What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

First grow - tejföl - Sensi NL

tejföl

Active member
Üdv tejföl vagyok!
Hosszú lére nem engedném a bemutatkozót. Rég áhított első benti köröm indult el. Kint voltak már kisebb, nagyobb és félsikereim is. Szeretem az indicát, a mély chill foteleket, a dögös macákat és a minőségi zenét. A naplót leginkább magamnak írom, hogy komoly füstmérgezések után is tudjam mi van/volt de észrevételeket, segítséget is szívesen fogadok.

Setup
Box: 100x100x200 culti combi
Lights: 3x70w cmh, 250hps, 600hps. A cmhk végigmennek, a hpst cserélem idővel a nagyobbra + ct.
Fan: 125mm 200-400m3/h + 500m3/h szűrő, keringetőnek egy tacskós toronyventi, elején állítva, hely szűkében majd lógatva.
Strain: 5db fem northern lights, 12l potokban
Soil: Compo sana qualitat + perlit
Training: Husszú veg, topp/fim + lst, esetleg main lining. Sok répát szeretnék háló nélkül.
Feed: Canna terra komplett, wuxal. A kémhatást csepegtetős ph teszt és salétromsav orvosolja.

A magok csütörtökön csobbantak, 12óra ázás után 2nap nedves papírtörlőbe kerültek. Vasárnap reggel ültettem őket, most dugdossák ki a fejüket, tehát a mai az első nap. Jelenleg egy összecigánykodott propagátorban liter körüli cserepekben, 4x10w led hangulatvilágítás alatt. Amint látom az igényt, lerúgom a búrát, a párásítót és a cmht meg be :D




 

tejföl

Active member
Köszi, próbálom nem elcseszni :D Az első kettő aki kibújt, kb egy erős centit meg is nyúlt. Azt hittem a led alatt pár napot bírni fognak, klónok tök szépen gyökeret vertek már alatta. De nem, már 2db 70es cmh megy nekik, de a búra egyenlőre marad. Hiába megy a párásító, a nagy venti kihúzza a párát a boxból. Valami vezérlést kell építenem, ami felváltva hetyegteti a párásítót és a ventit, nem akarok őserdőt varázsolni az egész kamrából.
 

Charass

Active member
Nem biztos, hogy a ledekkel volt ott gond! Szerintem csak az a vastag műanyagból készült búra amit rájuk raktál túlzottan tompította a fényt! Bár nem tudom milyen fényerejük van a ledjeidnek, lehet tényleg kevés.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
egyébként miért nem ide írod, a "pont ezzel a kerttel kapcsolatos" kérdéseidet ? mivel nem látom, hogy feminizált mag lenne nagyobb eséllyel lesz több kan, ha 18-20-22 órával kezded...
 

tejföl

Active member
Nem biztos, hogy a ledekkel volt ott gond! Szerintem csak az a vastag műanyagból készült búra amit rájuk raktál túlzottan tompította a fényt! Bár nem tudom milyen fényerejük van a ledjeidnek, lehet tényleg kevés.

Biztos, hogy van igazság abban amit mondasz. Én is gondoltam erre, a műanyag min 1-1.5mm vastag és nem a legátlátszóbb. Ott basztam el, hogy epic módon becsártam az ültetés előtt és 5x5ös cserepek helyett litereseket kaptak. Így nem fér be a csoport a kis propagátoromba. Jár a taps. Hát na, legközelebb kikészítem a cserepet cigi előtt :D A búrára visszatérve, próbálom hnapig orvosolni a pára parát. Most inkább a fényen bukjak, mint sem 60% alatti rh.
 

tejföl

Active member
egyébként miért nem ide írod, a "pont ezzel a kerttel kapcsolatos" kérdéseidet ? mivel nem látom, hogy feminizált mag lenne nagyobb eséllyel lesz több kan, ha 18-20-22 órával kezded...

Gondoltam, ha külön topic van a kérdéseknek, akkor jó helyen lesz, ráadásul a legolvasottabb téma. Ezen túl akkor ide teszem fel a kérdéseimet, nézz be gyakran :tongue: Szerintem írtam, hogy fem magok, de lehet csak akartam. Azért érdekel a dolog, mert ha lehet egy kis pluszt összeszedni kicsivel hosszabb világítással, akkor miért ne. De ha azt mondod faszság, hiszek neked :D Nálam mindig ott a hiba, hogy túlságosan elveszem az apró részletekben.
 

GK_420

Active member
Amúgy minek kéne propagátor? Palántadőlésre játszol? A gombák örülnek az állandóan nedves közegnek, magoncok kevésbé...annak se majd ha kiveszed. Nem trópusi növények ezek. :D Meg ezt a fény cserélgetést se értem annyira, ha van nagy, akkor nem +2 óra világítással nyersz bármit is, hanem a 600assal veretve.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a kérdezz felelekben elveszik kb 3 nap múlva... azért megnézném, ki az aki végigolvassa azt a topicot :D
van egy pár tényező, ami befolyásol(hat)ja a nemiségét bár femeknél talán nincs akkora jelentősége max herma lesz :D optimális esetben a természetes folyamat mímelése a cél beltéren
 

tejföl

Active member
Palántadőlés? Ez nincs meg. A 80% körüli párára játszom. Mindenhol azt írták, ez az ideális. A +pár óra megvilágítást magonc fázisra vonatkozott csak. Amíg nincs megfelelő lombozat, nem látom értelmét a 600asnak. Am a pára gondokat elhárítottam, nem kell már a búra. Vettem még egy időkapcsolót, így már felváltva megy az elszívás és a párásító. Ez a második nap. Érdemi változás még nem történt. Kapcsoljam a harmadik 70w cmh szettet vagy várjak még vele?
 

tejföl

Active member
Ma éjszaka lámpakapcsolás után kb 4-5órával, volt egy hosszabb áramszünet 4-5óra saccra. Elég nagy vihar volt, gondolom ez közrejátszott. Kell tartanom hermásodástól, vagy ennyit még elbírnak? A pára miatt csak időszakosan hajtom a ventit. Most minden órában 15percet megy, egy gagyi analóg időzítőről. A digiben csak 9programhely van, így az bukta. Ez jól van így? Létezik olyan, hogy ismétlő? Mert én annak örülnék, ha mittudomén 10percenként kapcsolna egy két percre. 2 ötletem lenne, arduino egy relével, de mivel semmi közöm a programozáshoz, lehet zátonyra futnék. A másik egy fesz szabályozó, a fordulatszám csökkentésére. Lett egy harmadik is: megint túlkombinálom?

A 4. nap reggele az áramkimaradás után. Mintha picit nyúltak volna. A hő 25fok körül, pára állandó 80%ra állítva. Elszívás alatt 60%körül. Az egyik növény levélvégein felfedeztem egy bolhafasznyi barnulást. Ő van legközelebb a keverőhöz, kicsit arrébb húztam az egész bagázst. Egyenlőre nem túl izgi, de hoztam egy képet.
A 800x600as felbontás egyszerűen megöl, majd becsócsálok tőle :puke: A 100képes limit sem túl baráti. Egy 13éves kiskurva naponta ennyi szelfit lő magáról. Mit lehetne ezzel kezdeni? Nincs valami prémium opció? Btc donate, vagy kit kell leszopni? :laughing:
picture.php
 

GK_420

Active member
Palántadőlést gondolom azóta kigugliztad. :D Nem is tudom hogyyn éltek meg a magoncaim eddig 80% pára nélkül. :D
 

Charass

Active member
Nem lesznek ettől hermák szerintem! Max ennyi van ilyenkor, hogy kicsit megnyúlnak a fényhiány miatt.

A 800x800-as képméret meg változik majd 1024x1024-esre amint a rangod "Newbie"-ról, "Member"-re vált! Ehez minimum 1 hetes regisztráció, és 50 poszt kell(ezutám tudsz majd pm-et küldeni is)!

Lehetsz subscriber is, ebből az éves az 50$. Viszont a képméret itt is csak 1200x1200. Ennél nagyobb méretű képeket max akkor tudsz beilleszteni, ha valami külső tárhelyre, képmegosztóra töltöd fel őket. Csak így meg kérdéses, hogy ott meddig maradnak meg ugye.

GK, szerintem senki nem állította soha, hogy magas pára nélkül lehetetlen magoncokat tartani, de valószínű, hogy jobban érzik magukat úgy, és gyorsabb a fejlődés üteme is! Ezt Te is tudod szerintem, csak akadékoskodsz. :D
 

tejföl

Active member
Igen, meg lett. Pangó víz, bacik, limbó limbó limbóóó láz. Hétvégére egyedül kell hagynom a kertet. A párásító 6litert kb masfel nap alatt ketyegteti ki. Vasárnapra tuti nem lesz már 80% rh, ha megtennéd hogy gondolsz rájuk, nyugodtabb szívvel hagyom itt a kertet :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 

tejföl

Active member
Pacsi az infóért Charass! Az offolás nem az én műfajom, szal majd gyakran uppolok. Az a plusz 200-200 képpont nem fog sokat dobni a 3x akkora felbontású képeken :D A 100 képes limit is marad memberben vagy subscriberben is? Külső oldalt inkább hanyagolom. Majd képfeltöltésnél jól elfordítom a fejem, ne is lássam :D

Egy kis chillülde az ebéd utáni cigikhez: https://www.youtube.com/watch?v=QNEkq5avFn4
 

tejföl

Active member
Neheztelni fog rám bárki, ha minden képet új hszba rakok fel? Így menne leggyorsabban a memberrévállás. Hoztam értelmes fényképezőgépet, hátha többet hozna ki a 800*600ból, de kártyaolvasót vagy kábelt természetesen nem, így maradnak egyenlőre a telós képek :D

A kert túlélte a hétvégét. A párásító kifogyott. A pára le a hő meg felment mire ideértem, de erre készültem. Az előző képet nézve, sokat nőttek. A hamarabb bújtak már egész szépek. A harmadik levélpárt hozzák, de nem tudom. 8naposan így kéne kinéznie a történetnek? Szerintem magasan volt eddig a refi, amit a hétvégi hőemelkedéssel számolva, még fentebb húztam. Az izzók nem túl melegek. Ma teszteltem le csak először, 3-4centiről jó párában már nem is érzi a kezem a meleget, persze a köcsög mérő igen :D Olyan magasra raktam, hogy 28-30fok körül legyen. Lett pár új lakótársam is. Pici zöld bogarak nagy antennával. Nem levéltetvek, és nem is a növényekre orientálódnak. Valami ugrálós, repülős kis rohadékok. Lentebb tolok képet, valaki szakértse már meg! Ezek azért jöttek, hogy idő előtt lelopják a kerámat? Mindenesetre könnyes búcsút vettem azoktól, akiket megtaláltam. A szerencsések holnap kapnak valami ragacsot első körben.
 

tejföl

Active member
Na ő jött ide a haverjaival bandázni. Akarnak ők a kis növényeimtől valamit, vagy csak a házszámot nézték el?
picture.php
 
Top