What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Első out auto / foto 2016

Smok420

Member
Sziasztok. Úgy döntöttem én is nyitok egy naplót mert szükségem lesz az èszrevèteleitekre/ tanácsotokra. Sajnos nem vagyok ott a kertèsz tèmában annyira. :D Tehát a magok 5db auto kalashnikova , 5 db special queen , 1 pandora amit ajándèkba kaptam. :) Az összes feminizált mag. Csiráztatást elkezdtem de nem úgy fejlődik ahogy gondoltam " kèrdez felelekbe felraktam már a kèrdèst". A hely egy gondozatlan erdő ebben találtam pár olyan helyet ahol kevés a fák lombozata így napi 6-7 órán keresztül teljes erővel kapja a fènyt. A gödrök 30-40 liter körül lesznek b típusú virágföldel feljavitva. Pár napon belül elrakom a földbe a magoncokat ès kb 2 hètig nevelnèm elő itthon termèszetes környezetben. Amint van èrtelme lövöm fel a kèpeket is. :)
 

GK_420

Active member
Az erdőkkel az a baj hogy esőben beragad a pára főleg ősz felé aztán az bajos. Egyenes területen fiatal akácosban nagy tisztáson nem túl mélyen bent volt jó kertem de ott nem állt meg a pára szóval erre figyelj biztos jó e a hely.
 

Smok420

Member
Sajnos más lehetőség nem nagyon van nálunk az ilyen helyeket sűrűn járják. Mennyi bajom lesz a párával? Gondolom a penész miatt jáccik közre. Esetleg lehet valamit tenni ellene? Helyen nem tudok változtatni esetleg átalakítani mert mèlyebben van az erdőbe kíváncsi szemek elöl elrejtve. Köszönöm. :)
 

420day

New member
:D

:D

Sajnos más lehetőség nem nagyon van nálunk az ilyen helyeket sűrűn járják. Mennyi bajom lesz a párával? Gondolom a penész miatt jáccik közre. Esetleg lehet valamit tenni ellene? Helyen nem tudok változtatni esetleg átalakítani mert mèlyebben van az erdőbe kíváncsi szemek elöl elrejtve. Köszönöm. :)

Sok sikert! A hely választás nekem is hasonló volt és szép eredménye lett.
Viszont azért nemlennék kiváncsi a következményre ha néhány erdész esetleg arra bóklászó fiatal eszre venné.
 

Smok420

Member
Sok sikert! A hely választás nekem is hasonló volt és szép eredménye lett.
Viszont azért nemlennék kiváncsi a következményre ha néhány erdész esetleg arra bóklászó fiatal eszre venné.

Köszi :) az ilyennel nem lesz gond mert fiatalok nem nagyon járnak ki. Inkább a sok gazdász meg esetleg aki arra jár pecázni. De a helytől távol esik minden de már nagyon rég nem gondozzák mivel nem magán tulajdonban van. Szerencsèmre termèszet gyerek vagyok ès rengeteget jártam már arra. :)
 

Smok420

Member
Ma elültettem egy magoncot bár mèg csak 3-4 mm és csirája volt. Ez volt a legjobb a többi sajnos lassan fejlődik, de már 2 napja láccik a kis fehèr pont a magon ami a gondolom a csirakezdemèny, ez a 8. napjuk. Most azt a egyet kirakatam ablakba kint nem meremvmèg hagyni. A mutat valamit lovom a kèpeket :D
 

Smok420

Member
Zsepiben egy tányèrban az átlag hőmérséklet olyan 17 fok körül van. Èn sem èrtem mèrt tart ilyen sokáig, mikor pakkos maggal teszteltem a csiráztatást 5 napnál tovább nem tartott.
 

HappyDay.

Member
17fok a ludas akkr. en is igy csiraztatok csak natur papirtorlobe es min 25fokon. gyenge tapos vizzel ami P sulyos, de ez elhagyhato.
Naponta szelloztesd es ne alljon a viz a tanyerba valamint tedd melegebb helyre ha lehetseges.
 

Kukutyin

Member
Túl alacsony a hőmérséklet, be fognak rohadni. És ha az ami a földben van ugyanúgy 17 fokon tengődik illetve nem elég párás neki a levegő akkor nem tudja ledobni majd magáról a magházat és úgy fog berohadni ami után szintén kuka lesz.

Én ha nem tudom biztosítani nekik ezt akkor ahogy kibújt a csíra megroppantom és lelopom róla a magházat és a kis zacskóját ami a szikleveleket takarja. De ez elég precíz kezet igényel, hogy közben ne csípd/törd meg sehol a csírát.
 

Smok420

Member
9. Nap ès így álnak a magok. Szerintetek?
 

Attachments

  • IMG_20160507_152711.jpg
    IMG_20160507_152711.jpg
    33.9 KB · Views: 45

Smok420

Member
Megtörtént, most végeztem el az ültetèst. Ha nem jó rendelek mèg egy kört. Amint kibújik valamelyik jelentkezem képekkel. :)
 

Smok420

Member
Köszönöm a biztató válaszokat. Így már nyugodtabb vagyok :) A jövő héten elkezdem a speciális queen t is csiraztatni remélem ők nem lesznek ilyen lusták :D
 
S

ShivaDiva

Csak legyel turelmes! :D ne basztasd a foldet 2 max 3 nap mulva kibujnak a foldbol,ha eletkepesek..
 

Smok420

Member
Csak hogy frissítsem a naplót Ez lenne a teszt növènyem :) 4. Hètnèl tart pakkos magból de 30 grammba csak ez az 1 volt ès jó minőségűből:) lesz vele ami lesz :D
 

Attachments

  • IMG_20160508_101705.jpg
    IMG_20160508_101705.jpg
    68.4 KB · Views: 45
  • IMG_20160508_101656.jpg
    IMG_20160508_101656.jpg
    73.8 KB · Views: 46
  • IMG_20160507_153028.jpg
    IMG_20160507_153028.jpg
    85.3 KB · Views: 46

Smok420

Member
Szerintem ezt meg tartom itthonra átrakom egy diszperzites vodorbe hogy tudjam mozgatni. Nem akarom hogy túl nagyra nőjön. Hányadik hèt körül mutatja hogy fiú vagy lány ? :)
 
Top