What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vc/SK CBD -800W

Medicropper117

Active member
Azért néznek ki ilyen xarú' mert én nyomom nem pedig Króm. A box valami green box vagy mi a hányás. Középkategória, mind árban mind minőségben. Viszont van 4 ajtaja. Két ajtó ami arra van tervezve de a két oldala is nyílik ugye a zipzár mentén. 200mm-es csövezést belerakhatsz. Alul van 2x80mm a kábeleknek külön.
Nah itt az első kép a vezérlőről. Tudom hogy ugyanezt meg lehet oldani azzal hogy veszek egy hőmérséklet szabályzós ventit de az csak 2 fokozatot tud meg amugyis....szeretek barkacsolni, a cuccok 95%-a megvolt az elozo projectekből stb stb
Gyakorlatilag egy kétállású kapcsoló egyik oldalára kötöttem a vezérlőt, a másik oldal csak simán átenged. Erre azért van szükség h a vezérlőtől függetlenül is tudjam kapcsolni a ventit, folyamatos üzemmód éjszakára mikor a párásító nem megy.
A dolog lényege az volna hogy fény alatt ultra magas párában, ködben tartsam a növényeket. Amikor a hőmérséklet eléri a 25 fokot a venti bekapcsol és addig megy amíg 22,5 fok lesz ismét. Aztan ez ismetlodik feny alatt ujra es ujra.

Ez a bekötés -telóról vagyok ugyhogy egyesével jönnek-

Ez pedig egy kép arról hogy kötöttem be a ventit. Ezek alapján az is be tudja kötni aki full hulye a villanyhoz....mint én

Ömlesztve is mehet. Ha egybe tudod rántani akkor nyomassad. Köszi

Hoztam egy esti képet...talán látni majd a különbséget.
A pára így 80-85%. Egyik másik helyen sztem a 90et rugdossa. Holnap tuti felveszek egy napot hogy pontosan lássam mennyire haladnak.
 

Attachments

  • IMG_2186.jpg
    IMG_2186.jpg
    61.2 KB · Views: 14
  • IMG_2187.jpg
    IMG_2187.jpg
    53.4 KB · Views: 15
  • IMG_2188.jpg
    IMG_2188.jpg
    56.6 KB · Views: 18
  • IMG_2194.jpg
    IMG_2194.jpg
    48.7 KB · Views: 19
Last edited by a moderator:

Medicropper117

Active member
Dev: mértem egy ec-t. 510 volt. Az kb 0,7-0,75. Egy egy sziklevelet már elkezdtek kizabalni szoval napi 2x fogok etetni naponta innentől
 

what_can_there

Well-known member
Azt irod, hogy ejszaka folyamatos a venti mukodese, szerintem meg nyugodtan lekapcsolhatod foleg akkor, ha a paratartalom magasan tartasa a cel. Volt mar nalam tobbszor is ugy kert, hogy a zaj miatt ejszaka nem mentek a ventik, ennek az egyetlen hatranya az, hogy viragzo vegen konnyebben berohadnak a bugak, de vegetativ szakaszban semmi gondot nem okozott meg nalam.

Szepek, szerintem jol haladnak, csak az a baj, hogy nem chromegamixben vannak. ;)
 

Medicropper117

Active member
Hát a pára csak nappal kell. Mert a két hps nyitott ablakkal csinál 35-öt:)
Éjszaka a szobai 65-70. Igazabol állhatna a venti éjszaka. Csináltam már olyat. Inkább csak megszokás h éjszaka járatom de lehet rad hallgatok es at se kapcsolom. Igy akkor lampakapcsolas utan tutira beragad a pára...reggel meg majd bekapcsol ha kell
Cromemegamix allitolag jobb is mint az aero hidro. Krumplival meg náddal króm csinált már 300%-os hozamjavulást is
 

Medicropper117

Active member
Tegnap elkezdtem visszavenni a fényt fél órával. 16 óra alá még nem biztos hogy megyek addig amíg nem látom h mi merre hány kalács de elég jól haladnak így sztem mire megütöm a 12őt pont ideális méretben lesznek. Az elrendezés nem a legszerencsésebb. Az idő sürget így toppolni nincs idő. A középső sor majd valszeg kap egy lst-t de lehet azt se. Szépen jönnek fel az oldalágak is egyelőre.
EC valahol 0,8 körül. 580 ppm-et mértem tegnap miután emeltem, de lehet nem volt teljes a keveredés még. Ph 6 körül van
A héten emelem 1,2 köré szép lassan
Edit: jah igen. Egy két plant kizabálta a szikeket és az egyik mutatott Ca és N hiányt az egyszikű leveleken. Valamint kicsit lila lett a levélnyél mindnél, így mától, folyamatosan kapják a naftát fény alatt. 2 napja napi 3x locsoltam egyre hosszabb ideig minden alkalommal. Úgy tűnik bírják már a folyamatos üzemet. A pumpán van egy szívócsonk, állítható szeleppel szabályozható h mennyi levegőt szívjon be. Azért azt megnyitottam kicsit biztos ami biztos
 

Attachments

  • IMG_2197.jpg
    IMG_2197.jpg
    73.8 KB · Views: 19

Medicropper117

Active member
Nem tudom. Megszoktam...biztos csak egy rossz berögződés csak de én így csinálom.
Időközben visszakapcsoltam az időzítőt a pumpa alá. Inkabb csak napi 5x locsolok amíg nem látom h kevés lenne vagy virágzásba nem érünk.
 

dev.

Well-known member
Nem tudom. Megszoktam...biztos csak egy rossz berögződés csak de én így csinálom.
Időközben visszakapcsoltam az időzítőt a pumpa alá. Inkabb csak napi 5x locsolok amíg nem látom h kevés lenne vagy virágzásba nem érünk.

Nem feltétlenül rossz az, pont az előnyeire lennék kíváncsi.

Amúgy fasza cucc ez a kis termosztát, de nem teljesen világos hogyan is vezérli a ventit. Ki-be kapcsolja, vagy két sebességes a venti, és ezek között vált?
 

Medicropper117

Active member
Az előnye h bevárom vele az ivarérettséget. Meggyőződésem h jobbat hoz a növény ha 16-18 ora alatt eri el az ivarerettseget. Addig nem szeretem átkapcsolni amíg nincs elővirág.
Lehet oltári nagy baromság amugy....de vegeredmenyben nagyobb növény=több mokk. Ebben tuti igazam van. Az ivarérettséget 12 alatt is eléri ugyan de jobbszeretem tudni az elején h minden rendben és nincs töke a menyasszonynak. Mondom...ez inkabb csak egy megszokás, beidegződés mint tudomanyosan alatamasztott dolog.
A vezérlő ki be kapcsolgatja a ventit. Amikor eléri a box hőmérséklete a 25öt, bekapcsol és addig megy amíg le nem esik 22,5-re. A párásító meg folyamatosan megy. Fasza kis ködben úsznak a növények. Bár ez látszik is a fejlődésen.
Mondjuk kezdő vagyok...lehet hidróban minden ilyen csak szeretem elhitetni magammal h jól nyomom:laughing:
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
előnyei : nincs akkora hirtelen nyúlás például. zömökebbek maradnak, shorter internodes. főleg, ha ezt mhval tolja végig a kapcsolásig.
sokkhatás csökkentése, nem fog egy napra se megtorpanni.
hátránya sokkal lassabb az átállás +2 hét legalább

és nem baromság, az, hogy kimutatja a nemét, még nem jelent teljes genetikai potenciált, de már sokkal közelebb vagy, hozzá, mint magról 12/12 vagy 1-2 hét után kapcsolással..
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jóvan .. most mindjárt megmagyarázod, hogy te 1 hétre bontod az átállást 12 órára 18 ról.. és igen lassabban történik.. mivelhogy csak azt nézd .. mikor van a leghosszabb nap nyáron ? július 21 ? vagy ilyesmi ...
és mikor kezdenek igazán virágozni ? ja hogy szeptember 21 után, ami nem hajlamos korral virágozni, csak a fényhatásra .. vagy egy original haze esetle g ? szerinted mikor kezdene virágozni ? és készülne el ? januárban.. ha szerencséd van
mindegy, hogy 1 hétre vagy 3 hónapra húzódik az átállás, ha egy fotoperiodikus növényt virágoztatni akarsz, akkor ahhoz kell a 12/12 és pont ..
 

Medicropper117

Active member
Én egy kérdést tettem fel te meg pökhendiskedsz. Csak azért nem küldelek el most a qrva anyádba mert ismerlek....de legközelebb leszel szives nem összekeverni oláh pistikével...
Nekem eddig az tűnt fel hogy ha folyamatosan csökkentem a fényt és úgy érem el a 12őt akkor az átállás megvan egy hét alatt miután 12/12-ben kapja a fényt. Lehet ez csak az ivarérettségnek köszönhető....jah várj!!!! nem!!! mivel az utolsó 2 wappa is ivarérett volt és azt csak átbasztam egyik napról a másikra mégis majd 2 hét volt az átállás.
Ezért kérdeztem....mert a tapasztalatom szembe megy az állításoddal.
Arról nem beszélve h qrvára össze vissza fogalmazol és vagy 10 perc dekódolni a mondataid. Az utolsó posztod se magyar hanem valami rumungló nyelven íródott vagy mijafasz...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ismersz ? ha ismernél tudnád jól, hogy ilyen okoskodó geciláda vagyok, de akkor a humorérzéked meg a másik se érkezett meg.. távesz báktáló te rúdugró..
 

Dapk

Active member
Veteran
-nálam is flottabb az átállás csökkentve /amúgy régen én is átbaszás párti voltam/ én ezt azzal magyarázom, hogy nincs akkora shokk mint egyik napról a másikra 12-nél

edit: mindannyian buzik vagytok, hej!
 

Son of Soil

Member
Na, akkor én is leírom a tapasztalataimat. Kezdem a megfigyelésekkel, mert szórakozgattam ezzel, egy azonos anyáról szedett klónokról lesz szó.
Napi 15 perces csökkentés: 24 nap alatt érsz 18 óráról 12-re. Mikor elértél a 12/12-es fázishoz 2 nap után már látható a virágzás, tobzódnak a pistillek.
Napi 30 perces csökkentés: 12 nap alatt érsz 18 óráról 12-re. Mikor elértél a 12/12-es fázishoz 5 nap után már látható a virágzás, tobzódnak a pistillek.
Napi 60 perces csökkentés: 6 nap alatt érsz 18 óráról 12-re. Mikor elértél a 12/12-es fázishoz 10-12 nap után már látható a virágzás, tobzódnak a pistillek.
Napi 6 órás csökkentés: 12-14 nap után látszik a virágzás kezdete rendesen.
Csak egy fajtával próbálgattam, szóval ez nem szentírás.

Mit is kéne kiinduló pontnak venni? Természetesen azt, amikor elkezded az órákat csökkenteni. Miért? Mert akkor jött az elhatározás, hogy te most virágoztatni akarsz.
Scrog/lst/faszomtudjamégmi: A 15 perces napi állítást ajánlanám, mert ha nincs meg a kívánt méret, kinézet, meg tudsz állni pár napra, majd folytatod a procedúrát.
Sog: Azonnali átcsapás, vagy rögtön gyökeresedés után mehet 12/12 alá.

P.S.: Holnap túrós csuszát és káposztás cvekedlit csinálok.
 

Medicropper117

Active member
ismersz ? ha ismernél tudnád jól, hogy ilyen okoskodó geciláda vagyok, de akkor a humorérzéked meg a másik se érkezett meg.. távesz báktáló te rúdugró..

Nem arról van szó. Hanem hogy egy kérdést tettem fel te meg mindjárt valami hülyének állítasz be. Az meg h ismerlek nem arra vonatkozott hogy tudnám milyen ember vagy a hétköznapokban. Ha csak a monitor mögül ismernélek akkor írtam volna egy modnak h bannoljon! Te okostojás:laughing: (értelmeztem neked:p)
Soul. Nah, erről ugatok de látod h a tekintetes úr nem érti. Nekem eddig mindegyik fotóssal bevált a fél óra és 5-6 nap után már virágzott. Most jelenleg marad a 17 vagy 16,5 mittomén hol tartok. Hagyom még pár napot aztan elkezdem visszavenni ismét. Még nem elég nagyok.
 
este 6-tól reggel 6-ig megy nálad a pilács amikor már 12/12-ben van?

18/6-nál mikor kapcsol be nálad?

ezt csak azért kérdezem, mert érdekel, hogy honnan veszed el a napi fél óra fényt, már ha érted mire gondolok.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem akartam és nem is fogok az értetlen fejednek írni.. de miről beszélsz számolj, már egy kis matek nem fog ártani, és akkor megérted szól példáját.

1 + 14 az mennyi ?

24 meg 2 az mennyi ?


melyik a több?

és még oltogatsz ?

te idegbajos..


de plusz ezt nem bírom ki hogy ne írjam még ide.. és ha jobban megnézed.. mégis mi inditja el a virágzást ? jé a 12 /12 .. 15 perces átállítással mennyivel tovább van már 12/12 közelében 3-4 nap vagy mennyi is, tudod nem megy a matek.. nehezen adok össze.. és az egyszeri átállítással mennyi idő után kezd virágozni ? két hét ? nem gyanús véletlenül hogy kb az intenzív virágzásra az átállás ugyanannyi a 12/12 közelségével ? és akkor miről ugattam ? hogy mindegy meddig nyújtod el...
 

Latest posts

Latest posts

Top