by to 250. Kokos rozpierdala tym, że nadopiekuńczy początkujący nie przeleje tak łatwo rośliny w coco jak to się ma w przypadku soil. Nawozy też znacznie lepiej wchodzą. Ja obecnie na 2L konewke wpieprzam około płaską łyżeczkę plantonu s...i jest poprostu zajebiście. Biohumusa to musiałem lać po 2 kapsle na 150ml wody gdzie ta dawka jest przeznaczona na litr i roślinki żarły tego ostro.
Ciekawi mnie efekt ripena lub innych dopalaczy ;D
Relaxx
http://img221.imageshack.us/my.php?image=dscf0464xh0.jpg

Tritexa: fosforku brakło tej roślinie aby srożej wyrosła. Purpurowe łodyżki i małe gabaryty to normalny obiaw. Za słabo ją karmiłeś.
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top