What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Milyen lámpa jó beltéri előneveléshez, gerillához? meddig tartson az előnevelés?

Overdose

New member
Milyen lámpa jó beltéri előneveléshez, gerillához? meddig tartson az előnevelés?

Sziasztok, tavaszra szeretnék felkészülni időben. :D Gerilla kertet szeretnék valahol az erdőben pár növénnyel, viszont sok helyen olvastam, hogy a magoncoknak szinte semmi esélyük kint. Szeretném őket előnevelni, hogy jobban boldoguljanak kint. Nos, a kérdésem:

- Milyen lámpá(ka)t ajánlotok 5 növény számára?
- Meddig tartson az előnevelés?
- Melyik magyar growshop-ban érdemes vásárolni?

Valamikor 04.20. körül szeretném kiültetni, akkor már talán elmúlnak a talaj menti fagyok. Ezen kívül abszolút bármilyen tippet meghallgatok, még sose voltam kertész. Na jó, egyszer egy pakiban találtam 1 kis magot, azt elültettem kíváncsiságból, kinőtt, de elszáradt szegény. :biggrin: Szóval full kezdő vagyok.

Előre is köszi. :tiphat:
 

ZoldOvezet

Active member
Szia.

-Bushdoktor (magok)
-Greengazda (tápok,föld)
-150 watt cfl ( babylon,) lehet kisebbel is..de ez nekem tényleg minimálisan hangzik
-Ajánlom neked nagyon az exkalapalatt.comot,ha elolvastad gyere vissza,(NEM CSAK A KÜLTÉRRE VONATKOZÓT HANEM MINDET)
-Ha ezeken túljutottál,legközelebb a helyes topicba tedd fel légyszi a kérdésedet ne naplót nyiss. :)
Köszi
 
Last edited:

Overdose

New member
Jajj, ne haragudj, nem tudom még mi hogy megy, onnan jöttem ide. :/ Olvasgattam, de akkor elolvasom az egész oldalt. Köszönöm!!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- Milyen lámpá(ka)t ajánlotok 5 növény számára?[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] akármi jó előnevelni, fénycsőtől plazmáig

- Meddig tartson az előnevelés? május 10 után tudod nyugodtan kirakni kb

- Melyik magyar growshop-ban érdemes vásárolni? egyikben sem ...

ezt is olvasd el lehet valamit segít https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=332832
[/FONT]
 
Last edited:
F

FxMaster

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- Milyen lámpá(ka)t ajánlotok 5 növény számára?[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] akármi jó előnevelni, fénycsőtől plazmáig

- Meddig tartson az előnevelés? május 10 után tudod nyugodtan kirakni kb

- Melyik magyar growshop-ban érdemes vásárolni? egyikben sem ...
[/FONT]

En a gomoaval nagyon megvoltam elegedve. (Rendeltem)
 

Overdose

New member
Lámpának ezt néztem ki:
https://gomoa.net/cfl-izzok-energia...-energiatakarekos-izzo-6400k-grow-p-4647.html

Egy elég vajon? Vagy hány darabot vegyek 5 tőhöz?

Magoknak Northern Light Automatic -ot szeretnék RQS-től. Azért auto-t, hogy nyáron már legyen mit színni :D 3 hétig szeretném őket előnevelni itt bent 20/4 fényt kapnának whip tanácsára. Ha meg összeszedik magukat akkor mennek ki szépen.

Milyen tápot érdemes használnom hozzájuk, hogy a végén ne csak a levelet tudjam szívni? :D Van esetleg külön auto-khoz való táp? Amúgy elolvastam az exkalapalatt-on szinte mindent, itt is olvasgattam, de jobb első kézből egy tapasztaltabb kertész tanácsait olvasni.

Ha minden jól megy, majd indítok naplót is a lányokról, addig is várom a tippeket-ötleteket. Pacsi!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ha jól kevered össze a földjét nem nagyon kell tápozzad, amíg kirakod.

pl .. tőzeg 25%, perlit 25%, kókusz 45 %, gilisztahumusz5%
 

Charass

Active member
Felejtsd el ezt a lámpát szerintem! Amúgy is csak előnevelni kéne akkor meg minek költenél el ennyit feleslegesen?
Vegyél sima e27 foglalatos led izzót! NEM GROWSHOPBAN!

Pl: https://v-tachungary.hu/webaruhaz/l...mpa-e27-15w-130-a65-meleg-feher-vt4403-detail

Veszel 5-10 darabot, bőven elég! Láthattad, én virágoztattam is velük!
Veszel még porcelán e27 foglalatot kb 80 forintos darabáron, meg némi kábelt aztán összefabrikálod egy keretre kb fél óra alatt!

Szerk.: Oké, kicsit félre olvastam. Azthittem 5 darabot akarsz venni a linkelt izzóból! Egy darab végül is nem gáz, ugyanannyira jössz ki kb az általam elmlített opcióval is. Csak itt még faragni is kell kicsit. De ezekkel viszont tuti jobban jársz szerintem!
 
Top