What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Royal Madre (RQS) - kültéren (full kezdőként)

kisgyerekke

Active member
Nah, így állunk most.

~ 3. hét bloomban.

Egyik irányban eléggé elhajlott, most ki van támogatva, fog erősödni a szára, hogy bírja majd a több kiló virágot rajta? :D

Viccet félretéve, szerintetek egy ilyen növényen, mire számíthatok "aratáskor"?

1 távoli picsa póz
2 kóla
3 kóla vakuval
4 oldal virág
5 oldal virág vakuval
 

Attachments

  • IMG_20180921_173257.jpg
    IMG_20180921_173257.jpg
    116.5 KB · Views: 46
  • IMG_20180921_173313.jpg
    IMG_20180921_173313.jpg
    79.5 KB · Views: 43
  • IMG_20180921_180931.jpg
    IMG_20180921_180931.jpg
    89 KB · Views: 48
  • IMG_20180921_173650.jpg
    IMG_20180921_173650.jpg
    65.8 KB · Views: 44
  • Screenshot_20180922-084820.jpg
    Screenshot_20180922-084820.jpg
    70 KB · Views: 46

Solon

Well-known member
Jól néz ki. Kidőlés ellen bambuszt méretre vághatsz, cserépbe szúrod, vagy ráragasztod és kikötözöd hozzá több ponton. Ha jó hozamú fajta simán el tud törni a szár a súly alatt 6. 7. hétben. Tippelnék és mondok egy 65-70 gramm száraz motyeszt.
 

kisgyerekke

Active member
Jól néz ki. Kidőlés ellen bambuszt méretre vághatsz, cserépbe szúrod, vagy ráragasztod és kikötözöd hozzá több ponton. Ha jó hozamú fajta simán el tud törni a szár a súly alatt 6. 7. hétben. Tippelnék és mondok egy 65-70 gramm száraz motyeszt.

Köszi, jól hangzik. Igen, tényleg a bambusz, van is itthon pár darab.. :D
 

Prisma

Active member
Most akkor bekerült boxba? :D

Hőmérséklet:
Max 34C fok felett már lassul a növekedés, de még 36C-t kibír, legjobb 26-32 C között tartani. Lefelé 4-et még elviseli éjjelente huzamosan is.
 

kisgyerekke

Active member
Most akkor bekerült boxba? :D

Hőmérséklet:
Max 34C fok felett már lassul a növekedés, de még 36C-t kibír, legjobb 26-32 C között tartani. Lefelé 4-et még elviseli éjjelente huzamosan is.


Kinti min hőmérséklet érdekel. valahol azt olvastam, hogy - 3 - ig bírja egy ideig. :D Szóval ha fagypont közeliek a hajnalok azzal még elvan, ha napközben 10-20 között van, nem ?
 

Kukutyin

Member
Nem, ha talajmenti fagy van azt még az erősebb növény kiröhögi. De ha a levegőben derékmagasságban mérsz -3at akkor elfagynak a levelek (lekonyulnak mint a szomorú pásztor fasza) és rárohad az egész.

Gondolj csak bele, a növény vizet tart a sejtjein belül, a víz megfagy kikristályosodik felsérti a szöveteket és kész a baj. Szóval ha a levél szövetein belül megfagy a víz akkor vége.
 

kisgyerekke

Active member
Nem, ha talajmenti fagy van azt még az erősebb növény kiröhögi. De ha a levegőben derékmagasságban mérsz -3at akkor elfagynak a levelek (lekonyulnak mint a szomorú pásztor fasza) és rárohad az egész.

Gondolj csak bele, a növény vizet tart a sejtjein belül, a víz megfagy kikristályosodik felsérti a szöveteket és kész a baj. Szóval ha a levél szövetein belül megfagy a víz akkor vége.

Jogos, köszi. Akkor hesszelem majd a hőmérsékletet, hogyha 0 környéke, akkor inkább bemenekítem.
 

kisgyerekke

Active member
Ezt vettem észre az alsó sárgult, illetve még egészséges pálhaleveleken. Illetve fentieken is foltokban elő jött ez a lilulás, de más leveleken nem látható.

6.8-as ph val kapja 1.9-es ec vel a bloom/pk1314/green sensation triumvirátust.

A story az volt, hogy volt 1.7-es bloom/pk tápom, és már heteket tekintve két, három hete kéne kapnia green sensationt, 1.9-es ec n feed chart szerint. Ezért úgy voltam, hogy gs el fel tolom ec t 1.9-re. Gs el bolondított tápot kb 1 hete kapja, most vettem észre csak mai nap, szóval szerintem tuti, hogy gs véget van. Ez természetes jelenség, vagy sok neki? NPK (0-9-10) a green sensiben. Ebből a lötyből még van 2 napi locsolásom, de már kész van a bloom - gs kombó. (6.3-1.9) Könnyítsek rajta, vagy jó lesz szerintetek?
 

Attachments

  • IMG_20181007_083314__01.jpg
    IMG_20181007_083314__01.jpg
    16.3 KB · Views: 42
  • IMG_20181007_083334__01.jpg
    IMG_20181007_083334__01.jpg
    18.4 KB · Views: 41

timoslav

Member
Ez szerintem molibdénnel kapcsolatos, túl alacsonyra vitted a ph-t (5,5 alá) azt elzártad a molibdént.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az feltünt, hogy ősz van ? természetes jelenség hideg hatás... antocián... elkezdte visszabontani a klorofillllllt.......
 

kisgyerekke

Active member
Ez szerintem molibdénnel kapcsolatos, túl alacsonyra vitted a ph-t (5,5 alá) azt elzártad a molibdént.

Elvileg azzal nem kéne, hogy baj legyen. (Majdnem) mindig mértem, kivéve amikor ph mérő hiányban küszködtem 1-2 hétig, de az már egy hónapja volt kb. Ez meg mostani sztori. Nemrég kezdtem el használni gs - t mint írtam feljebb. Azzal nem lehet összekötni? Túl sok foszfor, kálium? Mérem ph - t, ec - t, és előbbit mindig 6-7 között tartom.
 

kisgyerekke

Active member
az feltünt, hogy ősz van ? természetes jelenség hideg hatás... antocián... elkezdte visszabontani a klorofillllllt.......

Köszi, akkor oksa. Ez készültségi fokban segít is saccolni, hogy még mennyi van neki? Ez a jelenség nekem akkor jó?

Utána olvasok ezeknek a fogalmaknak, holtig tanul az ember.
 

kisgyerekke

Active member
nem vagyok látnok, normális képről lehet megmondani, nem egy levéltöredékről..

Értem. Én arra gondoltam, hogy ebből a jelenségből lehet e következtetni, hogy mennyi kell még neki, nem vártam el, hogy egy levélből tudd, hogy mennyi kell még neki. :D

Holnap dobok fel képet, milyen most.
 

Prisma

Active member
Nem lehet következtetni. Egyszerűen fázik, és lilul, akkor is ha nem régóta virágzik m.
 

kisgyerekke

Active member
Nem lehet következtetni. Egyszerűen fázik, és lilul, akkor is ha nem régóta virágzik m.

+ WHIPEDMEAT

Értem, köszi. Ha hasonló idők lesznek, így elvegetál még október végéig, vagy célszerű lenne éjszakára bevinni, reggel meg kidobni? A nagy hőmérséklet változás nem okozna neki nagyobb kárt? 2-4 fokról 22-24-re, ill vissza.
 

Latest posts

Latest posts

Top