What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

AK 48, Nirvana Seeds. Pc Grow

Medicropper117

Active member
Toppolja is persze en a mostani fazisrol beszelek, tokmindegy auto e vagy nem e fenyt ugyanugy hasznositja e? :D

Nye nye nye nye. Akkoris nekem van igazam...mégha neked is. :laughing:

Nah a lényeg h a kötözés az nem egyenlő a 4 levélpáros növények derékba hajlítgatásával.
Amugy valószínűleg több időre lesz szükség h ez virágoztatható legyen. Ez így még lófasz. Ha most átkapcsolod vagy akár egy hét múlva akkor lesz rajta 2 cigire való ha mákod van.
Idősebb növény= több leadott virág (ez nem minden esetben igaz de itt nálad igen)
 
Nye nye nye nye. Akkoris nekem van igazam...mégha neked is. :laughing:

Nah a lényeg h a kötözés az nem egyenlő a 4 levélpáros növények derékba hajlítgatásával.
Amugy valószínűleg több időre lesz szükség h ez virágoztatható legyen. Ez így még lófasz. Ha most átkapcsolod vagy akár egy hét múlva akkor lesz rajta 2 cigire való ha mákod van.
Idősebb növény= több leadott virág (ez nem minden esetben igaz de itt nálad igen)


Toppolni nem igazan szeretnem, ugy megtorpan a novesben. A kotozes nem volna megoldas? Vagy mindenkepp mutet legyen?
 

sucminee

Active member
Várd meg amíg kifejlődik az 5. levélpár nagyjából és akkor vágd vissza úgy hogy csak az alsó 2 levélpárt(4 hajtást), a sziklevél fölött, hagyd meg. Ezek lesznek később a főszáraid. Berakod a cserepet középre a 4 szárat pedig tereled a boxod 4 oldala felé és közéjük berakod a lámpát. Én így csinálnám.

Valahogy így gondoltam:
picture.php
 
Várd meg amíg kifejlődik az 5. levélpár nagyjából és akkor vágd vissza úgy hogy csak az alsó 2 levélpárt(4 hajtást), a sziklevél fölött, hagyd meg. Ezek lesznek később a főszáraid. Berakod a cserepet középre a 4 szárat pedig tereled a boxod 4 oldala felé és közéjük berakod a lámpát. Én így csinálnám.

Valahogy így gondoltam:
View Image


Ertem, en is ezt. Majd a kovetkezo korom vertical.lessz. kb ahogy te is mondod. De ez a pc boxocska mar kivan alakitva...mostmar nem foogom atfabrikalni. tul nagy melo lenne, es nemtudom hogy hö gondok leennenek-e.
 
Fiuk lanyok, ismet volna egy kerdesem...
Ha kb 10 liter viznek beallitom a ph erteket, kb 6.0 ra. Es azt mind nem hasznalom el...csak kb 2-3 het leforgasa alatt. fog valtozni az ertek-e? Vagy allandoan 6on marad?
 

Son of Soil

Member
Ez nem egy könnyen megválaszolható kérdés. Mivel állítod a ph-t? Hogy tárolod a vizet? Milyen a víz minősége? Sötétben, 20 fokon, oxigéntől elzárva sokkal tartósabbak a vegyületek, így a ph érték is.
De a jó hír, hogy ki tudod mérni. Nem egy nehéz dolog.

Erre jó a ph csepp teszter. Ezt használják ph mérők kalibrálásának ellenőrzésére is. Nem téved, nincs szonda, hiába bontottad fel 2 éve, akkor is működik. Nem pontos, de egy irányértéket jól mutat.
 

Son of Soil

Member
Nem akarlak elkeseríteni, de az kb. a kuka kategória. Sokkal jobban jársz egy csepp teszterrel. Nálam 20 ropis hanna ph mérő van, és ennek is évente ki kell cserélni a szondáját, mert sajnos ennyit bír utána pontatlan, vagy nem kalibrálható. Nem hiszem, hogy az a sárga pár ezres pontos lenne. Használtam milwaukee-t is, annak fél évet bírt ki a szondája. A ph mérő ott kezdődik, hogy a szonda cserélhető.
 
Ertem, szerencsere van csepegtetosom is :D Ugy hogy mindkettovel, fogom nezni. Majd ha belejovok ebbe az egeszbe akkor, talan beruhazok egy dragabb ph merore. De ehez a pc-es menethez, eleg lessz akkor a papirusz is:D
 
3 het! (21nap)

Sziasztok. Nos, semmi extra nem tortent.
Meg mindig simma csapvizet kap...kb 2-3 naponta ontozom.
A kotozes az megy 1000rel... Veletllenul sikerult letornom rola egy levelet..." bocsanatot kertem tole". Az oldal hajtasok is kezdtek erosodni.
Par nap mulva, Adok neki egy pici Grow tapot.
Jah es beszereltem nehany gatyi kinai, led-csikot. A sotetebb helyekre.

A boxban:
Homerseklet: Min=19 Max=25
Para: Min=50% Max=80%

Varom a kerdeseket, otleteket, eszreveteleket, szidasokat.
Udv Kovi!
 

Attachments

  • 3hetv.jpg
    3hetv.jpg
    82 KB · Views: 21
  • 20161125_195259.jpg
    20161125_195259.jpg
    35.1 KB · Views: 23
  • 20161129_204623.jpg
    20161129_204623.jpg
    39 KB · Views: 23

Off/On

Member
Így 3 hetesen, hogy teljesít illatra a kicsike? Van valami megoldásod virágzás idejére szag ellen? Mert ugyan én még nem neveltem ak-t , de annyit hallottam róla,hogy mocskosul tud bűzölögni. Vagy nálad sem gond a szag? későbbiekben a párát szerintem próbáld meg letornázni valahogy,mert baj lesz belőle. Am szép a kicsike.
 
Így 3 hetesen, hogy teljesít illatra a kicsike? Van valami megoldásod virágzás idejére szag ellen? Mert ugyan én még nem neveltem ak-t , de annyit hallottam róla,hogy mocskosul tud bűzölögni. Vagy nálad sem gond a szag? későbbiekben a párát szerintem próbáld meg letornázni valahogy,mert baj lesz belőle. Am szép a kicsike.


"Illata" csak akkor van amikor kinyitom a boxot. Es nem annyira gond.
 
4 het (2 nappal kevesebb azaz 26 nap.)

Atkapcsoltam, 12/12-be (26 naposan). 3 napja kb megtoppoltam. Gondoltam picitt megtorpan, a novesben...de nemigazan akart. Nap mind nap nö. Utolso locsolas, 2 liter viz / 2 ml Bio-Growal, volt.
A 6500k egoket, kb az 5-dik hetig meg benthagyom, a nyulas vegett.
Majd cserelek, 2x30w+1x20w 2500 kelvinesre.
Azert kapcsolok viragzasra, mert ha kb megduplazodik a noveny az pont jo lesssz! Koszonom a Figyelmet.
A kepet kozotes elott csinaltam :D:thank you:
 

Attachments

  • 4hetv.jpg
    4hetv.jpg
    72.5 KB · Views: 22
Egy kis upp..
4-5 naponta igenyel 1,5 liter vizet. Amiben mar 1ml/L bio grow van.
Kotozes megy. (muszaly)
Egyik egot atcsereltem 2500 kelvinesre, majd az 5 heten a tobbit is.
Koszonom a figyelmet.
Homerseklet 18-25 fok kozott, para 40-80%
 

Attachments

  • 20161209_205448.jpg
    20161209_205448.jpg
    69.6 KB · Views: 24

Latest posts

Latest posts

Top