What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wappa/400W/coco

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
umm kapizsgálsz valamit lalikám, ezért van a vita egyébiránt arról, hogy miért jobb EC értékkel dolgozni, és nem TDS el vagyis ppm ben
 

sucminee

Active member
Átjött, ezért nem is emeltem rögtön azokra az értékekre amiket mondtál. Csak fokozatosan haladok felfele. Ezt nem tudom megerősíteni, mert nincs EC mérőm és sose volt RO vizem. Majd lesz. Igen pontosan az amire gondolsz, kilötykölt táp. Nekem is úgy tűnik hogy jól haladnak, feltűnően gyorsabban nőnek mint földben nekem ez a nagyon durva élmény benne. Nem akarom eltúlozni de sztem 3 hetesen szoktak így kinézni földben, kb, talán még akkor se.
 

iwantmorebuds

Active member
Ha kisebb potba kezdessz meg gyorsabb lett volna sztem :)
Hallgass medire es figyelj a higeniara igyis johet eleg meglepetes az ellen legalabb tehetsz konnyen :)
Edit: am en allandoan azt olvasom mindenhol hogy kokuszban lassabb az eleje, nos osszehasonlitasi alapom nincs max naplok alapjan de azert ez konnyen cafolhato :)
Csak sokan elfelejtik h tapanyag is kell kokuszba :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
aero > dwc, topfeed, nft, grodan > kókusz, perlit, vermikulit > földkeverék
inkább erre gondoltam, mint cserépméret
 

sucminee

Active member
Nekem már ez is szuperszonikus. A cserépméret azért lett ez mert ez már megvolt. Nézegettem ezt az aero dolgot. Nem tűnik nagy cuccnak de akkor miért nem azt csinálja mindenki? Hol a buktató? Némi kpe cső, pumpa, szórófej stb. Vertikálba baromi jónak néz ki még ha csak u alakban is rakom ki a boxot vagy legalább egy v alakban.
 

sucminee

Active member
Mivel mar a negyedik levelpart is kinyomta rendesen es az otodiket bontogatta szokasomhoz hiven megtopoltam oket a masodik levelpar folott. Az elozo kepeken latszodo kozelebbi balos kicsit kihagytam o meg nem eleg nagy ehhez de nem is olyan sokara o is sorra kerul majd. Ha hazaerek melobol majd rakok kepet.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ott a buktató, hogy nem két forint összerakni egy aero rendszert. plusz a többi buktató, ami minden rendszernél van ha nem tudod mit hogyan maximalizálj ki belőle
 

sucminee

Active member
Igert kepek:
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Azert sem adom fel az otletem es csak ki fogom probalni. Majd kirakom vhol itt hogy mit szandekozok a rendszerbe berakni azt ti meg majd legfeljebb jol beszoltok h azzal mit akarsz hulyegyerek de akkor is jatszani akarok :biggrin:
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de mit akarsz ötletelni ? há' segítünk bazze.. mielött valaminek nekilendülsz ..
aranyszabály.. inkább kérdezz 2x faszságot, min t egyszer megcsináld a faszságot
 

sucminee

Active member
Itt is 130+ oldalt akarunk?

Ez fajt. Nem vagyok profi de azert lement mar par kor miota kfre regisztraltam. Csak nem kell annyi ha csak nem melyen reszletezunk majd kiemelten "szakmai" temakat.

Whip: persze, ezert is irtam hogy bedobom majd a terveimet a kozosbe aztan ki ki legjobb tudasa szerint hozzarak ( emlitett szorofej markaja vagy pelda egy mar megfelelo pumpara ) aztan egy ido utan csak osszeall vmi amire mar azt lehet mondani hogy Approved es mehet a menet. Nem a spanyol viaszt akarom feltalalni, inkabb konkret markakat termekeket szeretnek latni amelyek kompatibilisek lehetnek egyutt. Nem biztos hogy mindenre gondolnek elso korben amire kellene, sot biztos hogy nem. Ebben tudnatok segiteni.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nekem sokkal többször fájt sokkal több minden, minthogy 130 oldalon keresztül kérdezhessek az első körömre.. akkor nem volt meg ilyen flanczos internet meg miegymás.. örültél ha valami szakirodalomhoz hozzájutottál nyomtatva

én nem kívánom senkinek se azt, amiket tapasztalnom kellett, ahhoz hogy elérjem azt amit tudni akarok.. mert ugye nem volt kiktől kérdezni amikor baj lett :D
 

sucminee

Active member
Sok tarsammal egyutt orulok is az internetnek. Informaciorobbanas korat eljuk. Probalom kihasznalni a lehetosegeket azokon a teruleteken amik erdekelnek. Nem vitatom hogy lehetne sokkal rosszabb de ha mar vki megtapasztalta akkor szamomra az a normalis ha ellenszolgaltatas nelkul megprobalja ezt tovabbadni annak aki ezt keri es erdemes ra. Alapvetoen az eletben is igy velekedek. Keves hasonlo felfogassal talalkoztam eddig de amikor osszejott akkor azok mindig kiugroan jok voltak a maguk teruleten legyen szo barmirol. Ebbol azt a konkluziot vontam le h ez egy jo irany es ezert nem akarok leterni rola. Persze nem kenyszerithetek ra senkit legfeljebb megprobalhatom rabeszelni h megis aztan ha nem hat nem.

Bud: inkabb a scrog fele hajlik a kezem de valojaban csak jo sok top jobbra-balra kotozgetessel hogy legyen mit porkolni mert az utcai ha jo is akkor is csak 0,6g 3k ba ami valljuk be lofasz meg esti feny. Jah es altalaban meg szar is... A celom inkabb kivalasztani a negy kozul egyet amit tovabb viszek amig lesz vmi ertelmes strainem. Jovore valo tekintettel egy bubba x c99 et akarok majd de a breederkedestol tavol allok. Egy eve nem volt kertem bent es odakint is kb a ridegtartas volt a jellemzo (ennek ellenere meglepoen jok lettek) szal most csak vissza akarok razodni. Meg aztan, lehet furcsan hangzik, de mostanra mar ott tartok h majdnem jobban szeretem nevelni nezegetni oket mint szivni.
 

hungrowboy

Member
Bocs hogy ide irok, csak nem ertem miert durva ez a 130+ oldal , az rendben hogy nem volt meg itt ennyi, de engem eljuttatatok a legvegeig sikeresen, szerintem ez csak azt jelenti hogy sok onzetlen ember van itt, aki szivesen megosztja a tudasat.Persze kaptam boven hideget meleget de ez hozza jar. Szerintem itt latszik hogy van ertelme a forumnak, hogy segitunk a madiknak, kesobb remelem en is tudok! Es meg annyit hogy legalabb nem pangott a forum, szerintem sokkal aktivabb volt mint mostanaban.
 

Medicropper117

Active member
Egy aero rendszer hangos. De ne egy 300m3-es ventit képzelj el. Lóerős pumpáról beszélünk minimum. 15k liter/óra még kevés kb...ha igy jobban megy
Klón nélkül felejtsd el. Ismerni kell a fajta igenyeit olyan szinten h tudd melyik heten meddig mehetsz a táppal....es meg akkor is kiserletezgetni kell h mi a csúcs stb stb. Magrol csak szopsz vele, ezt garantalom.
(Meglepo modon amugy a kamu aero az egyik legegyszerubb es leghatekonyabb gyokereztetesi modszer)
Ha a hangos rendszer, az anyanovenyek tartása és egy jóadag szabadidő feláldozása nem gond akkor csináld.
Egy aero kertnek nagyüzemi termelésben van csak értelme. Maskulonben (emberi) energiapocsekolas.
Akkor mar dwc. 20 forintbol összerakod es ugyanugy odabasz. Vagy akarmelyik aktiv hidro.
Feltéve ha true aero rendszert akarsz es nem valami rossz dwc aerogarden hibridet
 

what_can_there

Well-known member
Nem kell oda annyi kakao, az aero lenyege, hogy porlasztani kell az vizet. Ezt elerheted ugy is, hogy alacsony nyomason folyatod a vizet, ami egy gyorsan forgo feluletre jut, ott aztan szetporlad kulonosebb problema nelkul. Az a 15ezer liter/oras minimum kapacitas, eleg eros tulzas velemenyem szerint.
Amugy meg semmivel sem lesz jobb, mint egy jol osszerakott barmilyen hidro, mindegyiket lehet jol is, meg rosszul is csinalni.
 

Latest posts

Latest posts

Top