What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mazar/150W/MH-HPS/Soil

dev.

Well-known member
Naja, már néha a kis maradék ágakat is elszívtam volna így a kör végére, ismerős az érzés. :D Az izopropilos kivonatolással ismételten felnyitottad a szemem, biztonságosabb eljárásmódnak tűnik a penészes portéka fogyaszthatóvá tételére. Holnap körülnézek hátha találok, mert errefelé a denaturált szeszen kívül nem nagyon ismérnek mást. Legalábbis ott nem, ahol keresni szoktam.
 

Son of Soil

Member
Tisztelt Barátom és Fórum társam!

Ajánlom figyelmébe az Azúr vegyészeti boltot. Kálium szilikátot és isopropanolt is kedvezményes áron tud beszerezni. 1 Liter kálium szilikát 1400ft, amiből 10%-os oldatot kell készíteni és ebből az oldatból 1-2ml/L kell az öntözővízhez. Isopropanolból technikai felhasználásút kell venni, nem vegytisztát, így 1 liter 1000 ft.

Kiváló tisztelettel.
BÉLA!
 

dev.

Well-known member
Ismételten köszönöm a hasznos információkat. Ha arra járok, beugrom ezekért a csemegékért.
 

dev.

Well-known member
Megszülettek az első eredmények.
Ma reggelre roppanósra száradtak, úgyhogy bedunsztoltam őket. 1270g-ot mutat a mérleg, ebből 1099g az üveg súlya, tehát a száraz végeredmény 171g. Ezen kívül lett még 11g szívható popkorn, a leveles fenóról jó sok trimmlevél, illetve 3-4 grammot már elszívtunk gyorsszárítva. A penészes részek 10-15 grammot nyomtak volna.
Szagról és hatásról még korai lenne nyilatkozni, azt majd az érlelés hozza ki igazán, de elöljáróban annyit, hogy már most kurvajó. :)
Ha van rá igény, meg lesz időm, a későbbiekben hozok egy heti bontást a naplóról, a könnyű áttekinthetőség érdekében.
 

Attachments

  • SDC10755.jpg
    SDC10755.jpg
    65.2 KB · Views: 27
  • SDC10757.jpg
    SDC10757.jpg
    78.1 KB · Views: 24

Son of Soil

Member
Mélyen tisztelt nagyságos jó Uram!

Fogadja szívéjes legelismerőbb gratulációmat! S lett volna még itt nagyobb érdem, ha a gazt nem fertőzi a gaz rothadás. Magam, ha felvetésre adtam volna fejem, úgy jó 200 gramm lebegett volna szemem előtt, ha a körülményeket nem sújtja ily balsors, szerintem igazolva lett volna teóriám.

Maradok a legmélyebb tisztelettel, alázatos szolgája,
BÉLA!
 

dev.

Well-known member
Naja, a 200-at szerintem is súrolta volna, de sebaj, majd a kövi körben talán ezt is sikerül elérni, jobban menedzselt párával, ha lehet akkor klónról, és kókuszban. Az előző körhöz képest még így is kis javulás mutatkozik, amit a jó tápnak és fajtának tudok be. Azért így is lett szívni való bőven. :)
Köszönöm az elismerő szavakat.
 
K

kukta

Gratulálok, nagyon szép termés. Én szívesen olvasnám azt a heti bontást.
 

dev.

Well-known member
VEG

1.hét: Két mag, csapvízzel benedvesített papírtörlők közé lett helyezve. Az egyik mag nem mutatott életjelet, úgyhogy Medi tanácsára foggal kicsit megroppantottam. Másnapra életre kelt.
2.hét: Csírázás után mindkét mag 7x7-es, Plagron Light Mix(PLM)-el töltött TEKU poharakba lett ültetve. A hét végére mindkettő föld fölött volt, 4x15w 6400K CFL alatt. pH 6 vizet kaptak, táp nélkül.
3.hét: Enyhe táphiány miatt, Agriplant4-CaN 1:1 arányú oldatot kaptak, EC 1.0-ra lőve.
4.hét: Átültetés következett, PLM, 10l airpotok. Mivel valamennyi tápanyagot tartalaz ez a közeg, sima, pH 6-ra állított vizet kaptak, runoff nélkül(~2l). Bekerült a boxba a 150W MH is, ~65cm-re a növényektől.
5.hét: Először kaptak tápot a hét vége körül, Agri4-CaN 1:1 EC 1.1
6.hét: Mindkét növény hat főszárra lett toppolva, a toppok pedig klónként folytatták az életüket. (mindkettő megéledt)
7.hét: Az alacsony pára miatt beszereztem egy ultrahangos párásítót, ami 20%-ról olykor 60%-ig tornázta fel a relatív páratartalmat. Ez rendkívül felgyorsította a növekedésüket. Utólag belegondolva, legalább 1.5 hetet vesztettem veg-ben, az alacsony pára miatt. A táp a következőre módosult: Agri4-CaN-MgSO4 1:1:1 EC1.2
8.hét: Az EC-t 1.7-ig emeltem, de a MgSO4 mennyisége nem változott. Soknak bizonyult, úgyhogy visszaálltam EC 1.5-re.

Furcsának tűnhet ez a tápozás, ez azért van, mert itt még minden locsolás előtt külön kevertem az oldatot, tankot csak később használtam, és nem arányok szerint mentem, hanem konkrét mennyiség szerint. Arányokat csak utólag számoltam. Valamint, itt még csak ismerkedtem ezekkel a tápokkal. Azóta már kitapasztaltam egy veg-re tökéletesen működő receptet. Agri4-CaN-MgSO4 1:1:0.25. Volt olyan plant, aminek az első hét után már ezt adtam, 1.5 EC-vel. Van olyan is, ami hónapok óta van veg-ben, 7x7 pohárban ezen a kaján. Köszöni, jól van. De tényleg jól.


FLO

1.hét: 18/6-ról 12/12-re lett állítva az időzítő. MH még maradt. Hadrendbe állt a 20 literes tank, amiből kb. 3x tudtam locsolni, magyarul hetente kellett új oldatot keverni. A recept egészen átállásig ez volt: Agri4-CaN-MgSO4 1:1:0.5 EC 1.5
2.hét: Sokat nyúltak, megjelentek a kis pamacsok. A 14. napra már szinte megálltak a nyúlásban, úgyhogy bekerült a 150W HPS.
3.hét: Új, flo-ra való recepttel mentem, immár tankban előre keverve, és arányok szerint:
Agri4-CaN-KNO3-MgSO4
1 : 0.25 : 0.25 : 0.25
Itt volt az első legyező ritkítás, amit a kör folyamán aztán még párszor elvégeztem.
4.hét: Elkezdtek szépen dagadni, nyúlásban teljesen megálltak.
5.hét: Enyhe Ca hiány mutatkozott a növényeken.
6.hét: Mivel Ca-t kaptak eleget, ezért nem a táp, hanem a pH emelése mellett döntöttem. (Itt megjegyezném, PLM-ben ne adjatok pH 6.5 alatti vizet a jányoknak, mert befigyel a Ca hiány. Nem ez volt az első ilyen tapasztalatom ezzel a közeggel, de most tudatosult bennem igazán.)
7.hét: A növények életkorára tekintettel, ismét módosítottam a recepten. Kikerült belőle a CaN, ezzel alacsonyabb N, és magasabb K szintet elérve.
Agri4-KNO3-MgSO4
1 : 0.25 : 0.25 EC 1.6
8.hét: Ekkorra már szaglottak rendesen, a pár körös szénszűrőt is átütötte a szag.
9.hét: Különösebb esemény nem történt.
10.hét: A 70. napon kezdődő penészt fedeztem fel az egyik csúcson, úgyhogy haladéktalanul szüreteltem.

FLO-ban szinte minden locsolásnál külön mértem a két növény drain vizét, és a kapott eredmények alapján kaptak tápos, avagy sima vizet. EC 2.0 fölött sima víz, alatta tápos. Így égés nélkül hozható.
 

KovKris

Member
Na, átkerültek az airpotokba, 2l vizet kaptak fejenként, runoff nélkül, 5ml/l emBio-val. Szép gyökérzetük volt, sajnos fél kézzel nem sikerült normálisan fókuszált képet csinálni róla. Bekerült föléjük a 150W MH is, egyelőre 65 centire a potoktól, nehogy sok legyen nekik. Most egy ideig játszok még a szívóventi fordulatszámával, hogy értelmes hőmérsékletet varázsoljak. :tiphat:

Szia! Bocs ha faszságot kérdezek de a cserepek mögött az a fekete műanyagnak tűnő cucc az mi?...befújó, légbeömlő?
 

dev.

Well-known member
Az egy szellőzéstechnikai elem, derékszögű átalakító, 125mm-es csőről alakít át szögletes csatornára. Kívül belül lefújtam matt feketére, fénycsapdaként használtam.
 

KovKris

Member
Az egy szellőzéstechnikai elem, derékszögű átalakító, 125mm-es csőről alakít át szögletes csatornára. Kívül belül lefújtam matt feketére, fénycsapdaként használtam.

Igen, most már vágom, később ahogy haladtam a naplód olvasásával esett róla szó...és így már összeraktam hogy mi is lehet ez:biggrin:...amugy gratulálok a naplódhoz, fasza, összeszedett, áttekinthető. Tanulságos volt számomra, sok hasznos információt adott.
Respect!
 

Latest posts

Latest posts

Top