What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2017_OUT_minimal

Status
Not open for further replies.

Pillang

Well-known member
Amennyire meg tudom ítélni, szépen fejlődik (church) valamiért elfekteti a képet
picture.php
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nyomass nekik pc ventivel légmozgást, első körben messziről aztán mehet közelebb pár nap múlva az ablakos előnevelés hátránya hogy a szár erőtlen marad ha nincs mozgatva
nem kell folyamatosan, csak random keveset kezdésnek, ha nem kaptak ilyet eddig
 

Pillang

Well-known member
Nem bántom, majd megerősödik, viszont megfogadtam a tanácsod, rendeltem egy csomag special queent. Green hausenak meg elpanaszoltam, hogy nem bújt ki a SSH, ígérték, hogy kárpótolnak, ennek már 16 napja, még semmi, de hátha...
 

Pillang

Well-known member
A church lassan az ötödik levél párt hozza, ha szeretnék két klónt venni róla, (majd) az alsóbb hónalj hajtásokat csípjem le, vagy felülről inkább? Ja, meg a vezér hajtást is lekapnám, bár állítólag azt nehezebb gyökereztetni, de gondolom, ha elveszti, nagyobb erővel növeszti az oldal ágakat.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
attól függ milyen formában akarod kiültetni, nevelheted egyből már tudatosan pl scrog alá 4-8 főcsúccsal és most még elég hajlékony a ahhoz hogy el tudd fektetni például vagy mi az elképzelésed ?
 

Pillang

Well-known member
Igazából csak klón miatt akarom megnyirbalni, nem szándékozom bokrosra nevelni, a többi növényt, amit később ültetek, hagyom, hogy nőjjenek, ahogy nekik jó.
 

Pillang

Well-known member
Eldugott helyen lesznek, évek óta a környéken nevelek, errefele meg nőnek a rudik, azok is gyakran magasak, szóval nem gáz, ha 2 m fölé nyúlnak. Az automaták meg eleve kicsikék maradnak.
 

Pillang

Well-known member
Ma leszedtem a csúcshajtását a Churchnek, nem biztos, hogy sikerül kigyökereztetni, de fontosabb, hogy az oldalágak elkezdjenek fejlődni, hogy majd még kettőt azokból is lecsípjek klónnak. Ezt most fűzfa ázalékba tettem, a leveleit még napokkal előtte vissza metszettem, lefedve azért van, hogy párás maradjon, félárnyékos helyen pihenget. Kérdésem az lenne, hogy van ennél hatékonyabb módszer is szerintetek? Van itthon gyökereztető porom, meg kőzetgyapot, vagy tőzeg kockát is be tudok szerezni.
picture.php
 

dev.

Well-known member
Mivel nem használtam, nem véleményezem a fűzfaázalék hatásosságát, de ha van otthon hormonod, meg kőzetgyapot kockád, akkor miért nem azt használod? Talán még az is jobb lenne, ha ezzel locsolod be a közeget, mivel ha jól értelmezem, most a szára ázik ebben a cuccban. Ezzel az a baj, hogy a gyökereknek oxigénre is szükségük van a fejlődéshez, amiből nem biztos, hogy elégséges van jelen, oldott formában.
 

Pillang

Well-known member
Mindig vízben klónoztam és nem volt gond. Csakhogy azt olvastam, hogy a vezér hajtást nehezebb gyökereztetni, illetve ki akarom próbálni ezt a fűz lőttyöt. Ha nem válik be, majd gyapotozok.
 
bírom az ilyen kreatív megoldásokat, mint ezek a mini propagátorok! asszem ezt először breki boi-tól láttam.

amikor vízben sikereresen klónozol, az általában, hogy szokott kinézni? milyen vizet használsz, teszel-e bele valami hormont, milyen sűrűn cseréled?
 

Pillang

Well-known member
most először használok tőzeget, meg gyökereztető hormont, eddig csak sima kútvizet használtam és nem cseréltem, hanem csak belelógattam a növényt és addig hagytam ott, amíg előbújtak a gyökerek. Volt úgy, hogy alig centis hónalj hajtásokat is sikeresen gyökereztettem. Szeretem az egyszerű, paraszt módszereket, ha néha bonyolítok a dolgon, az inkább azért van, mert nem tudok mit kezdeni magammal, nem a növény érdekében :)
 
gondolom búrát akkor is tettél rá... egyébként egy akváriumi levegőztetővel még lehet javítani a dolgon, mert akkor több oxigént kap és gyorsabban gyökerezik.

egyébként az jobb, ha a tőzeg nem tocsog ennyire a vízben... látom, hogy még a cserép alatti tálcában is áll a víz.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
perlitet tisztán a legjobb, könnyen ki tudod szedni steril is .. levegős is vizet is tart valamennyire
 

Pillang

Well-known member
gondolom búrát akkor is tettél rá... egyébként egy akváriumi levegőztetővel még lehet javítani a dolgon, mert akkor több oxigént kap és gyorsabban gyökerezik.

egyébként az jobb, ha a tőzeg nem tocsog ennyire a vízben... látom, hogy még a cserép alatti tálcában is áll a víz.

Búrát mindig tettem, igen. A tetején van egy kis lyuk, hogy ne fülledjen be. Meg a cserép alján van egy kis föld, remélem, nem árt neki, azt azért, hogy ne kelljen átültetni, innen már a szabadba mennek, ha allah is úgy akarja.
 
Status
Not open for further replies.
Top