What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

για τα εξω

monaxos

New member
αλανια ολα κυλανε ομαλα καταπρασινα μεγαλωνουν καθημερινα με σταθερους ρυθμους μεχρι τη μεταφυτευση σε καμια βδομαδα.Το μονο προβλημα ειναι κατι τσιμπηματα μαλλον απο ακριδες ειναι .Τι μπορω να κανω βιολογικα παντα και να κανει δουλεια?εχεις κανεις εμπειρια πανω σαυτο το θεμα? Φοβαμαι πολυ τις επερχομενες ζεστες μιας και ειδη βλεπω οτι δν τους αρεσει και τοσο πολυ. Εχουνε μπει και 2 αφρικανες απο ισπανους μερια αυτες λογικα θα γουσταρουν ζεστες.αυτο που εχω μετανιωσει ειναι οτι αρχισα αργα με το σκεπτικο να αποφυγω τα υψη (του πρωταρη τα καμωματα) δν ξερω αν θα καταφερω να βγαλω τιποτα αξιολογο .
 

Ksaderfo

Active member
Άνετα θα προλάβεις... Μέχρι τον Οκτώμβριο κάνεις ότι θες εκτός αν είσαι στον Έβρο.. :D Εγώ έχω το αντίθετο πρόβλημα, είναι όλα ήδη σε 30άρες και η μία την έχει φάει όλη και μόλις άρχισε να ανθίζει... Αλλά εκεί θα μείνει, που να τη βάλω σε 50άρα;; :D

Για τις ακρίδες;;; Που τις βρήκες τις ακρίδες;;;
 

monaxos

New member
αυτοματα εχεις βαλει?αφου αρχισαν νανθιζουν τον εφαγες σχεδον το γαιδαρο και μεινε η ουρα.δν θα χεις πιστευω προβλημα με ροοτμπαουντ.εγω ελεγα στην αρχη να μπουνε γη αλλα τελικα γλαστρα.τι χωρητικοτητας ειναι το θεμα .ακριδες πρεπει να τα τσιμπανε γιατι τις ειδα εκει στη καβατζα.
 

Ksaderfo

Active member
Είχα τρελό προβλήμα με ρουτ μπαουντ όταν τα είδα τρελάθηκα και τα μεταφυτευα στις 5 το πρωί.. ζούνε, το ένα γεμίζει κανονικά.. το άλλο κάηκαν οι τρίχες.. ειδομεν. Όχι δεν είναι αυτόματα είναι από"χάρες και ρουσφέτια".. :D

Για ακρίδες δεν έχω ιδέα.. αυτές είναι και θωρακισμένες δε θα κάνει κάτι το σαπούνι..

Σαύρες βάλε.. τις τρώνε.. :D
 
Top