What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

The New Hope (a tavalyi kandurok után)

buddha91

Member
Sziasztok. Tavaly belekezdtem a dolgokba, de amit rendeltem magok azok nem élték túl a kutyákat..én hülye na mindegy. A pakkos magok amiket ültettem fiúk lettek és az ördög(pocok) sem aludt. Na mindegy, most újra neki fogunk egy cimborámmal akiben teljesen megbízom nem ok nélkül. Ő egyedül él egy kertes házban, nála lesznek ki ültetve a magoncok, ahol egész nap süti őket majd a nap( szőlő mellet, elkerített az egész), de én csíráztatom meg nevelem őket az első pár hétben. Az a terv, hogy nagy festékesvödrökre csinálunk centis lyukakat, elássuk és abban illetve körülötte lesz a megfelelő talaj. A magok auto, outdoor, feminizáltak lesznek. Nem tudom egyelőre eldönteni mit rendeljek a doktor úrtól, valaki adhatna ötletet. Tavaly automazar volt, azok 5/5 lett volna... Kaptunk hollandból blueberry-t csak nnyit tudok róla, de nagyon profi volt. Szóval néhány jó tanács (nem oltás) jöhetne már most. Talaj, tápanyag, magés egyéb előkészületek témában várom kedves segítségeteket. köszi előre is.
 

Kukutyin

Member
Csak autoflowert ültetsz? Átgondolnám ha még tapasztalatlan vagy termesztés terén, mert abból nem lesz sok füstölnivaló. Ha a magcégeket szívesen gazdagítod és nem okoz gondot a bukszádnak akkor se auto magokra szórd el a pénzt (persze ha csak outozol, akkor mehet, úgy legalább lesz korábban is mannád).
Attól függ, hogy milyen helyen élsz, van-e vadkender porzás veszély sativát ajánlok Durban Poison, én kedvelem a fajtát, stabil fenók szempontjából. Indicánál amit én szeretek Maple Leaf Indica(Sensi - de abból nem kapni fem magot boltban amennyire tudom), Special Kush(RQS) .. Régebben nagyon kedveltem a Big banget (GHS)...
Autokat nem kedvelem annyira, de tavaly teszteltem a Think Big-et, majd 3 héttel tovább tartott míg virágzásba ment át és ugye azt mégis csak vegben töltötte szóval meglátszott a hozamon is.
Talajt ne cifrázd túl, nyúlszar/lószar/tehénszar(30-40%+) + perlit/kókusz (20-30%+) + valami jóféle tőzeg (az olcsóbb sokszor mint a szar b-s virágföld és legalább nehéz kifogni valami kenőcsös szart) + mehet mellé a helyi termőtalajból is ha nem túl szar (szemetes vagy meszes vagy valami ilyesmi). Viszont ne sajnáld tőle, autoknál annyira nem fontos, mert jóformán a festékesvödrödben lehozza amit le kell, de egy fotós növény meghálálja ha adsz helyet a gyökerének nőni a finom anyagban :D És csak óvatosan a szőlő mellett nehogy a hírekben lássunk.
 

buddha91

Member
Akkor rendelek 3 autot meg 3 fotost. Remélem lesz hamar is meg majd sok is. Biztos ami..itt semmi sem az. Nincs vadkender a környéken, bár nem tudom mi számít kritikus távolságnak de 150-200 méteren belül tuti nincs. Disznó trágya az van mázsaszám, de nem tudom hogy használna vagy rontana. Nyúlszar is szóba jöhet az is van valamennyi. Kókusz rost disznó/nyúl trágya tőzeg kombóra gondoltam, az simán kivitelezhető lenne. A fő irányelv az lesz minél többet és minél ütősebbet, szóval magot is így kell választanom. A special kushról sok jót olvastam az lesz az egyik befutó szerintem.
Köszi a segítséget, rendes tőled!
 

Kukutyin

Member
Trágyát csak érettet illik használni és nem hiszem, hogy a disznószart szokták érlelni, szóval összegyűjteni és egy kis trágyadombot csinálni belőle. Nincs tapasztalatom vele, mert rohadt gusztustalannak tartom :D de amúgy elég alacsony nitrogéntartalmat írnak hozzá. Inkább javasolnám a ló/nyussz/marha trágyát (érettet). Ha máshogy nem megy vegyél boltit, három 50 literes zsák bőven kiszolgálja a 3 fotósod meg 3 AF-ed.

Fotósnál outban érdemes szem előtt tartani, hogy sajnos nem látni, hogy milyen lesz az ősz, tavaly a hosszabb virágzásidejű indicáim nagyon penészesek voltak a korai sativáim gyönyörűek lettek. Ha a special kush mellett döntesz (jó mag, annak ellenére, hogy olcsó, de október vége előtt nemigen szokott kész lenni) akkor valami korait is keress - a durban nekem mindig elsőként szokott végezni, a haverom early pearl mániákus és ő mindig előbb szüretel nálam. Nem mondom, hogy egy-egy magcég hangzatos terméke a szent grál lenne, de vannak stabilan homogén fenót hozó fajták amik beváltak... persze mindenki mást szeret.

Bónusz segítség, a kókuszrost amit olcsón tömbként fogsz venni, nem kedvező sókkal van tele, a fotósaidnak nem fog ártani mert hamar átmossa az eső (de ki tudja milyen a talaj nálad) de az autoid vödörben nem fogják szeretni. Vegyél gazdaboltban egy zacskó kálcium-nitrátot és azzal mosd át a kókuszt mielőtt használod. Az meg úgy néz ki, hogy ahogy morzsolod szét a kókuszrostot valami nagy dézsába vagy hordóba, rétegenként szórsz rá kálcium-nitrátot és utána öntöd fel bőven vízzel, hogy legyen is rajta lé, és úgy hagyod egy napra aztán jól átöblíted sok vízzel. Ha beltérben kezded és raksz a földjükbe akkor az elején kinyírhatod a növényeket a nem átmosott kókusszal. A perlit is igen jó szolgálatot tesz, főleg ha nem locsol a haverod olyan sűrűn majd a nyári melegben.
 

buddha91

Member
Érlelt a disznó trágya is de az lesz kisebb arányban a nyúlhoz képest, öszesen 25% lesz trágya. Sensi Durban 3db meg RQS Speciul kush 10db magot rendelek. Early pearlt nem találtam csak early skunk-ot. Akkor hanyagolom a kókusz tömböt ha veszély forrás lehet, maradok a perlitnél.
 

Kukutyin

Member
Igen jogos a felvetés a DP-s durbannal, nem is tudom miért Sensit írtam, biztos be voltam tépve :D A 30-40% trágya nekem nagyon jól bevált outra, jól elkeverve és ha érett szóval nem égeti akkor jó lesz az.
 

MeszarosLorinc

Active member
Vegyel grosoppos kozeget azzal jarsz a legjobban szerintem. Draga de ezen nem erdemes sporolni, mason lehet. A toszamot en jobban atgondolnam a helyedben. Ettol kevesebbnek is elviheti a szagat 100-150m re is egy egyhe oszi szello. Meg 5 to folott amugy is stresszes hobbi. Ez csak az en velemenyem.
 

buddha91

Member
én már jövő héten arattam volna :D
nem gáz h magosodik? mikortól van az, h rosszabb lesz a magosodás miatt, mint normál esetben?
 
Top