What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mazar/150W/MH-HPS/Soil

dev.

Well-known member
Na, megnyitom az év első naplóját, igaz, csak jan 20. körül fog indulni, de addig hozok majd pár képet, vagy valami.

Két fotós, fem. mazart indítok magról, 50x65 alapterületű szekrényben.
Közeg: Plagron light mix, 10l airpotokban, kézi öntözés.
Fény: első 7-10 napban 4x15w 6400k cfl, kapcsolás utáni 2. hétig 150W MH, majd 150W HPS végig.
Kaja: Agriplant4, kálcium-nitrát, em-bio, esetleg keserűsó. pH állításra foszforsav. Csapvizet fogok használni, de erősen gondolkodom egy kisebb RO szűrő beszerzésén, ezzel kapcsolatban ha valaki megosztaná a tapasztalatait, megköszönném.
Vent: Az elszívásról egy Vents TT125 gondoskodik, 360-as szűrőn keresztül.
Tréning: 4 vagy 6 főszárra fogom toppolni őket, ha kell supercrop, hogy egy szintbe kerüljenek, aztán kapcsolás után 1-2 héttel erős legyező ritkítás. Legalábbis ez a terv.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, hulla vagyok, megyek aludni, buék.
 
Last edited:

Medicropper117

Active member
Ro szűrőből olyat vegyél amihez van puffertartály. Az sem probléma (sőt) ha az előszűrő betétek fizikálisan nagyok. Akkor hosszabb ideig elmennek csere nélkül.
 

dev.

Well-known member
Lehet hülye kérdés, de miért fontos a puffertartály?

Én kapásból ezt az alább mellékeltet néztem ki, 190l/nap, nincs puffertartály, 30k körül van az ára, de ezen kívül túl sok infót nem találtam róla.
 

Attachments

  • s-l300.jpg
    s-l300.jpg
    9.1 KB · Views: 34

Medicropper117

Active member
A puffertartályosak valamivel jobbak mivel a hálózati nyomásról általában ezek a szűrők irgalmatlanul lassuak. Ha van egy puffered akkor legalabb az első 10 liter nem azon az átfolyási sebességen megy amit az RO membrán enged.
Ezen felül vannak a rásegítőszivattyúsok amik a membránon egy emelt nyomással tolják át a vizet növelve a tisztítóképességet. Azok gyakorlatilag szinte 100-ban szűrnek. Nekem nincs szivattyúm. 40ppm-et enged ki. Ha ennél jobb kell akkor kell a szivattyús de az én tapasztalatom az h a hidrohoz elég a sima is.
Azt a 190l/napot nem nagyon hiszem el hacsak nem tisztít olyan jól és képes átengedni annyit.
Lehet h az enyém egy gagyi szar, nincs beállítva rendesen de a puffer kiürülése után kb 10l/5 óra
Remelem segitettem
 

dev.

Well-known member
Ha "csak" ennyi az előnye a puffertartálynak, akkor jó lesz nekem nélküle is, a szűrt víz csövét bevezetem egy kannába, vagy vödörbe, aztán hagyom éjszakára. 10l RO+10l csapvíz, ebből kb. 3x locsolok, azaz egy hétig.

Az viszont nem tiszta, hogy csere szűrőt honnan szerválhatnék hozzá. Ugyanis egyik gróshopba sincs kifejezetten hozzá, pedig több helyen is árulják. Vagy ezek ilyen univerzális cuccok?
 

Medicropper117

Active member
Azért nem eszik azt olyan forrón. Nekem egy hónapig állt a membrán víz nélkül azt semmi baja. Persze lehet csak mákom volt.
A szűrőbetéteket nem kell nyomas alatt cserelni. Legalabbis en nem tudok rola h kellene. Abban viszont igazad van h vasarlas elott erdemes gondoskodni a pótalkatrészek forrásáról is. Ha teheted vegyél egy garnitúrát a készülékkel és akkor elvagy pár évig. Vagy hasznalod amig jó es veszel ujat ha az egyszerubb:):)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem annyi időről beszélek, amíg kicseréled, hanem napokig hetekig használaton kívül. a száradás nem pikkpakk..ha pont szerencséd volt és lezártad a szelepeket, lehetett benne annyi ami elég.. de füvesektől mit vársz? még akkor is elfelejted ha előtte leírod papírra, hogy mit kéne csinálni..

ezt a nyomás alatt cserét honnan szedted amúgy ? :D
 

dev.

Well-known member
A tápozásról.


Agriplant4-et, kálcium-nitrátot és magnézium-szulfátot(keserűsó) fogok használni. Mivel három fő összetevője lesz a receptemnek, három törzsoldatot készítettem, így az arányokat tetszőlegesen változtathatom. Mindegyikből 100 grammot oldottam fel 1-1l ioncserélt vízben, így 10ml tartalmaz 1g-ot.

A recept terveim szerint a következő lesz:
0.8g/l agri4
0.2g/l Ca-N
0.2g/l MgSO4

Ez a csapvíz iontartalmát nem számolva mg/l-ben (N-P-K-Ca-Mg-S):
95-49-166-38-34-24

Kicsit alacsony így a kálium szintje ezért lehet, hogy a kapcsolás utáni 4-6. héttől áttérek 1.0-0.1-0.1 arányra. Úgy döntöttem, ameddig nem állok át kókuszra, nem veszek RO szűrőt, így elképzelhető, hogy ezekkel a mennyiségekkel túl magas EC-t kapok. Ha így történne, csak a 60-80%-át kapják majd ennek.(vagy 1,2l vízhez ugyanezt). Hogy elkerüljem a sófelhalmozódást, minden 3. locsi sima vizes lesz, de majd meglátom a runoff EC mit mutat.(itt egyébként megjegyezném, a "sima víz" pH állítottat jelent)
Első 7-10 napot kis, 7x7 cserepekben fogják tölteni, mivel a light-mix előre tápozott közeg, ez alatt nem kapnak tápoldatot. Ezután kerülnek 10l air-potba, itt legkorábban két hét után tápozom őket. Magyarul,szinte kapcsolásig csak sima vizet kapnak, és ezzel az egy recepttel megyek, hacsak a helyzet nem kívánja máshogy. A kör alatt végig pH6.8-as oldattal fogok dolgozni, ebben a közegben a túl alacsony pH (6.5 alatti) okozott már Ca hiányt. Ezen kívül az átültetés utáni első locsival kapnak 5ml/l emBio-t, amit a teljes ciklus alatt még néha megismétlek.

Ez a terv, aztán meglátjuk mi jön össze. Akinek van tapasztalata agriplant4-el, az idenyöghetné, hogy hogyan használta. Igen Soil, rád gondolok. :D
 
C

CrazyKender

Hy, na ha már ennyire benne vagy, öntözővized Ca és Mg tartalmát tudod már? Vagy az örök ismeretlen ebben a számításban? �� :D
 

Son of Soil

Member
Nah akkor pár gondolat:
Felesleges vagdosnod őket, a mazar zömök felépítésű, jól és gyorsan oszlanak a hormonok növényen belül, 2 kötözéssel megoldható a 8 csúcshajtás, lehúzod oldalra egy kötéssel és vele szemben kikötöd a szárat a cseréphez, hogy ne tépje ki magát a földből növekedés közben, sokkhatás nincs, gyorsabb a növekedés.

Vegyél egy EC mérőt, ha nincs, ha van, mérd meg a csapvizedet. 0.6 EC-ig jól lehet vele dolgozni(0.5-ig hydrora is alkalmas), agrihoz N pótlásra kálium-nitrát jobban passzol, ha már csapvizezel. Ha megfelelő a ph és ec nem kell CaN, ha ennek ellenére kalcium hiány tünetei jönnek elő, csak akkor gondolkodj el azon, hogy CaN-t adsz , addig felesleges.

Ha pontos törzsoldatot akarsz készíteni, akkor mérleg elő, rárakod a mérőedényt, kinullázod, beleöntöd a tápot, és felöntöd az 1 literes jelölésig, mert így valóban 1 liter lesz a végeredmény, ha 1 liter vízbe szóród a tápot, az utána nem 1 liter lesz.

Ha nem akarsz só felhalmozódást, néha csinálj egy 30%-os runoff locsolást és mérj rá. A light mix egy tőzeg keverék, hasonló a cocohoz, nem lesz ettől semmi baja.

Igazából nem tudom még milyen segítség kellene neked, mert ha ezek megvannak, nem nagyon kell szerintem más segítsége, a mazar az egyik legkönnyebben termeszthető fajta, jó a hozam, és nagy a tűrőképessége, max a tömör virágzat miatt penészveszélyes fajta, talán ez az egy gyengesége. De jól bírja a szárazságot, a hőingadozást, a magas hőfokot, a magas EC-t, a ph ingadozást. Tipikus afgánskunk. Ja és a végeredmény is jó lesz, még ha el is baszod kicsit, hálás fajta.
 
C

CrazyKender

Nah akkor pár gondolat:
Felesleges vagdosnod őket, a mazar zömök felépítésű, jól és gyorsan oszlanak a hormonok növényen belül, 2 kötözéssel megoldható a 8 csúcshajtás, lehúzod oldalra egy kötéssel és vele szemben kikötöd a szárat a cseréphez, hogy ne tépje ki magát a földből növekedés közben, sokkhatás nincs, gyorsabb a növekedés.

Vegyél egy EC mérőt, ha nincs, ha van, mérd meg a csapvizedet. 0.6 EC-ig jól lehet vele dolgozni(0.5-ig hydrora is alkalmas), agrihoz N pótlásra kálium-nitrát jobban passzol, ha már csapvizezel. Ha megfelelő a ph és ec nem kell CaN, ha ennek ellenére kalcium hiány tünetei jönnek elő, csak akkor gondolkodj el azon, hogy CaN-t adsz , addig felesleges.

Ha pontos törzsoldatot akarsz készíteni, akkor mérleg elő, rárakod a mérőedényt, kinullázod, beleöntöd a tápot, és felöntöd az 1 literes jelölésig, mert így valóban 1 liter lesz a végeredmény, ha 1 liter vízbe szóród a tápot, az utána nem 1 liter lesz.

Ha nem akarsz só felhalmozódást, néha csinálj egy 30%-os runoff locsolást és mérj rá. A light mix egy tőzeg keverék, hasonló a cocohoz, nem lesz ettől semmi baja.

Igazából nem tudom még milyen segítség kellene neked, mert ha ezek megvannak, nem nagyon kell szerintem más segítsége, a mazar az egyik legkönnyebben termeszthető fajta, jó a hozam, és nagy a tűrőképessége, max a tömör virágzat miatt penészveszélyes fajta, talán ez az egy gyengesége. De jól bírja a szárazságot, a hőingadozást, a magas hőfokot, a magas EC-t, a ph ingadozást. Tipikus afgánskunk. Ja és a végeredmény is jó lesz, még ha el is baszod kicsit, hálás fajta.

Biztos jó ötlet ebből a receptből kivenni a CaN-t?
Jomagam még keveslem is a Ca-t..és még azt a keveset is megvonnád tőle😀.. vagy megfelelő ph és ec mellett arányaiban kevesebb Ca-t ránt fel?
?? ? ?
 

Son of Soil

Member
A csapvízben átlagosan magyar honban 150 mg Ca van. A növény Ca igénye átlagosan Ca:N 1:1. Én sem használtam calcinitet csapvízzel, sose volt kalcium hiányom. Ha neki lenne, akkor meg pakoljon bele, de felesleges telerakni a vizet vele, csak emeli az EC-t. Ilyen esetben ezért jobb nitrát kiegészítésre a kálium-nitrát.
Minek a 4 kérdőjel?!!!444!
 
C

CrazyKender

Ha kozel 150mg Ca van a csapvízbenan akkor nem szoltam...eddig 50-100 mg-vel számoltam, illetve erről tudtam... /Nálam arányaiban több a Ca az N-től olyan 1,2:1 , de ez énvagyok:D /
A négy kérdőjel meg arra vonatkozott amit írtál,hogy megfelelő ph,ec mellett nem kell neki annyi h az arányok jók legyenek. Na mind1 nem kötözködni meg idepiszkítani akartam, csak egy kerdés volt.
/Dev neked meg ganjaban gazdag boldog uj évet:D :D /
 

dev.

Well-known member
Nah akkor pár gondolat:
Felesleges vagdosnod őket, a mazar zömök felépítésű, jól és gyorsan oszlanak a hormonok növényen belül, 2 kötözéssel megoldható a 8 csúcshajtás, lehúzod oldalra egy kötéssel és vele szemben kikötöd a szárat a cseréphez, hogy ne tépje ki magát a földből növekedés közben, sokkhatás nincs, gyorsabb a növekedés.

Vegyél egy EC mérőt, ha nincs, ha van, mérd meg a csapvizedet. 0.6 EC-ig jól lehet vele dolgozni(0.5-ig hydrora is alkalmas), agrihoz N pótlásra kálium-nitrát jobban passzol, ha már csapvizezel. Ha megfelelő a ph és ec nem kell CaN, ha ennek ellenére kalcium hiány tünetei jönnek elő, csak akkor gondolkodj el azon, hogy CaN-t adsz , addig felesleges.

Ha pontos törzsoldatot akarsz készíteni, akkor mérleg elő, rárakod a mérőedényt, kinullázod, beleöntöd a tápot, és felöntöd az 1 literes jelölésig, mert így valóban 1 liter lesz a végeredmény, ha 1 liter vízbe szóród a tápot, az utána nem 1 liter lesz.

Ha nem akarsz só felhalmozódást, néha csinálj egy 30%-os runoff locsolást és mérj rá. A light mix egy tőzeg keverék, hasonló a cocohoz, nem lesz ettől semmi baja.

Igazából nem tudom még milyen segítség kellene neked, mert ha ezek megvannak, nem nagyon kell szerintem más segítsége, a mazar az egyik legkönnyebben termeszthető fajta, jó a hozam, és nagy a tűrőképessége, max a tömör virágzat miatt penészveszélyes fajta, talán ez az egy gyengesége. De jól bírja a szárazságot, a hőingadozást, a magas hőfokot, a magas EC-t, a ph ingadozást. Tipikus afgánskunk. Ja és a végeredmény is jó lesz, még ha el is baszod kicsit, hálás fajta.

A tréningről annyit, hogy hiszek neked, elvégre van tapasztalatod a mazarral. Az lst viszont nem a kedvencem mióta félbereccsentettem egy növit, de ha valóban úgy látom, hogy jobb lenne neki, akkor ezt fogom alkalmazni.

Na, ez a kálium-nitrát nem jó ötlet, hanem egyenesen kurvajó. Magamtól biztos nem jut eszembe. :)
A CaN-t akkor elhagyom, helyette KNO3 lesz. Így a recept erre módosul:

0.8g/l Agri4
0.2g/l KNO3
0.2g/l MgSO4

tehát, a csapvíz iontartalmát nem számolva: 90-49-243-0-34-24
Ez így flo-ra asszem közel tökéletes. A csapvizem EC-je egyébként 0.6. Runoffot mindig mérem, az alapján kezdem el tápozni őket. A penésztől pedig egyáltalán nem tartok, a szoba páratartalma így fűtési szezonban 35%, ha bekapcsol a lámpa a boxban, még lejebb megy.

Hy, na ha már ennyire benne vagy, öntözővized Ca és Mg tartalmát tudod már? Vagy az örök ismeretlen ebben a számításban? �� :D

Az utolsó adat szerint, amiről tudok 100mg a Ca, de ennek ellenére elképzelhető, hogy 150 körül van, ahogy soil is mondja. Mg mennyiségéről nem tudok mit mondani, olyan 20-40mg lehet, de erről nincs adatom. Eddig egy komponensű tápot használtam, Ca nélkül, mégsem volt hiánytünetem, csak a túl alacsony ph miatt.
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top