What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

PC box 2x Nirvana NL

Status
Not open for further replies.

DooLhof

Member
Naplóm folytatása:

Flo 29. nap

Most kezdődik az 5. hét, ha jól emlékszem.
Szépen növekszenek a lányzók.
Kapják hetente kb 2-szer a Biobizz AlgaBloom tápot, fél liter vízhez rakok 2ml.

Filózok, hogy kicsit jobban elterítsem-e az ágakat lst-vel.
Első köröm révén nem vágom, hogy hamarabb érik-e el az izzót vagy lesznek kész kb a virágzással.
Vélemények?

Még jelen állás szerint kb 10 cm van a növény és az izzók között.
 
Ha 29. napja virágzanak már nem nyúlnak sokkal nagyobbra. A zöld felület is jól kitölti a teret szerintem ne piszkáld. Ha gond lenne akkor is tudnád orvosolni de ha cfl izzód van akkor még közelebb se lenne baj (igazából majdnem hozzá is érhet).
 

what_can_there

Well-known member
Jo lesz szerintem is, az a tapasztalatom, hogy 1-2 centirol nem eget a cfl, tenyleg csak akkor van problema, ha folyamatosan hozzaer a noveny az izzohoz.
 

Medicropper117

Active member
Hagyd őket sztem is. Tudjak azok a dolgukat...meg max 5-8 cm-el szamolhatsz de ha valoban 29 napja viragzik az már valszeg csak buga lesz.
Bő termést!
 

DooLhof

Member
Flo 35.nap

Kicsit mintha kókadnának a lányok alsó levelei. Eddig olyan volt, hogy az egész növény lekókadt, ha kiszáradt, most meg csak a felső része, furcsa, de gondolom nem nagy baj, betudható a virágzásnak. Ma este locsolok azért szerintem, hátha összekapja magát, úgyis kezd kiszáradni a földje.
Bugák növekednek, bár nem tudom, hogy 3-4 hét alatt nőnek-e annyit, hogy meghozzák a 10-20 g közötti hozamot, amit kitűztem célnak.
Kicsit illatozik is már, de csak akkor lehet érezni a lakásban, ha kinyitom a boxot, amúgy nem érződik.
 

Medicropper117

Active member
Most akkor az also levelek vagy a felsők kókadnak?:p
Én kajásnak nézem. Valahonnan középtájról lőhetnél egy élesebb képet a jobb oldali plant egyik leveléről. Mintha foltos lenne. A befujoventi is beleszol a párologtatásba amibol a jobb oldali igencsak kap ha jol sejtem.
A bal oldalinak sztem semmi baja.
 

DooLhof

Member
Az alsókra gondoltam, hogy kókadtak.
Meglocsoltam most, remélem holnapra összekapja magát.
Jobb oldalt kifújó venti van, de nyilván az is elősegíti a párolgást és okozza a jobbos növény alulfejlettségét.
Van értelme szerintetek kicserélni a két növényt, hogy hátha összekapja magát a jobboska?

picture.php

picture.php


Lenne valami baja a lányoknak a levelek alapján?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a levelek alapján van bajuk.. nem is kicsi.
gyökérrothadásra szavazok, de majd lesz okosabb is, aki megmondja mit is látunk a képen.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
igazából, már az első kommented képein is látszódik hogy baj van, az alsó legyezők nem épp természetes pompájukban virulnak. a gyökérzet felülete egyre kevesebb, mert valamitől elhalt és mostanra meg már rohadhat. nincs elég ereje a nyomásszabályozására, plusz elegendő tápanyagot sem tud felvenni és szállítani.
ez a teóriám mostanra .
 

Son of Soil

Member
Én meg rosszul tartott növényre és mozaik vírusra voksolnék. Áldják az égiek a 800*800-as pixelhatárt az ICMag-on.
 

Medicropper117

Active member
A mozaik virus nekem is gyanus volt de nem mertem irni....a multkor is irtam azt le se szarták:)
Szoval ha gyoker ha virus ha éhes nem valami fenyes a helyzet. Utobbin tudsz segiteni az elso ketton sajnos nem. Max atulteted es megprobalod megmenteni. Ha gyoker akkor talan van eselyed de ez sok lenne egy kicsit egy beteg novenynek, jo esellyel kampo. Mozaikvirussal is leterem a kender. Arrol nem tudok h ezt a mannát el lehet e szivni. Egyszer nalam is volt de az megallt egy par level utan. Szinte eszrevehetetlen volt es a mota semmivel sem lett rosszabb.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de attól még nem kéne igy kinézzenek a levelei. az hogy nem tudja tartani sem magát az nincs a vírussal összefüggésben, nagyon ritka, ha egy növényt a vírus öl meg. de ezen meg látszik, hogy nincs túl jól. melyik tünet volt előbb? a levelek tartásának elvesztése vagy a foltosodás?
 

DooLhof

Member
Foltosodás régebbóta van.

Majd holnap lövök képet, hogy locsi után mennyire kapta össze magát.
Mert igazából eddig is ilyen volt amikor épp ki volt kicsit szikkadva.
Aztán locsi után szépen peckesen álltak a levelek.
 
C

chromegamix

remélem kiveszed őket locsoláshoz és nem teszed vissza ameddig ki nem folyt az összes túlfolyó víz. le fog virágozni, viszont eddig is extra lassan virágoztak, nekem az tűnt fel.
 
Status
Not open for further replies.
Top