What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Grow Box Design

f2obsession

Active member
Te hány darab/milyen izzót használsz, és milyen hozamot tudsz velük elérni?

https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/20535

Én f?leg ezt használom, de vannak már jobbak (V-Tac evolution series), csak még akadozik az ellátás bel?lük.

Ebb?l (a 20W-osból) 6db alatt jött le 50-60g, ami nagyon rossz eredménynek számít. Én egyrészt türelmetlen is vagyok (nem vegeltetek eleget nagy hozamokhoz), másrészt penészre er?sen hajlamos fajtákat favorizálok (ezért is jobb szeretem nem kitölteni a rendelkezésre álló helyet), harmadrészt nem szeretek nagy mennyiséget egyszerre birtokolni.

Most az Evolution szériára várok, hogy legyen elérhet? a 9,5 Wattos, meg a 15 Wattos meleg fehérben (3000K), akkor majd bevásárolok bel?lük, mert ezek 15 Wattból hozzák ki kb ugyanazt a fényer?t, amit a fenti 20W-ból.

https://www.anrodiszlec.hu/advanced_search_result.php?keywords=evolution


Én azt mondom, ha a hozamra mész, és nem rontasz el (nagyon) semmit, akkor ezekkel a körtékkel 1g/W-os hozam simán teljesíthet?, de van aki a 2g/W-ot is meg tudja közelíteni.


A legutóbbi koncepcióddal meg szerintem a f?tetlen helyiség a legsúlyosabb probléma, amire én adnék némi magyarázatot:

Mivel még csak tervezgetsz, a virágzás már elkerülhetetlenül télbe nyúlna. A HID lámpák ugyan f?tenek rendesen, de csak fény szakaszban, virágzáskor meg még az automatáknak sem adhatsz 24 órában fényt. Ideális esetben napi 1-2x ránézel a növényekre, ilyenkor minden alkalommal beömlene a hideg az "ajtón", amivel durva h?stressznek tennéd ki ?ket. A sátor bels? falain a kinti hideg miatt folyamatosan lecsapódna a pára, csorogna lefelé a falakon, így még a steril m?anyag felületeken is burjánozna a penész, oxidálódnának a fémfelületek stb.

Szerintem, ha telik Marshydro lámpára, azzal max a túláraottsága a gond (no meg hogy nem microgrow kategória), de Nixon naplója is jó példa arra, hogy jól érzik alatta magukat a növények, nemzetközi részlegen sok példa van még rá. Sátrakról nincs sok lövésem, sosem használtam sátrat. De f?tetlen garázsban télen ügyködni abszolút szívás, az mindeképp felejt?s, még a dohos pincében is többre mész annál, ha a pincén belül egy kisebb helyiséget választasz.
 
Köszi a kimerít? választ!

A f?tetlen garázzsal kapcsolatban teljesen igazatok van, butaság lenne ott szívni. Az els?
néhány körömet némi áldozatvállalást követ?en valószín?leg a ruhásszekrényemben fogom lehozni. 40x90-es alapterülettel a magassága attól függ, hány polcot szedek ki. :)

A fenti 20 wattosból ha beteszek mondjuk 6-ot vegetációra, 8-10-et pedig virágzásra, az 1-2 növénnyel els?re korrekt lehet, nem?
 

f2obsession

Active member
Köszi a kimerít? választ!

A f?tetlen garázzsal kapcsolatban teljesen igazatok van, butaság lenne ott szívni. Az els?
néhány körömet némi áldozatvállalást követ?en valószín?leg a ruhásszekrényemben fogom lehozni. 40x90-es alapterülettel a magassága attól függ, hány polcot szedek ki. :)

A fenti 20 wattosból ha beteszek mondjuk 6-ot vegetációra, 8-10-et pedig virágzásra, az 1-2 növénnyel els?re korrekt lehet, nem?

Ekkora alapterületre szerintem 2-3db elég vegre (amíg ki nem töltik a helyet), és max 6db elég a virágzásra. De huzatolni is kell azt a szekrényt, hiába hogy a ledek nem (annyira) f?tenek, kell "friss leveg?" a növényeknek.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a virágképzödés nem fényhossz kérdése, hanem hormonoké. faszság levenni. kevesebb lesz a virág


ponthogy akko kéne tolni nonstoppsztem
 

Pillang

Well-known member
Bocs, ha faszságot mondtam, nem autoztam még, de úgy láttam, még a 20/4-et is szokás levenni 18/6-ra virágzáshoz autoknál...

Nembaj, én is szoktam faszságokat mondani. Azt hittem, van valami elmélet, ami tiltja, arra kérdeztem
 

f2obsession

Active member
Sztem egy ilyennel a garazs befutheto es mehet nonstop ha arrol van szo! Gazpalack meg fogalmam sincs mennyit bír ! Egy ismerosom egy telet egy tanyan kellett lehuzzon egy ilyenbel tudott futeni csak egy 25 nm-es szobat asszem 2-3 palackot hasznalt havonta de 20 fok megvolt ha csapattad ! Van ebbol is kisebb magyobb szebb csunyabb mindenfele! https://www.vatera.hu/primagaz-tipusu-gazkalyha-2948632466.html

Legalább a CO2-ben sem lenne hiány :)
 

Dr nixon

Active member
Az fix !
Voltam egy masik orszag fovarosaban par napja ! Ott van egy kontaktom egy oregasszony ! 64 eves ! Esz iszaonyat spanglit csinal a nagyi! Tenyleg brutal szep es brutal eros ! Regi ismerettseg bizalmi viszony ! Es elujsagolta hogy uj lampaszettekre ruhazott be ! Ledek
! Sanlight a marka ez valmi osztrak ceg ! 1 nm-re kabellel dimmelovel mindennel egyutt vip kedvezmennyel 800€-ert kapta. A 900€ helyett ! De brutal a pilacs ! Ha gond van valamelyik leddel ki se kell kapcsolni csak leveszed a problemas testet aztan ha megjon az uj csak visszateszed es addig is ment a lampa !bedobtam a fotojat ebbol kell ketto egy nm-re ! Na ez a draga nem a marshydro! Bar ez vizallo meg 100.000 oras meg a fasztudja meg milyen extrak vannak rajta! Es tuti van ennel is feljebb!
 

Attachments

  • 1B658CF8-A383-46FE-B4FE-D90D1ADEDDA4.jpg
    1B658CF8-A383-46FE-B4FE-D90D1ADEDDA4.jpg
    33.2 KB · Views: 47
Last edited:
Sztem egy ilyennel a garazs befutheto es mehet nonstop ha arrol van szo! Gazpalack meg fogalmam sincs mennyit bír ! Egy ismerosom egy telet egy tanyan kellett lehuzzon egy ilyenbel tudott futeni csak egy 25 nm-es szobat asszem 2-3 palackot hasznalt havonta de 20 fok megvolt ha csapattad ! Van ebbol is kisebb magyobb szebb csunyabb mindenfele! https://www.vatera.hu/primagaz-tipusu-gazkalyha-2948632466.html

Srácok, elengedtem a f?tetlen garázst, és a környék legextrémebb grow boxa címre sem törekszem. :D De a segít?készségért hála!
 
Mivel a hálószobámban lév? szekrényben (40x80x140cm) tervezek termeszteni, szükségem lesz egy szénsz?r?re. A legkisebb CAN-Lite 150m3/h-t tud, ehhez elég, ha hozzápasszítok egy számítógép ventilátort?
Csak nagyságrendileg: egy kéznél lév? 92 mm-es pörg? óránként kb. 54 köbméter leveg?t mozgat meg. Mivel led fényforrásokat tervezek, ezért h?tésre nem, csak légmozgáshoz kell a venti. Egy ekkora teljesítmény? át tudja szívni a szénsz?r?n a leveg?t, esetleg er?lködne? Fogalmam sincs, hogy néz ki belülr?l egy ilyen sz?r?, azért kérdezem.
 

Dr nixon

Active member
Ha jol tudom nem eleg hozza ! A szenszurohoz mindig egy picit magyob kobos venti kell mint maga a szenszuro! En ufoventit ajanlanek a legkisebbet? 10centi korul nem ipribam nem sok venti van ami athuz ennyi kobmetert a szenszuron!
 
Akkor nem tudom. Ez nagyságrendekkel magasabb teljesítmény, mint amire szükségem lenne, kisebb sz?r?t pedig egyel?re sehol sem találtam. Gyártsak konzervdobozból, vagy szerintetek mi legyen? :D A hanger? miatt mindenképp kisebb/gyengébb ventilátort akarok.
 

Latest posts

Latest posts

Top