What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Csajok a boxban

Status
Not open for further replies.

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az inkább a gyenge légkeverés miatt van, egy normális csőventi egy jól zárt boxban olyan huzatot csinál leviszi a fejedet. legalábbis nálam a homeboxot összerántotta amikor be volt zárva, plusz még a boxban is kell(ene) lenni ventilátornak. ekkora különbség máshogy nem lehetne.
 

jepjep

Member
az inkább a gyenge légkeverés miatt van, egy normális csőventi egy jól zárt boxban olyan huzatot csinál leviszi a fejedet. legalábbis nálam a homeboxot összerántotta amikor be volt zárva, plusz még a boxban is kell(ene) lenni ventilátornak. ekkora különbség máshogy nem lehetne.
Ok. Részemről befejezett a téma.
 

Medicropper117

Active member
Ha a lampa alatt egy ponton 37et mersz akkor az ott, annyi is. Hacsak nem szar a hőmérő.
Más kérdés h a növénynek bírnia kell ha minden más megfelelő (kiszivas,co szint stb stb)

Whiped, a hűtött alkatrészen átfolyatott vízhez, hogy érteleme is legyen, olyan hűtésre van szükség ami qrva sok energiába telik. A peltier cellás hűtő amit csináltam jegesre fagyott mikor csak a cellát kellett hűteni. Amint beleküldtem a szobahomersekletu folyadekot azonnal megszűnt a hűtés. Vagyis annyit ért mint szarnak a pofon. És már ez is egy 2x60 wattról üzemelő szerkezet volt. A pumpat meg az adaptert a peltier cella hütéséhez már nem is számolom.
God
Vagy veszel egy Hailea vízhűtőt vagy szerzel/veszel egy kompresszoros páramentesítőt.
Kis átalakítással zseniális vízhűtővé varázsolható ha nem félsz mókolni. De egy sörcsap hűtésből is lehet. Vagy az a sörcsap kompresszora volna mint a páramentesítő esetében?!
A lényeg h nézz utána a water chiller DIY guglis keresésnek és döntsd el mit szeretnél. A Hailea qrva drága de az egyik legjobb a piacon. Az ebayen kapható akvariumi vizhutoket is felejtsd el. Azok is peltier cellás szarok, kis buzi akvariumokhoz és sztem egy rakás fos mind a hatásfokát nézve.
Remélem segítettem. Ha nem megy megtalalni ami neked kell szolj es ha jókedvemben talalsz segítek:p
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
vagy ki kell rakni a boxból a tápfolyadéktartályt és akkor is nyerhetsz pár fokot, nyomassad a buborékokat bele ezerrel.
forditsd meg a ciklust,ha most nappal világítasz... éjszaka világits és nappal legyen sötét--
azzal is nyersz pár fokot.
u.i.: feltételezem láttál már homeboxot jepjep.. 3 szellőzőnyílás van az alsó részén. és ha a tetején van az elszívónyilás, mert a legmagasabb ponton van a szűrő, a meleg tulajdonsága amúgyis az, hogy felfelé irányul.. és így nincs olyan része a boxnak ahol ne lenne a tetejéig iszonyatos erős felfelé ható elszívás.. mégis hogy lenne ekkora különbség mesélj már kicsit bővebben. nem durcáskodni kell .. arra ki kiváncsi? amit kommenteltél semmi értelme..
 

iwantmorebuds

Active member
Mert tevedesekhez vezethet,bar ha azt is belekalkulalja,hogy joval magasabb hömersekletet mer,akkor nem gaz.
Nalam 37 fok van lampa alatt 15 cmrel es 27 fok ugyanugy csucsmagassagban a box szelen egy csucs arnyekaban. A növenyek virulnak.A 27 fokbol kiindulva minden ok.37 fokbol kiindulva meg hhuha de meleg van..Egyebbkent a helyisegbe 25fok.
Ezert kell a jo legmozgas, akkor ez nem fordulhatna elo. Am lehet h virulnak de a bugak nem biztos h orulni fognak a 37foknak.
 

God_Speed

Member
Először is köszi mindenkinek a meglátásokat!
Jepjep értem hogy mire gondolsz nem mindenhol van olyan rohadt meleg de attól még van olyan pont ahol sajnos tud 37fokot mérni a hőmérő ha árnyékba mérne ennyit akkor már 45 lenne a ott ahol eddig 37 volt ha jól sejtem.
Hőmérsékletek úgy néznek ki átlagban:
alul cserepeknél: 25/30
lámpánál: 25/37
pára meg: 55/70
Naponta regisztrálom ezek kb. kiátlagolva.
Van egy 280m3 szénszűrő és ebből megy a ct-be ezt megszívja egy 780m3 venti és ez helységen kívülre távozik aluflex csövön. Ahogy a képen látszik összevissza kanyarog az aluflex spórolni próbáltam így nem vágtam le viszont így most annyi kanyar van hogy a venti dimmer nélkül megy és nem kopog a szén az aluflexben.

Ezt a inkább megcsinálom esztétikusra és akkor a venti sem kell menjen csutkán.


Igen eddig nem zavarta a szemem de így hogy próbálok mindenhol egy kis hűtést elérni elkerülhetetlen.

Alul van egy kis vacak WC venti az 0-24 fúj be
[URL="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68232&pictureid=1620957"]

Ezenkívül még van ez az asztali venti ez fújja őket alul gondoltam fellógatni őket a lámpa aljával egy vonalban
[/URL]
[URL="https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=68232&pictureid=1620956"]
Bocs ezen is van egy kis sufni megoldás hogy eltartsa a hátulját a sátortól

Még egy kisebb vagy hasonló ventiben gondolkodok mint eggyel fentebbi képen és akkor alul felül keringetve van a levegő fölül meg kiszívja a szénszűrőn.
Bocs a sok sufniért de általában a pillanat megoldások nyertek hiába sokat kell még tanulni!
[/URL]
 

God_Speed

Member
Bocsi hogy kettőbe szedem nem a postokat akarom gyűjteni csak ez az előző is már elég terjedelmes lett.
Valamint ez külön megér egyet úgy érzem:

Medic
remélem egy jó pillanatodban csíplek el amikor olvasod, épp nagy cigi készen a legutóbbi szüret vezér melletti csúcsából hideg sör szisszent:
Végig néztem amit a google kínált:
Ahogy látom van a hűtős megoldás valamint vannak az általad is említett kompresszoros párátlanítós megoldások.
Az a vízhűtő az brutál de árban is még messze van tőlem:D
Bütykölés sosem akadály szívesen csinálom.
Mindkettőhöz vennem kell ezt azt úgyhogy még vacilálok.


http://www.simplyhydro.com/free5.htm
Ez talán a legegyszerűbb megoldásnak tűnik kérdés hozza-e azt a hatásfokot?
https://forum.growkind.com/forum/cu...n/45938-cheap-and-effective-diy-water-chiller
Ez a párátlanítós és az oldal legalján van egy igencsak igényesen megoldott verzió nagyon szimpatikus. Kicsit több a bütykölés de az nem gond.
http://www.marijuanapassion.com/forum/showthread.php?t=61060/
Ez talán az első megoldás képekkel.

Találtam párátlanítót és kis hűtőt is kábé egy árban vannak mindkét rendszerhez kell még egy kis keringető szivattyú ha jól látom na most nekem van egy ilyenem de lehet ez kicsit böszme hozzá azt tudom hogy alapvetően tök másra való de hátha jó:


Az egyetlen dolog amiért jobban tetszik ez a hűtő/fűtő elektromos hűtőtáska:
http://www.jofogas.hu/somogy/Waeco_..._220V_12V__Mini_huto_29L_50633442.htm?first=1
Mert egy fűtetlen helységem van és télen voltak már gondjaim, amit a jövőben profibban kívánok megoldani melegvíz keringetésével és ezzel az eszközzel talán két legyet ütnék egy csapással. De az a következő napló lesz majd télen :D

Előre is köszi, remélem nem gurítom el a pöttyöst ezzel a rohadt sok linkel és kérdéssel!
 

God_Speed

Member
Whiped
Köszi a tippeket!
Éjszaka megy a rendszer kezdetektől, úgyhogy ezt már kipipáltam.
Sajnos a tápos tartályt nem tudom kitenni a sátorból az a következő rendszer lesz itt visszacsöpög az edények aljából a tartályba így tudom folyamatosan keringetni nekik.
 

God_Speed

Member
Helyzetjelentes:
Alakul, hianytunetek minimalizalodtak, amint korrigalom a ventis kérdéskort jó lesz a taposviz hutesben meg vacilalok melyi is lenne a tuti
Köszi minden tippet!
Képek később jönnek!
 

Medicropper117

Active member
A hűtős megoldás az szerintem könnyebb. De maga a hűtő is mehet. Abban a tartaly az csokolom. Ha ügyes vagy megbütykölöd a betápot egy "relé-szondával" amit beallitassz 20 fokra;)
Ismerek olyat aki ilyenen agyalt. Talan azota meg is csinalta
Ha jó hűtőt veszel hozzá tuti jó a hatásfok de a kompresszoros hűtés már teljesen megfelelő mégha nem is a legjobb az egység.
A pumpa az nagyon nagyon sok. Nem volt kedvem annyi nagyont írni mint amilyen sok az a pumpa. Még nagy aero-hoz is max 10 bar kell, ez hatot nyom. Tudod mit csinál ez a szilós tömítéssel?:)
Ne felejtsd el h 20 fok már elég a hűtést illetően. Ebben gondolkodj.
Sok sikert
 

God_Speed

Member
Van az a pont amikor már kezd látszani hogy az alagutnak vége van, ugyan még messze de van neki :)
Onnantól már kurvara élvezi az ember:


Nem mondom sok még a hiba de azért úgy érzem alakulnak a csajok valamicske lesz belőle!
 

God_Speed

Member
Medic:
Köszi szépen hogy raneztel a dolgokra! Hát akkor az a pumpa még marad a polcon egy ideig! Jól szétdurrant volna minden tőle :D Azt találtam ki hogy a hűtő/fűtő táskába teszek két spirált vagy megcsináltatom savállóbol kis átmérő, lehetőleg vékony falvastagsag vagy ha túl drága akkor vékony falú műanyagból. Egyikben keringetem a táposvizet másik spiralban meg hideg vizet. A boksz két falára szépen végig kigyoztatok hasonló vékony csövet és azzal osszekotom, télen ugyanezt melegvizzel szerintetek 4-5 fokot letud vinni a dobozban egy ilyen hűtés?
 

God_Speed

Member
Hát eléggé Móricka rajz lett de remélem az előző leírásommal együtt valamelyest már értelmezhetőbb hogy mire gondoltam. Ha már elvileg hűt/fűt a táska. Amiben nem vagyok biztos hogy a boksz oldalán végig futó vékony csőben keringetett hideg víz attudja adni a hideget a boksz légterének?
 

God_Speed

Member
Es bocs ami még lemaradt még egy keringető pumpa a hűtő/fűtő rendszerhez amit egy szobai termosztátra kötök amin tudok éjszakai/nappali hőfokot állítani. A tapvizes pumpat most elsőre egy analóg időzítővel kötöm be de később hőmérséklet alapon szabalyoznam azt is.
 

God_Speed

Member
Szevasztok,
Helyzetjelentes:
Pár napnyi tavollet sajnos majdnem az egyik halálát okozta eldugult az egyik öntözőgomba algatol de a H2O2 már bekerult a keretbe. Viszont miközben az exkalapot olvasgattam ezt talaltam:
A 16-18C körüli hőmérséklet lenne ideális és egyes állítások szerint a 21C feletti hőmérsékletű tápoldat már okozója lehet a gyökereket érintő problémának. (Mások szerint a 25-28C tápoldat is simán feldolgozható ha a direkt levegőztetés a 0,5L/perc/liter érték felett van és rendszeresen adagolsz H2O2-t.) Ha a rendszerben lévő fertőzött növényeket áthelyezed egy másik rendszerbe talpra állítani őket akkor elkerülheted a rendszerben lévő többi növény továbbfertőzését.

Na most szerintetek melyikkel járok most jobban ha veszek gyorsan egy levegőkompresszort ami tud 3900l/óra teljesítményt a 40l-es táptartalyhoz vagy fabrikaljam össze a hűtőtaskas rendszert?

Előre is köszi mindent!
 

Káresz

Member
Szevasztok,
Helyzetjelentes:
Pár napnyi tavollet sajnos majdnem az egyik halálát okozta eldugult az egyik öntözőgomba algatol de a H2O2 már bekerult a keretbe. Viszont miközben az exkalapot olvasgattam ezt talaltam:
A 16-18C körüli hőmérséklet lenne ideális és egyes állítások szerint a 21C feletti hőmérsékletű tápoldat már okozója lehet a gyökereket érintő problémának. (Mások szerint a 25-28C tápoldat is simán feldolgozható ha a direkt levegőztetés a 0,5L/perc/liter érték felett van és rendszeresen adagolsz H2O2-t.) Ha a rendszerben lévő fertőzött növényeket áthelyezed egy másik rendszerbe talpra állítani őket akkor elkerülheted a rendszerben lévő többi növény továbbfertőzését.

Na most szerintetek melyikkel járok most jobban ha veszek gyorsan egy levegőkompresszort ami tud 3900l/óra teljesítményt a 40l-es táptartalyhoz vagy fabrikaljam össze a hűtőtaskas rendszert?

Előre is köszi mindent!

21c nem vészes, dwc-ben én paprikának ha barnul a gyökere, levágom a barnákat, meg h2o2 és abszolút túléli, viszont ha már késő akkor késő..
 

Medicropper117

Active member
Huhhh....annyi mindent akarok írni. Nem is tudom hol kezdjem.
A tápoldat hőmérséklet és zoxigén.

Van jó és rossz baktériumtenyészet. Hidróban is van, kell is. A jó bacik a hideg vízben is megélnek. A rosszak a melegben virulnak. Nem kell túlspirázni. Nem a szomszéd az ellenfél, aki jobb/több füvet ad el a masik oldalon álló coffee shopban. Mondhatnam ugy is h eloszor egy alap legyen meg. Ha az eredmenyt hoz es stabilan tartod vele a javulast gondolkodhatsz a kihegyezésen. Ha a 19 fokot tudod tartani az már nagyon baba. Sőt, sokan evekig hidroznak hutes nelkul. Eddig nekem sem volt
Az oldat hűtése megoldható a rajzolt abran lathato rendszerrel. A box hm korrigalas sztem fejeltos. Kellene egy rakas lamella meg cella jah meg 1-2 fokos víz h láss javulást. Akkor meg nem beszeltunk a lecsapodo páráról a csöveken amiket nem akarsz amikor flo végén megfejeli a sátor oldalát az ág mert nem bírja el a viragokat:p

Télen a fűtés megoldható. Az biztosan segitene. De vastagabb csövekkel

Zoxigén
A 3900l/h az gigasok;)
Nem azert kellene levegoztetes h a zoxigentartalom magas legyen. Nálad azt a közeg megoldja.
DWC-ben es egyebb megoldasokra kell a pumpa, főként ahol a gyokerzet nagy resze belenott a vödörbe/tankba es nem akarod h fulladjon/rohadjon.
Az oldatot szokták vele keverni olyan rendszerben ahol nem forog a folyadek. Amire amugy kellemesebb megoldas egy akvariumi keringető. Az a bigyo ami az áramlást kelti.
Halkabb es sokkal jobb a hatasfoka

A peroxidos kezelés

Használ, kell is néha de mindent kicsinál a gyökérzónában. Jót, rosszat egyaránt. Ha nincs a gyökérzet a folyadékban a heti 1x-i tápcsere mellett sok baj nem lehet. Eddig se volt nem?!:p
Mégha kicsit magasabb is a hm mint az idealis. Ha 25-28 fok akkor egy kezelest nyomathatsz ha nagyon ráparáztál erre a baci dologra, de kb annyi. 1 körben ha 1 nem elég ott mar nagy baj van
Ne hallgass a sok hulyere h adagolgatva azt a fost forróvízben is lehet termeszteni. Jah lehet...aki olyan hulye h öntözgeti a peroxidot meg vesz még1 pumpát a hűtés helyett az csinalja csak. A gyokerzet a 15-20 fokos tartomanyt szereti.

A mit és miért fontos.
Sok sikert
 

God_Speed

Member
Köszi medic a részletes választ megfogadom, mint aggódó szülő nyulkalok megoldások után, így már összefüggésben kezdem látni a helyzetet.

Köszi az infót!
 

GK_420

Active member
Most akkor hogy lett a tápozás végül beállítva? Mert valami még mindig nem tűnik tökéletesnek (bár már alakul).
Illetve az a nagy keverő venti telibe fújja a közeget és mulcsot meg nem használsz, nem szárította még ki a közeget túlzottan?!
 
Status
Not open for further replies.
Top