What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS WW-k a kezdo kezei alatt.

Nokedlis

Member
Sok a perlit a földedben 30 % elég. Ezeket meg ne tápozd még, a happy frog potting soil, "készföld" ha megnézed hátul van benne minden, ph se menne el elvileg mert dolomit is van benne. ennél a sültnél gyökér gebasz van, a magoncokat kicsi cserépbe tegyed és nem tudod elkúrni az öntözést. pl fél literes cserépben ekkorát nyugodtan el lehet áztatni is mert 2-3nap mulva száraz, sőtt még ekkorával ph-zni is felesleges. 2 hét után majd át ülteted. Egyből nagy cserépben indítani első körben macerás, nem szabad többet vizet önteni a növényre mint amennyit feliszik, mert ezek a picik még be is rohadhatnak gyökérzónában, mert ugye ez a pici még nem párologtatja ki a földet.
Meg merem kockáztatni hogy lehet ennek a cserépnek amiben most van nem ártott volna megfúrni az alját mert az ilyennek kicsi a lyuk és kevés is..A többi magot pici cserépben indítsd, 30% perlit.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
sok ? :D jóvicces vagy :D gyökér gebasz olyan magoncnál, aminek mlg nincs gyökere, mert nem tud fejlődni.. reális a kép tényleg
azt azért elmondom neked, hogy tisztán perlitben szebbek lennének ezek a magoncok ... 100% perlitben ...
 

Nokedlis

Member
Relatív fogalom, mit értessz gyökérzeten. Fél literes cserépben nekem már jön ki az alján gyökér ekkora növényen. Kúrtam már el ugyan így nem egyszer, gyökér berohadás, vagy süti a föld. Vagy még egy órmótlan nagy hülyeség lehet amit nem hiszem hogy elkövetett hogy jól izomból megnyomkodta a földet mielőtt beletette a magot :)

HungryKoala szedd ki és nézd meg mi van velük mert addig csak vita tárgya :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az van velük, hogy van kb 5 centi hajszálvékony megbarnult végű gyökere, mert leégette az erős keverék.. tiszta perlit a csírázáshoz.. aztán lehet tűzdelni.... nincs relatív fogalom, a gyökérzetnek pontos definíciója van ...
 
Udv mindenkinek! Nos jelenleg ott tart a dolog hogy feladtam a foldel valo kuzdelmeket es at terek a hydrora. Nem tudtam normalis foldet osszehozni. Ki lett csiraztatva plusz 5 mag amibol 4 egesz szepen nez ki az 5.-k nem nyilt ki. Van egy elegge taplalek hianyos lanyka plusz meg egy ami szinten nincs tul jo borben. Holnap jovok a reszletekkel plusz az uj rendszerrel ha megkapok mindent. Peace
 
Szep jo napot mindenkinek! Ime itt is lennek az uj felszerelessel es a lanykaimmal akik tobbe kevesbe jo allapotban vannak. Ph belove 6.0 koruli az ertek. Adalek anyagok GHE-tol Floragro bloom es persze a micro. 38l viz van a tankban es mindengyik adalek anyagbol 9.5 ml van benne (hivatalos tablazat alapjan kevertem). Korubelul ennyi meg nagyon uj ez az egesz hydro nekem ugy hogy van meg mit okulni. Peace
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 
Udv Kerteszek!

Egy kis helyzet jelentes a lanyokrol:


  • Lampa ahogy eddig is 12/12-ben megy
  • Elszivot mar hol bekapcsolom hol nem kezd egy kis szagocska lenni
  • ph szokasosan 6.0 van belove a teszt folyadek szerint
  • EC meg mindig ismeretlen...
  • Kovetkezo napokban lesz viz csere szokasos RO viz fullba es mar nagyobb dozisu taplalekkal (tablazat szerint lesz bekeverve)
Es akkor jojjenek a kepek:

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
elég jól helyrejöttek, ha a friss hajtásvéget látod barnulni akkor sok a kaja, nézd meg közelről, a képen nem látszódik és némelyiké karmosodik lefelé, lehet hígitani kell a löttyöt
 

ZoldOvezet

Active member
Az kemény mennyit fejlődtek 8 nap alatt :D áh ha nem veszed meg a rendszert és fődbe maradsz meghaltak vna..szép váltás! Hányszor etetsz egy nap? Mennyi időt?
 
elég jól helyrejöttek, ha a friss hajtásvéget látod barnulni akkor sok a kaja, nézd meg közelről, a képen nem látszódik és némelyiké karmosodik lefelé, lehet hígitani kell a löttyöt

Nem vettem eszre semmifele barnulast sehol. Latszolag jol el vannak ahogy vannak bar kivancsi leszek ha megkapjak a nagyobb dozisu bekevert vizet ahoz mit szolnak. A higitast arra erted hogy kevesebb tapot keverjek majd be nekik ami elore meg van adva a tablazatban?

Az kemény mennyit fejlődtek 8 nap alatt
biggrin.gif
áh ha nem veszed meg a rendszert és fődbe maradsz meghaltak vna..szép váltás! Hányszor etetsz egy nap? Mennyi időt?

Elkeseredesenbe mar nem volt mihez nyulnom ugy osse ko meg kell probalni. Egyelore nem bantam meg es szerintem nyugodt szivvel tudom ajanlani mindenkinek ezt a modelt. Minden meg volt a dobozban ami kell. A tapoktol kezdve a ph teszten plusz ph downon keresztul a teljes kozeg felszereles ja es a levego befuvo vagy hogy is nevezzem... A kerdesedre a valasz pedig, hogy eddig 0-24-ben ment a csepegtetes. Ez gondolod sok nekik? Nezegettem meg korabban mielott keresgeltem az uj rendszert es nem lattam sehol senkinel hogy idokozosen futattna. Vagy csak nem voltam korul tekinto.
 
Egy olyan kerdesem lenne hogy ha a gyoker mar annyira megnott hogy belelog a vizbe es lenyegeben csak ott log benn akkor az roncsolja vagyis inkabb megfullad mert ugye annak levegore s szuksege van igaz? Na mar most akkor ahoz kellene egy Airstone az lenyegeben ugy funkcional hogy bevagom a vizbe es pezseg mint a pezsgotabi?

Akkor mar leirom a tovabbi kerdeseim ha mar nekialatam... A tartaly 50l-es az szamit mennyi viz van benne vagy nem? Monjuk ha tobb a viz tobb tap szukseges...

Nem sok helyen lattam meg ezt a fajta tipusu hydro rendszert es egy helyen lattam hogy valaki 15 percenkent kapcsolgatja a csepegtetot ki be nem 0-24-be. Most igazan nem tudom eldonteni mi lenne az idealis mert eddig tetszett nekik. Semmi jel nem utalt arra hogy igenylik a szunetet...

Peace
 

ZoldOvezet

Active member
Nem tudom,nem dolgoztam még hidróban,de átlagolva beszélek amit idáig tapasztaltam nos..
szerintem lehet nem árt az aljába bele egy AIRDISC nem golyó mert nagy a tankod 1,
1x a gyökerek levegőztetése miatt 1x hogy a táp faszául kavarodjon el és egyenletesen legyen minden mindenhol..a táblázatban kiírt adatok 100% hogy nem kenderhez írták ki és egy tápnál se ahoz írjak mert gondolj bele a sok agromókus nem venné az uborkához ha speciel kenderhez gyártanák csak..ilyen táp nincs és ha nem akarnak bukni akkor nem is lesz,
vontak egy átlagot és csak megközelítő értéket írnak ,elöször feles oldattal kezdtem volna,mert idáig nem tudtak hozzáférni most meg gyanítom van benn v 1000-1200 ppm
ahogy whip is írja karmosodik a levél az erős táptól,és a felső 2 kivételével minden jelentkezni látszik...én is arra voksolok nagyon h a vagy a phd van lent, és az ecd is kurva sok vagy csak az ec kurva sok..hydroba EC mérő nélkül olyan mintha tépnél fű nélkül :D nem lehetetlen..MEGOLDHATÓ..de szenvedős és nem első körbe ajánlott mikor nem tudod azt se h mire hogy reagál egy ÁTLAG növény..az egyiknek tetszik a ph 6 a másiknak sok...az egyiknek tetszik a 800 ppm a másiknak meg lehet a 600 is sok :)

De majd aki hydrozik mint Charass vagy dev,ők jobban el tudják majd mondani :) de szerintem Whip bátyó is zsanelja
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem roncsolja, ha van elég oldott oxigén a keverékben. menjen apumpa 0-24

és igen vagy y kevesebbet raksz hozzá, vagy az adott mennyiséghez hozzáteszel 10 % 0-ás vízet. kb

sokkal gyakrabban kell cserélned az oldatot ec mérő nélkül.. ennyi.. és mindig pontosan mérni a mennyiségeket..
 
Udv mindenkinek!

Csak egy gyors update. Vizcserere kerult a sor. Csakis RO viz plusz az adalek anyagok (GHE). FloraGro, FloraBloom es FloraMicro (soft) mindeggyikbol 15ml 38l vizbe. Ph 6.0-n tartva. Ec, ppm meg mindig ismeretlen, a mero beszerzesevel eleg komoly gondjaim vannak mivel ahol vagyok nincs es ez nem vicc...

Peace
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jó lesz ez ec mérő nélkül is... csak jobban kell figyelned. ha még a párát is fel tudod tolni 90 rh%körülire meglepődsz mi fog történni
 

MuLLeR

Active member
Ha csak RO vízzel mész nem lehet gond EC-vel, de azért ártani nem árt majd 1et beszerezni ha floba tolod feljebb a tápanyagot. Figyelheted meddig mehetsz el nutriensel. Ha napi szinten érintkezel a jányokkal akkor én még a helyedben széndioxidos permetet is alkalmaznék. Ha már 50Literes a tank én kihasználnám már csak azért is mert a pH így lassabban megy fel. Nálam 5-6 naponta van pH állítás. Ennyi idő alatt 0.5-öt mászik fel.
Összeállítottam egy táblázatot igaz más nutriensekből, de szerintem érdemes lenne megkuksiznod. Hátha tudsz belőle hasznosítani vmit. Csak így tovább! Hajrá!
https://drive.google.com/open?id=1j9JMbuszgeOINwYRoHQ39nV5TxRZMnmu
 
Top